Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 153058 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #165 Dátum: 2012. Március 11. - 00:34:07 »

Most fejeztem be Fekete István Gyeplő nélkül című regényének olvasását. A két háború közötti időszakban játszódik,de el sem hinnétek milyen hátborzongatóan ismerős és napjainkban újra aktuális egy-egy szituáció. Javaslom mindenkinek olvasásra és aki ebben a topikban eddig hozzászólt, rájöhet majd arra,hogy tényleg nincs új a nap alatt... Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #166 Dátum: 2012. Március 11. - 08:18:21 »

Most fejeztem be Fekete István Gyeplő nélkül című regényének olvasását. A két háború közötti időszakban játszódik,de el sem hinnétek milyen hátborzongatóan ismerős és napjainkban újra aktuális egy-egy szituáció. Javaslom mindenkinek olvasásra és aki ebben a topikban eddig hozzászólt, rájöhet majd arra,hogy tényleg nincs új a nap alatt... Emelem
Utána meg a Zsellérek-et!
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #167 Dátum: 2012. Március 11. - 08:42:53 »

Utána meg a Zsellérek-et!

...és így tovább az összeset  Kacsint
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #168 Dátum: 2012. Március 11. - 09:53:31 »

" Azzal a programmal szemben, amelyet a Nemzeti Vidékstratégiában megfogalmaztunk, amelyet a társadalom túlnyomó többsége - a fórumainkon, az elmúlt nyolc hónap széles körű társadalmi vitái során megtapasztaltak szerint - teljes mértékben támogat, és amelynek végrehajtására szegődtem, nos ezzel a programmal szemben mohó, zsákmányszerző gazdasági érdekcsoportok, hogy ne mondjam "maffiacsaládok", spekuláns nagytőkés "oligarchák" és a volt TSZ-eket, állami gazdaságokat a többiek elől elprivatizáló nagybirtokos "zöldbárók" koalíciója jött létre."

"Ezzel a körrel és az általa kikényszerített irányváltással -amely meggyőződésem szerint Dél-Amerikába vezet - jó lelkiismerettel közösséget vállalni nem tudok és nem akarok!"


Részlet a lemondását benyújtó Ángyán József leveléből, Aki a VM politikai államtitkára volt, és Akit arra nem tartott érdemesnek Orbán Viktor, hogy személyesen meghallgassa a lemondásával kapcsolatban.... Zavarodott
Naplózva

Erdő az én templomom...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #169 Dátum: 2012. Március 11. - 10:14:29 »

Anti, szerintem ez legyen a határvonal a politikai témában, ne vigyük tovább ezt a gondolatot. Jogos, igaza van Ángyánnak, ide is tartozik de nem kellene belemélyednünk a politizálásba.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #170 Dátum: 2012. Március 11. - 10:16:39 »

Anti, szerintem ez legyen a határvonal a politikai témában, ne vigyük tovább ezt a gondolatot. Jogos, igaza van Ángyánnak, ide is tartozik de nem kellene belemélyednünk a politizálásba.

 Igen
Naplózva

Erdő az én templomom...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #171 Dátum: 2012. Március 19. - 17:53:57 »

A minap csináltam egy képet egy olyan területről amit gyakran látok és úgy vélem évről évre romlik a helyzet.
A legjobb években is csak vegetál itt a szántóföldi kultúra , viszont az út másik oldalán szépen fejlődik az akác. Gondolom hogy az állami támogatásra megy itt a játék mert anélkül lehetetlen hogy megérje ezt a homokot forgatni. Ezzel csak az a bajom hogy még jobban tönkremegy a talaj , valóságos homokviharok lesznek ha fúj a szél és végérvényesen elsivatagosodik a terület. Szerintem a mezőgazdasági szakigazgatás azt is kéne hogy tatakarja hogy az ilyet nem engedik meg. Adjanak ugyan annyi támogatást az erdőre , erdőtelepítsére mert itt a növénytermesztés csak smafu. Kíváncsi vagyok a mezőgazdászok véleményére ezzel kapcsolatban.      Emelem

Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #172 Dátum: 2012. Március 19. - 19:51:39 »

A minap csináltam egy képet egy olyan területről amit gyakran látok és úgy vélem évről évre romlik a helyzet.
A legjobb években is csak vegetál itt a szántóföldi kultúra , viszont az út másik oldalán szépen fejlődik az akác. Gondolom hogy az állami támogatásra megy itt a játék mert anélkül lehetetlen hogy megérje ezt a homokot forgatni. Ezzel csak az a bajom hogy még jobban tönkremegy a talaj , valóságos homokviharok lesznek ha fúj a szél és végérvényesen elsivatagosodik a terület. Szerintem a mezőgazdasági szakigazgatás azt is kéne hogy tatakarja hogy az ilyet nem engedik meg. Adjanak ugyan annyi támogatást az erdőre , erdőtelepítsére mert itt a növénytermesztés csak smafu. Kíváncsi vagyok a mezőgazdászok véleményére ezzel kapcsolatban.      Emelem


Adnak szinte ugyanannyit, igaz, csak időlegesen, a telepítést követő 15 évig. Jövedelem pótló támogatásnak hívják.
Ez ösztönözhet arra, hogy egyes területeket vonjanak ki a szántóföldi művelésből.
Valamelyest a felvehető telepítési támogatás is lehet ösztönző, mert a felmerülő költségeken felül azon is maradhat valami.
No persze, nem akácra adják, hanem tölgyre, legalábbis Zalában.
Aztán azt is tudni kell, hogy az erdőtelepítés azért nem kis kaland, költségben, élőmunkában és kockázatban.
Ha kizárólag állami támogatásra gyúr a manus, egyszerűbb bevetni fűmaggal, átminősíttetni gyeppé, aztán  évente egyszer megkaszálni. A területalapú támogatás pillanatnyilag ugyanannyi, mint a szántóé.
Mindemellett, ha az enyém lenne a terület, bizonyára már kocsányos tölgyek sorakoznának rajta. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #173 Dátum: 2012. Március 19. - 20:06:35 »


Mindemellett, ha az enyém lenne a terület, bizonyára már kocsányos tölgyek sorakoznának rajta. 

 Igen
A dédunokáknak is megvan a lagzira való egy gyérítés után, a gazdaság is jól jár vele, és közvetve ugyan, de még a városiak is jobb levegőt szívnak.
 Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #174 Dátum: 2012. Március 19. - 21:28:15 »


Aztán azt is tudni kell, hogy az erdőtelepítés azért nem kis kaland, költségben, élőmunkában és kockázatban.


Ilyen talajon tölggyel főleg. Én meg sem próbálnám.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #175 Dátum: 2012. Március 19. - 21:29:09 »

Az akác mégiscsak olcsóbb megoldás lehetne,ráadásul a talajra sem igényes,sőt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #176 Dátum: 2012. Március 19. - 21:30:24 »

A dédunokáknak meg abból is fialna bőven...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #177 Dátum: 2012. Március 19. - 21:33:54 »

Ilyen talajon tölggyel főleg. Én meg sem próbálnám.


Csabi Te vagy a szakember, de állítólag Somogyban homoktalajokon nagyon szép eredményt érnek el a tölggyel, fele időben záródik, mint itt nálunk az agyagon.
Én személy szerint nem láttam, a szakirányítóm volt egy ilyen tanulmányi kiránduláson a szomszédban.

Majd pár év múlva megnézzük a tavaly őszi egyik telepítést, mert a teteje ehhez hasonló futóhomok. A tavalyi száraz-meleg nyarat meglepően jól viselte az első éves KTT. Az ősszel kapott némi csermakkot fészkes vetésben elegynek, majd jön bele még vagy négyféle elegy. (Úgy megbonyolította a tervező, hogy ihaj, de Ő sem tudta előre, mi válik majd be ezen a lemosódott dombtetőn.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #178 Dátum: 2012. Március 19. - 21:42:09 »

Az akác mégiscsak olcsóbb megoldás lehetne,ráadásul a talajra sem igényes,sőt.

Nem biztos, hogy az akác csemetével olcsóbb a makkvetésnél.
Aztán rossz talajon az is csak "köszörül" ám!
Arról sem szabad megfeledkezni, hogy mi lesz a 3. generáció akác után. Degenerált sarjak, tuskókkal tele, kiélt talaj.
A tölgy - elvileg - az idők végezetéig a helyén maradhat.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #179 Dátum: 2012. Március 19. - 21:45:01 »

Csabi Te vagy a szakember, de állítólag Somogyban homoktalajokon nagyon szép eredményt érnek el a tölggyel, fele időben záródik, mint itt nálunk az agyagon.
Én személy szerint nem láttam, a szakirányítóm volt egy ilyen tanulmányi kiránduláson a szomszédban.

Így van, ezeket láttam én is. No, de ott nem olyan homoktalajok vannak, mint a fotón.
Az Somogy, ez a fotó meg az Alföldön, a Tengelici homokvidéken készülhetett.
(ezt abból gondolom, mert Stefi nagydorogi, de majd kijavít, ha tévedek)
Szóval ezen esetleg akác.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: