Oldalak: 1 ... 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 [308] 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 653675 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #4605 Dátum: 2009. December 20. - 14:07:03 »

Köszönöm a tippeket!
Baconszalonnába tekerés a tűzdelés helyett? Csak azért gondoltam erre, mert a tűzdeléskor megszurkált húsból az összes szaft kifolyna. Sütnék rá egy kérget serpenyőben gyorsan, utána betekerném a szalonnába, és be a sütőbe.
Páclé?
Nem fog kifolyni a szaft. Szalonnaszeleteket csak a tetejére. A kéreg az jó ötlet.
Én nem szoktam neki fűszeres pácot készíteni, enyhén ecetes vízben kiáztatom a vért belőle oszt annyi.
Figyel itt egy kővé fagyott nyúl a garázsban nekem is, de még nem döntöttem el, mi legyen a sorsa...lehet, elajándékozom, vesződjön vele más... Kacsint
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #4606 Dátum: 2009. December 20. - 14:20:11 »

Nem fog kifolyni a szaft. Szalonnaszeleteket csak a tetejére. A kéreg az jó ötlet.
Én nem szoktam neki fűszeres pácot készíteni, enyhén ecetes vízben kiáztatom a vért belőle oszt annyi.
Figyel itt egy kővé fagyott nyúl a garázsban nekem is, de még nem döntöttem el, mi legyen a sorsa...lehet, elajándékozom, vesződjön vele más... Kacsint
No, majd meglátjuk, mi sül ki belőle. Szó szerint.  Ördög Végeredményről majd beszámolok...  Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4607 Dátum: 2009. December 20. - 14:28:38 »

Gergő, a fokhagymát kifelejtetted. Tűzdelni azzal is kell, nemcsak szalonnával...

Attól függ a fokhagyma, hogy mi a  többi fűszer... én pl. nagyon szeretem, de azért nem árt egy kis változatosság. Amúgy meg ne lustálkodj!-uccu neki a nyúlnak, oszt mehet a sütőbe Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4608 Dátum: 2009. December 20. - 14:34:59 »

Köszönöm a tippeket!
Baconszalonnába tekerés a tűzdelés helyett? Csak azért gondoltam erre, mert a tűzdeléskor megszurkált húsból az összes szaft kifolyna. Sütnék rá egy kérget serpenyőben gyorsan, utána betekerném a szalonnába, és be a sütőbe.
Páclé?

Szerintem fölösleges a kéreg, ha baconbe burkolod. Kedvet is kaptam egy kis sütögetéshez :nyesd Azt hiszem sütök pár fürjet. Tegnap disznót vágtam, elkél ma a könnyebb, fogyókúrás kaja Bion Bion Bion

Ha római tálban sütöd, akkor próbáld ki, hogy egy kisebb ág rozmaringot is a hús mellé fektetsz. Kellemes, de nem tolakodó ízt, illatot ad az ételnek így.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bandi
Vendég
« Új üzenet #4609 Dátum: 2009. December 20. - 19:10:55 »

A hétvégén megvágtam a szarvasszalámit....kis szarvaspástétommal kiegészítve.... Ördög Ördög


Szia Horrido!
A szarvaspástétom receptjét el szabad kérni?
B.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4610 Dátum: 2009. December 23. - 21:46:46 »

Sziasztok !

Kísérletezem.
Kisütöttem egy hájas vaddisznó zsírszalonnáját.
Egészen finom töpörtyűt és jó illatú zsírt produkált.  A töpörtyű egy kicsit "szíjasabb", mint a házidisznóé, de íze jó.

A szívből és a nyelvből olyan pejslit (szalontüdő, ill. "szalonszív") rittyentettem, hogy a gyerek is, én is, mind a tíz körmünket megnyaltuk utána. Ezután a szív sem marad a rókáknak a területen.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4611 Dátum: 2009. December 23. - 21:49:07 »

Sziasztok !

Kísérletezem.
Kisütöttem egy hájas vaddisznó zsírszalonnáját.
Egészen finom töpörtyűt és jó illatú zsírt produkált.  A töpörtyű egy kicsit "szíjasabb", mint a házidisznóé, de íze jó.

A szívből és a nyelvből olyan pejslit (szalontüdő, ill. "szalonszív") rittyentettem, hogy a gyerek is, én is, mind a tíz körmünket megnyaltuk utána. Ezután a szív sem marad a rókáknak a területen.
Szegény rókák... Fejvakarás

 Igen
 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #4612 Dátum: 2009. December 23. - 21:57:18 »

A tüdő a rókáké lett?

A töpörtyű igaz, hogy kicsit rágósabb, de nekem ízletesebb mint a házi cocáé!
Én is csak három éve ettem előszór, de azóta ha van, kisütöm mindet!

Viszont ettem vaddisznó fejből kocsonyát, tokából paprikás szalonnát, és májból kenőmájast. Mondhatom mind igen csak finom!!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4613 Dátum: 2009. December 23. - 21:59:42 »

A tüdő a rókáké lett?

A töpörtyű igaz, hogy kicsit rágósabb, de nekem ízletesebb mint a házi cocáé!
Én is csak három éve ettem előszór, de azóta ha van, kisütöm mindet!

Viszont ettem vaddisznó fejből kocsonyát, tokából paprikás szalonnát, és májból kenőmájast. Mondhatom mind igen csak finom!!
Nagyon értitek ezt a kajatémát... Igen

 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4614 Dátum: 2009. December 24. - 08:24:07 »

A tüdő a rókáké lett?

A töpörtyű igaz, hogy kicsit rágósabb, de nekem ízletesebb mint a házi cocáé!
Én is csak három éve ettem előszór, de azóta ha van, kisütöm mindet!

Viszont ettem vaddisznó fejből kocsonyát, tokából paprikás szalonnát, és májból kenőmájast. Mondhatom mind igen csak finom!!

A tüdőt én nem szeretem az állaga miatt. Olyan, mintha a rágógumit kereszteznék a mosogatószivaccsal.
Azzal a paprikás tokaszalonnával viszont beletetted a bogarat a fülembe.
Kenőmájasra nem sok esély van, mert a resztelt vaddisznómáj egyelőre a favorit a vadételek sorában. Elhiszem egyébként, hogy finom lehet, mert így frissen sültnek is ezerszer többet ér, mint a nevelt disznó mája. Meghívtam rá estebédre kedves komámékat, komaasszonyom már jóllakottan érkezett (nem evett még korábban ilyet, gondolta hátha nem ízlik majd) no ehhez képest négyszer fordult rá a tálra.

A ma esti ünnepi eledel is vadétel lesz.  A disznó combjából és karajából vágtam néhány szép szeletet, ezek kerülnek a sütőbe, majd kisütés után kapnak kísérőként néhány szelet sült, hízott kacsamájat, és az egészet leöntöm egy erdei gombás barnamártással.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #4615 Dátum: 2009. December 24. - 09:33:07 »

Én egyszer hallottam, hogy a vaddisznót megpörzsölték, mint a házidisznót.
Ez a tokaszalonna is ilyen eljárás után készült, vagy bőr nélkül?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #4616 Dátum: 2009. December 24. - 10:07:29 »

No, akad itt olyan kollega aki rendszeresen perzseli a vaddisznót, igaz, Lehel? Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #4617 Dátum: 2009. December 24. - 14:54:02 »

a resztelt vaddisznómáj egyelőre a favorit a vadételek sorában

Próbáld meg egyszer ezt:

Fölvágod vékony, de minél nagyobb szeletekre. Beszórod granulált fokhagymával jó alaposan, utána lisztbe forgatod, és forró olajban hirtelen kisütöd.
Utána ízlés szerint sózni, majd friss, puha kenyérrel és rizling kisfröccsel..... Utolérhetetlen  Wave
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #4618 Dátum: 2009. December 24. - 15:06:15 »

Próbáld meg egyszer ezt:

Fölvágod vékony, de minél nagyobb szeletekre. Beszórod granulált fokhagymával jó alaposan, utána lisztbe forgatod, és forró olajban hirtelen kisütöd.
Utána ízlés szerint sózni, majd friss, puha kenyérrel és rizling kisfröccsel..... Utolérhetetlen  Wave
Khmmm.... nem szórod be granulált fokhagymával hanem rendes fokhagymát szétnyomsz a kés lapjával és sütés után teszed rá...
Borsos lisztbe forgatod és zsírban sütöd ki...
Ne buziskoggyunk má' mesterséges vackokkal meg étolajjal, főzzünk férfi módra... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4619 Dátum: 2009. December 24. - 15:07:49 »

     """"főzzünk férfi módra.""" Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 ... 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 [308] 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: