Oldalak: 1 ... 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 [593] 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1760488 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8880 Dátum: 2015. Február 26. - 10:53:51 »

Sajnos a mai fegyvergyártás ott tart, mint a termelés teljes vertikuma. A tervezett avultatás jelen van. Amennyiben funkciójában megfelelő az eszköz hosszabb távon, akkor külső esztétikumában sérül az idővel, ami szintén drága pénzen cserélhető, javítható. /pl nézd meg mennyibe kerül egy tus blaser mauser beretta stb fegyverekhez/
Márpedig ezek sérülnek, karc itt, karc ott.
Bármennyire is fájó, az eszközhöz, fegyverhez kötött szép emlék, tudomásul kell venni, hogy ezek használati tárgyak lettek. Teszik a dolgukat amíg teszik, aztán ennyi.
Lehet menni újért, mert a javítás felújítás, alkatrész egy vagyonba kerül.
Ez mai igaz számítógépre, mosógépre, mobiltelcsire, autóra, mindenre. Ha olyat készítenének, ami 50 évig jó, akkor kinek adnak el újat 5 év múlva?!
Így belefér 1-2 műanyag tár, apró kis alkatrész stb...
Olyat kell venni, ami megfelel az igényeknek, és a pénztárca elbírja.
Az a jó eszköz, ami nem "látszik" és teszi a dolgát.


Ahogy hallottam egy elég neves autógyártónál azon dolgoznak a szakemberek, hogy lehetne elérni azt, hogy a belső térben a műanyag kezdjen el recsegni 3-4év alatt, mert egy felmérés szerint az idegesíti legjobban a tulajdonosokat...Sajnos teljesen racionális ez a részükről, mert sokan emiatt cserélnék is a kocsit... Vállat von Más kérdés, hogy én még egyszer olyat a büdös életbe nem vennék.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8881 Dátum: 2015. Február 26. - 12:19:37 »

Szia!
Elfogadom a véleményedet, de magyarázd meg nekem, vagy magyarázza meg másvalaki, hogy mi a NKA-nak  Röhög kell egy vadászpuskába műanyag vagy könnyűfém??? NEM KELL! Van olyan vadász, aki szerint a 30-06-os is elviselhetetlenül rúg, de én azt tapasztaltam, hogy ha elég nehéz a fegyver, akkor a magnumok is elviselhetőek! A vadászpuska akkor jó, ha nehéz, legalább is nem könnyű! Alumíniumnak, műanyagnak nincs benne helye! Mondom én, aki most vett az egun-on egy műanyagtáras fegyvert, azt b@sztak időre elküldeni!  Röhög

Sanyooo, nem kell egy vadászpuskába műanyag. De ennyi erővel nem kell semmibe műanyag, ami 100-150 évvel ezelőtt is használati eszköz volt, és ma is az. Ennek ellenére egy nagy csomó dologba beleteszik, és bizony ez sok esetben erősen lecsökkenti azoknak a használati eszközöknek az élettartamát.
Ettől függetlenül ezek az eszközök alkalmasak azokra a feladatokra, amire létrehozták őket. …vagy nem, de ezt akkor sem lehet ex katedra kijelenteni egy Fehova látogatás után, próba, intenzív használat, vagy egyéb tartós teszt bizonyíték nélkül golyós vadászpuskákra vonatkoztatva….
Nem kétlem, hogy egy luxus Steyr, egy Sauer 80/90, vagy egy hasonló kategóriájú békebeli német vagy osztrák vadászpuska magas minőséget képvisel és hosszú élettartamot biztosít. De mindent szét lehet b@szni, tönkre lehet lőni, azért, mert valamit úgy hívnak, ahogy, még önmagában nem garancia semmire. A fényképen pedig sok minden látszik, sok minden nem.
Két fegyvert vettem E-gunról, egy Sauert és egy Anschützöt.  Szerencsém volt, de át is qrhattak volna. És soha nem fogod megtudni, hogy ki az, akit át qrtak a fegyverrel, mert vagy szégyelli, vagy tovább szeretné nagyon gyorsan passzolni. És lehet, hogy most is kamuzok, hogy nem qrtak át, mert egyszer majd el akarom adni valamelyiket……….. Ördög Ördög Ördög
Azt gondolom tudod, hogy miért hagyták abba a 90-esek gyártását? Mert nem tudták annyi pénzért eladni, amennyibe az előállításuk alapján szerették volna. A 202-est pedig igen, mert szinte kizárólag gépi gyártás. A 80-90-est még kézzel illesztgették. Mikor elvittem vizsgáztatni, az ott levő fószer mondta, hogy az apjának a 30-06-os 90-ese több, mint 6000 lövésen van túl, és még mindig pontos. Legyen így. A 90-esek maradék alkatrészekből összeállított csicsázott darabjait 5000 ejró felett adták újonnan. Megér annyit? Ez attól függ, mennyi pénzed van rá, és mit ér egy ilyen meg neked. Azonban azt mondani, hogy azért, merthogy ejrónként egy lövést tud, hááát…..
És – számomra legalább is – ez nem jelenti azt, hogy bármilyen régi acél vadászpuska az örökké valóság + egy nap…
Van klasszikus békebeli, 3 karikás Krupp acélcsövem az egyik puskában. Na és, szerinted ki adna érte új fegyver értékű pénzt, mert azt mondom, hogy ez még ki bír ki tudja mennyi sok lövést?
Egyébként, ha könnyűnek találsz egy vadászpuskát, akkor vagy nem kell megvenni, vagy ki kell súlyozni, olcsóbb, mint millió, vagy 2 millió fölötti nagy nevű 100% acél fegyvert venni.
 Emelem
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #8882 Dátum: 2015. Február 26. - 13:54:57 »

Ahogy hallottam egy elég neves autógyártónál azon dolgoznak a szakemberek, hogy lehetne elérni azt, hogy a belső térben a műanyag kezdjen el recsegni 3-4év alatt, mert egy felmérés szerint az idegesíti legjobban a tulajdonosokat...Sajnos teljesen racionális ez a részükről, mert sokan emiatt cserélnék is a kocsit... Vállat von Más kérdés, hogy én még egyszer olyat a büdös életbe nem vennék.

Én sem venném, de akkor nem lesz autóm  Röhög
Szerinted egy ma legyártott pl Mercedes E350CDI full, 20-30 év múlva lesz-e "jungtájmer" vagy 50 év múlva "oldtájmer"?

Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8883 Dátum: 2015. Február 26. - 14:26:39 »

de ezt akkor sem lehet ex katedra kijelenteni egy Fehova látogatás után, próba, intenzív használat, vagy egyéb tartós teszt bizonyíték nélkül golyós vadászpuskákra vonatkoztatva….

Kedves Huszlavika!
Én úgy tettem ex catedra ezt a kijelentést, hogy kint se voltam a fehova-n!  Röhög Röhög Röhög
Üdv sanyooo

ui: Én nem tudok olyan sokat írni, mint Te,  régen jártam iskolába (mellé) de szívesen olvasom soraidat!  Vigyorog
Ja? Én 541 euro-ért vettem a steyr-t, bár többen mondják, hogy drága, mert olcsóbban vettek blaser-t, egy lúzer vagyok, mit csináljak???  Vállat von
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8884 Dátum: 2015. Február 26. - 14:56:22 »


Ja? Én 541 euro-ért vettem a steyr-t, bár többen mondják, hogy drága, mert olcsóbban vettek blaser-t, egy lúzer vagyok, mit csináljak???  Vállat von

mert a Blaser az annyit is ér, te meg egy Mannlichert vettél  Röhög

???
irányzékot rá, vagy mit?  Röhög
egy gyári szereléket max...de még az is lehet drágább egy Blaserre  Vállat von  Röhög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8885 Dátum: 2015. Február 26. - 15:06:00 »

Kedves Huszlavika!
Én úgy tettem ex catedra ezt a kijelentést, hogy kint se voltam a fehova-n!  Röhög Röhög Röhög
Üdv sanyooo

ui: Én nem tudok olyan sokat írni, mint Te,  régen jártam iskolába (mellé) de szívesen olvasom soraidat!  Vigyorog
Ja? Én 541 euro-ért vettem a steyr-t, bár többen mondják, hogy drága, mert olcsóbban vettek blaser-t, egy lúzer vagyok, mit csináljak???  Vállat von

Májne líbe frájnd Sanyooo!
Nem is Te tetted ezt az ex katedra kijelentést, hanem lacika fórumtárs, de emlékezetem szerint pontosan ebból keveredett ez a magas röptű eszmecsere új szutyok vs. régi gyöngyszem, avagy modern műanyag vs. ódon acél alcímen!
Remélem, hogy attól, amit most leírok egy kicsit jobban fogod magad érezni, mert akkor én vagyok a legnagyobb lúzer, és mellettem igazán pajeszfürtös nagyhercegnek érezheted magam, és az összes Balser vevő is, mert engem 1600 ojróval húztak le Sauer ügyben a germánok.
Teljesen feleslegesen, mert pontosan ugyanazt tudom ezzel a puskával is megcsinálni, mint a 22 évvel ezelőtt 57900 HUF-ba kerülő, tele műanyag, szutyok Tikkával.  Ördög
Az írással kapcsokatosan... a gyakorlás csodákra képes, nyugodtan ereszd bővebb lére a mondandódat, ha úgy érzed, hogy túl keveset írsz....
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8886 Dátum: 2015. Február 26. - 15:18:43 »

Én 541 euro-ért vettem a steyr-t, ..................

Egyébként nem tudom, hogy miért gondoltam, hogy Sauert vettél 8x68-ban.... Fejvakarás Stoel Stoel
Valószínűleg valamit benéztem! Vállat von
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8887 Dátum: 2015. Február 26. - 15:20:13 »

mellettem igazán pajeszfürtös nagyhercegnek érezheted magam

Megnyugodtam! Azt hittem csak GCs-ről derül ki a "vallása", de ha már így rám pirítottál bevallom, igaz már a "hintám" sem a régi, kopasz vagyok, mint egy skinhead!  Röhög

De a PUSKA akkor is csak FÁ-ból és ACÉL-ból készülhet!  Ördög
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #8888 Dátum: 2015. Február 26. - 18:50:42 »

Sanyooo, nem kell egy vadászpuskába műanyag. De ennyi erővel nem kell semmibe műanyag, ami 100-150 évvel ezelőtt is használati eszköz volt, és ma is az. Ennek ellenére egy nagy csomó dologba beleteszik, és bizony ez sok esetben erősen lecsökkenti azoknak a használati eszközöknek az élettartamát.
Ettől függetlenül ezek az eszközök alkalmasak azokra a feladatokra, amire létrehozták őket. …vagy nem, de ezt akkor sem lehet ex katedra kijelenteni egy Fehova látogatás után, próba, intenzív használat, vagy egyéb tartós teszt bizonyíték nélkül golyós vadászpuskákra vonatkoztatva….
Nem kétlem, hogy egy luxus Steyr, egy Sauer 80/90, vagy egy hasonló kategóriájú békebeli német vagy osztrák vadászpuska magas minőséget képvisel és hosszú élettartamot biztosít. De mindent szét lehet b@szni, tönkre lehet lőni, azért, mert valamit úgy hívnak, ahogy, még önmagában nem garancia semmire. A fényképen pedig sok minden látszik, sok minden nem.
Két fegyvert vettem E-gunról, egy Sauert és egy Anschützöt.  Szerencsém volt, de át is qrhattak volna. És soha nem fogod megtudni, hogy ki az, akit át qrtak a fegyverrel, mert vagy szégyelli, vagy tovább szeretné nagyon gyorsan passzolni. És lehet, hogy most is kamuzok, hogy nem qrtak át, mert egyszer majd el akarom adni valamelyiket……….. Ördög Ördög Ördög
Azt gondolom tudod, hogy miért hagyták abba a 90-esek gyártását? Mert nem tudták annyi pénzért eladni, amennyibe az előállításuk alapján szerették volna. A 202-est pedig igen, mert szinte kizárólag gépi gyártás. A 80-90-est még kézzel illesztgették. Mikor elvittem vizsgáztatni, az ott levő fószer mondta, hogy az apjának a 30-06-os 90-ese több, mint 6000 lövésen van túl, és még mindig pontos. Legyen így. A 90-esek maradék alkatrészekből összeállított csicsázott darabjait 5000 ejró felett adták újonnan. Megér annyit? Ez attól függ, mennyi pénzed van rá, és mit ér egy ilyen meg neked. Azonban azt mondani, hogy azért, merthogy ejrónként egy lövést tud, hááát…..
És – számomra legalább is – ez nem jelenti azt, hogy bármilyen régi acél vadászpuska az örökké valóság + egy nap…
Van klasszikus békebeli, 3 karikás Krupp acélcsövem az egyik puskában. Na és, szerinted ki adna érte új fegyver értékű pénzt, mert azt mondom, hogy ez még ki bír ki tudja mennyi sok lövést?
Egyébként, ha könnyűnek találsz egy vadászpuskát, akkor vagy nem kell megvenni, vagy ki kell súlyozni, olcsóbb, mint millió, vagy 2 millió fölötti nagy nevű 100% acél fegyvert venni.
 Emelem

"Van klasszikus békebeli, 3 karikás Krupp acélcsövem"
Nekem is van egy ilyen Krupp csövem!Valószínűleg kilőve!Úgy, hogy egyet értek azzal miszerint a békebeli cső se mindenható!
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #8889 Dátum: 2015. Február 26. - 19:02:15 »

Az a kérdésem lenne, hogy Blaser R8-at használ-e valaki, és milyen gyakorlati tapasztalatai vannak a fegyverrel kapcsolatban?
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8890 Dátum: 2015. Február 26. - 19:03:38 »

"Van klasszikus békebeli, 3 karikás Krupp acélcsövem"
Nekem is van egy ilyen Krupp csövem!Valószínűleg kilőve!Úgy, hogy egyet értek azzal miszerint a békebeli cső se mindenható!

Az enyém valószínűleg nincs kilőve - köszönhető ez a ritka kalibernek és ezáltal a nagyon visszafogott lőszer ellátásnak és ezáltal fogyasztásnak - de mire én ezt megmagyarázom....!!! Ördög Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #8891 Dátum: 2015. Február 26. - 19:13:34 »

Érdekes ez a diskurzus. Ez az egész a CZ 557 vs. 550 között lévő különbségek kitárgyalásából indult. Visszakanyarodva a vitaindító témához, én fogtam a kezemben a cz 557-est és sehol nem találtam rajta műanyagot. Itt jegyezném meg, hogy a faterom tavaly vett 550-én viszont a tárfenék és a lőszeradogató "lemez" műanyag.
Erről a rövid cső témáról meg annyi a véleményem, hogy az 550FS is 52 cm-s csővel készül és még is használják sokan nagy megelégedéssel. Stefi tett is fel pár dokumentált vadászélményt, amit ezúton is köszönünk!  Emelem
Bár, ha én vennék 557-est, azért 30-06 helyett inkább 8x57IS-ben gondolkodnék.
A műanyagra visszatérve, én nem ágálok ellene (a tus anyagát tekintve), sőt, nagyon valószínű, hogy a következő fegyverem egy Browning x-bolt composite lesz 308w vagy 30-06 kaliberben.  Wave
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #8892 Dátum: 2015. Február 26. - 19:26:31 »

Én sem venném, de akkor nem lesz autóm  Röhög
Szerinted egy ma legyártott pl Mercedes E350CDI full, 20-30 év múlva lesz-e "jungtájmer" vagy 50 év múlva "oldtájmer"?



1. Azért azt is tedd hozzá , hogy abból sem lett  mind OT , mert nagyon sok függ a használattól és a karbantartástól .

2. Arra válaszolj , hogy melyiket választanád ha tehetnéd ? A 30 éves dinnyés merdzsó v. az a bizonyos E350 CDI Full 0 km úgy ahogyan megkívánod  ?

3. A tudásukat , biztonságukat , menetteljesítményüket , fogyasztásukat stb. össze sem lehet hasonlítani .

Tovább is van mondjam még?
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8893 Dátum: 2015. Február 26. - 19:29:18 »

1. Azért azt is tedd hozzá , hogy abból sem lett  mind OT , mert nagyon sok függ a használattól és a karbantartástól .

2. Arra válaszolj , hogy melyiket választanád ha tehetnéd ? A 30 éves dinnyés merdzsó v. az a bizonyos E350 CDI Full 0 km úgy ahogyan megkívánod  ?

3. A tudásukat , biztonságukat , menetteljesítményüket , fogyasztásukat stb. össze sem lehet hasonlítani .

Tovább is van mondjam még?

A dinnyés merjo (ejtsd: merdzsó) dinnyével, vagy anélkül van?
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #8894 Dátum: 2015. Február 26. - 19:35:19 »

Dinnyével meg rejtett erőforrással ! Nyihi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 [593] 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: