Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 655396 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #30 Dátum: 2008. április 16. - 08:32:51 »

A Currys disznóhúsos receptet melegen ajánlom Sabbati barátomnak, merthogy a kellékek nála mindig megtalálhatóak, főleg a whisky! >Nevet Piál
Egy "Sabbat"-inak disznóhúst? Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Ne keverjük össze a fogalmakat...

Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #31 Dátum: 2008. április 16. - 08:59:01 »

Mai hármas:

Részeges nyúlragu
Lángoló fácán gyümölcsökkel
Vadászrántotta

A nyulat, bitte!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #32 Dátum: 2008. április 16. - 09:06:13 »

Én a vadászrántottára szavazok. Wave
Naplózva

Üdv:Kapszli
Frunci
aaaaa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #33 Dátum: 2008. április 16. - 09:47:58 »

Vadászrántotta, nyúllal  Igen

Jöhet
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #34 Dátum: 2008. április 16. - 10:30:32 »

Na, nézzük azt a vadászrántottát!  Türelmetlenül
Girgesz, abban a pulykában csak az nem világos, hogy a tölteléket hogyan kell beletenni... szándékosan nem írok lyukat, mert akkor biztos sokan nem bírnának magukkal!  OOO
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #35 Dátum: 2008. április 16. - 11:00:01 »

Na, nézzük azt a vadászrántottát!  Türelmetlenül
Girgesz, abban a pulykában csak az nem világos, hogy a tölteléket hogyan kell beletenni... szándékosan nem írok lyukat, mert akkor biztos sokan nem bírnának magukkal!  OOO


Hát azt úgy tudod belevarázsolni, hogy ujjal szétnyitod a rést a húson és egy kisebb merőkanállal, vagy nagyobb evőkanállal beletöltöd.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #36 Dátum: 2008. április 16. - 11:12:27 »

Leesett a húszfilléres...  Valahogy nem volt előttem a dolog! Bangdesk
Köszi!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #37 Dátum: 2008. április 16. - 11:23:05 »

Leesett a húszfilléres...  Valahogy nem volt előttem a dolog! Bangdesk
Köszi!

 jól van Ölel
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #38 Dátum: 2008. április 16. - 11:25:17 »

Mindjárt fent lesz a vadászrántotta receptje a gyűjteményben.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #39 Dátum: 2008. április 16. - 14:06:59 »

Girgesz,

Szabad tűzön szeretnék szarvas és muflonhúst sütni.
Feltételezem a faszénen való sütés - akármilyen csodapác esetén  is - valószínűleg kiszárítja a húst.
Viszont gondoltam olyanra, hogy a pácból kivett hússzeleteket egy kis fűszerezés után, szalonna társaságában lazán alufóliába csomagolom és ezt parázsra, vagy alá téve szépen megpárolom. Ha szükséges, akkor egy kis pírt adok neki faszén fölött.
Mindehhez valamilyen lében dús saláta, saláták, illetve héjában sült kolompér társulna.

Mit gondolsz?
Naplózva

Kalappal,
Péter
Viktor
Vendég
« Új üzenet #40 Dátum: 2008. április 16. - 15:07:52 »

Ahoy Péter Komám!

Nem kenyerem belekotnyeleskedni Girgesz dolgába, nekem semmiben nem mérhető a tudásom ezen a téren az Övéhez. Mégis: ha muflont akarsz sütni, arra mindenképpen ügyelj, hogy minél fiatalabb állat húsából szerezz, az idősebb muflon tapasztalataim szerint még főzésből is nagyon sokat igényel. Én igazából a muflont ki is hagynám, pörköltnek jobb lenne....
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #41 Dátum: 2008. április 16. - 15:08:37 »

Girgesz,

Szabad tűzön szeretnék szarvas és muflonhúst sütni.
Feltételezem a faszénen való sütés - akármilyen csodapác esetén  is - valószínűleg kiszárítja a húst.
Viszont gondoltam olyanra, hogy a pácból kivett hússzeleteket egy kis fűszerezés után, szalonna társaságában lazán alufóliába csomagolom és ezt parázsra, vagy alá téve szépen megpárolom. Ha szükséges, akkor egy kis pírt adok neki faszén fölött.
Mindehhez valamilyen lében dús saláta, saláták, illetve héjában sült kolompér társulna.

Mit gondolsz?

Mindkét esetben min. egy hetes pácot javasolnék hozzá. A muflonhoz a faggyúsabb húsa miatt kicsit több ecetet. Amúgy ha először sütsz rá egy kérget(közelebb a parázshoz), majd szép lassan sütöd,akkor nem szabadna kiszáradnia.A kéreg visszatartja a nedvességet, így belülről szépen meg tud puhulni a szelet. A könnyebb átsülés miatt mindenképp klopfold ki! (Azért egy próbát megér az olajos pác is,de akkor azt is min.két-3éjszakára tedd bele)Még egy tipp kiszáradás ellen: ha menet közben sörrel gyakran megöntözöd a húst. Ha sokat kell sütnöd,akkor érdemes egy liter sört kiönteni egy tálba és abba mártogatni asülő húsokat.
Nem kell ahhoz alufóliába csomagolni, hogy megtűzdelhesd szalonnával. Ha rablóhús szerűen tűzdeled,akkor két szalonnacsík közé tedd a húst(Ha így csinálsz,akkor tegyél mellé zöldségeket is,amik ha megsülnek cseréld le újakra amíg meg nem sül a hús. Így egyből meglesz a köret egy része is.Ráadásul a hús is finomabb lesz tőle).
A héjában sült krumpli jó ötlet!-Imádom!Én mindig szoktam alufóliába csomagolni és parázsban kisütni.

 Nyami
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #42 Dátum: 2008. április 16. - 15:11:10 »

Ahoy Péter Komám!

Nem kenyerem belekotnyeleskedni Girgesz dolgába, nekem semmiben nem mérhető a tudásom ezen a téren az Övéhez. Mégis: ha muflont akarsz sütni, arra mindenképpen ügyelj, hogy minél fiatalabb állat húsából szerezz, az idősebb muflon tapasztalataim szerint még főzésből is nagyon sokat igényel. Én igazából a muflont ki is hagynám, pörköltnek jobb lenne....

Hosszú pácolás, klopfolás és a pácba kevert, boltban kapható húspuhító só segít minden vén jószág húsán! Ölel Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #43 Dátum: 2008. április 16. - 17:02:02 »

Mi a vektor, Viktor? Wave
Zsenge másodéves kis muflonsuhanc leledzik a hűtőben, a gím pedig ünőcske, úgyhogy ettől nem tartok.
Csak hát van egy jellegzetes struktúrája a húsnak, ami hordoz magában némi rizikót.
(lehet, hogy bekészítek egy üres kondért is a biztonság kedvéért..) Táncol


Ahoy Péter Komám!

Nem kenyerem belekotnyeleskedni Girgesz dolgába, nekem semmiben nem mérhető a tudásom ezen a téren az Övéhez. Mégis: ha muflont akarsz sütni, arra mindenképpen ügyelj, hogy minél fiatalabb állat húsából szerezz, az idősebb muflon tapasztalataim szerint még főzésből is nagyon sokat igényel. Én igazából a muflont ki is hagynám, pörköltnek jobb lenne....
Naplózva

Kalappal,
Péter
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #44 Dátum: 2008. április 16. - 17:12:31 »

Girgesz,
Nem ismered ezt a fóliás hús-os témát?
Nálunk alkalmanként előfordul baromfi, vagy desznyóhússal. Annyi a lényege, hogy lazán kell a fűszerezett húst alufóliába tenni és a széleit jól, szelelésmentesen összenyomkodni. A pakk megy egyenesen a gázra (nem serpenyőbe, hanem a gázrózsára helyezett fémlapra). Nagyon hamar megvan, saját levében párolódik, jól összerottyan a fűszerekkel...igen jó.

Néhány amatőr kérdés (kezdő vagyok!):
Milyen vastagok legynek a szeletek?
Pácolás elött klopfoljam?
Faszénen sütéskor először közelebb rakva megkapassam, majd kissé távolabb sütögessem?
Megsül a krumpli faszénen is?

A zöldség jó ötlet!



Girgesz,

Szabad tűzön szeretnék szarvas és muflonhúst sütni.
Feltételezem a faszénen való sütés - akármilyen csodapác esetén  is - valószínűleg kiszárítja a húst.
Viszont gondoltam olyanra, hogy a pácból kivett hússzeleteket egy kis fűszerezés után, szalonna társaságában lazán alufóliába csomagolom és ezt parázsra, vagy alá téve szépen megpárolom. Ha szükséges, akkor egy kis pírt adok neki faszén fölött.
Mindehhez valamilyen lében dús saláta, saláták, illetve héjában sült kolompér társulna.

Mit gondolsz?

Mindkét esetben min. egy hetes pácot javasolnék hozzá. A muflonhoz a faggyúsabb húsa miatt kicsit több ecetet. Amúgy ha először sütsz rá egy kérget(közelebb a parázshoz), majd szép lassan sütöd,akkor nem szabadna kiszáradnia.A kéreg visszatartja a nedvességet, így belülről szépen meg tud puhulni a szelet. A könnyebb átsülés miatt mindenképp klopfold ki! (Azért egy próbát megér az olajos pác is,de akkor azt is min.két-3éjszakára tedd bele)Még egy tipp kiszáradás ellen: ha menet közben sörrel gyakran megöntözöd a húst. Ha sokat kell sütnöd,akkor érdemes egy liter sört kiönteni egy tálba és abba mártogatni asülő húsokat.
Nem kell ahhoz alufóliába csomagolni, hogy megtűzdelhesd szalonnával. Ha rablóhús szerűen tűzdeled,akkor két szalonnacsík közé tedd a húst(Ha így csinálsz,akkor tegyél mellé zöldségeket is,amik ha megsülnek cseréld le újakra amíg meg nem sül a hús. Így egyből meglesz a köret egy része is.Ráadásul a hús is finomabb lesz tőle).
A héjában sült krumpli jó ötlet!-Imádom!Én mindig szoktam alufóliába csomagolni és parázsban kisütni.

 Nyami

Naplózva

Kalappal,
Péter
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: