Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1765359 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #810 Dátum: 2008. Október 09. - 08:32:57 »


A halk felhúzás pedig időigényesebb, mint egy stecher előre nyomása...ami azért szintén kattanással jár, mint ahogyan a 2 bill. gyorsító is kattan ha csakúgy meghúzod a hátsó bill.-t.

ZKK-nál a megfelelő pillanatban két újjal összecsippentve az elsütő billentyűt a beleépített kisebb billentyűvel ütközésig előre nyomom, és elengedve mindenféle kattanás nélkül, hangtalanul gyorsítva van a fegyver. Ugyanígy vissza is lehet feszteleníteni hang nélkül, ha mégis elmarad az akció. Nem feltétlenül kell össze-vissza kattogni, csak jól kell fegyvert választani (a mondat végét nem kell komolyan venni, vicceltem!)!

Hát kedves csontmetsző, így lett bizony 7,62-es átmérőjű lyuk egy níva tetején (ZKK-30-06)...mert HA valaki kibiztosít - véletlenül - előre, mert HA valaki fagyos kézzel nem érzi a ravaszt, mert HA éppen mindezek egyszerre jönnek össze...stb.
Sok a HA... :-\
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #811 Dátum: 2008. Október 09. - 10:55:15 »


A halk felhúzás pedig időigényesebb, mint egy stecher előre nyomása...ami azért szintén kattanással jár, mint ahogyan a 2 bill. gyorsító is kattan ha csakúgy meghúzod a hátsó bill.-t.

ZKK-nál a megfelelő pillanatban két újjal összecsippentve az elsütő billentyűt a beleépített kisebb billentyűvel ütközésig előre nyomom, és elengedve mindenféle kattanás nélkül, hangtalanul gyorsítva van a fegyver. Ugyanígy vissza is lehet feszteleníteni hang nélkül, ha mégis elmarad az akció. Nem feltétlenül kell össze-vissza kattogni, csak jól kell fegyvert választani (a mondat végét nem kell komolyan venni, vicceltem!)!

Hát kedves csontmetsző, így lett bizony 7,62-es átmérőjű lyuk egy níva tetején (ZKK-30-06)...mert HA valaki kibiztosít - véletlenül - előre, mert HA valaki fagyos kézzel nem érzi a ravaszt, mert HA éppen mindezek egyszerre jönnek össze...stb.
Sok a HA... :-\

Bocs, de kicsit zavaros. Az a valaki véletlenül töltött és begyorsított puskával vadászott autóból, és véletlenül biztosított ki, és fagyos kézzel ügyetlenül Níván lőtte magát, vagy mást...? Hát ettől kicsit sokkot kaptam, ha így volt. Én lesen (kisszék, magasles), vagy gyalog cserkelve vadászom általában golyós fegyverrel. Magamból kiindulva írtam a fenti hozzászólásomat. Nekem bevált. Alapvető szabályok felrúgásából keletkeznek a balesetek. Lehet, hogy maradi vagyok, de a csőre töltött fegyver nem a kocsiba való. Vadászember ne gyorsítson, biztosítson (a sorrend nem mindegy) ki addig se előre, se véletlenül amíg minden kétséget kizáróan fel nem ismerte, hogy adott fajú-ivarú... stb. löhető vadfaj egyede van előtte, és az biztonságosan terítékre is hozható. Én kibiztosított, tűz kész ZKK elsütő billentyűjét már nem babrálom! Ilyenkor megy el a lövés. 
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #812 Dátum: 2008. Október 09. - 11:05:57 »

Félre értés elkerülése végett (ZKK) : kin áll keresztben a süldő a szórón...célra tartás...elsütő billentyű gyorsítás...ha minden oké, a biztosító tolókát óvatosan hátra húzom...megérintem az elsütő billentyűt, és a disznó eldől...vagy nem. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #813 Dátum: 2008. Október 09. - 11:58:10 »

Akárhogy is történt, de van jópár vadőr autó, amelyiken nem középen van a tetőantenna, hanem az anyósülés fölött.
Továbbá olyat is láttam, hogy a Niva tetőre feltámasztva lőtt a jáger, de nem vette figyelembe annak domború voltát, és az "beleért". (nem a konkrét esetet láttam, hanem utána az autót) Foltozott Suzuki ponyvákról nem is beszélve...  szóval egy időben nem volt ez olyan ritka eset, legfeljebb nem beszéltek róla annyit. Az elénk etalonnak állitott osztrák vagy német vadászok fegyverkezelése is időnként hajmeresztő, bár tény hogy egyik-másik hazai vadásznak nyomába se érnek ilyen téren.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #814 Dátum: 2008. Október 09. - 12:44:33 »

Ismét láttam egy régi ismerőst.....Santa Barbara 8x57JS.....gyönyörű emlékek tolultak fel... Mosolyog

A 8mm-es..... Smitten
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #815 Dátum: 2008. Október 09. - 12:46:43 »

Ismét láttam egy régi ismerőst.....Santa Barbara 8x57JS.....gyönyörű emlékek tolultak fel... Mosolyog

A 8mm-es..... Smitten

Én is a 8 mm.-es projecten dolgozom nagy erőkkel. Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #816 Dátum: 2008. Október 09. - 16:19:21 »

Ismét láttam egy régi ismerőst.....Santa Barbara 8x57JS.....gyönyörű emlékek tolultak fel... Mosolyog

A 8mm-es..... Smitten

A Sánta Barbaráról azért vannak nekem is jó emlékeim, mert megelégedett a 8x57mm-rel... és milyen Jó S..e vót...

:ALC :ALC :ALC
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #817 Dátum: 2008. Október 10. - 07:33:34 »

Ismét láttam egy régi ismerőst.....Santa Barbara 8x57JS.....gyönyörű emlékek tolultak fel... Mosolyog

A 8mm-es..... Smitten

A Sánta Barbaráról azért vannak nekem is jó emlékeim, mert megelégedett a 8x57mm-rel... és milyen Jó S..e vót...

:ALC :ALC :ALC

Nagggyon hüjjje vagy.... Nyihi Nyihi
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #818 Dátum: 2008. Október 10. - 08:56:59 »


A halk felhúzás pedig időigényesebb, mint egy stecher előre nyomása...ami azért szintén kattanással jár, mint ahogyan a 2 bill. gyorsító is kattan ha csakúgy meghúzod a hátsó bill.-t.

ZKK-nál a megfelelő pillanatban két újjal összecsippentve az elsütő billentyűt a beleépített kisebb billentyűvel ütközésig előre nyomom, és elengedve mindenféle kattanás nélkül, hangtalanul gyorsítva van a fegyver. Ugyanígy vissza is lehet feszteleníteni hang nélkül, ha mégis elmarad az akció. Nem feltétlenül kell össze-vissza kattogni, csak jól kell fegyvert választani (a mondat végét nem kell komolyan venni, vicceltem!)!

Hát kedves csontmetsző, így lett bizony 7,62-es átmérőjű lyuk egy níva tetején (ZKK-30-06)...mert HA valaki kibiztosít - véletlenül - előre, mert HA valaki fagyos kézzel nem érzi a ravaszt, mert HA éppen mindezek egyszerre jönnek össze...stb.
Sok a HA... :-\

Bocs, de kicsit zavaros. Az a valaki véletlenül töltött és begyorsított puskával vadászott autóból, és véletlenül biztosított ki, és fagyos kézzel ügyetlenül Níván lőtte magát, vagy mást...? Hát ettől kicsit sokkot kaptam, ha így volt. Én lesen (kisszék, magasles), vagy gyalog cserkelve vadászom általában golyós fegyverrel. Magamból kiindulva írtam a fenti hozzászólásomat. Nekem bevált. Alapvető szabályok felrúgásából keletkeznek a balesetek. Lehet, hogy maradi vagyok, de a csőre töltött fegyver nem a kocsiba való. Vadászember ne gyorsítson, biztosítson (a sorrend nem mindegy) ki addig se előre, se véletlenül amíg minden kétséget kizáróan fel nem ismerte, hogy adott fajú-ivarú... stb. löhető vadfaj egyede van előtte, és az biztonságosan terítékre is hozható. Én kibiztosított, tűz kész ZKK elsütő billentyűjét már nem babrálom! Ilyenkor megy el a lövés. 

Szevasz Csontmetsző!

Szerintem nem zavaros amit leírtam, úgy látom Jan komának is van némi tapasztalata, tehát ez bizony nem egyedi eset volt...sőt!
Ha minden vadász úgy viselkedne ahogyan te azt leírtad, egyetlen baleset sem lenne, ez lenne a jó.
De!

Mivel vannak olyan vadászok akik szó szerint azt sem tudják milyen kaliberű a golyós puskája, azt sem tudják - nem vicc ez is igaz!!! - hogy a 2 ravasz közül hirtelen gondolkodni kell melyiket is kell behúzni ha lőni akarnak...stb. akkor mit vár az ember?
Lőtéren az ifjú vadász a 16-is Izs duplánál behúzta a hátsó ravaszt, mondván ő gyorsítani akart lövés előtt...szegény párának golyós volt az első puskája, és azt gondolta a sörétesnél is gyorsító a hátsó ravasz...a brenneke - mert azt akarta kipróbálni - olyan szépen süvített...
Hol tettek ezek fegyvervizsgát?
...és hót hülyén is lehet vadászvizsgát, fegyvervizsgát szerezni...lehet bizony, mert a példák amiket most említettem bizony vadászokkal estek meg, fiatallal és rutinosnak nevezett öreg vadászokkal, aki például azt sem tudja 16-os vagy 12-es a sörétese...mert azt mondta neki ezt nem kell tudni, van még neki vagy 1000 db tölténye az kifutja élete végéig, boltba sem kell mennie.
Aztán van olyan aki azt mondta nagyon vigyázzak, mert ha a disznónál a rálövés helyén - idézem - "tócsa vér van", akkor utána se menjek, mert az úgysem lesz meg.
Arra nem tudott válaszolni hol érheti ilyenkor a lövés, de ha tócsa vér van, akkor felesleges is keresni mert nem lesz meg.

Ellenben ha "pucron lövöd" akkor érdemes másnap reggelig várni, mert "az csak fáj neki, aznap este nem öli meg."

No mit szólsz ezekhez a "gyöngyszemekhez"?
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #819 Dátum: 2008. Október 10. - 09:31:28 »

Ez így van sajnos. Már én is összeakadtam olyan vadásszal aki nem tudta hogy kell bebiztosítani a saját golyósát. Miután megmutattam diplomatikusan megkérdeztem, hogy most vette-e a fegyvert?
 - Nem már három éve megvan.  No comment....
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #820 Dátum: 2008. Október 10. - 09:39:42 »


A halk felhúzás pedig időigényesebb, mint egy stecher előre nyomása...ami azért szintén kattanással jár, mint ahogyan a 2 bill. gyorsító is kattan ha csakúgy meghúzod a hátsó bill.-t.

ZKK-nál a megfelelő pillanatban két újjal összecsippentve az elsütő billentyűt a beleépített kisebb billentyűvel ütközésig előre nyomom, és elengedve mindenféle kattanás nélkül, hangtalanul gyorsítva van a fegyver. Ugyanígy vissza is lehet feszteleníteni hang nélkül, ha mégis elmarad az akció. Nem feltétlenül kell össze-vissza kattogni, csak jól kell fegyvert választani (a mondat végét nem kell komolyan venni, vicceltem!)!

Hát kedves csontmetsző, így lett bizony 7,62-es átmérőjű lyuk egy níva tetején (ZKK-30-06)...mert HA valaki kibiztosít - véletlenül - előre, mert HA valaki fagyos kézzel nem érzi a ravaszt, mert HA éppen mindezek egyszerre jönnek össze...stb.
Sok a HA... :-\

Bocs, de kicsit zavaros. Az a valaki véletlenül töltött és begyorsított puskával vadászott autóból, és véletlenül biztosított ki, és fagyos kézzel ügyetlenül Níván lőtte magát, vagy mást...? Hát ettől kicsit sokkot kaptam, ha így volt. Én lesen (kisszék, magasles), vagy gyalog cserkelve vadászom általában golyós fegyverrel. Magamból kiindulva írtam a fenti hozzászólásomat. Nekem bevált. Alapvető szabályok felrúgásából keletkeznek a balesetek. Lehet, hogy maradi vagyok, de a csőre töltött fegyver nem a kocsiba való. Vadászember ne gyorsítson, biztosítson (a sorrend nem mindegy) ki addig se előre, se véletlenül amíg minden kétséget kizáróan fel nem ismerte, hogy adott fajú-ivarú... stb. löhető vadfaj egyede van előtte, és az biztonságosan terítékre is hozható. Én kibiztosított, tűz kész ZKK elsütő billentyűjét már nem babrálom! Ilyenkor megy el a lövés. 

Szevasz Csontmetsző!

Szerintem nem zavaros amit leírtam, úgy látom Jan komának is van némi tapasztalata, tehát ez bizony nem egyedi eset volt...sőt!
Ha minden vadász úgy viselkedne ahogyan te azt leírtad, egyetlen baleset sem lenne, ez lenne a jó.
De!

Mivel vannak olyan vadászok akik szó szerint azt sem tudják milyen kaliberű a golyós puskája, azt sem tudják - nem vicc ez is igaz!!! - hogy a 2 ravasz közül hirtelen gondolkodni kell melyiket is kell behúzni ha lőni akarnak...stb. akkor mit vár az ember?
Lőtéren az ifjú vadász a 16-is Izs duplánál behúzta a hátsó ravaszt, mondván ő gyorsítani akart lövés előtt...szegény párának golyós volt az első puskája, és azt gondolta a sörétesnél is gyorsító a hátsó ravasz...a brenneke - mert azt akarta kipróbálni - olyan szépen süvített...
Hol tettek ezek fegyvervizsgát?
...és hót hülyén is lehet vadászvizsgát, fegyvervizsgát szerezni...lehet bizony, mert a példák amiket most említettem bizony vadászokkal estek meg, fiatallal és rutinosnak nevezett öreg vadászokkal, aki például azt sem tudja 16-os vagy 12-es a sörétese...mert azt mondta neki ezt nem kell tudni, van még neki vagy 1000 db tölténye az kifutja élete végéig, boltba sem kell mennie.
Aztán van olyan aki azt mondta nagyon vigyázzak, mert ha a disznónál a rálövés helyén - idézem - "tócsa vér van", akkor utána se menjek, mert az úgysem lesz meg.
Arra nem tudott válaszolni hol érheti ilyenkor a lövés, de ha tócsa vér van, akkor felesleges is keresni mert nem lesz meg.

Ellenben ha "pucron lövöd" akkor érdemes másnap reggelig várni, mert "az csak fáj neki, aznap este nem öli meg."

No mit szólsz ezekhez a "gyöngyszemekhez"?
Igen, értem a mondani valódat! Igen
Az én környezetemben is előfordultak sajnos ezekhez hasonló rémtettek. A vendégvadásztatásban járatlan ismerősömnek is tetőablak van a Níváján, pedig nem vágyott rá. Az őz sután+gidán felbuzdulva a megálló járgányból a felhevült Talján kiugrott, és szélsebesen lőtt is, a tető felett. A kísérő döbbenten ült a volánnál. (képzeld ha akkor kiszáll a túl oldalról)  Az elmeháborodott stüszi nem kalkulálta be a cső és céltávcső közötti távolságot, amiből kifolyólag nem is észlelte gondolom a tetőt, amit csisszre lőtt! Mivel az őz sértetlenül elment, vigyorogva visszaült, és mutogatta, hogy besüt a nap. A maflás elmaradt a remegő kezek miatt. Az üléstámlában és az oszlopban voltak a kiskaliberű mag repeszei, senki nem sérült meg. Amikor ráébredt a marhaságára, otthagyta a javításra valót és szél sebesen elviharzott újabb vadászkalandokat keresni. Dühös
És ismerek olyan puskást is, aki csak magaslesről mer vaddisznóra vadászni, mert kisszékről-földről az kérem veszélyes! ???
Így hát megértem ebbéli aggályaidat. Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #821 Dátum: 2008. Október 10. - 15:05:51 »

Érdekes történetek!

De kérdezzem itt a Tisztelt Vadászúrakat, Miért nem gondolkozzik sok ember lövés előtt! (tisztelet a kivételnek!)

Cél oszt bumm! Aztán, hogy merre megy a lőszer, az már nem érdekes! (5-6 km ki tudja mi van ott?)

Ennél már csak az a szebb amikor sötét foltra lő vki mert azt hitte vaddisznó!

Legalább az alapvető biztonsági szabályokat tartsuk már be! Szerintem senki sem akarja idő előtt fellökni a bakancsot, mert egy más vki hibázott!

Legalább az alapvető szabályokat tarsuk be, amik saját biztonságunkat érintik!

Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #822 Dátum: 2008. Október 10. - 17:01:05 »

Érdekes történetek!

De kérdezzem itt a Tisztelt Vadászúrakat, Miért nem gondolkozzik sok ember lövés előtt! (tisztelet a kivételnek!)

Cél oszt bumm! Aztán, hogy merre megy a lőszer, az már nem érdekes! (5-6 km ki tudja mi van ott?)

Ennél már csak az a szebb amikor sötét foltra lő vki mert azt hitte vaddisznó!

Legalább az alapvető biztonsági szabályokat tartsuk már be! Szerintem senki sem akarja idő előtt fellökni a bakancsot, mert egy más vki hibázott!

Legalább az alapvető szabályokat tarsuk be, amik saját biztonságunkat érintik!


Valószínűleg azért nem tartják be időnként emberek az alapvető szabályokat, mert a vadászat nem egy szobában, nyugodt körülmények között végzett tevékenység, mint pl a fórumra írogatás. Hanem előfordulhat hogy bizonyos szituációban izgalmi -netán stresszes-  állapotba kerül a pógár, és ennek hatására teljesen másképp cselekszik, mint ahogy otthon elképzelné.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #823 Dátum: 2008. Október 10. - 17:17:49 »

Érdekes történetek!

De kérdezzem itt a Tisztelt Vadászúrakat, Miért nem gondolkozzik sok ember lövés előtt! (tisztelet a kivételnek!)

Cél oszt bumm! Aztán, hogy merre megy a lőszer, az már nem érdekes! (5-6 km ki tudja mi van ott?)

Ennél már csak az a szebb amikor sötét foltra lő vki mert azt hitte vaddisznó!

Legalább az alapvető biztonsági szabályokat tartsuk már be! Szerintem senki sem akarja idő előtt fellökni a bakancsot, mert egy más vki hibázott!

Legalább az alapvető szabályokat tarsuk be, amik saját biztonságunkat érintik!


Valószínűleg azért nem tartják be időnként emberek az alapvető szabályokat, mert a vadászat nem egy szobában, nyugodt körülmények között végzett tevékenység, mint pl a fórumra írogatás. Hanem előfordulhat hogy bizonyos szituációban izgalmi -netán stresszes-  állapotba kerül a pógár, és ennek hatására teljesen másképp cselekszik, mint ahogy otthon elképzelné.

Jan, ezt akartam írni én is, de nem írtam, mert ez szerintem gyakorló vadász számára egyértelmű. Igen
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #824 Dátum: 2008. Október 10. - 20:06:00 »

Ez is lehet!

De a hátunkat tartjuk mindenért, ami kezünkben pedig egy ölő eszköz!

Na mindegy!

Ez az én véleményem!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: