Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753201 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #405 Dátum: 2008. Július 15. - 16:01:31 »

Én a 8x68-tól tartok, mert az rúgott akkorát, mint egy állat.
A másik kaliber, amit pedig nagyon szeretnék, de tartok tőle, az a 9,3x62-es.

Akkor jól rémlett a 9,3as... A 8x68 meg nem csoda hogy akkorát taszajtott, sokszor elhordjákl Afrikába, brutál szerszám lehet... Vadász Vadász gyozo
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #406 Dátum: 2008. Július 15. - 16:03:15 »

Én a 8x68-tól tartok, mert az rúgott akkorát, mint egy állat.
A másik kaliber, amit pedig nagyon szeretnék, de tartok tőle, az a 9,3x62-es.

Akkor jól rémlett a 9,3as... A 8x68 meg nem csoda hogy akkorát taszajtott, sokszor elhordjákl Afrikába, brutál szerszám lehet... Vadász Vadász gyozo

főleg egy könnyű Steyr képében.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #407 Dátum: 2008. Július 15. - 16:59:47 »

Chris!

Hát nem éppen egyszerű puskát választottál az biztos.
Speciális célokra kell, esetleg versenyezni is akarsz, vagy miért?
Egyszerűen csak tetszik?
Ha nincsnek ilyen "gondok" akkor valóban jobban jársz egy hagyományos CZ-550-essel.
Az 550-es hátránya, hogy 308-asban nem rövidzáras, hanem a zárhossz uakkora mint a többi alapkaliberé.
Ettől azonban jó puska.

Balázs!

Miből gondolod, hogy a stucni nem lengő csöves???
Sokszor megírtam a Walther cég kísérletét, amelyben bebizonyították a SZAKEMBEREK, hogy 52 cm-es csőnél érték el a legjobb szórásképet vadászcsövek esetében. (egy régi Nimródban olvastam)
Sajnos a magyar vadászok többsége nem ért ehhez és elítélik a rövid csövű puskákat.
Azt hiszem jó példa amit a Cody-val művelt ez a teljesen tucat gyártású Zastava 51 cm-es csővel.
Nekem eddig csak a Fég-ek voltak 60 cm-esek a többi puskám mind rövid csövű volt, vagy stucni, vagy goiserer.
Bőven lőttem velük a 200 m feletti vadat is - nem sokat - és ha hibáztam az nem a csövön múlott.
Aki azt állította neked, hogy a stucni nem lengőcsöves hazudott vagy nem ért hozzá és aki azt állította, hogy a rövids csővel nem lehet messzire lőni az is hazudott, vagy nem ért hozzá.

Kár, hogy ezt havonta kell bizonygatni...még itt is.  Szomorú
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #408 Dátum: 2008. Július 15. - 17:31:49 »

Balázs!

Miből gondolod, hogy a stucni nem lengő csöves???
Sokszor megírtam a Walther cég kísérletét, amelyben bebizonyították a SZAKEMBEREK, hogy 52 cm-es csőnél érték el a legjobb szórásképet vadászcsövek esetében. (egy régi Nimródban olvastam)
Sajnos a magyar vadászok többsége nem ért ehhez és elítélik a rövid csövű puskákat.
Azt hiszem jó példa amit a Cody-val művelt ez a teljesen tucat gyártású Zastava 51 cm-es csővel.
Nekem eddig csak a Fég-ek voltak 60 cm-esek a többi puskám mind rövid csövű volt, vagy stucni, vagy goiserer.
Bőven lőttem velük a 200 m feletti vadat is - nem sokat - és ha hibáztam az nem a csövön múlott.
Aki azt állította neked, hogy a stucni nem lengőcsöves hazudott vagy nem ért hozzá és aki azt állította, hogy a rövids csővel nem lehet messzire lőni az is hazudott, vagy nem ért hozzá.

Kár, hogy ezt havonta kell bizonygatni...még itt is.  Szomorú

Szia Roli!

Utolsó mondatodban írt negatív kritikádat vettem, igazad van, elnézést.
Egyébiránt rosszul fejeztem ki magam, tisztában vagyok vele, hogy a stucni is lengőcsöves, azt akartam írni "hagyományos lengőcsöves csodák jobban tetszenek" helyett hogy az alábbi képeken látható egyedi fegyverek hagyományos tuskialakítással jobban tetszenek. Hogy a lengőcső hogy jött itt képbe, nem tudom, valamit elkevertem. De nem magyarázom. Azt meg tőlem sehol nem olvastad, hogy a stucni a rövid cső miatt nem tetszik. Sehol nem állítottam ilyet. A kinézete miatt nem tetszik.
De mindegy is, kár magyaráznom, elszúrtam, ennyi.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #409 Dátum: 2008. Július 15. - 17:33:35 »

"Utolsó mondatodban írt negatív kritikádat vettem, igazad van, elnézést" -> ezt erre írtam: "Kár, hogy ezt havonta kell bizonygatni...még itt is"
Nekem nem kell bizonygatni, mert tudom, nem a csőhossz rövidsége rontja a a pontosságot. Elírtam a lengőcsövet és kész. Mea culpa.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #410 Dátum: 2008. Július 15. - 18:05:12 »

Ízlések és pofonok.
Általában a stucni vagy nagyon tetszik valakinek, vagy ki nem állhatja.
Nos én nagy stucni rajongó voltam - és vagyok is - de a goiserer az ami igazából tetszik és ezeknél 100%-osan meg lehet oldani a lengőcsövet, amivel később sem lesz gond.
...és egy jól kialakított kezes goiserer szerintem - hangsúlyozom szerintem - cefetül szép tud lenni.  Kacsint

Volt stucnim is, most goiserer van...meg marad is. Mosolyog (főként ha majd egy kis "ráncfelvarráson" átmegy)

üdv w.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #411 Dátum: 2008. Július 15. - 18:07:44 »

Nincs is nekem a rövid csővel bajom, sőt, a stucnitól sem iszonyodok, egyszerűen nem fog meg annyira, mint egy hagyományos építésű M98 rendszerű szép (rövid) tusás stbstb fegyver...
De tény: én nem mondtam, hogy a rövid cső pontatlan cső  Nyihi

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #412 Dátum: 2008. Július 15. - 18:11:37 »

Te Balázs én nem állítottam, hogy te konkrétan azt állítottad a rövid cső pontatlan...csak azt jeleztem ha valaki ilyet állított neked az erősen ferdített.
Ne ragozzuk ezt tovább, mert ugyanarról beszélünk.  Kacsint
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #413 Dátum: 2008. Július 15. - 18:13:25 »

Ne ragozzuk ezt tovább, mert ugyanarról beszélünk.  Kacsint

Ennyi! Téma lezárva, nem szeretnék Veled vitatkozni, mert adok a szavadra, amúgy sem vagyunk rosszban.  Mosolyog
Más téma, hogy ontopic legyek: Zolival beszélgettünk, hogy az M70 és M98 is Mauser rendszer elvileg, de a biztosításon kívül más jelentős különbség van köztük?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #414 Dátum: 2008. Július 15. - 18:18:32 »

Ne ragozzuk ezt tovább, mert ugyanarról beszélünk.  Kacsint

Ennyi! Téma lezárva, nem szeretnék Veled vitatkozni, mert adok a szavadra, amúgy sem vagyunk rosszban.  Mosolyog
Más téma, hogy ontopic legyek: Zolival beszélgettünk, hogy az M70 és M98 is Mauser rendszer elvileg, de a biztosításon kívül más jelentős különbség van köztük?

Nincs működésbeli értelemben vett mechanikai eltérés, csak kialakításbeli.
Ez azt jelenti, hogy más a tárfenék és az azt befogadó tok kialakítása, más a sátorvas kialakítása.
A M70-est a Jugók anno a M98-asból egy az egyben "fordították" le, csak tolókás biztosítást kapott meg vadásziassá tették az alsó fémrészeket is, pl. nyitható tárfenék.
Tény, hogy biztonásgosabb - mitagadás nekem szebb is - egy ütőszeget fogó - pl. Recknagel, vagy Frankónia - zárfej végre szerelt biztosító, dehát ilyen is beszerezhető ha van rá keret.

Az azonosságot bizonyítja az is, hogy az M70-es zárdugattyú sok esetben símán belemegy és le is lehet csukni egy M98-as Mauser tokba.
Naplózva
Shelby
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #415 Dátum: 2008. Július 15. - 18:47:19 »

Szasztok!

Köszönöm a véleményeket!
A fegyverrel egyszerűen csak vadászni szeretnék, semmi extra. A gond velem van, mivel elég problémás vagyok. Próbálom a kevés kis pénzemet jó dolgokra elkölteni! Nehéz dolog! Talán kicsit maximalista is vagyok... Tehát a lényeg az, hogy szerintetek vadászatra használható a fegyver! Ajánlatként 250k-270k-t kaptam.Egy életre elég lesz talán....

Mégegyszer: köszönöm a segítséget!!!
Lehet hogy optikával még zaklatlak benneteket!!!!

Egy kalappal mindenkinek!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #416 Dátum: 2008. Július 15. - 19:25:39 »

Nincs működésbeli értelemben vett mechanikai eltérés, csak kialakításbeli.
Ez azt jelenti, hogy más a tárfenék és az azt befogadó tok kialakítása, más a sátorvas kialakítása.
A M70-est a Jugók anno a M98-asból egy az egyben "fordították" le, csak tolókás biztosítást kapott meg vadásziassá tették az alsó fémrészeket is, pl. nyitható tárfenék.
Tény, hogy biztonásgosabb - mitagadás nekem szebb is - egy ütőszeget fogó - pl. Recknagel, vagy Frankónia - zárfej végre szerelt biztosító, dehát ilyen is beszerezhető ha van rá keret.

Az azonosságot bizonyítja az is, hogy az M70-es zárdugattyú sok esetben símán belemegy és le is lehet csukni egy M98-as Mauser tokba.

Köszönöm!  Igen Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #417 Dátum: 2008. Július 15. - 21:24:06 »

Szasztok!

Köszönöm a véleményeket!
A fegyverrel egyszerűen csak vadászni szeretnék, semmi extra. A gond velem van, mivel elég problémás vagyok. Próbálom a kevés kis pénzemet jó dolgokra elkölteni! Nehéz dolog! Talán kicsit maximalista is vagyok... Tehát a lényeg az, hogy szerintetek vadászatra használható a fegyver! Ajánlatként 250k-270k-t kaptam.Egy életre elég lesz talán....

Mégegyszer: köszönöm a segítséget!!!
Lehet hogy optikával még zaklatlak benneteket!!!!

Egy kalappal mindenkinek!

A 250-270-ben mi foglaltatik benne?
Naplózva
Shelby
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #418 Dátum: 2008. Július 16. - 13:06:44 »

Ez csak a fegyver ára lenne ...:-\
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #419 Dátum: 2008. Július 16. - 13:08:50 »

Ez csak a fegyver ára lenne ...:-\

Na ennyiért viszont kapsz jobb puskát is... de főleg jobban használhatót.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: