Oldalak: 1 ... 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 [252] 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753299 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3765 Dátum: 2011. Május 05. - 16:04:14 »

501méteren?  Ördög   Az ám a mesterlövész vadőr  Emelem

Ja, persze 501 m-en...tudod, mint a Levis farmer...
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #3766 Dátum: 2011. Május 05. - 20:37:12 »

Ahogy én a nem műszaki vagy matematikus végzettségű embereket ismerem, az általános iskolai matekóráktól távolodva az emberek zömének az átmérő és a sugár szinonímák. Azt is feltételezem, hogy ha valaki 3 lövés köré rajzol egy kört, akkor nem a sugarát, hanem az átmérőjét tudja könnyebben lemérni.  Mosolyog Úgyhogy az a 4 centi átmérő lehet, ebben biztos vagyok. Sajnos az újságot még nem kaptam meg - pedig előfizető vagyok, eléggé el nem ítélhető módon  Vigyorog -, majd ha megjön, elolvasom a részleteket is. Ki tudja, hogy milyen lőszerrel próbálta, szabadtéren, vagy fedett helyen, mennyire stabilan feltámasztva, stb. Szerintem 4 centi köréírható körbe tenni 3 lövést egy átlagvadásznak nagyon is megfelelő, sőt, bárcsak senki sem lőne rosszabbul! Fegyvermesterektől és lőszertesztelőktől persze jobbat várunk, de nem lehet mindenki az!  Kacsint
Más: Ha én összeszakítok a 9,3-assal 3 lövést, az jó, vagy rossz? Hisz az is majd' 2 centis kör!  Röhög 
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #3767 Dátum: 2011. Május 05. - 21:12:40 »

Ahogy én a nem műszaki vagy matematikus végzettségű embereket ismerem, az általános iskolai matekóráktól távolodva az emberek zömének az átmérő és a sugár szinonímák. Azt is feltételezem, hogy ha valaki 3 lövés köré rajzol egy kört, akkor nem a sugarát, hanem az átmérőjét tudja könnyebben lemérni.  Mosolyog Úgyhogy az a 4 centi átmérő lehet, ebben biztos vagyok. Sajnos az újságot még nem kaptam meg - pedig előfizető vagyok, eléggé el nem ítélhető módon  Vigyorog -, majd ha megjön, elolvasom a részleteket is. Ki tudja, hogy milyen lőszerrel próbálta, szabadtéren, vagy fedett helyen, mennyire stabilan feltámasztva, stb. Szerintem 4 centi köréírható körbe tenni 3 lövést egy átlagvadásznak nagyon is megfelelő, sőt, bárcsak senki sem lőne rosszabbul! Fegyvermesterektől és lőszertesztelőktől persze jobbat várunk, de nem lehet mindenki az!  Kacsint
Más: Ha én összeszakítok a 9,3-assal 3 lövést, az jó, vagy rossz? Hisz az is majd' 2 centis kör!  Röhög 
Zoli,
ezt lehet ragozni, festeni, fényezni,
50méteren 4centis kör , ez akkor is szar,
ötven méteren egymásba kell szakadni a lövéseknek vagy legfeljebb érinteni egymást.................persze egy vadásznak ez is jó mert ö ugye nem mesterlövész.........tegyük a kezünket a szívünkre és gondoljuk át hány vadunk veszett el e-miatt mert ez a szóráskép még elmegy .....a disznóba még benne van ???????????????????????
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #3768 Dátum: 2011. Május 05. - 22:56:24 »

Továbbra is tartom amit írtam.
Bárcsak senki se lőne rosszabbul.
Tedd a szívedre a kezed, neked mindig összeszakad 3 lövés?
Ami 50 méteren 4 centi, az 100-on sem nagyobb egy jobbacska süldő szívénél. Vadászembernek ez elég.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #3769 Dátum: 2011. Május 05. - 23:20:56 »

Továbbra is tartom amit írtam.
Bárcsak senki se lőne rosszabbul.
Tedd a szívedre a kezed, neked mindig összeszakad 3 lövés?
Ami 50 méteren 4 centi, az 100-on sem nagyobb egy jobbacska süldő szívénél. Vadászembernek ez elég.
Hát akkor most ebben a sorrendben:
Bárcsak senki se lőne rosszabbul.: Vakok közt a félszemű a király  Igen
Tedd a szívedre a kezed, neked mindig összeszakad 3 lövés?: Nem , nem akad össze mindig de én lőtéren is gyakorolok és nem sajnálom a lőszert ha kedvem van hozzá.
Ami 50 méteren 4 centi, az 100-on sem nagyobb egy jobbacska süldő szívénél. Vadászembernek ez elég.: Igen , vadászembernek elég---
-- a pontosság sok minden tényezőtől függ:
Hallottál már a mérés pontosságáról ?
Hány tényező befolyásolja a mérés pontosságát ?
Hány tényező befolyásolja a lövés pontosságát ?
-fegyver szórása
-távcsőbe hogy nézel bele
-hogy támasztod ki a puskát
-milyen idegállapotban vagy
-hogyan áll a vad
-bemozdul-e lövéskor
-van-e valamilyen gally vagy akadály a célpont és a cső között
-stb
csak most éppen ennyi jutott eszembe
és még amiről mi nem tudunk--Az igazság : " A tudatunktól függetlenül létező objektív valóság."
Na ez az a sok minden ami összeadódik, hát ebből van az, hogy jó a puskám, rálőttem egy disznóra és nem értem, hogy miért nincs semmi nyom a rálövésnél pedig jó a puskám Türelmetlenül
Jó ? Igen, egy jó nagy szar!
Továbbra is tartom amit írtam.: Igen igazad van, tartsd, és ha nem érted miért nincs meg a vad amire rálőttél, akkor olvasd el az elejét..............és gondolkozz Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #3770 Dátum: 2011. Május 06. - 00:24:58 »

Hát én nem vagyok mesterlövész, de a golyós fegyveremtöl elvárom a négy centit, de 100 méterre, vagy valami nem stimmel.
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #3771 Dátum: 2011. Május 06. - 00:30:42 »

Hát én nem vagyok mesterlövész, de a golyós fegyveremtöl elvárom a négy centit, de 100 méterre, vagy valami nem stimmel.
Én azt mondom, tapasztalatból: a puska a távcső a szerelék és a lőszer legyen e világon a legpontosabb amit csak a lehetőségeink (money money money ) megengednek !!!!
Ezen felül még rengeteg hibalehetőség adódik, ami általában össze is jön.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #3772 Dátum: 2011. Május 06. - 00:32:22 »

A négy centit brno puskával lövöm, csak ki kell probálni, milyen magot szeret Ördög
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #3773 Dátum: 2011. Május 06. - 00:43:09 »

A négy centit brno puskával lövöm, csak ki kell probálni, milyen magot szeret Ördög
Ez százon nyolc cm.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #3774 Dátum: 2011. Május 06. - 00:51:34 »

Ez százon nyolc cm.

Nálunk csak SZÁZAS pálya van, a négy 100 méterre van értve. ötven nem érdekel.
Naplózva

Don´t eat yellow snow
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #3775 Dátum: 2011. Május 06. - 01:00:21 »

Udv!

Nincs ez az egesz kicsit tul lihegve?
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #3776 Dátum: 2011. Május 06. - 01:06:17 »

Hát nálunk nem, a szövetség vigyázza, hogy rendesen löj, különben nem találsz lehetöséget vadászni, jól belött puskával ezt nem probléma löni, egy preziziós fegyverrel lehet 2 centi alatt löni,
100 méterre Az enyémmel persze nem, de a 4cm a száz méterre elég.
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #3777 Dátum: 2011. Május 06. - 09:15:09 »

Hát akkor most ebben a sorrendben:
Bárcsak senki se lőne rosszabbul.: Vakok közt a félszemű a király  Igen
Tedd a szívedre a kezed, neked mindig összeszakad 3 lövés?: Nem , nem akad össze mindig de én lőtéren is gyakorolok és nem sajnálom a lőszert ha kedvem van hozzá.
Ami 50 méteren 4 centi, az 100-on sem nagyobb egy jobbacska süldő szívénél. Vadászembernek ez elég.: Igen , vadászembernek elég---
-- a pontosság sok minden tényezőtől függ:
Hallottál már a mérés pontosságáról ?
Hány tényező befolyásolja a mérés pontosságát ?
Hány tényező befolyásolja a lövés pontosságát ?
-fegyver szórása
-távcsőbe hogy nézel bele
-hogy támasztod ki a puskát
-milyen idegállapotban vagy
-hogyan áll a vad
-bemozdul-e lövéskor
-van-e valamilyen gally vagy akadály a célpont és a cső között
-stb
csak most éppen ennyi jutott eszembe
és még amiről mi nem tudunk--Az igazság : " A tudatunktól függetlenül létező objektív valóság."
Na ez az a sok minden ami összeadódik, hát ebből van az, hogy jó a puskám, rálőttem egy disznóra és nem értem, hogy miért nincs semmi nyom a rálövésnél pedig jó a puskám Türelmetlenül
Jó ? Igen, egy jó nagy szar!
Továbbra is tartom amit írtam.: Igen igazad van, tartsd, és ha nem érted miért nincs meg a vad amire rálőttél, akkor olvasd el az elejét..............és gondolkozz Wave

Szia! Emelem

Nem tisztem Zolimester barátomat védeni, de ez kikívánkozik belőlem. (Reggel munkába menet erről is beszélgettünk.)
Szerintem elbeszéltek egymás mellett. Mind a kettőtöknek részben igaza van, de más a nézőpont.  Okos
Szerintem gépészmérnök kollégaként Zolimesternek nem kell a mérési pontosságot magyarázni. Meg lehet, hogy nem véletlenül Ő indul nemsokára Hazánk színeiben egy lövész világversenyen... Fejvakarás
Na nem fényezni akarom Őt, csak a tisztánlátás végett...
"-távcsőbe hogy nézel bele
-hogy támasztod ki a puskát
-milyen idegállapotban vagy"
Pont ezen körülmények miatt lehetséges, hogy a puska, cső "tökéletes", de éppen akkor mégis csak 4cm-t sikerül lőni.
A céltávcsövek ált. 100m-re parallaxismentesek. 50m-en 1-5cm  (vagy akár több) parallaxis eltérés lehet. Ilyen esetben lehet, hogy 50m-en rosszabb szórásképet lősz, mint 100-on.
Szóval a kezdő kérdésre a legjobb válasz így kezdődik: - Attól függ...  Kacsint

Lehet, hogy kicsit túllihegtük, ezt a témát, de ezekből a vitákból lehet a legtöbbet tanulni. - Szerintem. Mosolyog
 Wave   
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3778 Dátum: 2011. Május 06. - 09:20:03 »

M.T. szerintem (ha Ő az, akire gondolok) minimum 30 éve vadászik, nem ismerem személyesen, de diplomás ember, aki meg tudja különböztetni az átmérőt a sugártól.
Szerintem el akarja adni a puskát, "oszt jónapot", azért fényezi. Mosolyog 
Tapasztalatom szerint a világ sokkal egyszerűbb, mint gondolnánk! Mi meg kabinet kérdést csináltunk ebből Nevet   
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3779 Dátum: 2011. Május 06. - 10:18:06 »

M.T. szerintem (ha Ő az, akire gondolok) minimum 30 éve vadászik, nem ismerem személyesen, de diplomás ember, aki meg tudja különböztetni az átmérőt a sugártól.
Szerintem el akarja adni a puskát, "oszt jónapot", azért fényezi. Mosolyog 
Tapasztalatom szerint a világ sokkal egyszerűbb, mint gondolnánk! Mi meg kabinet kérdést csináltunk ebből Nevet   

Ott a pont  Kacsint Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 [252] 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: