Oldalak: 1 ... 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 [294] 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 655518 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #4395 Dátum: 2009. Augusztus 09. - 22:47:23 »

Vaddisznó?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #4396 Dátum: 2009. Augusztus 09. - 22:58:38 »

Szvsz máááááj!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #4397 Dátum: 2009. Augusztus 09. - 23:23:58 »

Azt látom. Csak az a kérdés, hogy házisertés vagy vaddisznó?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #4398 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 00:12:34 »

Értettem én Uram! Kacsint és azt is tudom, hogy milyen jól gurul utána a Soproni Vörös! Piál
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9922



« Új üzenet #4399 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 06:39:31 »

Azt látom. Csak az a kérdés, hogy házisertés vagy vaddisznó?
Vaddisznó..még amit jó múltkor sikerült elejtenem.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #4400 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 08:34:35 »

Az biztos nagyon finom volt. Még finomabb, ha mindjárt az elejtés után, szinte még melegen kerül a serpenyőbe.

A múltkor nagyon rákívántam a májra. Mivel lőni nem sikerült, vettem egy szépnek látszót az Intersparban.
Fiatal volt, illatos.
Ugyanúgy készítettem el, ahogy a vaddisznóét szoktam, de bizony nem lett jó. Ikrás is volt, kesernyés is volt, majdnem olyan pocsék, mint amivel a közétkeztetésben szokták elvenni a gyerekek kedvét a resztelt májtól. Szóval ezeknek a felfújt disznóknak a mája sem sokat ér.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9922



« Új üzenet #4401 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 08:52:44 »

Az biztos nagyon finom volt. Még finomabb, ha mindjárt az elejtés után, szinte még melegen kerül a serpenyőbe.

A múltkor nagyon rákívántam a májra. Mivel lőni nem sikerült, vettem egy szépnek látszót az Intersparban.
Fiatal volt, illatos.
Ugyanúgy készítettem el, ahogy a vaddisznóét szoktam, de bizony nem lett jó. Ikrás is volt, kesernyés is volt, majdnem olyan pocsék, mint amivel a közétkeztetésben szokták elvenni a gyerekek kedvét a resztelt májtól. Szóval ezeknek a felfújt disznóknak a mája sem sokat ér.


Háát úgy valóban jobb lett volna csak elkövettük azt a hibát hogy kinn hagytuk  Ördög Horridónak mégegyszer ki kellett menni érte Wave
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #4402 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 09:56:24 »

Az biztos nagyon finom volt. Még finomabb, ha mindjárt az elejtés után, szinte még melegen kerül a serpenyőbe.

A múltkor nagyon rákívántam a májra. Mivel lőni nem sikerült, vettem egy szépnek látszót az Intersparban.
Fiatal volt, illatos.
Ugyanúgy készítettem el, ahogy a vaddisznóét szoktam, de bizony nem lett jó. Ikrás is volt, kesernyés is volt, majdnem olyan pocsék, mint amivel a közétkeztetésben szokták elvenni a gyerekek kedvét a resztelt májtól. Szóval ezeknek a felfújt disznóknak a mája sem sokat ér.

Ezzel már én is megjártam. Ráadásul a haverom vendégeinek sütöttem a májat. Lőtt a srác két disznót de sajnos a hűtőjében egy kicsit "megszagosodott" a májuk, így félórával a vendégek érkezése előtt elrohantam a tescoba(vasárnap délután hová menjen az ember) és vettem szépnek látszó májat. A hentes srác rá akart beszélni a borjúmájra, lehet, jobban jártam volna vele. Szóval nem lett jó. Nem volt rossz sem, de közel sem adta azt az ízt, állagot mint a vaddisznóé.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #4403 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 19:35:23 »

Akkor lehet érdemes lett volna megkóstolnom annak a süldőnek a máját, amit nagybátyám készített el... de a "bóti" májon szerzett tapasztalataim alapján kihagytam. Na, majd legközelebb.  Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #4404 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 21:29:20 »

Ezzel már én is megjártam. Ráadásul a haverom vendégeinek sütöttem a májat. Lőtt a srác két disznót de sajnos a hűtőjében egy kicsit "megszagosodott" a májuk, így félórával a vendégek érkezése előtt elrohantam a tescoba(vasárnap délután hová menjen az ember) és vettem szépnek látszó májat. A hentes srác rá akart beszélni a borjúmájra, lehet, jobban jártam volna vele. Szóval nem lett jó. Nem volt rossz sem, de közel sem adta azt az ízt, állagot mint a vaddisznóé.

Ezt a válogatós gyomrot! Még a végén kiderül, hogy Te nem is a vadkár miatt vadászol disznóra, csak a májáért! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #4405 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 22:32:45 »

Akkor lehet érdemes lett volna megkóstolnom annak a süldőnek a máját, amit nagybátyám készített el...

Szerintem is.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4406 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 15:41:56 »

Ezeken érdemes elgondolkozni:

http://hvg.hu/gasztronomia.izlelo/20090715_uj_magyar_konyha.aspx
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #4407 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 19:48:22 »

Hát igen, a hvg is felfigyelt rá. Mikor egy szakács a főzőműsorban ételízesítőt szór a a húsra, csak úgy tessék lássék, mert az pótolja a húslevet, az nem igazán vall profizmusra. Meg a hús forrón felvágása sem, és hasonlók...
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4408 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 22:22:36 »

Üdv  Wave
Én csak erre figyeltem fel igazán! "A pék, aki rossz kenyeret süt, elárulja a kenyeret s elárulja saját " 
Sokan néznének ,ha felkellene tüntetni miből készül a Kenyerünk!Tritikálét is használnak tudtommal.
Nekem megfelelne nagymamán , áldott legyen a keze!Kézzel degasztott kemencében sütött Fehérkenyere  Igen  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #4409 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 23:05:02 »

Sokan néznének ,ha felkellene tüntetni miből készül a Kenyerünk!Tritikálét is használnak tudtommal.

Nem az alapanyagal van igazán gond Lacus, hanem az időtényezővel.
Az iparszerűen gyártott kenyérrel a sütőüzem nem tudja megvárni azt a kelési időt, amit nagyanyád még rászánt. Telenyomják ilyen-olyan adalékanyagokkal, állományjavítókkal, meg tudom is én mivel, aztán pörög a kerék. Nagyanyád kenyere 4-5 nap után is élvezhető volt, a mai futószalagos kenyér másnap már morzsáira esik szét vágáskor.
Sajnos a búza ára és a kenyér ára köszönő viszonyban sincs egymással, tavaly, amikor a malmi búza 50 e Ft körül volt tonnánként, ugyanannyiba (vagy kevesebbe) került a kenyér mint ma, amikor a 30-at sem éri el. Dolgoztam egy ideig sütőipari vállalatnál, láttam, hogy a kenyér árának döntő hányadát az energia, (sütés, kiszállítás) a gépek értékcsökkenése, a bérköltség és a segédanyagok teszik ki, a liszt bekerülési költsége az egészben mondhatni elenyésző. 
Az is igaz (és itt cáfolom is részben az első mondatomat  Ördög ), hogy bizonyára a hektáronként 60 mázsát termő búza beltartalma sem egészen olyan, mint nagyanyáink lánykorában, amikor csak a harmada termett adott területen. Akkoriban elsősorban istállótrágyára alapozva, műtrágya, növényvédő szerek nélkül.
Nagyon sok tényezős egyenlet ez és mi, fogyasztók, többnyire csak a silány végeredménnyel találkozunk.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 [294] 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: