Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 114724 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #450 Dátum: 2015. Március 08. - 13:32:37 »

Kedves Fórum és vadásztársak!

Tudatlanságomat nem szégyelvén segítségeteket kérem félautomata ügyben kifolyólag. A dolog úgy esett, hogy van egy kiszemelt Browning A-500-as, de valami oknál fogva a tulaj mégis nehezen akar megválni tőle. (És itt nem az pénz a kérdés. Mosolyog )
Olvasgattam itt, ott és megkeveredtem ilyen ügyekben, mint ama banga gyerek a litánián.
A problémám:
Gázelvezetéses - csőhátrasiklásos - rugós(?  Fejvakarás)
Mi micsoda?
Melyik főbb márkák melyikbe tartoznak?
Melyik a jobb rendszerű?
Szóval minden érdekelne, mert pillanatnyilag csak összevisszaság van a fejemben.  Stoel

Ha esetleg túl nagyot, sokat kérdeztem akkor szívesen veszem ha megmondaná valaki, hogy hol lehet ezeknek utánnanézni.
Köszönettel, és vadászüdvözlettel maradtam:
Csaba

Egy kis adalék a témához!

Minden félautomata rendszer müküdtetéséhez a lövéskor keletkező lőporgázok (hajtógázok) gázerejét használják fel, tehát a gázerők felhasználása alapján különböztetünk meg két nagy főrendszert:
1 A hátranyomást felhasználó rendszerek ezek a hüvelyfenékre gyakorolt nyomással direkt módon át hatnak a zárhomlokzatra Ennek két alrendszere van a) blowbackrendszer ami lehet egyszerű blowback vagy késleltetett blowback és a b) hátrasikló rendszer, Ami lehet hosszan és röviden hátrasikló
Az egyszerű blowback rendszer lehet rögzített csövű vagy rögzített zárszerkezetű (blow foreward)
Ezzel nincs vége a rendszerezésnek, mert csak az egyik fő működési rendszert elemeztük, ill. nagyvonalakban leírtam. A másik nagy működési rendszertípus:
2. A gázműködtetésű rendszerek
Alrendszerei: a) gázelvezető nyílással ellátott b) gázelvezető nyílás nélküli, azaz gázfúvókás.
Az alrendszerek mindkét típusa tovább bontódik, remélem még nem vesztetted el a fonalat 
Gázelvezető nyílással rendelkezők lehetnek a) gázdugattyúsak b) gázcsövesek ezen belül a gázdugattyúsak lehetnek rövid löketűek vagy hosszú löketűek.
A gázelvezető nyílás nélküliek lehetnek rögzített csövűek vagy mozgó csövűek.
A szakirodalmat így lapozgatva a gázműködtetésű rendszerek látszanak előnyösebbnek, de ez csak felületes tanulmányozás eredménye.
Forrás: Dr Z.A
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #451 Dátum: 2015. Március 08. - 13:37:09 »

kiegészítés!

A késleltetett blowback lehet az a rendszer az Inercia típusú késleltetett nyitású rendszer. Feltételezem, hogy egyes „szakírók” ezt az egész főrendszert Inercia típusú rendszernek titulálják és nem az eredeti angol megjelölést használják. Az inercia szó a fizikában használatos kifejezés jelentését nem részletezem.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #452 Dátum: 2015. Március 08. - 14:07:02 »

Ez nagyon kimerítő, és tökéletes leírása volt a témának, szerintem Agrárbalogh fórumtársunk nem kérdez többet! Jó, ha nem törölteti a regisztrációját!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #453 Dátum: 2015. Március 08. - 14:15:58 »

Ez nagyon kimerítő, és tökéletes leírása volt a témának, szerintem Agrárbalogh fórumtársunk nem kérdez többet! Jó, ha nem törölteti a regisztrációját!  Röhög Röhög Röhög

Na végre látom megjött a humor érzéked, is már kezdtem aggódni Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #454 Dátum: 2015. Március 08. - 17:48:27 »

Ez nagyon kimerítő, és tökéletes leírása volt a témának, szerintem Agrárbalogh fórumtársunk nem kérdez többet! Jó, ha nem törölteti a regisztrációját!  Röhög Röhög Röhög

Mosolyog
Most jutottam el a teljes zavarodottság állapotába. Nevet
Ezek közül miért jó(?) a Browning féle rendszer, és melyik a nem jó? Mosolyog
Illetve kevésbé hibásodó?
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #455 Dátum: 2015. Március 08. - 18:11:33 »

Mosolyog
Most jutottam el a teljes zavarodottság állapotába. Nevet
Ezek közül miért jó(?) a Browning féle rendszer, és melyik a nem jó? Mosolyog
Illetve kevésbé hibásodó?

A nagy gyárak rendszerint mind a két rendszert gyártják a honlapjukon meg is nevezi őket. Mindkét rendszer jó ha igényesen meg van alkotva a gázműködtetésűek valamivel drágábbak. Nem a rendszertől függ melyik a jó, hanem a gyártótól. A jelenlegi éllovasok az Olaszok, Benelli, Beretta valamint a Winchester, Browning. Adok egy iránytangest is neked: Az MC 21 rendszere hátranyomó (hosszan hátrasikló) vagyis nem gázműködtetésű. A gáz működtetésű rendszerek esetében a cső nem mozog csak a működtető elemek és vagy a zár, a hátranyomó rendszerűeknél, meg mozoghat a cső is, vagy a zár is, vagy mindkettő egy darabig. Persze ezekből a mezei halandó nem sokat érzékel nem úgy mint egyik ismerősöm, aki felszerelte a reflexüveges célzót a hosszan hátrasikló öntöltő csövére, és az, az első alkalommal földköröli pályára állt sikeresen, mert a toknak neki ütközve lerepült.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #456 Dátum: 2015. Március 08. - 18:14:07 »

Mosolyog
Most jutottam el a teljes zavarodottság állapotába. Nevet
Ezek közül miért jó(?) a Browning féle rendszer, és melyik a nem jó? Mosolyog
Illetve kevésbé hibásodó?
Emelem
Ilyen is,volt olyan is ,de Benellit válassz az én super90-esem 19 éves semmilyen lőszerrel nem akadt el soha.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #457 Dátum: 2015. Március 08. - 18:23:35 »

Emelem
Ilyen is,volt olyan is ,de Benellit válassz az én super90-esem 19 éves semmilyen lőszerrel nem akadt el soha.


Igy van, ugyanez a tapasztalatom a Benelli- vel nekem is. Es ennek a hatracsuszo  (blow back) rendszernek a meghibasodasi eselye  a legkevesebb.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #458 Dátum: 2015. Március 08. - 18:52:22 »

Az MC 21 rendszere hátranyomó (hosszan hátrasikló)
un: Hosszú csőhátrasiklásos rendszer: a zár és a cső együtt mozog hátra (hátsó végpontig), ekkor a zár megakad a cső elindul előre (a helyére ) ekkor történik a hüvely kivetés is, a cső a helyén akkor a zárakasztó elengedi a zárat .     

 Frommer Rudolf is ezt a fajta zárolást  alkalmazta, a 7,65mm-es  Frommer Stop ,és Baby modelljeinél   
 és   ( a magyar Gepard és a Hiúz fegyverrendszer is ezt alkalmazza ) 
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #459 Dátum: 2015. Március 08. - 19:03:58 »

un: Hosszú csőhátrasiklásos rendszer: a zár és a cső együtt mozog hátra (hátsó végpontig), ekkor a zár megakad a cső elindul előre (a helyére ) ekkor történik a hüvely kivetés is, a cső a helyén akkor a zárakasztó elengedi a zárat .     

 Frommer Rudolf is ezt a fajta zárolást  alkalmazta, a 7,65mm-es  Frommer Stop ,és Baby modelljeinél   
 és   ( a magyar Gepard és a Hiúz fegyverrendszer is ezt alkalmazza ) 
Kötözködés nélkül ,ha a hátsó végpontig együtt mozog a zár és a cső, akkor mi veti ki a hüvelyt?(kicsit korábban kellene oldania valaminek,szvsz.?)
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #460 Dátum: 2015. Március 08. - 19:12:59 »

Eddig akkor már minden tiszta.  Vadász  Nyihi
Nem fogom érzékelni - legfeljebb az árban  - hogy gázelvezetéses e, vagy sem. Mosolyog
Csupán annyi maradt hogy vegyek egyet . . .  Vadász
De milyet?
Nekem kizárólag liba, réce lesz a cél, esetleg gerle.
Ezek alapján a Benelli, Browning, Remington, Winchester, Beretta a preferált. MP-153, MC-21 alternatíva.
A többi pedig felejtendő(?)!
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #461 Dátum: 2015. Március 08. - 19:16:39 »

Kötözködés nélkül ,ha a hátsó végpontig együtt mozog a zár és a cső, akkor mi veti ki a hüvelyt?(kicsit korábban kellene oldania valaminek,szvsz.?)
 

 Gyakorlatilag a cső csúszik le a zárról és a benne levő hüvelyről , mikor megy vissza a helyére akkor húzza meg a hüvelykivetőt
  a videón 5:15-nél      http://www.magyartudat.com/gepard-m6-hiuz-a-magyar-csoda/
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #462 Dátum: 2015. Március 08. - 19:50:43 »

 

 Gyakorlatilag a cső csúszik le a zárról és a benne levő hüvelyről , mikor megy vissza a helyére akkor húzza meg a hüvelykivetőt
  a videón 5:15-nél      http://www.magyartudat.com/gepard-m6-hiuz-a-magyar-csoda/
Igazad van,a videót vagy 20X vissza néztem ,tény ,de az MC-21 nél is így működik?
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #463 Dátum: 2015. Március 08. - 20:47:27 »

Igazad van,a videót vagy 20X vissza néztem ,tény ,de az MC-21 nél is így működik?
Az Mc-t konkrétan nem ismerem , de szerintem , igen !
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #464 Dátum: 2015. Március 08. - 21:11:26 »

Az Mc-t konkrétan nem ismerem , de szerintem , igen !
Igen
Majd próbálok az ügyben okosabb lenni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: