Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753192 alkalommal)
Shelby
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #390 Dátum: 2008. Július 15. - 14:45:55 »

Szép napot mindenkinek!

Egy "tipikus" problémával fordulnék hozzátok. Kezdő vadászként golyós fegyver vásárlása előtt állok. Szembesülve a tényekkel: borzalmasan nagy a kínálat és a választék! Pénzügyi adataim tudatában, egy CZ 550-es felé tolódott az érdeklődésem. A probléma itt kezdődött! A típus: 308W Varmint Laminated. Szeretném kérni a szakmai véleményeteket. Sem tapasztalatom, sem tudásom nincs a lőfegyverek használhatóságával kapcsolatban, ezért örömmel vennék minden típusú véleményt (pozitív avagy negatív).

Előre is köszönöm!!
Chris
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #391 Dátum: 2008. Július 15. - 15:01:14 »

Szép napot mindenkinek!

Egy "tipikus" problémával fordulnék hozzátok. Kezdő vadászként golyós fegyver vásárlása előtt állok. Szembesülve a tényekkel: borzalmasan nagy a kínálat és a választék! Pénzügyi adataim tudatában, egy CZ 550-es felé tolódott az érdeklődésem. A probléma itt kezdődött! A típus: 308W Varmint Laminated. Szeretném kérni a szakmai véleményeteket. Sem tapasztalatom, sem tudásom nincs a lőfegyverek használhatóságával kapcsolatban, ezért örömmel vennék minden típusú véleményt (pozitív avagy negatív).

Előre is köszönöm!!
Chris

Szia Chris!

Ha nincs kifogásod a nehéz fegyver ellen, valamint némi esztétikai "hiányosságok" felett is szemet húnysz (nyílt irányzék hiánya, laminált tus), akkor nem rossz választás.

Nekem továbbra is az a véleményem, hogy a 308-as az egyik legjobb kezdő kaliber, magam is ezt használom nagy megelégedéssel.

A varmint fegyverek egyébként kártevők távoli vadászatát szolgálják, erre lettek kialakítva. Egy biztos: a varmit cső tovább fokozza a találati pontosságot, habár a 308-asnál erre amúgy sem szokott panasz lenni...

Én egyébként ha CZ-t és 308-ast vennék, inkább egy 550 FS-t választanék. Ez a gyakorlatban jobban használható végigagyazott, rövid csövű modell, kivehető tárral. De ez részben ízlés dolga is.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #392 Dátum: 2008. Július 15. - 15:07:46 »

Szép napot mindenkinek!

Egy "tipikus" problémával fordulnék hozzátok. Kezdő vadászként golyós fegyver vásárlása előtt állok. Szembesülve a tényekkel: borzalmasan nagy a kínálat és a választék! Pénzügyi adataim tudatában, egy CZ 550-es felé tolódott az érdeklődésem. A probléma itt kezdődött! A típus: 308W Varmint Laminated. Szeretném kérni a szakmai véleményeteket. Sem tapasztalatom, sem tudásom nincs a lőfegyverek használhatóságával kapcsolatban, ezért örömmel vennék minden típusú véleményt (pozitív avagy negatív).

Előre is köszönöm!!
Chris

Shelby!

Ezzel a kérdéssel Viktor "szívébe markoltál".... Vigyorog Vigyorog

Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #393 Dátum: 2008. Július 15. - 15:28:11 »

Én egyébként ha CZ-t és 308-ast vennék, inkább egy 550 FS-t választanék. Ez a gyakorlatban jobban használható végigagyazott, rövid csövű modell, kivehető tárral. De ez részben ízlés dolga is.

Szia Testvér!

Bár sosem volt módomban stucnit használni - nem is tetszik túlzottan, megmondom őszintén - de előnye sokak szerint tényleg inkább az ízlés...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #394 Dátum: 2008. Július 15. - 15:33:14 »

Én egyébként ha CZ-t és 308-ast vennék, inkább egy 550 FS-t választanék. Ez a gyakorlatban jobban használható végigagyazott, rövid csövű modell, kivehető tárral. De ez részben ízlés dolga is.

Szia Testvér!

Bár sosem volt módomban stucnit használni - nem is tetszik túlzottan, megmondom őszintén - de előnye sokak szerint tényleg inkább az ízlés...

Én azért szívesen hordanék egy 8x57JS Stucnit a vállamon. :Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #395 Dátum: 2008. Július 15. - 15:40:10 »

Szép napot mindenkinek!

Egy "tipikus" problémával fordulnék hozzátok. Kezdő vadászként golyós fegyver vásárlása előtt állok. Szembesülve a tényekkel: borzalmasan nagy a kínálat és a választék! Pénzügyi adataim tudatában, egy CZ 550-es felé tolódott az érdeklődésem. A probléma itt kezdődött! A típus: 308W Varmint Laminated. Szeretném kérni a szakmai véleményeteket. Sem tapasztalatom, sem tudásom nincs a lőfegyverek használhatóságával kapcsolatban, ezért örömmel vennék minden típusú véleményt (pozitív avagy negatív).

Előre is köszönöm!!
Chris

Shelby!

Ezzel a kérdéssel Viktor "szívébe markoltál".... Vigyorog Vigyorog



 Igen Igen Igen Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #396 Dátum: 2008. Július 15. - 15:40:18 »

Én azért szívesen hordanék egy 8x57JS Stucnit a vállamon. :Mosolyog

Erről csak annyit, nem tetszett nekem régen a 8mm... Most a kedvenc a 30-06 mellett a 8x57, mert igazi történelmi, emellett hatékony kaliber. Meggyőzhető vagyok  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #397 Dátum: 2008. Július 15. - 15:45:13 »

Én egyébként ha CZ-t és 308-ast vennék, inkább egy 550 FS-t választanék. Ez a gyakorlatban jobban használható végigagyazott, rövid csövű modell, kivehető tárral. De ez részben ízlés dolga is.

Szia Testvér!

Bár sosem volt módomban stucnit használni - nem is tetszik túlzottan, megmondom őszintén - de előnye sokak szerint tényleg inkább az ízlés...

Szia Balázs!

Hát, stucnim nekem sem volt, de egypár már volt a kezemben és annyit állíthatok: jóval kéziesebb fegyverek, mint a "hatvanasok"

Nekem sem a stucni a szívem csücske egyébként (bár nagyon tetszenek), hanem a goiserer, de a stucniból ezt is könnyebb megcsinálni....
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #398 Dátum: 2008. Július 15. - 15:49:49 »

Idézet
Erről csak annyit, nem tetszett nekem régen a 8mm... Most a kedvenc a 30-06 mellett a 8x57, mert igazi történelmi, emellett hatékony kaliber. Meggyőzhető vagyok  

Mikor 9 éve rászántam magam a golyós puskát-vételre, volt a vadászboltban egy használt végigagyazott 8x57-es Zastava. 120e Ft volt, arra már nem emlékszek, hogy milyen távcsővel. Ezt a kalibert akkor senki nem dícsérte (ismerte) az ismerőseim körében, meg azt mondták hogy újat vegyek, ezért lett a 7x64-es M98 (Zastava). Nem bántam meg, de azért gyakran ott motoszkál a fejemben, hogy mi lett volna ha...
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #399 Dátum: 2008. Július 15. - 15:50:19 »

Szia Balázs!

Hát, stucnim nekem sem volt, de egypár már volt a kezemben és annyit állíthatok: jóval kéziesebb fegyverek, mint a "hatvanasok"

Nekem sem a stucni a szívem csücske egyébként (bár nagyon tetszenek), hanem a goiserer, de a stucniból ezt is könnyebb megcsinálni....

Azért nem is mondtam én saját tapasztalatról, mert nincs, de egyszerűen a lejjebb bemutatott, hagyományos lengőcsöves csodák jobban tetszenek. Lehet, hogy addig tetszenének jobban, míg egy stutzenwaffe kipróbálásra nem kerülne  Vigyorog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #400 Dátum: 2008. Július 15. - 15:51:28 »

Mikor 9 éve rászántam magam a golyós puskát-vételre, volt a vadászboltban egy használt végigagyazott 8x57-es Zastava. 120e Ft volt, arra már nem emlékszek, hogy milyen távcsővel. Ezt a kalibert akkor senki nem dícsérte (ismerte) az ismerőseim körében, meg azt mondták hogy újat vegyek, ezért lett a 7x64-es M98 (Zastava). Nem bántam meg, de azért gyakran ott motoszkál a fejemben, hogy mi lett volna ha...

Megmondom őszintén, az én szívem manapsáőg igen megdobogtatja a 8x57, de a 72 kilómmal lehet, hogy ronggyá verne, kicsit félek tőle...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #401 Dátum: 2008. Július 15. - 15:52:59 »

Mikor 9 éve rászántam magam a golyós puskát-vételre, volt a vadászboltban egy használt végigagyazott 8x57-es Zastava. 120e Ft volt, arra már nem emlékszek, hogy milyen távcsővel. Ezt a kalibert akkor senki nem dícsérte (ismerte) az ismerőseim körében, meg azt mondták hogy újat vegyek, ezért lett a 7x64-es M98 (Zastava). Nem bántam meg, de azért gyakran ott motoszkál a fejemben, hogy mi lett volna ha...

Megmondom őszintén, az én szívem manapsáőg igen megdobogtatja a 8x57, de a 72 kilómmal lehet, hogy ronggyá verne, kicsit félek tőle...

Balázs, Te el vagy tájolódva. A 8x57JS kissebbet üt, mint a 30-06-os.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #402 Dátum: 2008. Július 15. - 15:53:44 »

Mikor 9 éve rászántam magam a golyós puskát-vételre, volt a vadászboltban egy használt végigagyazott 8x57-es Zastava. 120e Ft volt, arra már nem emlékszek, hogy milyen távcsővel. Ezt a kalibert akkor senki nem dícsérte (ismerte) az ismerőseim körében, meg azt mondták hogy újat vegyek, ezért lett a 7x64-es M98 (Zastava). Nem bántam meg, de azért gyakran ott motoszkál a fejemben, hogy mi lett volna ha...

Megmondom őszintén, az én szívem manapsáőg igen megdobogtatja a 8x57, de a 72 kilómmal lehet, hogy ronggyá verne, kicsit félek tőle...

Kizártnak tartom. Semmivel nem rúg nagyobbat sem a 7x64-esnél, sem (pláne) a 30-06-osnál.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #403 Dátum: 2008. Július 15. - 15:56:07 »

Viktor, Zoli!

Akkor valóban el vagyok tájolódva  :Mosolyog Bár ha belegondolok, valóban kisebb a töltete picivel, meg állítólag kiegyensúlyozottabb is... De Zoli! te is tartottál a 8astól nem? Vagy a 9,3astól?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #404 Dátum: 2008. Július 15. - 15:59:46 »

Én a 8x68-tól tartok, mert az rúgott akkorát, mint egy állat.
A másik kaliber, amit pedig nagyon szeretnék, de tartok tőle, az a 9,3x62-es.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: