Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753299 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #420 Dátum: 2008. Július 16. - 14:02:56 »

Ez csak a fegyver ára lenne ...:-\

Az egy kicsit erős.
Esetleg egy jó távcsővel reális lenne. De ennyi pénzért kaphatsz pl műag agyazású Steyrt, ami azért más minőség!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #421 Dátum: 2008. Július 16. - 14:46:12 »

Ez csak a fegyver ára lenne ...:-\

Az egy kicsit erős.
Esetleg egy jó távcsővel reális lenne. De ennyi pénzért kaphatsz pl műag agyazású Steyrt, ami azért más minőség!

Ja műanyag  Bion Bion Bion

Bocs nem lehetett kihagyni Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #422 Dátum: 2008. Július 16. - 14:52:58 »

Ez csak a fegyver ára lenne ...:-\

Ennyi pénzért, más, és jobb minőségű kialakítású puskákat is kapsz..., és még beszélhetnénk arról, hogy egy sima CZ + szerelék + egy régi Jena, és mehetsz vadászni..........
De ha esetleg már van optikád, akkor is nézd meg több típust, mert szerintem a Tika simán belefér, de kicsivel hoszabb pl. a Sako és azért az már más dimenzió... (kicsit elfogúlt vagyok Bion Táncol)
Naplózva

Üdv End
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #423 Dátum: 2008. Július 16. - 15:14:19 »

Ez csak a fegyver ára lenne ...:-\

Ennyi pénzért, más, és jobb minőségű kialakítású puskákat is kapsz..., és még beszélhetnénk arról, hogy egy sima CZ + szerelék + egy régi Jena, és mehetsz vadászni..........
De ha esetleg már van optikád, akkor is nézd meg több típust, mert szerintem a Tika simán belefér, de kicsivel hoszabb pl. a Sako és azért az már más dimenzió... (kicsit elfogúlt vagyok Bion Táncol)


Pont a Tikkát akartam ajánlani, ill. ha egy kicsivel több kavics összejönne, akkor a Sako-t.
Megelőztél! Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #424 Dátum: 2008. Július 16. - 15:37:13 »

Ez csak a fegyver ára lenne ...:-\

Ennyi pénzért, más, és jobb minőségű kialakítású puskákat is kapsz..., és még beszélhetnénk arról, hogy egy sima CZ + szerelék + egy régi Jena, és mehetsz vadászni..........
De ha esetleg már van optikád, akkor is nézd meg több típust, mert szerintem a Tika simán belefér, de kicsivel hoszabb pl. a Sako és azért az már más dimenzió... (kicsit elfogúlt vagyok Bion Táncol)


Sako 85 Bavarian  Táncol Táncol Táncol gyozo (Bár az a 270-hez képest is 80al hosszabb  :'( )
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #425 Dátum: 2008. Július 16. - 15:39:14 »


Sako 85 Bavarian  Táncol Táncol Táncol gyozo (Bár az a 270-hez képest is 80al hosszabb  :'( )

Van 270-ben is, csak az Winchester nem pedig Forint. Bion
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #426 Dátum: 2008. Július 16. - 15:39:49 »


Sako 85 Bavarian  Táncol Táncol Táncol gyozo (Bár az a 270-hez képest is 80al hosszabb  :'( )

Van 270-ben is, csak az Winchester nem pedig Forint. Bion

Hát ez jó!  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Steve
Vendég
« Új üzenet #427 Dátum: 2008. Július 16. - 15:52:30 »


Sako 85 Bavarian  Táncol Táncol Táncol gyozo (Bár az a 270-hez képest is 80al hosszabb  :'( )

Van 270-ben is, csak az Winchester nem pedig Forint. Bion

 Igen

A Nagy Manitu kísérjen végig életetad napfényes útján! gyozo Táncol Menő Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #428 Dátum: 2008. Július 16. - 16:34:16 »

Hát kedves "Mustang" barátom ennyiért bizony tényleg kapsz jobb muskétát.
Tudom most jól összezavarodsz, dehát ez van és ha visszautalok arra, hogy túlságosan igényesnek tartod magad ebben a kérdésben, akkor pláne egy másik - jobb - puska mellett döntesz.
Választék van én nem írok ide semmit sem, az első, hogy meglegyen az elhatározás, aztán majd mondok én is valami típust.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #429 Dátum: 2008. Július 16. - 17:25:07 »

Szerintem nézz körül Ausztriában, Németországban (pláne ha esetleg van ismerős).
Ennyi pénzért bele lehet futni akár használt steyr-be prémium távcsövel (zeiss, swarovski).

A másik lehetőség, amit én csinálnék, ha ennyi pénzem lenne és használható puskát kéne belőle venni, hogy néznék egy jó állapotú használtat itthon.

Mindenképpen az "olcsó puska drága távcső" tanácsot tudom adni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Shelby
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #430 Dátum: 2008. Július 16. - 20:04:11 »

Olvasok, olvasok....Többet tanultan itt a fórumon 2 nap alatt, mint a tanfolyamon!!

Forend felvetésére válaszolva: egy Tikka az álmaim netovábbja! Viszont itt ahol lakom Zalában, 357k-ra taksálnak egy Varmint 308W-t!!
Ha tudtok olcsóbban, szívesen veszem az infót! Erre szeretnék tenni egy 8x56 S&B-t, vil.pont, és kifogyott a persely.....
Elolvastam az Optika topicot, ez alapján döntöttem így. Ezt az összeállítást kellene kihozni okosan....


A fegyverbehozatallal kapcsolatban hol találok infót? Végülis egy német vadásznak én gondozom a házát, megoldható lenne a behozatal.
A gond az, hogy a rend éber őrei nem tudnak tisztán és érthetően beszélni!! Hiába kérdeztem rá többször, jött azzal, hogy még fegyvertartásim sincs, mit kapkodok???????  Úgyhogy most így állunk...
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #431 Dátum: 2008. Július 16. - 20:36:24 »

Nem értem teljesen!

Miben más egy szintetikus azaz műanyag tus mint egy fa tus?
Természetesen nem egy szuoi luxus puska fa tusára gondoltam!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #432 Dátum: 2008. Július 16. - 20:39:51 »

Olvasok, olvasok....Többet tanultan itt a fórumon 2 nap alatt, mint a tanfolyamon!!

Forend felvetésére válaszolva: egy Tikka az álmaim netovábbja! Viszont itt ahol lakom Zalában, 357k-ra taksálnak egy Varmint 308W-t!!
Ha tudtok olcsóbban, szívesen veszem az infót! Erre szeretnék tenni egy 8x56 S&B-t, vil.pont, és kifogyott a persely.....
Elolvastam az Optika topicot, ez alapján döntöttem így. Ezt az összeállítást kellene kihozni okosan....


A fegyverbehozatallal kapcsolatban hol találok infót? Végülis egy német vadásznak én gondozom a házát, megoldható lenne a behozatal.
A gond az, hogy a rend éber őrei nem tudnak tisztán és érthetően beszélni!! Hiába kérdeztem rá többször, jött azzal, hogy még fegyvertartásim sincs, mit kapkodok???????  Úgyhogy most így állunk...

Szia!

Az optikában nem fogsz csalódni, de maradjon szilárd az elhatározásod!
Ha általános vadászati célra kell, nem kell Neked varmint fegyver! Egy 30-06-os Tikka T3 Hunter pl. most akciós egy vadászboltban, nem is túl messze Tőled, 280e-ért... Érdemes lenne rajta elgondolkozni, ha 270et rá tudnál a varmint CZ-re áldozni!
Bocsánat, hogy belekotyogok, mert vannak nálam 100x kompetensebb és hozzáértőbb emberek itt, de én is hasonló problémával küszködök, csak sokkal szűkebb anyagi limitek közt, ezért eléggé alaposan utánajártam/kérdeztem Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #433 Dátum: 2008. Július 16. - 20:50:43 »

Nem értem teljesen!

Miben más egy szintetikus azaz műanyag tus mint egy fa tus?
Természetesen nem egy szuoi luxus puska fa tusára gondoltam!

Annyiban hogy semmi karbantartást nem igényel, időjárásnak, viznek stb jobban ellenáll, könnyebben tisztitható. Továbbá műanyagnál nem fordulhat elő ami a fánál, hogy vetemedik és ezáltal elhúzza, vagy rossz helyen nyomja a csövet.
Tehát sokkal praktikusabb. Cserébe igen kevéssé esztétikus.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #434 Dátum: 2008. Július 16. - 21:31:12 »

Olvasok, olvasok....Többet tanultan itt a fórumon 2 nap alatt, mint a tanfolyamon!!

Forend felvetésére válaszolva: egy Tikka az álmaim netovábbja! Viszont itt ahol lakom Zalában, 357k-ra taksálnak egy Varmint 308W-t!!
Ha tudtok olcsóbban, szívesen veszem az infót! Erre szeretnék tenni egy 8x56 S&B-t, vil.pont, és kifogyott a persely.....
Elolvastam az Optika topicot, ez alapján döntöttem így. Ezt az összeállítást kellene kihozni okosan....


A fegyverbehozatallal kapcsolatban hol találok infót? Végülis egy német vadásznak én gondozom a házát, megoldható lenne a behozatal.
A gond az, hogy a rend éber őrei nem tudnak tisztán és érthetően beszélni!! Hiába kérdeztem rá többször, jött azzal, hogy még fegyvertartásim sincs, mit kapkodok???????  Úgyhogy most így állunk...

Miért akarsz mindenáron Varmint fegyvert?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: