Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 114716 alkalommal)
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #240 Dátum: 2012. Február 19. - 19:35:04 »

Segítséget kértem, nem szőrszálhasogatást.

Leírom akkor, hát érthetően. Egy lövés, egy lőszer a földre kiesik. Megint egy lövés, megint kiesik egy lőszer érintetlenül. Hogy a francba írjam le ennél egyértelműbben?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #241 Dátum: 2012. Február 19. - 19:38:29 »

Segítséget kértem, nem szőrszálhasogatást.

Leírom akkor, hát érthetően. Egy lövés, egy lőszer a földre kiesik. Megint egy lövés, megint kiesik egy lőszer érintetlenül. Hogy a francba írjam le ennél egyértelműbben?

Lehet, hogy csak én nem értem?

Egy lövés, egy lőszer a földre kiesik---- ez gondolom az üres hüvely akar lenni?  Vállat von

Megint egy lövés, megint kiesik egy lőszer érintetlenül----- mi lesz a kilőtt hüvellyel? Az bent marad?  Vállat von



Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #242 Dátum: 2012. Február 19. - 19:39:23 »

Kérjél pár darab másikat a vadásztársaktól, hátha azokkal jobb lesz. Az ütőszeg megüti rendesen a gyutacsot? Milyen nyomot hagy?


Rápróbálok más lőszerre is, rendes "ütőszegnyom" látszik a csappantyún. Csak azt nem tudom, hogyan esett ki a lőszer - meg kellett volna figyelnem.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #243 Dátum: 2012. Február 19. - 19:40:53 »

Egyébként akkor szokta a töltényt kiejteni, ha rosszul dobja ki a hüvelyt, és a tárból a lőszer az adagoló lemez alá megy. De ez is csak hibából adódik, általában az un. akasztó köröm kopása miatt! Látni kellene.Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #244 Dátum: 2012. Február 19. - 19:41:22 »

Lehet, hogy csak én nem értem?

Egy lövés, egy lőszer a földre kiesik---- ez gondolom az üres hüvely akar lenni?  Vállat von

Megint egy lövés, megint kiesik egy lőszer érintetlenül----- mi lesz a kilőtt hüvellyel? Az bent marad?  Vállat von





Nem, kidobja a hüvelyt és utána kiejti a következő lőszert, így értitek már?
De olyan is volt, hogy bent maradt a kilőtt hüvely és elakasztotta a zárat, mindeközben meg kiesett egy lőszer is.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #245 Dátum: 2012. Február 19. - 19:41:57 »

Nem, kidobja a hüvelyt és utána kiejti a következő lőszert, így értitek már?
De olyan is volt, hogy bent maradt a kilőtt hüvely és elakasztotta a zárat, mindeközben meg kiesett egy lőszer is.

Így világos
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #246 Dátum: 2012. Február 19. - 19:43:00 »

Egyébként akkor szokta a töltényt kiejteni, ha rosszul dobja ki a hüvelyt, és a tárból a lőszer az adagoló lemez alá megy. De ez is csak hibából adódik, általában az un. akasztó köröm kopása miatt! Látni kellene.Vállat von

Igen, ilyesmi válaszra gondoltam, így már haladok! Köszönöm!!!
Szóval arra a félfordítós körömre gondolsz, amivel váltani lehet az egyes lövés és az öntöltés között?

Holnap csinálhatok képet is.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #247 Dátum: 2012. Február 19. - 19:45:42 »

Segítséget kértem, nem szőrszálhasogatást.

Leírom akkor, hát érthetően. Egy lövés, egy lőszer a földre kiesik. Megint egy lövés, megint kiesik egy lőszer érintetlenül. Hogy a francba írjam le ennél egyértelműbben?

Mosolyog
Barátom, ne kapd föl a vizet, segíteni akarunk, de olyan vagy mint egyik megrendelőm! Telefon csörög felveszem:
"Jajajaj, jöjjön azonnal nagy baj van!
-Milyen (háztartási) gépe van?
-Nem tudom!
-Mi a baj?
-Nem tudom!
_Hol lakik?
-Nem tudom!"

Ez az eset megtörtént, nem az ujjamból szoptam! Nevet
Szóval először nézd meg a kidobott hüvelyeket/töltényeket, van-e rajtuk rendes ütőszeg nyom, "beütés", majd próbáld ki többféle lőszerrel, majd kérj árajánlatot egy közeli puskaművestől! Ha minden kötél szakad vidd vissza a megbízható eladóhoz és törd össze a hátán a "jó puskát!"
 Vigyorog

Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #248 Dátum: 2012. Február 19. - 19:48:36 »

Mosolyog
Barátom, ne kapd föl a vizet, segíteni akarunk, de olyan vagy mint egyik megrendelőm! Telefon csörög felveszem:
"Jajajaj, jöjjön azonnal nagy baj van!
-Milyen (háztartási) gépe van?
-Nem tudom!
-Mi a baj?
-Nem tudom!
_Hol lakik?
-Nem tudom!"

Ez az eset megtörtént, nem az ujjamból szoptam! Nevet
Szóval először nézd meg a kidobott hüvelyeket/töltényeket, van-e rajtuk rendes ütőszeg nyom, "beütés", majd próbáld ki többféle lőszerrel, majd kérj árajánlatot egy közeli puskaművestől! Ha minden kötél szakad vidd vissza a megbízható eladóhoz és törd össze a hátán a "jó puskát!"
 Vigyorog



Jól van na, nem kapom fel a vizet. És bocsi, ha kissé ingerültre sikerült.  Stoel
Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #249 Dátum: 2012. Február 19. - 19:57:54 »

A hüvelyek csappantyúján, ahogy elnézem rendes beütés volt. Szerintem Attila írta meg a tutit, több mint valószínű, hogy az lesz a baj. Sőt ha jobban belegondolok, amikor a hibákat produkálta az adogató "kanál" is fel volt akadva. Akkor kellett volna egyből leírni, hogy mi volt, így pár óra elteltével már nem olyan "tiszta" a kép.  Vállat von
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #250 Dátum: 2012. Február 19. - 20:03:51 »

A hüvelyek csappantyúján, ahogy elnézem rendes beütés volt. Szerintem Attila írta meg a tutit, több mint valószínű, hogy az lesz a baj. Sőt ha jobban belegondolok, amikor a hibákat produkálta az adogató "kanál" is fel volt akadva. Akkor kellett volna egyből leírni, hogy mi volt, így pár óra elteltével már nem olyan "tiszta" a kép.  Vállat von

Attila ügyes fiú, bár neki browningja van! Mosolyog
Az én MC-m egyszer akadt el, mikor kölcsön adtam és a pali valami 30 éves ősöreg brekekével akarta etetni! Szomorú
Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #251 Dátum: 2012. Február 19. - 20:08:07 »

Attila ügyes fiú, bár neki browningja van! Mosolyog
Az én MC-m egyszer akadt el, mikor kölcsön adtam és a pali valami 30 éves ősöreg brekekével akarta etetni! Szomorú

Igen, ezért kaptam agybajt, amikor egyfolytában akadt, mert mindenki ódákat zeng a ruszki puska megbízhatóságáról.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #252 Dátum: 2012. Február 19. - 20:28:57 »

Igen, ezért kaptam agybajt, amikor egyfolytában akadt, mert mindenki ódákat zeng a ruszki puska megbízhatóságáról.

Mielőtt megvetted volna megkérdezhettél "volna" egy-két független tulajdonost! Elmondták volna, hogy ezt a típust munkapuskaként használták, mert olcsó volt, sok ezer patront ellőttek belőle, aminek jó része "golyó" volt, tehát NAGYON kell vigyázni, ha használt példányt vesz az ember! Félek Te is beleszaladtál egy ilyen csapdába!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #253 Dátum: 2012. Február 19. - 20:35:01 »

A hüvelyek csappantyúján, ahogy elnézem rendes beütés volt. Szerintem Attila írta meg a tutit, több mint valószínű, hogy az lesz a baj. Sőt ha jobban belegondolok, amikor a hibákat produkálta az adogató "kanál" is fel volt akadva. Akkor kellett volna egyből leírni, hogy mi volt, így pár óra elteltével már nem olyan "tiszta" a kép.  Vállat von

Ha a feladó lemez fennmaradt, akkor lehet a visszatoló rugó hibája is!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #254 Dátum: 2012. Február 19. - 21:26:20 »

Mielőtt megvetted volna megkérdezhettél "volna" egy-két független tulajdonost! Elmondták volna, hogy ezt a típust munkapuskaként használták, mert olcsó volt, sok ezer patront ellőttek belőle, aminek jó része "golyó" volt, tehát NAGYON kell vigyázni, ha használt példányt vesz az ember! Félek Te is beleszaladtál egy ilyen csapdába!

Lehet, hogy munkapuska volt, de azért mertem megvenni, mert egy öreg vadászboltos embernek volt a saját puskája. Tehát nem beadták bizományiba, hanem a nevére volt írva - ezzel (is) vadászott, csak most eladogatja a puskái java részét - így került hozzám. Gondoltam, hogy ha a sajátja volt, akkor szar nem lehet. Meg hozzá járok lőszerért, ruhákért stb.. hát csak nem verne át.  Nyihi
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 19. - 21:32:17 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: