Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 803416 alkalommal)
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #1395 Dátum: 2012. Május 16. - 20:43:20 »

Találtam egy dárdás agancsot márciusban, most ahhoz nagyon közel egy másikat. Meggyőződésem volt, hogy a párja az. Otthon rádöbbentem, hogy egy másik selejtes bika agancsát találtam meg...  Rííí  Fejvakarás Zavarodott




Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1396 Dátum: 2012. Május 17. - 11:45:28 »

Találtam egy dárdás agancsot márciusban, most ahhoz nagyon közel egy másikat. Meggyőződésem volt, hogy a párja az. Otthon rádöbbentem, hogy egy másik selejtes bika agancsát találtam meg...  Rííí  Fejvakarás Zavarodott


Aztán 5 év múlva hasonló lesz mindkettő és addig lesz ideje szórni a génjeit...  Rííí









Ezek sem voltak egymástól túl messze, mégsem pár:



Ezeket kellene ezerrel "kiszedni", ha kell vadászidényen kívül is, külön engedéllyel!



Naplózva

" There is good out there "
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #1397 Dátum: 2012. Május 17. - 23:29:55 »



"Ezeket kellene ezerrel "kiszedni", ha kell vadászidényen kívül is, külön engedéllyel!"

Érdekes elgondolás, mert akkor január 31.-után amíg el nem veti az agancsot, vagy esetleg még barkásan, v. idény kezdete előtt mikor már letisztít(had zaklassuk a bőgés előtt a szarvasokat).
Amelyik vadgazda nem gyomlálja ki az ilyeneket szept. 1.-től január 31.-ig, az utána már ne is háborgassa a szarvasbikákat! Elég hosszú a szezon szerintem.

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1398 Dátum: 2012. Május 18. - 00:45:45 »

Aztán 5 év múlva hasonló lesz mindkettő és addig lesz ideje szórni a génjeit...  Rííí









Ezek sem voltak egymástól túl messze, mégsem pár:



Ezeket kellene ezerrel "kiszedni", ha kell vadászidényen kívül is, külön engedéllyel!




Alsó "páros"-
bal oldali 15,04 kg-ra képes,mint a Zalai nemzeti kincsnek nem elfogadható testvére,
a jobb oldali pedig ,ha összeszedi magát,még elérheti az öt kg-ot is!
Egyébként,ha a fejed tetejére állsz,akkor is marad a jobb oldaliból legalább három millió évre való utánpótlás,bármennyire gyéríted!
Szerencsére,mert jön még olyan felmelegedési korszak a következő jégkorszak előtt,melyben a faj további fennmaradását ez a "típus" léte teszi lehetővé!Csak ennyire kell gyűlölni!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1399 Dátum: 2012. Május 18. - 07:55:04 »

Szerencsére,mert jön még olyan felmelegedési korszak a következő jégkorszak előtt,melyben a faj további fennmaradását ez a "típus" léte teszi lehetővé!

Nem kell "elaccc" májsztrót félteni !  A következő glaciális elött majd befizet a dús vegetációjú ír és skandináv területekre , "nagyagancs keresö" túrákra . Last minute ... !   Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1400 Dátum: 2012. Május 18. - 08:54:24 »

Alsó "páros"-
bal oldali 15,04 kg-ra képes,mint a Zalai nemzeti kincsnek nem elfogadható testvére,
a jobb oldali pedig ,ha összeszedi magát,még elérheti az öt kg-ot is!
Egyébként,ha a fejed tetejére állsz,akkor is marad a jobb oldaliból legalább három millió évre való utánpótlás,bármennyire gyéríted!
Szerencsére,mert jön még olyan felmelegedési korszak a következő jégkorszak előtt,melyben a faj további fennmaradását ez a "típus" léte teszi lehetővé!Csak ennyire kell gyűlölni!

Ez nem gyűlölet, valamit összekeversz, ezt írták le elődeid selejtnek, a pontozásos rendszerrel "szembemenő" agancsfajtának. ...és ha már selejtezni kell, vagy gyéríteni az állományt (amit egyébként helyesnek is tartok) akkor inkább ezeket... (sőt ezeket kötelező) Teljesen eltüntetni ezt a típust úgysem lehet, ezt mondod is! Én tudom, hogy Te szíved szerint megtartanál minden bikát és ez egy állatszerető, állatvédő embertől dicséretes (???), csak vadgazdálkodás szempontjából lehetetlenség!

Szerintem bármilyen agancsból lehet 15kg-os, csak idő kérdése. 50-100 év múlva ott fog majd tartani a géntechnológia, nanotechnológia, hogy csak egy szuri és már a fotókon látható igencsak selejt max 5kg trófeasúlyra képes szarvasbika következő évre 15-20 kg-os agancsokat fejleszt.

Tényleg úgy gondolom ilyenkor egy másik bolygón lax, de minimum nyúzélenden  Ördög

Aki ismeri a gímszarvas állományt itt a Mátraalján, az tudja, hogy egy ilyen gyilkos bika, akkor sem lesz 15-10 demégcsak 7-8 kilógrammos sem ha 35 évig él!!! Ezek 5-6 kilósan 7-8 évesen kulminálnak, majd gyengülnek és maguktól elhullanak...

Ezek amiket mutatok már vígan 7-8 éves bikák agancsai és elis érték a maximumot ezzel a 1,7kg szárankénti súllyal.

Már többször írtam, hogy 70-s születésű vagyok és gyermek korom óta szenvedélyem a természetjárás, fotózás, agancskeresés, agancsmustra, de a legnagyobb efféle gyilkos agancs ami a kezemben volt 2,5 kg-ot nem haladta meg!!! Aki látott már errefelé 2,5kg-tól nagyobb "gyilkos" agancs szárat, kérem jelentkezzen, mutasson fotót. Ha van is 100 évente egyszer  Vállat von

Azért elég csak picit józanul belegondolni, hogy egy ilyen hármas agancsszár (ha 15kg a trófea) mekkora kell legyen, hogy elérje a 6,5kg-ot.  Fejvakarás Vagy 50 centis körméretekkel kell, hogy rendelkezzen,  Röhög vagy 3 méter hosszúnak kell lennie, ami már valljuk be, igen csak sci-fi kategória itt a Mátrában.  Az, hogy milyen lenne ha...  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás meg mi lesz a következő jégkorszak előtt, ha lesz olyan egyáltalán...  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás és mi emberek milyenek leszünk?
Naplózva

" There is good out there "
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1401 Dátum: 2012. Május 18. - 09:19:44 »

Kányádi Sándor: Mondóka

semleges vizek mélyén
embertelenül
atomhajtású tengeralattjárón
embertelenül
elektronikus-agyak számítják ki
embertelenül
a pontos és igaz jövendőt
embertelenül
hogy milyen lesz majd a föld
embertelenül
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #1402 Dátum: 2012. Május 18. - 09:46:31 »



Tegnap így találtam egy elapadt dagonyában.
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1403 Dátum: 2012. Május 18. - 10:04:22 »


Aki ismeri a gímszarvas állományt itt a Mátraalján, az tudja, hogy egy ilyen gyilkos bika, akkor sem lesz 15-10 demégcsak 7-8 kilógrammos sem ha 35 évig él!!!


Laci, jelentkezek! Tavaly esett egy ilyen gyilkos bika a Mátrafüredi erdészetnél. (de lehet, hogy tavaly előtt). Megpróbálok fotót szerezni és pontos adatokat, de úgy emlékszem páros 6-os bika volt, 100 (120?) centis szárakkal! Kg-ot nem tudok, de viszonylag nagy volt. Lehet, hogy te már többet is tudsz róla, de lehet hogy csak most hallasz róla, akkor indulhat a nyomozás.  Vigyorog

Üdv, Dani
Naplózva

elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1404 Dátum: 2012. Május 18. - 10:29:53 »

Laci, jelentkezek! Tavaly esett egy ilyen gyilkos bika a Mátrafüredi erdészetnél. (de lehet, hogy tavaly előtt). Megpróbálok fotót szerezni és pontos adatokat, de úgy emlékszem páros 6-os bika volt, 100 (120?) centis szárakkal! Kg-ot nem tudok, de viszonylag nagy volt. Lehet, hogy te már többet is tudsz róla, de lehet hogy csak most hallasz róla, akkor indulhat a nyomozás.  Vigyorog

Üdv, Dani

7-8kg-nál nem hinném, hogy több volt. 10000-ből 1 ha eléri... (az is kivégez vagy 20 koronást mire eléri az öregkort... )

Egyébként én akkor is a koronásokkal vagyok, mint a régi nagyok   Kacsint Wave  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1405 Dátum: 2012. Május 18. - 14:09:54 »

...a legnagyobb efféle gyilkos agancs ami a kezemben volt 2,5 kg-ot nem haladta meg!!! Aki látott már errefelé 2,5kg-tól nagyobb "gyilkos" agancs szárat, kérem jelentkezzen, mutasson fotót...

 Emelem
Jelentkezem Uram!
Egyébként is igértem neked az agancsmustránkról képet... Az elmúlt idényben elejtett trófeás vadjaink most az április 30.-ai majálison kerültek közszemlére a vadászházunknál... A 8-ból 4 bika nem tudott "eljönni", de idecsöppent egy két évvel ezelőtti - amiről itten most szó is van...
Azóval a lényeg: A középső bikát ajánlom a figyelmedbe!  Kacsint

 S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1406 Dátum: 2012. Május 18. - 17:43:46 »

Emelem
Jelentkezem Uram!
Egyébként is igértem neked az agancsmustránkról képet... Az elmúlt idényben elejtett trófeás vadjaink most az április 30.-ai majálison kerültek közszemlére a vadászházunknál... A 8-ból 4 bika nem tudott "eljönni", de idecsöppent egy két évvel ezelőtti - amiről itten most szó is van...
Azóval a lényeg: A középső bikát ajánlom a figyelmedbe!  Kacsint

 S.Peti

 Emelem

Hát nem is esik minden évben hasonló, de: A hármas szár hány kiló lehet szerinted? Szerintem 2,5kg-tól nem több, mondjuk a villás balos max 3kg. Tehát 5,5+1,8= 7,3kg-ra saccolom a trófeát. (Jó lenne, ha megmondanád a súlyát is) Ez a bika már nem hozott volna többet és sohasem lett volna belőle 15kg-os kapitaliusz maximusz ahogyan Wildheger mondja... Viszont ez a bika mivel megélte a kb 12 éves kort, gondoskodott arról, hogy aki a gyilkos agancsot szereti lőhessen még hasonlót. Meg biztos megtizedelte a koronás társait a döfködéseivel, meg az utódai is megfogják, ami nem kis veszteség a társaságoknak... (Galoscsabus éppen ősszel panaszkodott ezzel kapcsolatosan) De ha nektek ez tetszik akkor hagyjátok, hagy szaporodjon, én egy ilyen 3 kilós villásnak is örülnék ha hullottan találnám, (sajna még nem sikerült) Ördög  Egyébként ha hagynátok a bikákat megöregedni, a legtöbb elérhetné az érmes szintet itt is, csakhát az 5/5-ös, meg a 6/6-os mínuszos bikákat szedik kifelé mindenhol az országban, aminek nem lesz jó vége...

Remélem megtudom mutatni, melyik bikákat érdemes meghagyni... majd agancsokat szemlézgetünk, vizsgálgatunk, csak sajnos fotón sokminden annyira nem egyértelmű de megpróbáljuk...

Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1407 Dátum: 2012. Május 18. - 18:01:02 »

Addig is:

50,51,52  Táncol



















 Ördög  Wave  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1408 Dátum: 2012. Május 18. - 22:46:25 »

A hármas szár hány kiló lehet szerinted? Szerintem 2,5kg-tól nem több, mondjuk a villás balos max 3kg. Tehát 5,5+1,8= 7,3kg-ra saccolom a trófeát. (Jó lenne, ha megmondanád a súlyát is).

200 pontos lett!  Kacsint Számolj vissza!

Nah jó, inkább adj hozzá 1 kilót!  Mosolyog

Egyébként én egy szóval sem mondom, hogy ezeket kell meghagyni - meg wildheger sem... ő mindössze csak arra céloz, hogyha egy ilyen bika (ami képes a 120 centis szárhosszra) génállománya találkozik a rivid szárú-sokágúéval... Nah, abból lesz az, amit te is szeretnél látni!  Kacsint  Wave
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1409 Dátum: 2012. Május 18. - 23:29:30 »

Addig is:

50,51,52  Táncol



















 Ördög  Wave  Emelem
Svferi részben elmondta helyettem a lényeget.
Ő maximálisan tisztán látja az én szemléletmódom lényegét.
Félreértettél rendesen!
Nem azt mondtam,hogy a képen látható agancs volt tulajdonosa képes 15,04 kg-ra,hanem ugyanazt a típust képviseli,tehát nem selejt,mert csak élőhely kérdése,hogy mit produkál.
A másik pedig a legjobb élőhelyen is csak örökös nyolcasig tud fejlődni,súlyban pedig max 6kg-ig,de az előző írásban tett kijelentésemet fenntartom a túlélési képességgel kapcsolatban.
Ha az általam kezelt állományban mindkettő jelen van,az elsőt nem,de a másodikat kilövetem.
Az utolsó képed agancsa ugyanaz a típus,mint Gaucho dagonyai agancsa.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: