Oldalak: 1 ... 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 [889] 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1915271 alkalommal)
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #13320 Dátum: 2018. Október 30. - 10:31:30 »

Lehet hogy több ! Ha le lenne főzve többet látnánk . Én inkább a koronaágak miatt amik itt a képen duzzadtabbnak tűnnek gondolom fiatalabbnak . A képről való bírálás meg tudod milyen .  Vállat von  Emelem

Sziasztok.

Lefőzve ilyet mutat.







Egy kis történet is hozzá.

A terület Heves megye, Mátraalja, tipikus vegyes vadas terület, minden van, mindenből kevés.
Területünkön nincs igazán klasszikus, régi bőgőhely, néhol kialakul egy-egy, de az inkább az éppen ott lévő kultúrától függ.
Augusztus végétől figyelgettem a területet, de elég elkeserítőek voltak a  kilátások, szarvas alig mutatkozott, ami volt az is mind fiatal bikák.
13.-án hajnal 4 kor indultam beiratkozni, de előtte a műút egy-egy arra alkalmas helyén meg szoktam állni 5 percekre tájékozódni, hátha hallani valahonnan a "hívó szót".
A kéttóköze nevű területrész felől egy jó hangú bika bőgött rendületlenül, azonban néha mintha valami morgás is beleszólt volna. Na ennek érdemes lenne utánanézni gondoltam. Gyors beiratkozás, majd ki vissza. Kocsit a műúton hagytam, onnan légvonalban is jó km. Igyekeztem ahogy tudtam, mert a múlt héten is igen hamar beváltottak  a nádba a szarvasok. Akkor egy kb 6 kg-os 5-6 év körüli bikával voltak a tarvadak, szám szerint heten. De ez a morgó másnak tűnik. 10 percenként ha mordul egyet, ebből tudom, hogy most nem késtem le róluk, még kinn vannak a dombtetőn, a napraforgó tarlón. Jó sötét van még, de az ég már világosodik. Elfoglalom a hajlatban azt a helyet ami a szarvasok által leggyakrabban használt váltótól 100-120 méterre van. Szelem jó, a nyílt placccon két magányos ezüstfa, a váltóhoz közelebbi tövében térdelek, lőbot kitámasztva, távcső kéznél... szarvasok sehol. Se egy hang, se mozgás. Népes disznókonda vált be előttem 20 méterre, most nem érdekelnek.
Kezd világosodni...múltkor ilyenkor már beváltottak.  Talán már lehetne bírálni is, ha lenne mit. Lehet, hogy elmentek fölfelé a tó fölötti nádasba. Máshova nem mehettek. De ahhoz sokkal nagyobb és hosszabb nyílt placcon kell elvonulni. Merengésemből a horizonton egy alak kibontakozása mozdít ki. Egy tehén alakja, jó 300 méterre. Megjelenik szép lassan a többi tarvad is a horizonton, akkor a bika se lehet messze. Az ég már egészen jó hátteret ad, és egyszercsak az egyik napraforgószár mintha billegne, sőt kettő van, és növekszik ahogy az agancs, majd a test is kibontakozik. Látszólag sehova nem sietnek, de a hosszúfejű már lefelé tart, azaz felém. Na ez így jó lehet, csak gyertek. Szép lassan egy kivételével az összes tarvad bevált a nádba, bika azt az egyet hajkurássza fenn a tetőn, de azért közelednek, lassan lőni lehetne. Nem szeretnék minuszos bikát lőni, volt már, hogy beleszaladtam, akkor elkapkodtam, most nem akarom.
A kb fél óra alatt amíg a bikát nézhettem, arra jutottam, hogy egy középkor végén járó, 6,5-7 kg körüli bika. Csabus szavaival élve tudtam volna rá indokot, hogy miért ne lőjjem meg. De arra is tudtam, hogy miért igen. És egyre inkább az igen kerekedett felül. Mondhatjuk úgy is, hogy rábeszéltem magam, bár úgy gondoltam végig úgy gondoltam, hogy nem lesz vele baj.
A tehén szépen vezette a bikát arra a váltóra amelyiken a többiek is beváltottak, ahova vártam őket. Mielőtt belépett megállt magától, nyújtogatta a nyakát, de hang nem jött ki a torkán, pedig szerettem volna még hallani. Amikor indult volna akkor érte a golyó. Szépen bejelzett, nagy kanyart leírva először kifelé szaladt, majd korrigált és indult a tarvadak után. Látni nem láttam az elesését, csak hallottam.
A tegnapi első kép azt mutatja, ahogy ráleltem. Rég adott ekkora élményt egy vadászat, rég is lőttem ilyen bikát. Csak leültem mellé a harmatba és remegtem, pedig hideg sincs.

Amikor odaléptem már láttam, hogy a súlyát alábecsültem egy jó kg-al. A bírálaton egyébként a 24 órás súlya 3 deka híján 8 kg, korát 11 évesre becsülték, megjegyzésben pedig, hogy érett.

 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #13321 Dátum: 2018. Október 30. - 11:31:29 »


Egy kis történet is hozzá.

A terület Heves megye, Mátraalja, tipikus vegyes vadas terület, minden van, mindenből kevés.
Területünkön nincs igazán klasszikus, régi bőgőhely, néhol kialakul egy-egy, de az inkább az éppen ott lévő kultúrától függ.
Augusztus végétől figyelgettem a területet, de elég elkeserítőek voltak a  kilátások, szarvas alig mutatkozott, ami volt az is mind fiatal bikák.
13.-án hajnal 4 kor indultam beiratkozni, de előtte a műút egy-egy arra alkalmas helyén meg szoktam állni 5 percekre tájékozódni, hátha hallani valahonnan a "hívó szót".
A kéttóköze nevű területrész felől egy jó hangú bika bőgött rendületlenül, azonban néha mintha valami morgás is beleszólt volna. Na ennek érdemes lenne utánanézni gondoltam. Gyors beiratkozás, majd ki vissza. Kocsit a műúton hagytam, onnan légvonalban is jó km. Igyekeztem ahogy tudtam, mert a múlt héten is igen hamar beváltottak  a nádba a szarvasok. Akkor egy kb 6 kg-os 5-6 év körüli bikával voltak a tarvadak, szám szerint heten. De ez a morgó másnak tűnik. 10 percenként ha mordul egyet, ebből tudom, hogy most nem késtem le róluk, még kinn vannak a dombtetőn, a napraforgó tarlón. Jó sötét van még, de az ég már világosodik. Elfoglalom a hajlatban azt a helyet ami a szarvasok által leggyakrabban használt váltótól 100-120 méterre van. Szelem jó, a nyílt placccon két magányos ezüstfa, a váltóhoz közelebbi tövében térdelek, lőbot kitámasztva, távcső kéznél... szarvasok sehol. Se egy hang, se mozgás. Népes disznókonda vált be előttem 20 méterre, most nem érdekelnek.
Kezd világosodni...múltkor ilyenkor már beváltottak.  Talán már lehetne bírálni is, ha lenne mit. Lehet, hogy elmentek fölfelé a tó fölötti nádasba. Máshova nem mehettek. De ahhoz sokkal nagyobb és hosszabb nyílt placcon kell elvonulni. Merengésemből a horizonton egy alak kibontakozása mozdít ki. Egy tehén alakja, jó 300 méterre. Megjelenik szép lassan a többi tarvad is a horizonton, akkor a bika se lehet messze. Az ég már egészen jó hátteret ad, és egyszercsak az egyik napraforgószár mintha billegne, sőt kettő van, és növekszik ahogy az agancs, majd a test is kibontakozik. Látszólag sehova nem sietnek, de a hosszúfejű már lefelé tart, azaz felém. Na ez így jó lehet, csak gyertek. Szép lassan egy kivételével az összes tarvad bevált a nádba, bika azt az egyet hajkurássza fenn a tetőn, de azért közelednek, lassan lőni lehetne. Nem szeretnék minuszos bikát lőni, volt már, hogy beleszaladtam, akkor elkapkodtam, most nem akarom.
A kb fél óra alatt amíg a bikát nézhettem, arra jutottam, hogy egy középkor végén járó, 6,5-7 kg körüli bika. Csabus szavaival élve tudtam volna rá indokot, hogy miért ne lőjjem meg. De arra is tudtam, hogy miért igen. És egyre inkább az igen kerekedett felül. Mondhatjuk úgy is, hogy rábeszéltem magam, bár úgy gondoltam végig úgy gondoltam, hogy nem lesz vele baj.
A tehén szépen vezette a bikát arra a váltóra amelyiken a többiek is beváltottak, ahova vártam őket. Mielőtt belépett megállt magától, nyújtogatta a nyakát, de hang nem jött ki a torkán, pedig szerettem volna még hallani. Amikor indult volna akkor érte a golyó. Szépen bejelzett, nagy kanyart leírva először kifelé szaladt, majd korrigált és indult a tarvadak után. Látni nem láttam az elesését, csak hallottam.
A tegnapi első kép azt mutatja, ahogy ráleltem. Rég adott ekkora élményt egy vadászat, rég is lőttem ilyen bikát. Csak leültem mellé a harmatba és remegtem, pedig hideg sincs.

Amikor odaléptem már láttam, hogy a súlyát alábecsültem egy jó kg-al. A bírálaton egyébként a 24 órás súlya 3 deka híján 8 kg, korát 11 évesre becsülték, megjegyzésben pedig, hogy érett.

 Emelem


Gratulálok Bence,nagyon jó bika!
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #13322 Dátum: 2018. Október 30. - 11:55:52 »

Lehet hogy több ! Ha le lenne főzve többet látnánk . Én inkább a koronaágak miatt amik itt a képen duzzadtabbnak tűnnek gondolom fiatalabbnak . A képről való bírálás meg tudod milyen .  Vállat von  Emelem

Jaja képről nem egyszerű...
A szárakban van erő fent is az tény...
Semmiképp sem mondtam volna 8kg alá és tessék...
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13323 Dátum: 2018. Október 30. - 13:12:13 »

Sziasztok.

Lefőzve ilyet mutat.

Amikor odaléptem már láttam, hogy a súlyát alábecsültem egy jó kg-al. A bírálaton egyébként a 24 órás súlya 3 deka híján 8 kg, korát 11 évesre becsülték, megjegyzésben pedig, hogy érett.

 Emelem


Ilyen a terepi bírálat . - Meg a fénykép alapján történő is . De még ha lefőzve, kézbe van sincs 100 % ( mármint a korbecslésre gondolok ) .
A lefőzött kép alapján  sem próbálnék ellentmondani a bírálaton becsültekkel .    Emelem
Naplózva
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #13324 Dátum: 2018. Október 30. - 13:56:53 »


...Rég adott ekkora élményt egy vadászat, rég is lőttem ilyen bikát. Csak leültem mellé a harmatba és remegtem, pedig hideg sincs. 


Őszintén gratulálok hozzá Beni! Igen Jó bika, vadászélmény netovábbja... Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #13325 Dátum: 2018. Október 30. - 16:59:04 »

Szerintem is Hansi valami kicsi kijelzős telefonon nézte, 8 kiló fölöttinek és 9-10 évesnek gondolnám én is.
Így-így, meg a nyaka is vastag, meg a szárak is.  Ördög Benéztem, talán azért is, mert nálunk is esett egy nagyon hasonló forma, kis testtel öreg bika.
Mindenesetre gratulálok itt is, az élmény kapcsán meg különösen!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #13326 Dátum: 2018. Október 30. - 18:06:25 »

Vadásztársam lőtte két hete.








Nagy bunyós lehetett őkelme.

« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 30. - 18:46:05 írta Voldi » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #13327 Dátum: 2018. November 02. - 21:27:49 »

Gratulálok Bence nagyon jó, nagyon csalós bika! A koronaágak becsapósak, az kilógott az összképből. Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #13328 Dátum: 2018. November 06. - 08:19:56 »

Sziasztok.

Pénteken egy környékbeli megszállott agancsozónál jártunk, ahova én se mentem üres kézzel.
Az alábbi képek alapján a kérdés úgy gondolom adott  Nyihi
A válasz pedig egyértelmű  Stoel

A bikához közelebbi agancspár 2018 tavaszán, a távolabbi pár 2017 tavaszán lett felvéve, 500 méteres körön belül mind a négy. Az elejtés helye légvonalban 4km-re van mindössze a hullott agancsok felvételének helyeitől.
A 2017-esen a levetési sík domború, kb 5mm-t domborodik ki a képzeletbeli síkból. A 2018-ason már tulajdonképpen sík. Mind a négy hullott agancs 2,7-2,95 kg között van.







Naplózva

Üdv: Bence
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #13329 Dátum: 2018. November 06. - 09:10:58 »

Sziasztok.

Pénteken egy környékbeli megszállott agancsozónál jártunk, ahova én se mentem üres kézzel.
Az alábbi képek alapján a kérdés úgy gondolom adott  Nyihi
A válasz pedig egyértelmű  Stoel

A bikához közelebbi agancspár 2018 tavaszán, a távolabbi pár 2017 tavaszán lett felvéve, 500 méteres körön belül mind a négy. Az elejtés helye légvonalban 4km-re van mindössze a hullott agancsok felvételének helyeitől.
A 2017-esen a levetési sík domború, kb 5mm-t domborodik ki a képzeletbeli síkból. A 2018-ason már tulajdonképpen sík. Mind a négy hullott agancs 2,7-2,95 kg között van.


 Emelem

 Igen Taps

Sikerült is megszerezned tőle a hullott szárakat?

(Valaki úgyis bebizonyítja, hogy nem ugyanahoz a bikához tartoznak  Ördög)

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #13330 Dátum: 2018. November 06. - 09:46:46 »


 Igen  Milyen bika!? Hát agyarpárok. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13331 Dátum: 2018. November 06. - 10:10:49 »

Emelem

 Igen Taps

Sikerült is megszerezned tőle a hullott szárakat?

(Valaki úgyis bebizonyítja, hogy nem ugyanahoz a bikához tartoznak  Ördög)

 Wave
Ugyanazhoz módosul= ugyanahhoz !
Ezek a látványfotók nem alkalmasak bírálathoz,de így is látok egy bélyeget,ami cáfolja az egy bikához tartozást.
Az,hogy 500 méteren belül talál valaki egymás utáni években agancsokat,annak van egy olyan magyarázata,hogy egy rudli 15-20 bika rendszeresen ugyanazt a helyet választja kérődzőhelynek és köztük anyai ágon van rokoni viszony,aminek következtében nagyon hasonlók a hullott agancsok.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #13332 Dátum: 2018. November 06. - 10:35:09 »

Ugyanazhoz módosul= ugyanahhoz !
Ezek a látványfotók nem alkalmasak bírálathoz,de így is látok egy bélyeget,ami cáfolja az egy bikához tartozást.
Az,hogy 500 méteren belül talál valaki egymás utáni években agancsokat,annak van egy olyan magyarázata,hogy egy rudli 15-20 bika rendszeresen ugyanazt a helyet választja kérődzőhelynek és köztük anyai ágon van rokoni viszony,aminek következtében nagyon hasonlók a hullott agancsok.


Melyikre gondol tisztelt Wildheger?
Magam is látok, nem is egyet.
Naplózva

Üdv: Bence
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13333 Dátum: 2018. November 06. - 11:17:09 »


Melyikre gondol tisztelt Wildheger?
Magam is látok, nem is egyet.

Én is többet látok,de csak egy látható határozottan.
Elölnézet,oldalnézet kívül,belül már segítene ,főleg a mérési lehetőség lenne döntő.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13334 Dátum: 2018. November 09. - 13:27:23 »

Meg volt a bírálat . Nem teszem fel saccolásra .  Kérek valami hozzáértőt hogy forgassa meg a képeket 90 fokban ( jobbra !  Ördög ) mert én hiába forgattam a picr. az eredeti megoldást hozta ki .





Naplózva
Oldalak: 1 ... 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 [889] 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: