Oldalak: 1 ... 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 [281] 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753217 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4200 Dátum: 2011. December 12. - 15:24:38 »

   Gondolom a rossz cső helyett ,nem egy másik  használt csövet tekertek bele, hanem újat!  de ezt csak az eladó tudná megmondani.
Szerintem a fegyveren és a csövön lévő próbajelek igen beszédesek lehetnek.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #4201 Dátum: 2011. December 12. - 15:37:55 »

Köszi szépen az ötletet.
Kértem a próbajelekről is fényképet, hogy ne majd ott kelljen vele foglalkozni.
Zoli
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4202 Dátum: 2011. December 12. - 15:48:11 »

Köszi szépen az ötletet.
Kértem a próbajelekről is fényképet, hogy ne majd ott kelljen vele foglalkozni.
Zoli
    Üdv Zoli! Nos beszéltem az  eladóval  :  A puska teljesen új csövet kapott 2007-ben (6,5-es volt eredetileg) , egy állítható elsütőszerkezet lett belerakva (Timney) ,és kapott egy új tust! És ami nem mindegy, Ki LEHET PRÓBÁLNI egy pár lövés erejéig!  Emelem
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #4203 Dátum: 2011. December 12. - 15:53:48 »

Köszi szépen,  bull!  Emelem

Jól hangzik!  Vigyorog
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #4204 Dátum: 2011. December 12. - 20:21:08 »

Sziasztok!

Nagyon érdekelne a véleményetek erről a hirdetésről:

http://www.vadaszapro.hu/56273/m98-mauser

Különösen a kérdésemre adott választ tekintve.
Az átcsövezés mennyire kockázatos?

Zoli
Ismerem Petit, megkérdezhetem mi ez a puska, ha gondolod.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4205 Dátum: 2011. December 12. - 21:20:56 »

Ismerem Petit, megkérdezhetem mi ez a puska, ha gondolod.
   Du-n beszéltem Petivel, kettő hsz-el feljebb le is irtam Zolinak ,hogy mit mondott! Én egy percet nem gondolkodnék rajt , próba után ha jó, vinném is! 
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4206 Dátum: 2011. December 13. - 08:22:01 »

A cső minőségével nincs gond a kérdés, hogy megjárta-e Sztálingrádot vagy egy raktárban pihent.

Sztálingrádból nem tért haza az tuti. A 300 ezer harcosból Paulus  és 8 ezer társa ment haza fegyver nélkül.  Nyihi
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4207 Dátum: 2011. December 13. - 08:40:26 »

Sztálingrádból nem tért haza az tuti. A 300 ezer harcosból Paulus  és 8 ezer társa ment haza fegyver nélkül.  Nyihi

Üdv!
Akkor lehet, hogy hadizsákmány volt Ördög Csak egy kis virtuális diaporámába helyeztem el a lehetséges különbségeket, ami egy ilyen cső esetében felmerülhet. ( kollégákban felmerült, hogy esetleg Lothar Walther a cső hát erre csak azt tudom mondani akkor nézzék mrg az árjegyzékét a Walther csöveknek és kiderül, hogy a cájg nem ér annyit mint egy cső és akkor a gunsmith tevékenységét még nem is számoltam.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #4208 Dátum: 2011. December 13. - 10:10:23 »

kollégákban felmerült, hogy esetleg Lothar Walther a cső hát erre csak azt tudom mondani akkor nézzék mrg az árjegyzékét a Walther csöveknek és kiderül, hogy a cájg nem ér annyit mint egy cső és akkor a gunsmith tevékenységét még nem is számoltam.

A Walther cső, M98-hoz gyárilag kontrúrozva, stb. egyáltalán nem olyan áron megy, mint az sok hazai fegyvermester itthon előadja. És azon sok "tevékenység" már nincs, csak a zárolást kell beállítani.  Kacsint
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4209 Dátum: 2011. December 13. - 12:08:38 »

A Walther cső, M98-hoz gyárilag kontrúrozva, stb. egyáltalán nem olyan áron megy, mint az sok hazai fegyvermester itthon előadja. És azon sok "tevékenység" már nincs, csak a zárolást kell beállítani.  Kacsint

Biztos van igazság a mondataidban. Én egy kicsit másként gondolom. Ha a jobbnál jobb Walter csövek betekergetése csak kis anyagi áldozatokkal járna  akkor a szerényebb anyagiakkal bíró esetleg hagyományszerető nimródok rendre ezt a megoldást választanák és nem a nagy vizen túli új tucat fegyverek beszerzését.

"sok "tevékenység" már nincs, csak a zárolást kell beállítani"
Nem tisztem védeni a fegyvermestereket de feltételezem azért ettől több feladat van egy új csővel. Amire nem árt ugye felaplikálni az alapirányzékokat (az sem baj ha azt utána már nem kell kalapálgatni a belövésnél) esetleg nem árt lebarnítani azt a csövet, ha véletlenűl kell egy szíjkengyel hát az is legyen rajta. És végül jön az utolsó "beöntés mint a korházban" el kell valami hatóságnak is vinni aki majd üt valami számot bele esetleg próba jelet persze mindezt nem csupa szeretetből teszik. Úgy, hogy a gyárból lehet, hogy az elsőlépcsős kereskedő ki tudja hozni diszkont áron 250-300 dolcsiért de mire a nimródhoz kerül bizony egy. két "átjátszóadón" keresztül megy amik nem csökkentik annak ősszegét.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #4210 Dátum: 2011. December 13. - 14:14:21 »

Biztos van igazság a mondataidban. Én egy kicsit másként gondolom. Ha a jobbnál jobb Walter csövek betekergetése csak kis anyagi áldozatokkal járna  akkor a szerényebb anyagiakkal bíró esetleg hagyományszerető nimródok rendre ezt a megoldást választanák és nem a nagy vizen túli új tucat fegyverek beszerzését.

"sok "tevékenység" már nincs, csak a zárolást kell beállítani"
Nem tisztem védeni a fegyvermestereket de feltételezem azért ettől több feladat van egy új csővel. Amire nem árt ugye felaplikálni az alapirányzékokat (az sem baj ha azt utána már nem kell kalapálgatni a belövésnél) esetleg nem árt lebarnítani azt a csövet, ha véletlenűl kell egy szíjkengyel hát az is legyen rajta. És végül jön az utolsó "beöntés mint a korházban" el kell valami hatóságnak is vinni aki majd üt valami számot bele esetleg próba jelet persze mindezt nem csupa szeretetből teszik. Úgy, hogy a gyárból lehet, hogy az elsőlépcsős kereskedő ki tudja hozni diszkont áron 250-300 dolcsiért de mire a nimródhoz kerül bizony egy. két "átjátszóadón" keresztül megy amik nem csökkentik annak ősszegét.

A fegyvermesterek szeretik "custom" áron eladni a sokkal olcsóbban beszerzett M98 rendszerhez gyártott csövet, ezért drága egy csőcsere. Hidd el, aki be tudja állítani a zárolási hézagot, az az irányzék felforrasztásakor (vagy ugyebár a Loctite korában felragasztásakor) sem jön zavarba, a szíjkengyel sokszor csavaros, vagy az előagyban van, az eszterga megforgatja a csövet, a polírpapírral felcsiszolni nem egy nagy kaland, a melegbarnítást meg bejáratott helyek végzik. (Van, aki még arra is lusta, hogy a tokból kicsavarja a csövet
hozzá!) Ha nincs beütője a mesternek, akkor a vizsgálóban ezerötszázért gravírozzák, meg nyolcezerért kiadják a friss műszakit.

Arról nem is beszélve, hogy egyes mesterek kiadják "alvállalkozóknak" a csőcserét, ami ilyenkor már tényleg egy új Marlin árával vetekedik.

Írom mindezt három csőcserével a hátam mögött, meg ki tudja, még mennyivel előttem, mert ötletem van bőven!  Okos  Ördög
Naplózva
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #4211 Dátum: 2011. December 13. - 14:26:18 »

A fegyvermesterek szeretik "custom" áron eladni a sokkal olcsóbban beszerzett M98 rendszerhez gyártott csövet, ezért drága egy csőcsere. Hidd el, aki be tudja állítani a zárolási hézagot, az az irányzék felforrasztásakor (vagy ugyebár a Loctite korában felragasztásakor) sem jön zavarba, a szíjkengyel sokszor csavaros, vagy az előagyban van, az eszterga megforgatja a csövet, a polírpapírral felcsiszolni nem egy nagy kaland, a melegbarnítást meg bejáratott helyek végzik. (Van, aki még arra is lusta, hogy a tokból kicsavarja a csövet
hozzá!) Ha nincs beütője a mesternek, akkor a vizsgálóban ezerötszázért gravírozzák, meg nyolcezerért kiadják a friss műszakit.

Arról nem is beszélve, hogy egyes mesterek kiadják "alvállalkozóknak" a csőcserét, ami ilyenkor már tényleg egy új Marlin árával vetekedik.

Írom mindezt három csőcserével a hátam mögött, meg ki tudja, még mennyivel előttem, mert ötletem van bőven!  Okos  Ördög





Zoli Emelem Igen
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #4212 Dátum: 2011. December 13. - 20:59:40 »



A kíváncsiság kedvéért Zolimester Te mennyiből hoznád ki cakumpakk?

Mert szerintem igen bántó ez az általánosítás a mesterekre, a javítókra és gyártókra nézve.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #4213 Dátum: 2011. December 13. - 21:51:39 »

A kíváncsiság kedvéért Zolimester Te mennyiből hoznád ki cakumpakk?

Mert szerintem igen bántó ez az általánosítás a mesterekre, a javítókra és gyártókra nézve.

Szervusz Sanyi Emelem

Rögvest két dologért elnézést kérek.Az első, hogy nem Sakac néven szólítalak.Ha ez probléma a továbbiakban természetesen  a nick nevedet alkalmazom.A másik,hogy a kérdést ugyan nem hozzám intézted de messze egyet értek Zolival így ha meg engeded pár gondolat.
Zoli valóban végig a "mester" jelzőt alkalmazza írásában te pedig "szét bontod" mester,javító,gyártó mint olyan, végtére is a lényegen nem változtat.Zoli egyetlen mondatot felejtett ki szerintem mondanivalójából, ez pedig a "tisztelet a kevés kivételnek".
Ez a kivétel oly kevés mint fehér elefánton a fehér hónalj tetű.
Nem vitát generli kivánok,ezért én annyit tennék hozzá akinek nem inge nem veszi magára.A többi viszont öltözzön fel de tisztességesen mert egytől egyig kimerítik azt a kvótát amelyet pénzéhes csalóknak hoztak létre.
 Emelem
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #4214 Dátum: 2011. December 14. - 03:48:38 »

Sziasztok!

Nagyon érdekelne a véleményetek erről a hirdetésről:

http://www.vadaszapro.hu/56273/m98-mauser

Különösen a kérdésemre adott választ tekintve.
Az átcsövezés mennyire kockázatos?

Zoli
A puskát személyesen nem láttam de ez a csőcsere nekem nem szimpatikus:
1. Ma ha valaki átcsövez egy puskát miért tesz bele hadicsövet--mert éppen az volt otthon.
150EUR-ért lehet venni az EGUN-on csövet mire beér 200EUR, tehát még behozni sem érdemes mert itthon is 60 ezertől indulnak a csövek.
2. ha már egyszer hadicsövet tesz bele miért nem munkálja meg rendesen--hadiirányzék leszed és átalakít.
3. 8x57 német kaliber valószínű német cső-- amikor a Svédek a Guszti csöveit gyártatták a németekkel akkor Svéd fegyvermesterek ellenőrizték a minőséget, nem azért mert a németek nem tudnak minőséget, csak mivel tucatjára gyártották a hadicsöveket mindenből csövet gyártottak ami vas volt.
4. Egy minőségi Lothar Walter cső közel 100.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 ... 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 [281] 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: