Oldalak: 1 ... 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 [234] 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753233 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #3495 Dátum: 2010. December 29. - 12:02:04 »

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. Fegyvervásárlás előtt állok, ez lenne az első golyós puskám és elég nehéz döntenem. A választásom a CZ550lux-ra esett, viszont a kaliber választásnál már megakadtam. Egyelőre ebben az egy golyósban gondolkodom, így „mindenesként” szeretném használni, de főleg őzre és disznóra lenne lehetőségem eleinte. A vágyam egy 8x57-es, de nem tudom mennyire nyúlnék mellé ezzel a kaliberrel itt az alföldön. A második helyen a .30-06 áll. Nagyon nagy távolságokba nem szeretnék lövöldözni, de azért szeretném, ha egy alföldi őzvadászat alkalmával is használható lenne.
Ki mit javasolna ez ügyben, melyik bizonyulna jobb választásnak?

Szintén ezzel kapcsolatos a céltávcső kérdése, ahol olyat szeretnék, ami használható esti lesen és cserkelésen egyaránt. Erre a célra egy variábelt gondolnék legmegfelelőbbnek, erről azonban többen lebeszélnének, úgyszólván -mozgó alkatrész van benne, ezért nagyobb a hibalehetőség. Mennyire fordul elő meghibásodás a távcsöveken a variábelezhetőségük miatt?
A távcsövek, amikben gondolkodom: S-B 8x56 Hungary
                          Delta 8x56 IR
                          Delta 2,5-10x50 vagy 56
A fix 8 szoros nagyítástól kicsit félek, hogy néha sok az a 8x.
Az 50 /56 objektívméret közt mennyire észrevehető a különbség használat során?
Igazából az volna jó, ha ki tudná az ember próbálni, összehasonlítani a távcsöveket mielőtt dönt, de erre nem nagyon van lehetőség.

Mik a vélemények, tapasztalatok ezekről az optikákról? Ki melyiket ajánlaná egy általános felhasználás mellé?

A segítséget előre is köszönöm.
Vadászüdvözlettel: H.Dániel Emelem



"A vágyam egy 8x57-es, de nem tudom mennyire nyúlnék mellé ezzel a kaliberrel itt az alföldön."

Semennyire, max. páran kioktatnak hogy leesik a golyóbis 150 m után, de ők sosem láttam még cal. táblát, sőt álltalában azt sem tudják hogy kell belőni egy puskát.
Amúgy is én is az alföldön vadászok, még sosem lőttem 150 fölé őzre. Egyszerű mert nem kell lőni, vagy közelebb kell menni, vagy keresni másikat.
Ha területes vadász vagy akkor vedd meg a 8x57-est, mert bánni fogod, mint én most, pedig 06-al is mindet szépen terítékre tudok hozni, de és sok szép élményhez juttatott, de mindig ott van benne, hogy az álmom egy 8x57-es volt.

"Az 50 /56 objektívméret közt mennyire észrevehető a különbség használat során?"
Vadászatban ez semennyire nem vehető észre, azonos típusú távcső esetén.

"Delta 2,5-10x50 vs. S-B 8x56 Hungary"

A kettő között bármelyikkel jól jársz, de a S&B-t 1 szk., vedd meg mert a 4 szk. disznólesen nem éppen ideális.

Ez az én véleményem, de ezek közül, bármelyik variáció, kitűnően megfelel vadászatra.

 Wave


Naplózva

Üdv End
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #3496 Dátum: 2010. December 29. - 12:18:44 »

A 4/A irányzó jellel ellátott távcső alkalmas nagyobb távolság leküzdésére is,.... kevesebbet takar ki a célból mint az 1 (klasszikus) irányzék.
Ezzel azért annyiban vitatkoznék, hogy szálkereszttípustól függően 5-10 cm-t takar ki a 4/A szálkereszt vonala 100 méteren, ami kétszázon a duplája. Én ezzel el nem tudom képzelni, hogy mondjuk hogy lehet a Alföldön őzre célozni?  Vállat von (Ugye ez volt a kiinduló kérdés) Az 1-es szálkereszt szára valóban kitakar ennél többet is, de annak a csúcsával célzunk, ami nem takar semmit. Én az 1-est ítélem meg messzire jobban használhatónak.
Persze ízlések és pofonok...  Wave
Naplózva
Nádifarkas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #3497 Dátum: 2010. December 29. - 13:51:32 »

Sziasztok,
Ha már távcső téma akkor itt kérdeznék, kérnék segítséget.
Ismer valaki olyan optikust, aki egy seadler 6x45 ös távcsőnek ki tudná csrélni a hátsó lencséjét?
Történt ugyanis hogy vásároltam egy ilyen tipusú távcsövet, ( tudom nem csúcs kategóriás, de még a középosztályba is nehezen jut be, de a tesztje tettszett, Zeiss, S&B, Meopta, és talán Swarovski val együtt tesztelték) megvásárláskor a lencse és a tubus között valami zavaros dolgot láttam olyan volt mintha a lencsében hajszálrepedés lett volna, közvetlenül a tubus fala melett, optikus azt mondta hogy a ragasztáshoz használt anyag, tükröződik vissza, az első, -17 C-os vadászat után megjepődve tapasztaltam hogy a lencse széléből egy nagyon pici kipattant, célzéskor nem zavar mert a látható mezőben nincs nyoma, gondoltam a 7 év garancia van rá, ha így marad akkor ez van, majd a garanciális idő végén visszaviszem, a héten a -20 ba kivittem és megint kipattant egy kis darab belőlle, tudom vigyem vissza és garanciában csináltassam meg.
Csak sz a baj hogy az importőr, nem egy segítőkész bácsi sőt......, én már futottam vele több kőrt is hasonló témákban, ő az aki jogosult visszaküldeni németországba, láttatlanban is mechanikai sérülésre hivatkozva nem fogja megcsinálni, pedig aki ismeri ezt a tipust az tudja hogy ott lencsét megütni lehetetlen, 3 réteg tokot kellene megrongálni viszont akkor nem lehetne az élességállítót tekergetni...... Ezért gondoltam ha anyagilag érdemes akkor megjavíttatnám.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3498 Dátum: 2010. December 29. - 14:05:50 »

Csak sz a baj hogy az importőr, nem egy segítőkész bácsi sőt......, én már futottam vele több kőrt is hasonló témákban, ő az aki jogosult óbálkozzanál ha nincs messze.visszaküldeni németországba, láttatlanban is mechanikai sérülésre hivatkozva nem fogja megcsinálni, pedig aki ismeri ezt a tipust az tudja hogy ott lencsét megütni lehetetlen, 3 réteg tokot kellene megrongálni viszont akkor nem lehetne az élességállítót tekergetni...... Ezért gondoltam ha anyagilag érdemes akkor megjavíttatnám.

Üdv!

Emődön is forgalmazza egy mester próbálkozz nála ha nincs messze neked. Egy telefont megér.( ha nem ő rázott le ezidáig) Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Nádifarkas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #3499 Dátum: 2010. December 29. - 14:09:57 »

Köszi, nem a forgalmazóval van a baj hanem az impórtőrrel mert, a forgalmazók is rajta keresztül intézik a garanciát. De megpróbálom!
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #3500 Dátum: 2010. December 29. - 17:42:17 »

Szia!
423 méterre hány métert fogtál fölé?

Várj egy picit, megnézi mennyit is esik ilyen távolságon. Meglepődött Vigyorog

Komolyan mondom, hogy ilyen kaliber esetén, én nem tudom fejből, már pedig 423m-en, nagy, nagyon nagy az esése, melyet kompenzálni, pontos ismeretek tudta nélkül hazárdírozás.

Szerintem. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #3501 Dátum: 2010. December 29. - 17:49:19 »

Sziasztok,
Ha már távcső téma akkor itt kérdeznék, kérnék segítséget.
Ismer valaki olyan optikust, aki egy seadler 6x45 ös távcsőnek ki tudná csrélni a hátsó lencséjét?
Történt ugyanis hogy vásároltam egy ilyen tipusú távcsövet, ( tudom nem csúcs kategóriás, de még a középosztályba is nehezen jut be, de a tesztje tettszett, Zeiss, S&B, Meopta, és talán Swarovski val együtt tesztelték) megvásárláskor a lencse és a tubus között valami zavaros dolgot láttam olyan volt mintha a lencsében hajszálrepedés lett volna, közvetlenül a tubus fala melett, optikus azt mondta hogy a ragasztáshoz használt anyag, tükröződik vissza, az első, -17 C-os vadászat után megjepődve tapasztaltam hogy a lencse széléből egy nagyon pici kipattant, célzéskor nem zavar mert a látható mezőben nincs nyoma, gondoltam a 7 év garancia van rá, ha így marad akkor ez van, majd a garanciális idő végén visszaviszem, a héten a -20 ba kivittem és megint kipattant egy kis darab belőlle, tudom vigyem vissza és garanciában csináltassam meg.
Csak sz a baj hogy az importőr, nem egy segítőkész bácsi sőt......, én már futottam vele több kőrt is hasonló témákban, ő az aki jogosult visszaküldeni németországba, láttatlanban is mechanikai sérülésre hivatkozva nem fogja megcsinálni, pedig aki ismeri ezt a tipust az tudja hogy ott lencsét megütni lehetetlen, 3 réteg tokot kellene megrongálni viszont akkor nem lehetne az élességállítót tekergetni...... Ezért gondoltam ha anyagilag érdemes akkor megjavíttatnám.

Nincs hozzá Mo-on lencse, kár is keresni.

Szerintem meg kell fenyegetni az eladó céget, mert ez tényleg nem normális eset.
És azt nekik kell bizonyítani, ha ez nem rendeltetésszerű használat következménye.

Naplózva
Corvus
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #3502 Dátum: 2010. December 29. - 22:48:00 »

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
A céltávcső kérdésben még teszek pár kört, hátha sikerül belenézni 1-2 be, aztán dönteni felőle.
A kaliber ügyben egyre jobban húzok a 8-as hoz Mosolyog idővel majd kiderül jól döntök-e vagy sem?

Valaki tud mondani valamit a Zeiss Duralyt céltávcsöveiről? A többi Zeisshez képest igen jó az ára.

Üdv: Dani
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #3503 Dátum: 2010. December 30. - 12:30:48 »

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
A céltávcső kérdésben még teszek pár kört, hátha sikerül belenézni 1-2 be, aztán dönteni felőle.
A kaliber ügyben egyre jobban húzok a 8-as hoz Mosolyog idővel majd kiderül jól döntök-e vagy sem?

Valaki tud mondani valamit a Zeiss Duralyt céltávcsöveiről? A többi Zeisshez képest igen jó az ára.

Üdv: Dani

Aki tudna (M03) "sajnos" már nincs köztünk...  Ördög
Egyébként meg ez itt OFF.
Van céltávcső topic is.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #3504 Dátum: 2010. December 30. - 15:14:13 »

Aki tudna (M03) "sajnos" már nincs köztünk...  Ördög
Egyébként meg ez itt OFF.
Van céltávcső topic is.

Nem az való a To(r)z 8-ra?  Nyihi Stoel  OffTopic
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #3505 Dátum: 2010. December 30. - 17:12:43 »

Nem az való a To(r)z 8-ra?  Nyihi Stoel  OffTopic

De, de csak ha forrasztott lövedékkel tárazod.
Tudod, azzal a szilverszeleksönnel!

 Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Bernát
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #3506 Dátum: 2010. December 30. - 20:00:59 »

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. Fegyvervásárlás előtt állok, ez lenne az első golyós puskám és elég nehéz döntenem. A választásom a CZ550lux-ra esett, viszont a kaliber választásnál már megakadtam. Egyelőre ebben az egy golyósban gondolkodom, így „mindenesként” szeretném használni, de főleg őzre és disznóra lenne lehetőségem eleinte. A vágyam egy 8x57-es, de nem tudom mennyire nyúlnék mellé ezzel a kaliberrel itt az alföldön. A második helyen a .30-06 áll. Nagyon nagy távolságokba nem szeretnék lövöldözni, de azért szeretném, ha egy alföldi őzvadászat alkalmával is használható lenne.
Ki mit javasolna ez ügyben, melyik bizonyulna jobb választásnak?

Szintén ezzel kapcsolatos a céltávcső kérdése, ahol olyat szeretnék, ami használható esti lesen és cserkelésen egyaránt. Erre a célra egy variábelt gondolnék legmegfelelőbbnek, erről azonban többen lebeszélnének, úgyszólván -mozgó alkatrész van benne, ezért nagyobb a hibalehetőség. Mennyire fordul elő meghibásodás a távcsöveken a variábelezhetőségük miatt?
A távcsövek, amikben gondolkodom: S-B 8x56 Hungary
                          Delta 8x56 IR
                          Delta 2,5-10x50 vagy 56
A fix 8 szoros nagyítástól kicsit félek, hogy néha sok az a 8x.
Az 50 /56 objektívméret közt mennyire észrevehető a különbség használat során?
Igazából az volna jó, ha ki tudná az ember próbálni, összehasonlítani a távcsöveket mielőtt dönt, de erre nem nagyon van lehetőség.

Mik a vélemények, tapasztalatok ezekről az optikákról? Ki melyiket ajánlaná egy általános felhasználás mellé?

A segítséget előre is köszönöm.
Vadászüdvözlettel: H.Dániel Emelem

Attól függ hogy mire vadászol többet, disznóra vagy őzre? Ha disznóra akkor mindenképpen a 8 ast egy picivel ideálisabbnak tartom, ha alföldi őzezésből jut több akkor talán (persze ha messzire kell nyulni, 200 fölé) a 30.06 os egy árnyalatnyival jobb. Amúgy én 8x57js-el vadászok, de én nem cserélném le semmi pénzért, igaz én legtöbbet hajtásba használom, vagy lesen ott pedig teljesen mindegy, hogy 30.06 vagy 8x57. A 8-asnak ha ismered a ballisztikáját azzal is el lehet nyúlni 180-200ig
Ami a távcsövet illeti a variák nagyon praktikusak, de ahogy írták itt még egy páran, az optikán ne sporolj!!!! mert a leghamarabb az bosszulja meg magát.
Én a cz-mre egy 6x42-es schmidt-bendert tettem ami nekem teljesen megfelel, de ha a pénztárcád megengedi egy jó minőségü variát akkor mindenképpen azt kell venni, de semmi esetre se egy no name komercsiál távcsövet. Ezen nem szabad spórolni!!!!!!!!!!!
Naplózva
uniquealpine
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #3507 Dátum: 2010. December 30. - 23:09:22 »

Ismerősömnek is 8x57-ese van, 150 méterre belőve, soha semmi gondja nem volt a távoli lövésekkel, pedig minden évben többször lő 200-250 méterre őzre.
Nagyon jó választás, remélem ennél kötsz ki és megírod a tapasztalataidat.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #3508 Dátum: 2010. December 31. - 19:53:26 »

Érdekes, hogy mennyien hiszik azt, hogy egy lassabb kaliber (8x57, 9,3x62) 150 felett használhatatlan.
200 méteren a 11,7 grammos átlagos 30-06-os lövedék esése kb. 4-5 centivel kevesebb csak, mint mondjuk a 9,3x62-é 18,5 grammos lövedékkel. Ami vadászati szempontból csak rókánál lehet gond. (Arra meg rá lehet cincogni  Ördög )
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #3509 Dátum: 2011. Január 01. - 12:53:59 »

Nem lehetetlen, de azért 30-06-al könnyebb!Gyorsabb, laposabb, és sokkal jobban lehet variálni az OBT-t úgy hogy a röppálya lapos marad ellenben 8-as, 9-esnél ezt már nem lehet megtenni.Szerintem, javítsatok ki a ha nincs igazam. Stoel Emelem

Érdekes, hogy mennyien hiszik azt, hogy egy lassabb kaliber (8x57, 9,3x62) 150 felett használhatatlan.
200 méteren a 11,7 grammos átlagos 30-06-os lövedék esése kb. 4-5 centivel kevesebb csak, mint mondjuk a 9,3x62-é 18,5 grammos lövedékkel. Ami vadászati szempontból csak rókánál lehet gond. (Arra meg rá lehet cincogni  Ördög )
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Oldalak: 1 ... 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 [234] 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: