Oldalak: 1 ... 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 [397] 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1759922 alkalommal)
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #5940 Dátum: 2013. Január 28. - 12:46:29 »

Milyen lőszert használtál? Nekem az a nagy "félelmem", hogy túl nagy kaliber lesz a legtöbb vadra.
Blaser R93 a puska, és blaser Cpi 10,7g lőszerrel használja bátyám. Az ő puskája.
2szer lőttem mellé a nagantal, erre mondta a hivatásos, hogy holnap hozd ki a normális puskát a dióverőt meg hagyd otthon  Okos
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #5941 Dátum: 2013. Január 28. - 12:54:29 »

Blaser R93 a puska, és blaser Cpi 10,7g lőszerrel használja bátyám. Az ő puskája.
2szer lőttem mellé a nagantal, erre mondta a hivatásos, hogy holnap hozd ki a normális puskát a dióverőt meg hagyd otthon  Okos

Mosolyog

Köszönöm.

 Emelem
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #5942 Dátum: 2013. Január 28. - 12:55:09 »

Szia Oerdescu!

Én a te helyedben először próbálnék valami standard középkaliberű fegyvert. Pláne, ha még  nem lőttél nagygolyóssal. Azt hiszem, te tartottál még nem régen a 30 06 hátrarúgásától, vagy rosszul emlékszem?? Na a 300 WM minden bizonnyal elevenebb kaliber.

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5943 Dátum: 2013. Január 28. - 13:20:17 »

Milyen lőszert használtál? Nekem az a nagy "félelmem", hogy túl nagy kaliber lesz a legtöbb vadra.
Üdv!
Nincsen olyan, hogy "túl nagy kaliber", csak rossz lőszerválasztás.
A 300 Win.Mag. mondjuk egy 180 gr Nosler Partition kuglival szerelt lőszerrel jó lehet kb. a szirtiborztól a jávorbikáig mindenre Emelem.
De előtte tegyél vele egy próbát és ha lőtéren az 5. lövés után fenntartás nélkül elküldenél belőle még 5-öt, akkor csak bátran vágj bele Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5944 Dátum: 2013. Január 28. - 13:23:02 »

.......
2szer lőttem mellé a nagantal, erre mondta a hivatásos, hogy holnap hozd ki a normális puskát a dióverőt meg hagyd otthon  Okos

Van neked fogalmad, hogy most mit zúdítottál a nyakadba ezzel a mondattal??!!  Nyihi
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5945 Dátum: 2013. Január 28. - 13:31:47 »

Sziasztok

Lenne lehetőségem 100 %-os forrásból vennem egy alig használt (~50 lövés) Zastava ismétlőt. A nagy gondom az, hogy .300 Win. Mag. kaliberű. Meg merjem ezt venni első golyósnak? Nem túl erős?
Attól tartok ez kisebb testű állatokra (őz) túl sok.


 Emelem

Gratulálok!

Szép nagy kacskaringós utat jártál be... ..
Szerintem előremutató, hogy eddig minden fegyver drága volt, hirtelen pedig egy alig használt, jó drága patronnal tömhető, jó nagyot rúgó magnum kaliberű Zastava is a látómezőbe ért!
Már persze, tudom, hogy semmi közöm hozzá, de a tendencia örvendetes.
Szerintem még várj egy kicsit - egy pár hónap csak ilyen tempóban - és ha a lehetőségeid ilyen ütemben javulnak, remélem a nyáron már arról nyilatkoztathatod meg a fórumozókat, hogy szerintük az új Mauser, Steyr, Sauer, Blaser… stb. a jobb-e, hány és milyen kaliberű váltócsövet javasolnak amelyikhez lehet, és vajon Zeiss, Swaro, Leica… stb. távcsővel lenne elegánsabb? Ja, és vajon hányas fokozatú, ilyen habos,olyan eres török dió aggyal lenne a legszebb?
Én szurkolok neked! Kacsint Kacsint

 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5946 Dátum: 2013. Január 28. - 13:38:57 »

Gratulálok!

Szép nagy kacskaringós utat jártál be... ..
Szerintem előremutató, hogy eddig minden fegyver drága volt, hirtelen pedig egy alig használt, jó drága patronnal tömhető, jó nagyot rúgó magnum kaliberű Zastava is a látómezőbe ért!
Már persze, tudom, hogy semmi közöm hozzá, de a tendencia örvendetes.
Szerintem még várj egy kicsit - egy pár hónap csak ilyen tempóban - és ha a lehetőségeid ilyen ütemben javulnak, remélem a nyáron már arról nyilatkoztathatod meg a fórumozókat, hogy szerintük az új Mauser, Steyr, Sauer, Blaser… stb. a jobb-e, hány és milyen kaliberű váltócsövet javasolnak amelyikhez lehet, és vajon Zeiss, Swaro, Leica… stb. távcsővel lenne elegánsabb? Ja, és vajon hányas fokozatú, ilyen habos,olyan eres török dió aggyal lenne a legszebb?
Én szurkolok neked! Kacsint Kacsint

 Emelem
Ne mondd ezt, vegye meg nyugodtan, aztán, ha nem felel meg, eladja nekem féláron!  Vigyorog

« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 28. - 13:46:03 írta Pyrus » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5947 Dátum: 2013. Január 28. - 14:31:35 »

Milyen lőszert használtál? Nekem az a nagy "félelmem", hogy túl nagy kaliber lesz a legtöbb vadra.


Az őzre mondjuk kicsit túlzás a többire megfelelő .  Én 9,3 x62- vel is lőttem őzet meg több rókát is egyszerűen mert az volt nálam.  Ördög
Egyébként is " túl nagy" nem lehet.  S.Peti
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #5948 Dátum: 2013. Január 28. - 14:32:38 »

Nem sürgős a vásárlás, csak hát mennék már disznózni...  Ördög Mosolyog

Szóval nem akarok minden áron venni puskát, csak azért, hogy legyen. Nem is kerestem, de mivel rokon akit a Zastava-t említette, gondoltam megkérdezem, mit szóltok hozzá. A próba semmi képpen nem marad el. Papíron is jelentős a .30-06 és a .300 WM energia-különbsége. Abban a fázisban vagyok, amit a kacskaringós út végén leírtam; nézelődöm, meghallgatom ki, mit mond és hátha elém kerül egy megfelelő puska. Kaptam fórumtársaktól, ismerősöktől lehetőséget, hogy ki tudjam próbálni a fegyverüket. Talán mire a tényleges vásárlásra kerül a sor, lesz annyi tapasztalatom, hogy tudjam pontosan mi kell nekem.



Köszi a válaszokat.


 Emelem

Dani
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #5949 Dátum: 2013. Január 28. - 15:23:34 »

Nem sürgős a vásárlás, csak hát mennék már disznózni...  Ördög Mosolyog

Szóval nem akarok minden áron venni puskát, csak azért, hogy legyen. Nem is kerestem, de mivel rokon akit a Zastava-t említette, gondoltam megkérdezem, mit szóltok hozzá. A próba semmi képpen nem marad el. Papíron is jelentős a .30-06 és a .300 WM energia-különbsége. Abban a fázisban vagyok, amit a kacskaringós út végén leírtam; nézelődöm, meghallgatom ki, mit mond és hátha elém kerül egy megfelelő puska. Kaptam fórumtársaktól, ismerősöktől lehetőséget, hogy ki tudjam próbálni a fegyverüket. Talán mire a tényleges vásárlásra kerül a sor, lesz annyi tapasztalatom, hogy tudjam pontosan mi kell nekem.



Köszi a válaszokat.


 Emelem

Dani

Szia!

Ha közeli rokon, feltételezem ad részletfizetési lehetőséget, és persze neked amúgy is kedvezőbb áron adná a mordályt. Azért ez igen csak ritka lehetőség, ami ha nincs keretösszeg mostanság, mindenképp kihasználandó.

Hogy rúg -e ha lősz vele, majd eldöntöd, de "élesben" úgy sem fogsz ezzel foglalkozni, csak a disznóval.   Mosolyog
A lőszer ára meg olyan dolog, hogy ha a belövésre nem megy el egy doboz lőszer, onnantól amennyit ellősz egy évben vadra, nem tétel.

Ergo szerintem ugorj neki!  Igen

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #5950 Dátum: 2013. Január 28. - 19:54:15 »

Szia!

Ha közeli rokon, feltételezem ad részletfizetési lehetőséget, és persze neked amúgy is kedvezőbb áron adná a mordályt. Azért ez igen csak ritka lehetőség, ami ha nincs keretösszeg mostanság, mindenképp kihasználandó.

Hogy rúg -e ha lősz vele, majd eldöntöd, de "élesben" úgy sem fogsz ezzel foglalkozni, csak a disznóval.   Mosolyog
A lőszer ára meg olyan dolog, hogy ha a belövésre nem megy el egy doboz lőszer, onnantól amennyit ellősz egy évben vadra, nem tétel.

Ergo szerintem ugorj neki!  Igen

 Emelem

Szia

Igazad van. Pont az a nagyon kedvező ebben a fegyverben, hogy nem kell azonnal igent mondani és elképzelhető, hogy mondjuk egy szereléket még rokoni alapon bele lehet alkudni.  Kacsint

 Emelem
Naplózva
tomy555
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #5951 Dátum: 2013. Január 28. - 21:27:21 »

Üdvözlet uraim  Emelem     

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy tudnátok-e nekem segíteni!
Egyik jó barátom  zkkjának a tusa megreped elég rendesen ami cserére szorul! Mit lehetne tenni kihez forduljak? elsősorban Borsod és Heves megyében?         Segítségeteket előre is köszönöm   Üdvözlettel: S.Tamás   Emelem
Naplózva
arthur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #5952 Dátum: 2013. Január 28. - 22:31:07 »

Üdvözlet uraim  Emelem     

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy tudnátok-e nekem segíteni!
Egyik jó barátom  zkkjának a tusa megreped elég rendesen ami cserére szorul! Mit lehetne tenni kihez forduljak? elsősorban Borsod és Heves megyében?         Segítségeteket előre is köszönöm   Üdvözlettel: S.Tamás   Emelem



Szia Tamás!

Milyen kaliber a ZKK?
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #5953 Dátum: 2013. Január 29. - 07:43:16 »

Üdvözlet uraim  Emelem     

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy tudnátok-e nekem segíteni!
Egyik jó barátom  zkkjának a tusa megreped elég rendesen ami cserére szorul! Mit lehetne tenni kihez forduljak? elsősorban Borsod és Heves megyében?         Segítségeteket előre is köszönöm   Üdvözlettel: S.Tamás   Emelem


Szerintem lehet tusát kapni külön is. Pl itt is hirdetnek, igaz ez nem pont 600-asra való; http://www.vadaszapro.net/18731/9,--------3x62-mauser-golyos-+-izh-18-eloagy-+-zkk--601-golyos-tus-
Körül kell nézni.

 Emelem
Naplózva
Gyui69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #5954 Dátum: 2013. Január 29. - 11:21:08 »

Miskolcon Holló István, Egerben Besenyei Béla fegyvermesterek. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 [397] 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: