Oldalak: 1 ... 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 [1184] 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1162076 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #17745 Dátum: 2018. Június 24. - 14:12:10 »

Vannak dolgok amiktől a leg kiéhezettebb szúnyogok is undorral fordulnak el... Ördög
A mocsári vér...kénes,szénmonoxidos. Ettől van. No meg a szőrréteg is véd. Őserdőben sem mászni,sem leszállni nem egyszerű. Nyihi
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #17746 Dátum: 2018. Június 25. - 20:30:05 »

https://index.hu/belfold/2018/06/25/jogeros_meszaros_lorinc_fia_pert_vesztett_a_belmegyeri_vadaszokkal_szemben/


 S.Peti
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #17747 Dátum: 2018. Június 26. - 05:31:33 »

Lehet, hogy a Gyulai Törvényszéken lesz hamarosan pár üresedés.....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #17748 Dátum: 2018. Június 26. - 09:32:45 »

Lehet, hogy a Gyulai Törvényszéken lesz hamarosan pár üresedés.....

Ugyanez a társaság úgy emlékszem az előző üzemterv-ciklus végén (2007 után) egyszer már sikerrel kivédte/megtámadta az akkori Hatalom kísérletét, hogy elkanyarítsák tőlük a területet...
Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #17749 Dátum: 2018. Június 26. - 11:42:14 »

Lehet, hogy a Gyulai Törvényszéken lesz hamarosan pár üresedés.....



 Igen Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #17750 Dátum: 2018. Június 27. - 13:51:40 »

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #17751 Dátum: 2018. Június 27. - 13:56:18 »

 Igen Röhög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #17752 Dátum: 2018. Június 27. - 17:34:47 »

Hát ja.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #17753 Dátum: 2018. Június 27. - 19:13:31 »

Jaj de jó!!!
 Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #17754 Dátum: 2018. Július 09. - 10:51:32 »

SUV-al akarsz hivatásosvadászkodni?
Gondoltam, hogy előbb-utóbb valakinek becsípődik a dolog Stoel

Úgy hozta a nagybetűs élet, hogy augusztus 1-től, 29 év és 11 hónap munkavégzés után szegre akasztom a szolgálati fegyvert.
Sok minden vezetett idáig, egy ideig úgy gondoltam, hogy nincs az a nehézség, ami eltántoríthatna a hivatásomtól, amire 10 éves korom óta tudatosan készültem.
Aztán kiderült, hogy van.
És ami még sokkal nagyobb baj, hogy azt látom magam körül, hogy nem kevés kollégám ugyan ezen gondolkodik.
Jámbor úr sokadszor is elmondta, hogy a "Vadászat jövőjének letéteményesei a hivatásos vadászok", de talán nem ártana ezt végre komolyan is venni....minden szinten.
Mert ha sikerül minden dolgozó, munkabíró, becsületes, a hivatásának élő embert elmarni a szakmától, azzal senki sem fog nyerni.
Még ha némelyek most még ezt is gondolják.

Így a nagyképű bunkó állami jágerből először nagyképű nem-állami vadőr lett, de sajnos a hátrelévő éveimre marad a sima nagyképűség....no meg némi vadászat Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #17755 Dátum: 2018. Július 09. - 12:20:58 »

Gondoltam, hogy előbb-utóbb valakinek becsípődik a dolog Stoel

Úgy hozta a nagybetűs élet, hogy augusztus 1-től, 29 év és 11 hónap munkavégzés után szegre akasztom a szolgálati fegyvert.
Sok minden vezetett idáig, egy ideig úgy gondoltam, hogy nincs az a nehézség, ami eltántoríthatna a hivatásomtól, amire 10 éves korom óta tudatosan készültem.
Aztán kiderült, hogy van.
És ami még sokkal nagyobb baj, hogy azt látom magam körül, hogy nem kevés kollégám ugyan ezen gondolkodik.
Jámbor úr sokadszor is elmondta, hogy a "Vadászat jövőjének letéteményesei a hivatásos vadászok", de talán nem ártana ezt végre komolyan is venni....minden szinten.
Mert ha sikerül minden dolgozó, munkabíró, becsületes, a hivatásának élő embert elmarni a szakmától, azzal senki sem fog nyerni.
Még ha némelyek most még ezt is gondolják.

Így a nagyképű bunkó állami jágerből először nagyképű nem-állami vadőr lett, de sajnos a hátrelévő éveimre marad a sima nagyképűség....no meg némi vadászat Ördög
 Wave

Ilyenkor áldom az eszemet, hogy anno három havi vadőrség után más pályát választottam!  Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #17756 Dátum: 2018. Július 09. - 13:08:51 »

Ilyenkor áldom az eszemet, hogy anno három havi vadőrség után más pályát választottam!  Szomorú
Én cseppet sem bánom.
Olyan életem lehetett, amilyenről nagyon sokan csak irigykedve álmodoznak, benne minden jóval és némi rosszal egyaránt.
Még azt a nőt is sikerült megtalálnom magam mellé, aki ezt a negatív oldalt is elviselte, még ha nem is volt mindig neki egyszerű.
Számos Karácsony ment le úgy, hogy mások már túl voltak az ajándékok bontásán és készültek befalni a töltött káposztájukat, amikor én még csak
éppen hazaértem, véresen, mocskosan, hulla fáradtan, aztán másnap és harmadnap is a munka volt a jussom, de sok szilveszteri vigasságról is le kellett
lépnünk pezsgőbontás után, mert Újév napján reggel 7-kor már találkozó volt az év első hajtásához.
És a terepi éveim alatt soha nem tudtam előre tervezni sem nyári szabadságot, sem bevásárlást, sem családlátogatást,
mert egy protokoll területen csak hivatalosan, papíron létezett a szabadságolás intézménye.
Kaptam 4 gerincsérvet, aranyeret, térd és csípő ízület kopást és operációkat, lyme kórt és vadrühöt is gazdagon, mellé bónuszként a füleim is tönkre mentek a rengeteg lövéstől.
De ez mind semmi ahhoz képest, ami öröm és siker ért ez alatt az idő alatt.
Hihetetlenül sokat vadásztam, közte rengeteg vadászvendéget kísérhettem, fantasztikus embereket ismerhettem meg.
A természetben töltött idő alatt rengeteget tanultam, sőt még arra is rájöttem, hogy milyen keveset tudunk mi a körülöttünk lévő világról.

De sajnos tudomásul kell vennem, hogy mindezekért a boltban nem adnak egy deka kenyeret sem.
Döntenem kellett, amihez figyelembe kellett vennem az egyetemista és gimnazista gyerekeim jövőjét...és kicsit már a sajátomat is.
Maholnap betöltöm az 50-et, ez az utolsó esélyem, hogy jelentőset változtassak az életemen, sőt arra is, hogy végre magamra is gondolva keressek egy kis pénzt.
Mert bármilyen hihetetlen (és ezért már többen lemarháztak), az állami szférában eltöltött évtizedek alatt nem loptam össze magamnak nemhogy egy szuper nyaralóra, vagy
luxusterepjáróra, de még csak egy kisebb városi lakásra valót (ahogyan azt jó pár "kollégám" megtette erdész és vadász vonalon, jól tudom Stoel), vagy vastagabb bankszámlát sem.
De ez sem zavar, legalább nyugodtan alszom minden éjjel. 
De sajnos a havi megalázó nettó fizetés, és mellé a napi 10-12 óra munka-elvárás mellett nem engedhetem meg sem magamnak, sem a családom felé nem korrekt az a luxus, hogy
apa hobbiból dolgozik, köszöni szépen jól érzi magát a bőrében, de a mellékjövedelme nélkül éhendöglene a család.
Így mostantól minden időmet és energiámat az igazságügyi szakértői munka veszi fel úgy, hogy mellette végre lesz szabad időm is, amivel azt kezdek, amit csak akarok.
Nem azért akarok élni, hogy dolgozzam, hanem végre azért szeretnék dolgozni, hogy éljünk is.

Azt gondolom, hogy nagyon sokan sokkal nagyobb bajban vannak nálam, akiknek nincs mihez nyúlniuk a hivatásukból származó jövedelmük mellett.
És ha nincs külső segítség, akár a család részéről, akár valami olyan mellékes, ami mellett még a hivatásos vadászi munkára is marad elegendő idő, akkor nem sok válszatása marad
egy vadőrnek: vagy elkezd lponi, vagy pálya-elhagyó lesz.
persze mindig lesznek olyan igénytelen és /vagy korrupt vadásztársasági vezetők, akiket az sem fog zavarni, ha a vadőr nem a területen van, mert addig sem lát és hall semmit,
de bízom abban, hogy ezeknek a bűnözőknek is le fog egyszer áldozni.

A továbbiakban is a vadászat mellett fogok élni, megpróbálom az elmúlt majd 30 évem minden tapasztalatával segíteni a magyar vadgazdálkodást,
de legalább akkora elánnal vetem bele magam a mezőgazdaság/vadgazdálkodás/erdőgazdálkodás hármasfogatának és közös problémáinak megoldásába is,
mert ha ezen a téren nem lesz egyszer végre rend az országban, akkor hamarosan elfelejthetjük a nagy magyar vadgazdálkodásunkat.
A szakértői, kárbecslői munkában a jelmondatom: Nekem úgy kell dolgoznom, hogy az eredménnyel egyik fél se legyen elégedett. Mert akkor járunk legközelebb a valósághoz.
 Emelem 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #17757 Dátum: 2018. Július 09. - 18:49:00 »

Kedves Csaba kolléga! Szomorú amit írsz, de minden bizonnyal igazad van. Nekem is volt szerencsém választani a siker- pénz- karrier és a vadőrség közt, önző módon az utóbbit választottam. Mentségemre csak annyit tudok felhozni, hogy legfőbb szponzorom - életem egyetlen királynője - támogatott. Élek csendben, alszom nyugton, nem izgatnak túlságosan a világi gondok. Szerencsés embernek hiszem magam. Annyit szeretnék mondani még, hogy a döntés csakis a tiéd, egy életed van, azt kell okosan kihasználni. Minden jót! Tisztelettel az Egyszeri kolléga
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #17758 Dátum: 2018. Július 09. - 18:52:00 »


Nem azért akarok élni, hogy dolgozzam, hanem végre azért szeretnék dolgozni, hogy éljünk is.



Ezzel nem vagy egyedül... Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #17759 Dátum: 2018. Július 09. - 19:10:16 »

Gondoltam, hogy előbb-utóbb valakinek becsípődik a dolog Stoel

Úgy hozta a nagybetűs élet, hogy augusztus 1-től, 29 év és 11 hónap munkavégzés után szegre akasztom a szolgálati fegyvert.
Sok minden vezetett idáig, egy ideig úgy gondoltam, hogy nincs az a nehézség, ami eltántoríthatna a hivatásomtól, amire 10 éves korom óta tudatosan készültem.
Aztán kiderült, hogy van.
És ami még sokkal nagyobb baj, hogy azt látom magam körül, hogy nem kevés kollégám ugyan ezen gondolkodik.
Jámbor úr sokadszor is elmondta, hogy a "Vadászat jövőjének letéteményesei a hivatásos vadászok", de talán nem ártana ezt végre komolyan is venni....minden szinten.
Mert ha sikerül minden dolgozó, munkabíró, becsületes, a hivatásának élő embert elmarni a szakmától, azzal senki sem fog nyerni.
Még ha némelyek most még ezt is gondolják.

Így a nagyképű bunkó állami jágerből először nagyképű nem-állami vadőr lett, de sajnos a hátrelévő éveimre marad a sima nagyképűség....no meg némi vadászat Ördög
 Wave
Csak technikailag érdekelt de így már értem.
Te tudod. A vállalkozósdiban mindig ott van a kockázat, egy idióta jogszabállyal egy pillanat alatt kiránthatják az ember lába alól a talajt... Szabadság, táppénz ott se nagyon van. A munkahelyéről elmegy az ember nyaralni oszt jónapot(persze ez sem így van egészen) a vállalkozásban meg kibontod az első doboz sört a tengerparton és megcsören a telefon, megbízás, tudod-e vállalni? Aztán a végén kiszámolod, hogy a nyaralásra elköltöttél x. százezret az elbukott melóval meg elúszott további száz-kétszáz...
Én most zártam le a vállalkozásom. Egyetemista korom óta volt vállalkozói engedélyem vagy cégem, most nem lesz. Ebben legnagyobb része az adóhivatalnak meg ennek a tetves, szemét államnak van.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 [1184] 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: