Oldalak: 1 ... 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 [265] 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753308 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3960 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 15:43:48 »

Tanácsotokat szeretném kérni. Egyik ismerősömtől átveszem a Gorenje Kranj 7x64-es fegyverét. Igaz, hogy van már ilyen kaliberem, de néhányszor volt alkalmam kipróbálni a fegyvert és igen gyors barátságot kötöttünk. Évek óta nem használta már, így hát a lőszert se tudta megmondani mit használt vele, amit úgy kapott, mert maga lőszert sose vett. Hozzáteszem, hogy 2 disznót lőtt a puskával mindösszesen. Én hatszor lőttem vele disznóra, abból két hibázás lett, valamint négy helyben maradt vad, innen a jó barátság. Ha valakinek lenne tapasztalata, hogy mire érdemes belőni, sok kísérletezéstől mentene meg. Köszönöm előre is! A régi lőszerről még annyit, hogy vannak neki üres hüvelyek, "nny" jelzéssel. Sajnos ez nekem nem sokat mond, pedig elég jól hordta a puska. Előre is köszönöm ha valaki ír pár sort tapasztalatairól.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #3961 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 16:49:07 »

Tanácsotokat szeretném kérni. Egyik ismerősömtől átveszem a Gorenje Kranj 7x64-es fegyverét. Igaz, hogy van már ilyen kaliberem, de néhányszor volt alkalmam kipróbálni a fegyvert és igen gyors barátságot kötöttünk. Évek óta nem használta már, így hát a lőszert se tudta megmondani mit használt vele, amit úgy kapott, mert maga lőszert sose vett. Hozzáteszem, hogy 2 disznót lőtt a puskával mindösszesen. Én hatszor lőttem vele disznóra, abból két hibázás lett, valamint négy helyben maradt vad, innen a jó barátság. Ha valakinek lenne tapasztalata, hogy mire érdemes belőni, sok kísérletezéstől mentene meg. Köszönöm előre is! A régi lőszerről még annyit, hogy vannak neki üres hüvelyek, "nny" jelzéssel. Sajnos ez nekem nem sokat mond, pedig elég jól hordta a puska. Előre is köszönöm ha valaki ír pár sort tapasztalatairól.  Emelem

A szlovén Gorenje cégnél összeszerelt puska. A töltényhüvely Prvi Partizan gyártmányú lőszer hüvelye. Ha kapsz, próbáld ki, ha jó, spejzolj pár szezonra valót.

Üdv: r1
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #3962 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 17:09:52 »

Tanácsotokat szeretném kérni. Egyik ismerősömtől átveszem a Gorenje Kranj 7x64-es fegyverét. Igaz, hogy van már ilyen kaliberem, de néhányszor volt alkalmam kipróbálni a fegyvert és igen gyors barátságot kötöttünk. Évek óta nem használta már, így hát a lőszert se tudta megmondani mit használt vele, amit úgy kapott, mert maga lőszert sose vett. Hozzáteszem, hogy 2 disznót lőtt a puskával mindösszesen. Én hatszor lőttem vele disznóra, abból két hibázás lett, valamint négy helyben maradt vad, innen a jó barátság. Ha valakinek lenne tapasztalata, hogy mire érdemes belőni, sok kísérletezéstől mentene meg. Köszönöm előre is! A régi lőszerről még annyit, hogy vannak neki üres hüvelyek, "nny" jelzéssel. Sajnos ez nekem nem sokat mond, pedig elég jól hordta a puska. Előre is köszönöm ha valaki ír pár sort tapasztalatairól.  Emelem



Szia!
Javaslom a 11g-os Sako Hammerheadot, én a kezdetektől ezt használom 7x64-be, azt gondolom ár/érték arányban talán a legjobb muníció ebben a kaliberben! Jópár disznó lőtem vele egy se ment 30 méternél messzebb, de nagy része helyben maradt.
Sok sikert hozzá!

 Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3963 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 13:38:12 »

Köszönöm szépen a segítséget! Első körben teszek egy próbát a Partizánnal, ha már egyszer jól vitte, aztán ha nem sikerül beszerezni, akkor megpróbálom a Sako Hammerhead-et.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #3964 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 10:25:39 »

Kedves OceanWave!

Ha kérhetem, tegyél fel képet az említett Krajn Gorenje puskáról!

                                                              Üdv B
Naplózva
kicsi3
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #3965 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 10:32:56 »

Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni, ismerősöm ajánlott egy nagyon keveset használt IZS vegyes csövű puskát, a kaliber .308 Winchester és 12/76, a fegyver szerelve van egy 3-12x56-os távcsővel.
A kaliberről illetve a fegyverről ha lenne valami tapasztalatotok akkor szívesen venném, ha megosztanátok velem!
Előre is köszönöm!
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #3966 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 19:48:28 »

Sziasztok!

Mi a véleményetek a .375H&Hról? Most jó áron hozzá tudnék egyhez jutni, és disznóra szeretném bevetni.

Válaszokat előre is köszönöm!  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3967 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 20:30:23 »

Sziasztok!
Mi a véleményetek a .375H&Hról? Most jó áron hozzá tudnék egyhez jutni, és disznóra szeretném bevetni.
Válaszokat előre is köszönöm!  Emelem
Üdv!
Volt egy törzsvendégem, aki ilyen "kölyökágyúval" vadászott sok éven át velem.
A tapasztalataim (hogyismondjam....) igen vegyesek Ördög.
Abból a néhány tucat vadból az jött le nekem, hogy nem igazán ide való kaliber.
Vagy kellő lőtáv kell neki, vagy kellő méretű test, vagy leginkább mindkettő Nyihi.
Néha érthetetlenül nézegettük egymást, amikor a jó helyen meglőtt 20 kilós dámborjú négylábon pattogva menekült és csak hosszas kutatás után került meg.
De persze megvolt ennek az ellenkezője is, nem egy gímbika és dámbika, no meg nagy kan is csak eldőlt hang nélkül és nem kellett egy métert sem keresni.

A leg emlékezetesebb .375-ös lövést én magam tettem ennek a vendégnek a S-Manlicherével.
Hazafelé autóztunk a reggeli vadászatból, amikor megláttam egy makksoros cseresben egy két napja sebzetten kóborló fiatal gímbikát.
Keresték kutyával is még előtte való napon, de a magas láblövéssel lerázta a vérebet és meglépett. Megálltam a sor végén és láttam, hogy a bika három lábon lassan, de tempósan kocogva igyekszik tőlünk elfelé.
Elértem a vendégtől a puskáját, kiléptem a szélső fáig és a bő 230-250 méterre eltávolodott és teljesen farral lévő vadra lőttem.
Az abban a pillanatban orrabukott és nem is mozdult többet.
Mikor odaértünk és néztük a lövéseket, akkor csodálkoztunk igazán. A (talán 19 gramm körüli) lövedék a hullató alatt 4-5 centire, majdnem teljesen középen érte a bikát és a nyaktő bal oldalán, a lapockaél előtt kicsivel távozott is úgy, hogy a bal oldalán több bordát is felőrölt!
Nem volt egy szép lövés, de sebzett vad lévén nem volt sok választási lehetőségem.

Szóval biztosan használható maga a kaliber, de biztosan nem egy "minden sebre ír" megoldás. Legalább is ugyan úgy, tisztességesen meg kell vele célozni a vadat és lehetőleg "kemény" helyen eltalálni.
Egy vitathatatlan előnye még eszembe jutott. Nem volt olyan bokor, csalán, vaddohány, gabona, stb... ami elverte volna a lövést. Ahová célzott a vendég, az általában oda is ért még a fedett terepen is.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #3968 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 09:42:27 »

"Egy vitathatatlan előnye még eszembe jutott. Nem volt olyan bokor, csalán, vaddohány, gabona, stb... ami elverte volna a lövést. Ahová célzott a vendég, az általában oda is ért még a fedett terepen is."
 Emelem

Ez tetszett!  Vigyorog Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #3969 Dátum: 2011. Október 03. - 16:38:25 »

Sziasztok!

Mi a véleményetek a .375H&Hról? Most jó áron hozzá tudnék egyhez jutni, és disznóra szeretném bevetni.

Válaszokat előre is köszönöm!  Emelem
Szervusz.
Nem fogsz csalódni, de ne használj, csak RWS KS-t.
Így piros ász!
Sokféle változatban próbáltam, nekem ez vált be. Még egy tanács: kis testű vadnál lehetőleg ne találj erősebb csontot. Lőj pontosan! Borda-borda, 9,5 mm lyuk - 50 forintosnyi lyuk, tűzben.
"Ne legyen a nicknevem hlf", ha nem így lesz. Ördög
L.

Ha bővebben érdekel, írhatok privátot - sok vadat ejtettem, csak egy ilyen puskám van -, de itt nem akarok, mert lelki szemeimmel látom a tekinteteket...
L.
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #3970 Dátum: 2011. Október 03. - 21:21:44 »

Ha bővebben érdekel, írhatok privátot - sok vadat ejtettem, csak egy ilyen puskám van -, de itt nem akarok, mert lelki szemeimmel látom a tekinteteket...
L.

Szervusz Lajos!

Szerintem ne tartsd magadban a történeteket. Engem nagyon érdekel, de szerintem sokan vagyunk így ezzel.  Wave
 Emelem
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #3971 Dátum: 2011. Október 04. - 12:00:15 »

Szervusz Lajos!

Szerintem ne tartsd magadban a történeteket. Engem nagyon érdekel, de szerintem sokan vagyunk így ezzel.  Wave
 Emelem
Szervusz!

Ha a kaliberre, a lövésre és annak hatására kellene kihegyezni őket, zömében unalmas történetek lennének, "megláttam, becserkeltem, meglőttem, oszt tűzben rogyott" típusúak. Ezt nem a nagy arc, hanem a tények mondatnák velem.
Akad viszont egy (egyetlen egy), amit a cimborák folyton - és nyilván merő jóindulatból - emlegetnek.

Nem írom le, hol történt, mert a kísérőm kiültetett, és magamra hagyott, hadd vadásszak. Köszönöm neki ezúton is!

Mikor megérkeztünk, kérdezte a hivatásos kollega, hogy mit szeretnék lőni. Mondom, egy szarvasborjút. "Jó, akkor gyere, nézünk neked egy bocit.."
A kifejezéstől azonnal egy nagy, nedves orr,  meleg barna szemek és ártatlan tekintet jelent meg lelki szemeim előtt. Bmeg, tudod mikor tudok én ezután lőni egy borjút!
Maradtunk a tarvadnál.
Ettől kezdve érdekesen alakult a történet. Minden alkalommal láttam tarvadat, néha egészen közelről, de mindig úgy alakultak a dolgok, hogy nem jutottam szép, tiszta lövéshez. Nem is lőttem, ahhoz már öreg vagyok. A harmadik napon kezdtem kínosan érezni magam (fizető vendégek voltunk), mert ugye mindig látok valamit, de sosem ejtek semmit. Elkerülhetetlen, hogy azt higyjék, nem is akarok.
Az utolsó reggelen megfogadtam, lesz, ami lesz, lövök. Mekkora egy baromság!

A rudli megérkezett, messze is voltak, a nyiladékon ráadásul volt egy mélyedés, amiből épp csak a legvégén látszott ki a szarvas. Jön a vezér, engedem. Érkezik a második, szép, öreg tehen az is, mehet. A harmadik nem áll meg, na ez a negyedik jó lehet. Kilép a mélyedésből, megáll, már dörren is a mzinga. Lelki szemeimmel látom, amint összeszakad, de nem, a szarvas jól jelez, beugrik a szálasba. Ameddig látom, fut. Szörnyű balsejtelmeim támadnak, mert ilyen eddig még nem történt.
Az erdőben jobbra kanyarodik a rudli, ha kijön, a jobb kéz felé eső árkon át fognak menni!
A vezértehén már meg is érkezik, átugrik az árkon. A következő is, utána meg jön csőstül a többi. Jesszusom, hogy találom én meg itt az én szarvasom?
A tömegjelent után jön még egy, ugrik, a túloldalon felborul, oldala véres. Ő az! Kapkodok, és a vergődő tömeget kétszer egymás után elhibázom. Felugrik,  berohan az erdőbe. A jobb első lábát már nem használja.
Letaglózva ülök a lesen néhány percig, mikor messze a nyiladékon, úgy jó kilométerre, párába burkolózva sötét tömeg tűnik fel. Kapom a távcsövet,  motoros.
Úristen!

A motoros visszafordul, eltűnik az erdőben.
Lemászok, a rálövés helyén semmit nem találok. Átjövök a csatonapartra, a beváltás után vért találok. Megyek rajta még ötven métert, a vér csökken, a helyet megjelölöm. Tovább menni nem látom értelmét.
Érkezik a hivatásos, elmondom, mi történt, megkeressük a jelet, megyünk még száz métert, majd újra jelölünk. Telefonál, a szomszédból vérebest hív. Ő nem ér rá, csak délután. Fájó szívvel, de feladjuk. A házba érve el kezd szakadni az eső, és ömlik egészen ebédig. Már nem is káromkodok.

Délután megérkezik a segítőnk. Kiszáll, a kutyára felteszi a nyakörvet. Ordít róla, hogy utolsó sejtjéig profi.
Bemutatkozunk, kérdezi a kalibert, kimegyünk a jelünkig, a papírzsebkedő kitartott az ágon. Vér prsze már nincs, de a Kutya felveszi a nyomot, és... és elkezdődik valami, amilyet még nem pipáltam. Jó kilométer után, mikor lélekben már-már feladtam, és mikor úgy gondoltam, a kutya már csak téblábol a saját gyönyörűsűgűre ebben a szép erdőben, egy patakparti sűrű szélén fekszik az én tehenem, már fel sem tud állni a sebágyból. Megkapja gyorsan a kegyelemlövést, örökre elnyugszik végre.
Vége.
Hihetelen teljesítmény a szememben, gyönyörű munka, legszívesebben megcsókolnám a kutyát. Helyette töretet, kap, az szebb is, jobb is. Nyugodtan üldögél, nem érti, minek ez a nagy felhajtás, mikor minden rendjén van.

Mi is történt?
Alacsonyat lőttem, a felkarcsontot csípte a lövedék, és alulról súrolta a szegycsontot. Itt a mellüregbe pattant egy egészen apró, szinte csak gyufafejnyi szilánk (vagy csont, vagy esetleg a lövedékből származó), és megsértette a tüdőt. Amikor a szarvas átugrotta az árkot, a csontja - aminek egy részét lecsípte a lövedék - nem bírta a terhelést, és eltört, ezért borult fel az árokparton. A továbbiakban is ezért volt vér. A tüdősérülés is végzetesnek bizonyult végül, de ha nem törik el a szarvas lába, valószínűleg nem keressük tovább, annál is inkább nem, mert a sem a rálövés helyén nme találtunk semmit, sem később, egészen az árokig.

Ad 1. Egy jó véreb egészen hihetetlen teljesítményre képes.
Ad 2. Egy ökör vadász szintén.
Ad 3. A 375? Ha rossz a lövés, ilyen az eredmény. Azon persze lehet filozofálni, mi lett volna a végeredmény egy másik, kisebb kaliber esetében.

Üdv.
L.
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #3972 Dátum: 2011. Október 04. - 12:07:54 »

Ad 1. Egy jó véreb egészen hihetetlen teljesítményre képes.
Ad 2. Egy ökör vadász szintén.

Üdv.
L.

Szervusz Lajos!

Jó volt ezt a tapasztalatod is olvasni!
Az idézett felsorolásod nagyon tetszik! Igen  Ördög

 Emelem
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3973 Dátum: 2011. Október 04. - 12:33:22 »

Lajos, nekem nagyon találó volt és tetszett a .375-ről írt idézeted: Olyan mint a bülbülmadár, mikor megszólal, minden más elhallgat
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #3974 Dátum: 2011. Október 04. - 13:06:01 »

Eddig nem mertem leírni, de azóta tudom, hogy a 375-ösbe bent van a véreb is.  Ördög  Stoel
Naplózva
Oldalak: 1 ... 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 [265] 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: