Oldalak: 1 ... 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 [628] 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1759835 alkalommal)
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #9405 Dátum: 2015. Május 14. - 22:13:03 »

Kicsivel megelőzött S.Peti a kérdésével, én még épp az előző választ írtam. A könnyítésnek vagy nem könnyítésnek semmi köze a Weaver vagy Picatinny kivitelhez, illetve a funkcióhoz, az semmit nem romlik tőle egyiknél sem.

"...[a könnyítés] a Picatinny sínekre jellemző  mert azoknak kissé más a felső (gyürűk) felfogatásuk." Itt végképp elakadtam, ezt kifejtenéd egy picit?...
A Picatinny az katonai szabvány szerinti kialakítást feltételez, (de ez a közkézen lévő eszközöknél nem mindig így van) a sínen lévő kereszt hornyok mérete (mivel ténylegesen inch-ben van megadva) kb.4,6mm a "hús" és 5,4mm a kereszt horony. A felső (gyűrűk) szerelék kereszt ütközője vagy egy keresztben átmenő csavarból van kialakítva vagy a Picatinny sín teljes szélességében kialakított kereszt ütköző melynek a szélessége kb. 5.35mm. Megszorításuk excenterrel vagy a nehezebb optikák 1/2 inches (13-as villás kulccsal is oldható) 6lap fejű anyával történik.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #9406 Dátum: 2015. Május 14. - 22:23:45 »

Bár nem értem, miért, de szíved joga halálra sértődni (akár indoklás nélkül is) a kérdésem első felét kiragadva a szövegből.

A teljes kérdésem viszont így szólt: "Nem tudom, mennyi műszaki vénával rendelkezel, de az, amit én leírtam, szerinted cáfolja ezt a legapróbb mértékben is?"  Vállat von

Nem sértődtem meg. Bizonyára van a világon több olyan cég, ami több/jobb szereléket gyárt, de Magyarországon Ő az egyetlen ilyen széles választékkal. És nem vagyok az ügynöke, ha erre gondolnál.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #9407 Dátum: 2015. Május 14. - 22:24:56 »

Csak annyi, hogy a gyűrűn lévő kereszt ütközők nem olyan szélesek mint a Weaver kereszt hornyai, tehát nagy a "kotyogás" és nem elég hosszúak és így csak a két csücske fekszik fel. Ha nem megfelelően van megszorítva akkor a csücskök illetve a Weaver sín a könnyítés felüli oldala elnyalódik vagy letörik. Ez főleg a nehezebb távcsöveknél fordult elő.
Köszönöm.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9408 Dátum: 2015. Május 14. - 22:46:26 »

Nem sértődtem meg. Bizonyára van a világon több olyan cég, ami több/jobb szereléket gyárt, de Magyarországon Ő az egyetlen ilyen széles választékkal. És nem vagyok az ügynöke, ha erre gondolnál.
Nem gondoltalak az ügynökének, csak arra próbáltam utalni, hogy igen, ő az itthoni egyetlen szerelékgyártó, de ettől még neki is minimum jó néhány (hasonló) kérdést fel kell tenni, hogy akár csak elméleti választ tudjon adni, pontosat meg csak akkor tudna, ha minden méretet tudna a puskáról (de minimum a típusát), szerelékről (ua.), távcsőről (ua., meg esetleg még a szemtávolságot), aminél már csak az volna még jobb, ha kézbe tudná venni a puskát.

Attól egyébként én még nem képzelem magam jobbnak senkinél, hogy egy itt feltett kérdésre megpróbálok itt válaszolni a legjobb tudásom szerint.  Emelem  Wave
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #9409 Dátum: 2015. Május 14. - 22:52:24 »

Roland!
Pivát  Mail küldtem.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9410 Dátum: 2015. Május 14. - 23:11:34 »

A Picatinny az katonai szabvány szerinti kialakítást feltételez, (de ez a közkézen lévő eszközöknél nem mindig így van) a sínen lévő kereszt hornyok mérete (mivel ténylegesen inch-ben van megadva) kb.4,6mm a "hús" és 5,4mm a kereszt horony. A felső (gyűrűk) szerelék kereszt ütközője vagy egy keresztben átmenő csavarból van kialakítva vagy a Picatinny sín teljes szélességében kialakított kereszt ütköző melynek a szélessége kb. 5.35mm. Megszorításuk excenterrel vagy a nehezebb optikák 1/2 inches (13-as villás kulccsal is oldható) 6lap fejű anyával történik.

Karcsi, én úgy emlékszem, hogy a két sín - egyéb nagyon apró eltérésektől eltekintve - tulajdonképp csak annyiban különbözik, hogy a Weaver sínen a hornyok vékonyabbak kb. 0,7 mm-el, de a hornyok középvonala mindkettőn hajszálpontosan 10,00 mm-re van egymástól (bár a Weavernél a két részből álló síndarabok közt már nem feltétlenül). Emiatt a 0,7 mm miatt a Weaver sínhez készült "szerelék" gond nélkül rátehető a Picatinny sínre is, viszont Picatinny-szereléket nem tudsz a Weaver-sínre rakni. Egyik sínen sincs az eredeti specifikációk alapján hosszirányú könnyítés, ezt már csak a célszerűség okán teszi bele egyik másik gyártó (bár talán ez a PIcatinnynél tilos is?), egyedi kivitel kérdése, hogy ki milyen széles könnyítést mar bele középen hosszában a sín tetejébe, mint ahogy az is kétesélyes, hogy a választott Weaver szerelék "ütközője" elég széles-e adott Weaver-sín kikönnyített szélességéhez. Pl. a Leupold szerelékek viszonylag széles könnyítést is "átérnek" biztonsággal. Légyszíves javíts ki, ha valamit rosszul tudok.  Wave

Láttam a privit, csak épp itt polemizálok... minnyán megyen válasz...
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9411 Dátum: 2015. Május 15. - 08:14:40 »

Karcsi, én úgy emlékszem, hogy a két sín - egyéb nagyon apró eltérésektől eltekintve - tulajdonképp csak annyiban különbözik, hogy a Weaver sínen a hornyok vékonyabbak kb. 0,7 mm-el, de a hornyok középvonala mindkettőn hajszálpontosan 10,00 mm-re van egymástól (bár a Weavernél a két részből álló síndarabok közt már nem feltétlenül). Emiatt a 0,7 mm miatt a Weaver sínhez készült "szerelék" gond nélkül rátehető a Picatinny sínre is, viszont Picatinny-szereléket nem tudsz a Weaver-sínre rakni. Egyik sínen sincs az eredeti specifikációk alapján hosszirányú könnyítés, ezt már csak a célszerűség okán teszi bele egyik másik gyártó (bár talán ez a PIcatinnynél tilos is?), egyedi kivitel kérdése, hogy ki milyen széles könnyítést mar bele középen hosszában a sín tetejébe, mint ahogy az is kétesélyes, hogy a választott Weaver szerelék "ütközője" elég széles-e adott Weaver-sín kikönnyített szélességéhez. Pl. a Leupold szerelékek viszonylag széles könnyítést is "átérnek" biztonsággal. Légyszíves javíts ki, ha valamit rosszul tudok.  Wave

Láttam a privit, csak épp itt polemizálok... minnyán megyen válasz...

Csak két dolog.

Weaver esetében le és felrakáskor 1 MOA-s eltérés is lehet, amely precizíósban már azért számít, ezért nem is szokás azt pakolgatni.

Komlói Peti István munkásságát nem tisztem védeni, de megjegyzem, hogy a környező országokban sincs még egy olyan kis manufaktúra aki szakosodott volna erre a szakágra, jó anyagminőségben, jó árban, ami nekünk nagyon kedvező.

Azt is tudni kell, hogy Ők nem fegyverjavítók, tehát minden új fegyver, céltávcső kijövetelekor nekik mindent le kell méretezni, programozni, majd a gyermekbetegségeket megszüntetni.

Minden kezdet nehéz, Ők is küszködtek szakmai hiányosságokkal, de ez betudható annak, hogy nem komplex a szakmai tudásuk.

Azt is meg kell említeni, hogy nagyon sok esetben nem Ők hibások a méreti probléma eltérések esetén, ha nem az a számtalan fegyvergyártó, akik képesek a szerelék felfogatására alkalmas szerelék előkészítéseket más és más méretben legyártani.

Képesek a tokozaton lévő furatok távolságát, párhuzamosságát elfúrni, de sínes előkészítés esetén képesek a sínt úgy elmarni ferdén, vagy magasságban, hogy az nem párhuzamos már eleve a csővel.

Peti István is ezt csak megerősíteni tudja, de én is szembesültem ezzel a jelenséggel sok esetben.

Jó pld. erre az a számtalan "Mauser" féle tokozat, amelyet számtalan helyen gyártottak, jó nagy eltérésekkel.

Én azt mondom, hogy tegyük össze a kezünket és örvendjünk, hogy nálunk van egy manufaktúra, akik képesek jó árban, és elfogadható minőségben kiszolgálni minket.

Nem dicsérve, de nincs még egy olyan jó árasított szerelék amely szakmailag is képes lenne ezt az árképzést überelni.

Vannak és lesznek bibik, ezeket jelezni kell a gyártó cégnek, hogy minden egyes szerelék esetében ezt orvosolni tudják, pont azért, mert mi vagyunk a felhasználók, mi tudjuk, hogy mi az esetleges szakmai javaslat. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9412 Dátum: 2015. Május 15. - 08:17:58 »

Csak két dolog.

Weaver esetében le és felrakáskor 1 MOA-s eltérés is lehet, amely precizíósban már azért számít, ezért nem is szokás azt pakolgatni.

Komlói Peti István munkásságát nem tisztem védeni, de megjegyzem, hogy a környező országokban sincs még egy olyan kis manufaktúra aki szakosodott volna erre a szakágra, jó anyagminőségben, jó árban, ami nekünk nagyon kedvező.

Azt is tudni kell, hogy Ők nem fegyverjavítók, tehát minden új fegyver, céltávcső kijövetelekor nekik mindent le kell méretezni, programozni, majd a gyermekbetegségeket megszüntetni.

Minden kezdet nehéz, Ők is küszködtek szakmai hiányosságokkal, de ez betudható annak, hogy nem komplex a szakmai tudásuk.

Azt is meg kell említeni, hogy nagyon sok esetben nem Ők hibások a méreti probléma eltérések esetén, ha nem az a számtalan fegyvergyártó, akik képesek a szerelék felfogatására alkalmas szerelék előkészítéseket más és más méretben legyártani.

Képesek a tokozaton lévő furatok távolságát, párhuzamosságát elfúrni, de sínes előkészítés esetén képesek a sínt úgy elmarni ferdén, vagy magasságban, hogy az nem párhuzamos már eleve a csővel.

Peti István is ezt csak megerősíteni tudja, de én is szembesültem ezzel a jelenséggel sok esetben.

Jó pld. erre az a számtalan "Mauser" féle tokozat, amelyet számtalan helyen gyártottak, jó nagy eltérésekkel.

Én azt mondom, hogy tegyük össze a kezünket és örvendjünk, hogy nálunk van egy manufaktúra, akik képesek jó árban, és elfogadható minőségben kiszolgálni minket.

Nem dicsérve, de nincs még egy olyan jó árasított szerelék amely szakmailag is képes lenne ezt az árképzést überelni.

Vannak és lesznek bibik, ezeket jelezni kell a gyártó cégnek, hogy minden egyes szerelék esetében ezt orvosolni tudják, pont azért, mert mi vagyunk a felhasználók, mi tudjuk, hogy mi az esetleges szakmai javaslat. Emelem

Ja és az kettő közti eltérés.:

http://www.brownells.com/.aspx/lid=10724/guntechdetail/Picatinny_Rails__Weaver_Rails__What_s_The_Difference_
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9413 Dátum: 2015. Május 15. - 08:30:40 »

Csak két dolog.

Weaver esetében le és felrakáskor 1 MOA-s eltérés is lehet, amely precizíósban már azért számít, ezért nem is szokás azt pakolgatni.

Komlói Peti István munkásságát nem tisztem védeni, de megjegyzem, hogy a környező országokban sincs még egy olyan kis manufaktúra aki szakosodott volna erre a szakágra, jó anyagminőségben, jó árban, ami nekünk nagyon kedvező. Azt is tudni kell, hogy Ők nem fegyverjavítók, tehát minden új fegyver, céltávcső kijövetelekor nekik mindent le kell méretezni, programozni, majd a gyermekbetegségeket megszüntetni. Minden kezdet nehéz, Ők is küszködtek szakmai hiányosságokkal, de ez betudható annak, hogy nem komplex a szakmai tudásuk. Azt is meg kell említeni, hogy nagyon sok esetben nem Ők hibások a méreti probléma eltérések esetén, ha nem az a számtalan fegyvergyártó, akik képesek a szerelék felfogatására alkalmas szerelék előkészítéseket más és más méretben legyártani. Képesek a tokozaton lévő furatok távolságát, párhuzamosságát elfúrni, de sínes előkészítés esetén képesek a sínt úgy elmarni ferdén, vagy magasságban, hogy az nem párhuzamos már eleve a csővel. Peti István is ezt csak megerősíteni tudja, de én is szembesültem ezzel a jelenséggel sok esetben. Jó pld. erre az a számtalan "Mauser" féle tokozat, amelyet számtalan helyen gyártottak, jó nagy eltérésekkel. Én azt mondom, hogy tegyük össze a kezünket és örvendjünk, hogy nálunk van egy manufaktúra, akik képesek jó árban, és elfogadható minőségben kiszolgálni minket. Nem dicsérve, de nincs még egy olyan jó árasított szerelék amely szakmailag is képes lenne ezt az árképzést überelni. Vannak és lesznek bibik, ezeket jelezni kell a gyártó cégnek, hogy minden egyes szerelék esetében ezt orvosolni tudják, pont azért, mert mi vagyunk a felhasználók, mi tudjuk, hogy mi az esetleges szakmai javaslat. Emelem


Én sem írtam olyat sehol, hogy a Peti féle szerelék úgy rossz mind, ahogy van. Nagyon sok nagyon jó szereléket csinálnak, a Weaver sín előtt nekem is fix komlói szerelékem volt, csendben és precízen tette a dolgát, ahogy kell, soha nem kellett gyanakodnom, hogy bármi gondom a szerelék miatt lett volna.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #9414 Dátum: 2015. Május 15. - 11:22:57 »

sziasztok

Olyan problémám van hogy a távcsö a fegyveremen (fix szerelékes) teljesen hátra van huzva amennyire lehet de még igy is nagyon rá kell hajolnom lövéskora.
Ha wever sint tennék fel avval lehetne orvosolnom a problémát ?
előre is köszönöm 
üdv  Emelem

Elárulod hogy milyen fegyver milyen szerelékkel?

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
sab
Vendég
« Új üzenet #9415 Dátum: 2015. Május 15. - 11:42:43 »

Én sem írtam olyat sehol, hogy a Peti féle szerelék úgy rossz mind, ahogy van. Nagyon sok nagyon jó szereléket csinálnak, a Weaver sín előtt nekem is fix komlói szerelékem volt, csendben és precízen tette a dolgát, ahogy kell, soha nem kellett gyanakodnom, hogy bármi gondom a szerelék miatt lett volna.

Én meg nem is mondtam, hogy Te írtál ilyent Meglepődött Emelem

Csak leírtam tájékoztatásnak, hogy mi, miért van és mi az oka. Mosolyog
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #9416 Dátum: 2015. Május 15. - 14:55:16 »

sziasztok

Olyan problémám van hogy a távcsö a fegyveremen (fix szerelékes) teljesen hátra van huzva amennyire lehet de még igy is nagyon rá kell hajolnom lövéskora.
Ha wever sint tennék fel avval lehetne orvosolnom a problémát ?
előre is köszönöm 
üdv  Emelem

Szia!

Ha esetleg több tízezer forintos kiadás helyett picit levágatnál a tusból?

Persze ha műanyag agyazású a fegyvered, akkor bajos lesz.  Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #9417 Dátum: 2015. Május 15. - 15:05:25 »

Nem gondoltalak az ügynökének, csak arra próbáltam utalni, hogy igen, ő az itthoni egyetlen szerelékgyártó, de ettől még neki is minimum jó néhány (hasonló) kérdést fel kell tenni, hogy akár csak elméleti választ tudjon adni, pontosat meg csak akkor tudna, ha minden méretet tudna a puskáról (de minimum a típusát), szerelékről (ua.), távcsőről (ua., meg esetleg még a szemtávolságot), aminél már csak az volna még jobb, ha kézbe tudná venni a puskát.

Attól egyébként én még nem képzelem magam jobbnak senkinél, hogy egy itt feltett kérdésre megpróbálok itt válaszolni a legjobb tudásom szerint.  Emelem  Wave

Valami "kommunikációs zavar" van köztünk!  Kacsint Én nem állítottam, hogy LÁTATLANBAN tud Peti úr tuti tanácsot adni! Természetesen puskástól-távcsövestől le kell menni Komlóra, és akkor lesz megoldás!
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9418 Dátum: 2015. Május 15. - 15:10:26 »

Valami "kommunikációs zavar" van köztünk!  Kacsint Én nem állítottam, hogy LÁTATLANBAN tud Peti úr tuti tanácsot adni! Természetesen puskástól-távcsövestől le kell menni Komlóra, és akkor lesz megoldás!

Lehet, de szerintem már elmúlt...  Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #9419 Dátum: 2015. Május 19. - 17:52:34 »

Ma beszéltem a "gyutacs"-al, azt mondják azért lassú az ügymenet, mert kevés megrendelést kapnak puska behozatalra! Tessék beregisztrálni az e-gun-on és vásárolni, mert nagyon mérges leszek!
 Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 [628] 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: