Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 228006 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #225 Dátum: 2012. Június 25. - 21:46:09 »

Nógrádszakálnál , meg Nagyoroszinál is takargatnak egyet !
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #226 Dátum: 2012. Június 25. - 21:47:39 »

Nagyoroszinál is takargatnak egyet !

 Meglepődött Vállat von
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #227 Dátum: 2012. Június 25. - 23:11:12 »

Tudod , hogy van ez . Egyszer látják a nyomát , egyszer nem . Hol itt , hol ott . Van aki még látta is ! Aztán meg eltűnik a mackó , csak a beszéd marad ! Én soha nem láttam , egyik ismerősömnek meg szerencséje volt , ő látta is . Viszont hiúzt láttam a Börzsönyben , meg a Vértesben többször is !!!   Mosolyog Vállat von

 Emelem
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #228 Dátum: 2012. Június 25. - 23:25:19 »

Jaj, ne komolytalankodjunk már!!

Károly, minden tiszteletem, de én ezt kötve hiszem...

Nógrádszakálnál? Ott több c.gány jár az erdőben, mint az összes vad együtt véve. A medve egyrészt nem tűri azt a zavarást. Másrészt, akkor már kellene lennie hírnek eltűnt c.gányasszonyról. De ilyen hír nincs. Ha lenne ilyen hír, mamám, aki ott lakik, már tudna róla. Nyihi

Nagyoroszinál? Ott se igen valószinű... Ahhoz a medvének, hogy Nagyoroszihoz érjen, át kellene jönnie sokkal jobb élőhelyet biztosító sűrűkön. miért pont Nagyoroszinál telepedne meg?

Én is hallottam már olyan hirt, hogy a varsányi Tábtónál munkások a tóba ugrottak, mert "állítólag" medvét láttak...

Olyat is hallottam, hogy itt Balassagyarmattal szemben, a szlovák oldalon, a hegyen is van medve...

Maga ez a friss hír is nagyon fel van fújva. A cím ez: veszelyes-medve-szabadult-a-borzsonyre. Aztán a cikkben leírja, hogy " Lelkes Sándor már egy hete felhívta arra a figyelmet, hogy van esély arra, hogy a medve átjut a Börzsönybe."
Tehát a medve most még mindig a szlovák oldalon tartózkodik, még át se jött az Ipolyon, de már olyan cikk jelenik meg, hogy veszélyes medve szabadult a Börzsönyre... Nem A Class Fm is délután óta ezzel van tele...
Aztán, ki tudja, mit láttak egyáltalán azok a szlovák jágerek... Lehet, hogy többet ittak a kelleténél a "medvekaland" előtt... Ördög
Az a tény mindössze, hogy a Börzsönyben 1987-ben (valahol olvastam, de nem merek megesküdni, hogy pontos az évszám, de valahol annak a környéke) tehát hogy 1987-ben lőttek utoljára medvét.

Ez egy fokkal tényszerűbb cikk: http://www.origo.hu/itthon/20120625-barnamedve-koszal-a-borzsonyben.html
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #229 Dátum: 2012. Június 26. - 01:07:27 »

Norbi !
Nincs bennem semmiféle bizonygatási kényszer , de amikor hiúzról , medvéről került elő a szó , az öregebb erdészek , vadőrök bizony néhányszor félrehívtak és úgy mondták , hogy  "én is láttam ám , csak nem akartam mondani , mert még utóbb hülyének néznek !" Vigyorog   De ez régen volt - - - a mostaniak meg rohannak a HÍR-rel a szerkesztőségbe !  Akár elhiszed , akár nem . . . !   Ördög Ördög Vigyorog
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #230 Dátum: 2012. Június 26. - 05:41:03 »

Norbi tényleg ez olyan dolog és ebben Karlnak adok igazat, hogy ez hírérték.
Nézd anno 84-ben én láttam siketfajdot fenn a hegyen, még a fenyő is áll talán ami alatt volt.  Hírérték lenne ma? Valószínű...
Császármadár viszont fészkel is fenn. Nem hiszem, hogy hírérték lenne...
Bár egyik se ragadozó. Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #231 Dátum: 2012. Június 26. - 07:32:52 »

Norbi !
Nincs bennem semmiféle bizonygatási kényszer , de amikor hiúzról , medvéről került elő a szó , az öregebb erdészek , vadőrök bizony néhányszor félrehívtak és úgy mondták , hogy  "én is láttam ám , csak nem akartam mondani , mert még utóbb hülyének néznek !" Vigyorog   De ez régen volt - - - a mostaniak meg rohannak a HÍR-rel a szerkesztőségbe !  Akár elhiszed , akár nem . . . !   Ördög Ördög Vigyorog
Természetesen elhiszem. Igen Emelem Megváltozott a világ...

Bár egyik se ragadozó. Ördög
Na nézzünk oda! Offol a modi! NoNo Vigyorog Röhög Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #232 Dátum: 2012. Június 26. - 09:09:58 »

Tavaly, vagy tavalyelőtt Losoncon , a pályaudvaron volt medve. Azt se mondhatjuk ideális élőhelynek.  Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #233 Dátum: 2012. Június 26. - 12:13:00 »

Nógrádszakálnál? Ott több c.gány jár az erdőben, mint az összes vad együtt véve. A medve egyrészt nem tűri azt a zavarást. Másrészt, akkor már kellene lennie hírnek eltűnt c.gányasszonyról. De ilyen hír nincs. Ha lenne ilyen hír, mamám, aki ott lakik, már tudna róla. Nyihi
 

No-no!
Azért lehet a medvének is  egyrészt jó ízlése, másrészt meg jó jogi tanácsadója, aki tudja, hogy ha etnikai alapon választ magának áldozatot, akkor kimoshatatlanná válik a védenc. Kávé
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #234 Dátum: 2012. Június 26. - 16:57:26 »

Barnamedve mifelénk is sok van az erdőben,nagyon kell vigyázni bele ne lépjünk.  Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #235 Dátum: 2012. Június 26. - 20:05:44 »



Nógrádszakálnál? Ott több c.gány jár az erdőben, mint az összes vad együtt véve. A medve egyrészt nem tűri azt a zavarást. Másrészt, akkor már kellene lennie hírnek eltűnt c.gányasszonyról. De ilyen hír nincs. Ha lenne ilyen hír, mamám, aki ott lakik, már tudna róla. Nyihi

Nem tünt föl senkinek  a faluban , hogy nem csak barnák hanem szőrösek is a kissebségiek ? Fejvakarás Vállat von
 Röhög Röhög Röhög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #236 Dátum: 2012. Június 27. - 19:57:30 »

Ha off akkor legyen off (lehet törölni ha nem idevaló Ördög

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #237 Dátum: 2012. Június 30. - 19:25:56 »

Ha off akkor legyen off (lehet törölni ha nem idevaló Ördög


Alacsony a kerités ! Röhög Röhög
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #238 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 09:53:49 »

Üdv az Uraknak!
  Látom nagy a csönd, hát megtörném. Naszóval a tegnap volt életem legérdekesebb vadmacskás esete. Szép csöndes Tiszaparti nap, du 2 óra, kb 50 fok és nem fareinhetben. Egy jókora fűzbokor tövében bambulom a pontyozókat amikor a holtág szemben lévő parjára kiballag az illető. Valószínúleg úri jókedve vezérelte mert elősször ivott egy isteneset, majd irányomban átúszta a a vizet. Partot érve látszott hogy mekkora egy melák. Kb egyéves róka nagyságával vetekedett. Rácincogtam, erre megindult a part mentén felém. Félútom kinéztem a bokor takarásából és rászóltam "Szerbusz Gerzson" Egy roppanás, egy lendület és már el is tűnt az ártéri erdőben.
 Ami nem fér a kobakomba:
 Mennyire lehet aktív a macsek nappal?
 Álmomba sem gondoltam hogy tud úszni.
 Ja és leléptem a távolságokat. A macsek 64 lépésre ért partot és 27 lépésről ugrott el. Elég nagydarab vagyok, nem álcagúnyában ücsörögtem, rossz volt a takarás és mégis rámjött. Ráadásul nem valami satnya süldő, hanem mint mondtam egy komoly kandurbandi. Na akkor most mi a helyzet a borotvaéles érzékszerveivel.
mr. Hucul
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #239 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 11:46:35 »

 
Na akkor most mi a helyzet a borotvaéles érzékszerveivel.

 A genetikai vizsgálatok igazolták, hogy Magyarországon a vadmacska és a házimacska hibridizálódik !  Valószínűleg egy ilyen példány láttál .
Országos Emlős Ragadozó Monitoring .

 Emelem


Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: