Oldalak: 1 ... 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 [397] 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 655424 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #5940 Dátum: 2012. április 23. - 08:16:27 »

No, a nyáron megkóstolom majd a tag készítményét, aztán beszámolok róla.
Mesélt valami paprikaolajról is, mondván azt használ a kolbászba, bevallom, én azt sem tudtam, mi az.
Könnyen el tudom egyébként képzelni, hogy hülyeséget beszél, egyszer már "vérre" menő vitában voltunk Hi-End készülékekről.  Mindenáron meg akarta magyarázni, hogy a bolhapiacon vásárolt beépített egyutas rádiómagnója szebben szól, mint a csöves rendszerem.

Lassan kezdjük egyébként a saját "kárunkon" megtanulni a szarvaselkészítés mikéntjét. Az első kör úgy készült, hogy a vendégeknek adtam a gerincet meg az oldalast, a két comb meg a két lapocka ment kolbászba. Hát, nagy küzdelem volt!
Most a következő történt. A nyak, a lábszár, a combok, lapockák inasabb része, meg az oldalas megy pörköltbe. A többi lehártyázva, kiinazva kolbászba. Az összes csont (kivéve persze az oldalas) levesnek félrerakva. Pár kisebb csont pluszban a pörköltnek sem árt. Klasszissal jobb pörkölt van így, ezekből a "mócsingosabb" húsokból mint amikor pl. a hátszínből volt a hús zöme. A kolbász alapanyagának előkészítésével pedig kevesebb a vesződség.
Most, lehet, hogy kiröhögtök, hogy felfedeztem a spanyolviaszt, de egy újszülöttnek minden vicc új.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11259


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5941 Dátum: 2012. április 23. - 23:58:56 »



 Stoel Stoel Stoel
Kipróbáltam:nagyon finom! (Bár egy vagyont kellett fizetni a peséért. Azt mondják most nincs szezonja...Végül egy kínai hozott valahonnan egy pár pesét,amiből egyet megvettem.) Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5942 Dátum: 2012. április 24. - 14:53:40 »

Ügyes voltál! Igen        Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #5943 Dátum: 2012. Május 01. - 15:46:58 »

Medvehagymás kifli Kacsint



 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #5944 Dátum: 2012. Május 01. - 15:48:40 »

Medvehagymás kifli Kacsint



 Emelem

Azzzannya!!! Kacsint Nyálcsorog nyálcsorgató huncutság! Igen  Taps
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #5945 Dátum: 2012. Május 01. - 17:21:41 »


Mesélt valami paprikaolajról is, mondván azt használ a kolbászba, bevallom, én azt sem tudtam, mi az.
Könnyen el tudom egyébként képzelni, hogy hülyeséget beszél


Nem beszél hülyeséget Lajos, mert létezik paprikaolaj. Semmi ördöngős nincsen benne, a kapszaicin ugyanis zsírban - olajban oldódik. Egyszer vettem én is a Herbáriában, még vagy 20-25 éve, akkor nagy pengeségnek tűnt... Mosolyog Csípett mint a rosszbaj, de valahogy nem volt meg az a romantikája a gulyás ízesítésének mint amikor az emberfia beletördeli a jó kis macskapöcse paprikát oszt várja a hatást. Ki is b@sztam a cuccot, mert mégiscsak hülyeség "szemcseppentővel" adagolni az ízesítőt a kajába??? (Olyan csepegtetős üvegcséje volt tényleg.)
Szóval a hülyeség nem a paprikaolaj létezése, vagy nem létezése, hanem az, hogy ezt a cuccot belerakni a kolbászba? Amikor létezik kis hazánkban normális paprika!
Na ez az igazi "műmájerség"...  OOO
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #5946 Dátum: 2012. Május 01. - 20:24:01 »

Igazatok van a paprikaolajról létezik. DE AZ IS BIZTOS, HOGY A KOLBÁSZBA NEM VALÓ!!!!!!!!
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #5947 Dátum: 2012. Május 01. - 20:34:53 »

A paprikaolajat a gyógyászat, a szépségipar és a gasztronómia is használja.
Húsok, szendvicsek, hideg halételek ízesítésére kiválóan alkalmas.
Aki meg a kolbászba teszi, az egy kretén és Allah verje pofán.

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #5948 Dátum: 2012. Május 02. - 07:56:27 »

Nem beszél hülyeséget Lajos, mert létezik paprikaolaj. Semmi ördöngős nincsen benne, a kapszaicin ugyanis zsírban - olajban oldódik. Egyszer vettem én is a Herbáriában, még vagy 20-25 éve, akkor nagy pengeségnek tűnt... Mosolyog Csípett mint a rosszbaj, de valahogy nem volt meg az a romantikája a gulyás ízesítésének mint amikor az emberfia beletördeli a jó kis macskapöcse paprikát oszt várja a hatást. Ki is b@sztam a cuccot, mert mégiscsak hülyeség "szemcseppentővel" adagolni az ízesítőt a kajába??? (Olyan csepegtetős üvegcséje volt tényleg.)
Szóval a hülyeség nem a paprikaolaj létezése, vagy nem létezése, hanem az, hogy ezt a cuccot belerakni a kolbászba? Amikor létezik kis hazánkban normális paprika!
Na ez az igazi "műmájerség"...  OOO

Nem konkrétan a paprikaolaj léte tekintetében gondoltam, hogy hülyeséget beszél, úgy általában arról a kolbásztechnológiáról, amit nekem akkor elmesélt.
A lelkem mélyén sejtettem, hogy tán nincs a zsebében a bölcsek köve, de gondoltam, azért csak megkérdem a véleményeteket.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5949 Dátum: 2012. Május 02. - 08:31:02 »

Én úgy tudom ezt a paprikaolajat igazából izomfájdalmak kezelésére használják, főleg sportolók! Régebben gyógyszertárakban is árulták. (talán most is)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #5950 Dátum: 2012. Május 02. - 11:57:26 »

Igen, én is hallottam ezirányú felhasználásáról is. Amit én vettem annakidején azt ételizesítőnek ajánlották. Lehet átb@xtak?  Vigyorog
Mondjuk potencianövelőnek is tuti lehet ha bekened  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5951 Dátum: 2012. Május 02. - 14:14:16 »

Azt hiszem  tévedtem, és összekevertem a paprikaszesszel? Fejvakarás Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #5952 Dátum: 2012. Május 02. - 14:27:20 »

Szerintem a paprikaolajat nem lehet összekeverni a paprikaszesszel, mert paprika olaj pedig nincs is. Csak paprikamagolaj van, mert csak a magnak van olaj tartalma,
a paprikának nincs. Az őrleménybe is azért darálnak valamennyi magot, mert szebb lesz a színe, valamint az aroma anyagok jobban oldódnak az olajban.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5953 Dátum: 2012. Május 02. - 16:56:17 »

Mondjuk potencianövelőnek is tuti lehet ha bekened  Ördög Ördög Ördög



Hatóanyagai: Zellerolaj, csípősségmentes paprikaolaj, izopropil-nikotinát

A krém használata ajánlott bizonyos lelki, idegi labilitással, átmeneti pszihés, fizikális gondokkal küszködők részére és időskoruknak egyaránt.
Alkalmazása: Kb. 2cm krémdarabkát az előjáték ( 1-2 órával az együttlét előtt) során kenjük a makkra és a hímtestre, és enyhén dörzsöljük be.
OÉTI szám: 6341/1999

 Nyihi Vigyorog Ördög




Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #5954 Dátum: 2012. Május 02. - 20:36:02 »



Hatóanyagai: Zellerolaj, csípősségmentes paprikaolaj, izopropil-nikotinát

A krém használata ajánlott bizonyos lelki, idegi labilitással, átmeneti pszihés, fizikális gondokkal küszködők részére és időskoruknak egyaránt.
Alkalmazása: Kb. 2cm krémdarabkát az előjáték ( 1-2 órával az együttlét előtt) során kenjük a makkra és a hímtestre, és enyhén dörzsöljük be.
OÉTI szám: 6341/1999

 Nyihi Vigyorog Ördög





Karcsi,
bevált? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 [397] 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: