Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493678 alkalommal)
loader
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Új üzenet #840 Dátum: 2011. November 24. - 08:08:03 »

Próbálta valaki a Melior töltényt? (Bocs, ha már volt szó róla!)  Ma vettem 12/ 70 32 grammost, nagyon jó áron 70 Ft/db.

Üdv!
Én kitoltam a csőből pár kartonnal(nem doboz) Hasonlóak a tapasztalataim mint az előttem íróké.Lassabb mint a saga,és a szórásképet meg kell szokni.3 fajta fegyverrel használtam,de mindegyiknél pár lövésbe került mire kitaláltam hová is megy a sörétraj.Viszont amit eltalált,az leesett.Az átütőerő lehetne jobb.
Most Fiocchi Fblue 28g trap lőszert kóstolgatok.Meglepően jó teljesítményű,az ára is kellemes.(60ft)
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #841 Dátum: 2011. November 24. - 08:20:43 »

Kedves radom1!
Én is gratuéálok a hozzászólásodhoz...  Igen
Biztosan valami űberf@sza szakmókus lehetsz, ha ennyire képben vagy a témában. Semmi gond, Neked ez a véleményed, nekem meg az. Senki f@szával  és szerszámával nem szándékozom a csalánt verni!!! Én csupán személyes TAPASZTALATOKRÓL beszéltem!!! Ismerősi körömben többen használtak, használnak 1050-bar-os lőszert 12/70-es kaliberben. Én nem tudom, biztos a mi puskáink ilyen nagyon jók...azért nem történt még baj a vadászatokon.
Nem tudom, hogy a 100 m-es lőszert, meg a mini magnumokat minek találták ki... Biztosan dísznek!
Na inkább hagyjuk, nem is idegesítem magam ezen a témán.
Te tudod jól!!!
Gratulálok még egyszer a hozzászólásodhoz!!  Igen

Vadászüdvözlettel  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #842 Dátum: 2011. November 24. - 10:45:11 »

Én csupán személyes TAPASZTALATOKRÓL beszéltem!!! Ismerősi körömben többen használtak, használnak 1050-bar-os lőszert 12/70-es kaliberben. Én nem tudom, biztos a mi puskáink ilyen nagyon jók...azért nem történt még baj a vadászatokon....

Aztán meg az ismerőseid csodálkoznak a következő műszaki vizsgán, hogy azok a  Woest fegyvervizsgálók javításra/kiselejtezésre küldik a puskájukat...
Szóval a csalánt mindenki a sajátjával.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #843 Dátum: 2011. November 24. - 11:01:36 »

Köszönöm a hozzászólást!

Semmi gond, én nem értek hozzá, nem is állítottam CSAK a személyes tapasztalat beszét belőlem! Nem én kezdtem a csalánverést!
Úgy gondolom a hozzászólást és minősítést sokféle képpen le lehet írni. Nekem egy kicsit sértő és fellengzőnek tűnt és biztosan van mire! DE akkor sem érzem, hogy így kell lereagálni. Biztosan velem is van baj és jobban felveszem a dolgokat a kelleténél...
Tehát én csak tapasztalatból írtam.....ennyi!

Elnézést ha valakit megbántottam!
Ezennel részemről PONT a témára.

Vadászüdvözlettel
FM  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #844 Dátum: 2011. November 24. - 14:56:15 »

Kedves radom1!

Nem tudom, hogy a 100 m-es lőszert, meg a mini magnumokat minek találták ki... Biztosan dísznek!
Na inkább hagyjuk, nem is idegesítem magam ezen a témán.
Te tudod jól!!!
Gratulálok még egyszer a hozzászólásodhoz!!  Igen

Vadászüdvözlettel  Emelem

"100 m-es lőszert, meg a mini magnumokat minek találták ki... Biztosan dísznek!"
Azért, hogy pénzt keressenek, mert tudják, hogy az a vadász aki véletlen nem bírja elérni a libát még nekifutásból sem az megveszi ölég sok pénzért. Csak éppen a hatásos lőtáv nem teljesen úgy változik mint ahogyan sokan gondolják.

1050 bar-os patronokkal nem az a baj hogy nem lehet kilőni, mert persze, hogy kilehet, sőt ki is megy a csövön a ólom . Csak nem kicsit eszi a puskát, és előbb utóbb bajt csinál. A legkisebb a  selejtezés...

 Wave



Naplózva

Üdv End
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #845 Dátum: 2011. November 24. - 15:11:55 »

Nem a kettőtök vitáját továbbvíve.
Vegyes érzelmek kavarognak bennem az ilyen patronokkal kapcsolatban.
Mi a francnak gyártanak ilyen patronokat amikor sztandart puskához erős, akinek /76-os van az meg vesz magnumot(ha akar).
Bár úgy tudom, hogy az újabb olasz puskák csövét 1200 b-ra tervezték. Lehet nekik? Vállat von
Nézzétek meg a söréttöltetet,sima 20/70. A mellette levő NIKE 27g
Ez az egy van, nem mertem ellőni.
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #846 Dátum: 2011. November 24. - 15:37:49 »

Szia Forend!

Teljesen igazad van, ezt én is így látom! Az is igaz, hogy kinyírja a puskát! A történet ott kezdődött, hogy kb 1 doboz/év libára!!!
Én erre mondtam, hogy nyugodtan. Nem kellett volna! Én sem arról beszéltem, hogy CSAK EZZEL vadászni!

Üdvözlettel
 Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #847 Dátum: 2011. November 24. - 16:29:49 »

Elnézést Urak, hogy ekkora vitát sikerült kirobbantanom. Még egyszer bocsánat.  Angyal

Csak libára használnám, ami nálam évi max. egy doboz, de akkor is sokat mondok.

 Emelem
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #848 Dátum: 2011. November 24. - 17:00:27 »

Szia baikalbock!

Na pont ezért mertem nyugodt szívvel ajánlani...
Az én részemről tényleg az utolsó hozzászólás és ezzel PONT!

Vadászüdvözlettel!

FM  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Tshibo
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22



« Új üzenet #849 Dátum: 2011. November 24. - 19:40:15 »

Szép estét Mindenkinek!

Valóban egy dilemma ez a helyzet, én is hozzászólnék. Bár látom, hogy Ti már lezártátok.
Szerintem Mindenkinek igaza van: radom1, foximaxi, Forend.
Édesapám és köztem is megvan ez a "vita"! Nem nehéz kitalálni, hogy ki melyik oldalon áll. Bár a Vater volt az, aki csak igazán lőtt el nagy nyomású lőszereket a mezei 12\70-es Izs duplából. Vendégvadászok által hozott MAX. 900, 1050 bar-os olasz Fiocchi, RC skulók, néha 1-2 12\76-os Lightfield Slug is elcsusszant belőle, Vadász na és a megszámlálhatatlan mennyiségű töltött kottás patronok, mind söréttel, mind brennekével. Patron
Régi szép idők!!! Rííí

De a legutóbbi műszaki eredménye:  LQrtad reklamálás  Figyelmes olvasás persze csődudor. A puska olyan 30 éves lehetett, de meg sem kottyant!!! Ezen nőttem fel..... Woest Rííí  Booog

A tanúság? Amit használunk az kopik, amit meg erősebben használunk az meg erősebben is kopik!
Felrobbanni nem fog, DE MEG VAN RÁ AZ ESÉLY. (Sőt akkor is ha a kezedbe veszed, a csőbe belekerül valami: ág, sár, hó, stb. Ismerős.) Az ember mennél többet "vállal",
annál jobban nő a százalék is a rosszra! Persze sok mindentől  függ még ez: márka, tipus és minden egyes puska más.
Úgyhogy naggyából adott a helyzet, mindenki szuverén joga mennyi "élettartamot" és ezzel járó rizikót választ puskájának, s magának!

Kis sztori: egy rendőr barátom mondta, hogy Ők foglaltak le olyan "sörétes fegyvert !12\70!" melynek a csöve rozsdás bicikli vázból készült. Rendesen 4-5 fős hajtásokat
szerveztek az orvvadászok vele. Tehát a rendőr barátom fejét vizes ruházni kellett mikor meglátta ezt a "CSODÁT"!!
Egy másik vadász barát pedig egy pár darab brennekét lőtt ki a puskából, mire az utolsótól szétnyillott a csove mint a rózsa. 

Az a lényeg, hogy soha ne feledjük, egy fegyver van a kezünkben és ez nem játék!!! Bánjunk VELE mennél pontosabban az előirás szerint!

Élményben gazdag és balesetmentes vadászatot kivánok Mindenkinek!!!
 Emelem
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #850 Dátum: 2011. November 25. - 08:08:36 »

Helló!
2 dobozból 5db van, még nem sikerült találatot elérni vele!
Evvel a pár darabbal lövök papírra, mert már komolyan érdekel miért ilyen sz@r.

Mindenféle él nélkül kérdezem, egyébként jó sörétlövő vagy? Mert ha 45 lövésből 0 vad, és legalább átlagosan lősz. akkor lehet hogy sörét sincs benne?
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #851 Dátum: 2011. November 25. - 16:18:40 »

Nem tudom jó sörétlövő vagyok-e, annál biztos jobb,hogy ennyiből semmi.
Két variáció lehet, az egyik: elég régóta jó minőségű,gyors patront használok, ez meg sokkal lassabb azért hibázok vele. A másik: tényleg rossz minőségű söréttel van töltve, ami nagyon rossz fedési képet mutathat.
Azért is akarom papírra ellőni a maradékot.
Amikor megvettem elvittem a köv. vadászatra, sorra hibáztam a kakasokat,lógó láb,hulló toll, gyanús lett a dolog. Akkor nap magtáraknál is voltunk ahol rengeteg a gerle, 6-7 duplából semmi. Azóta csak "vegyesen" töltöttem be,de mindig azzal a csővel hibáztam amiben az volt.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #852 Dátum: 2011. November 25. - 16:46:33 »

Kíváncsi leszek mit mutat a lőkép papírlapon, ha megvan a próba légyszi írj róla! Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Krisz976
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #853 Dátum: 2011. November 25. - 18:28:34 »

Sziasztok.

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy hol lehet beszerezni 16/65 sörétes lőszert, ami nem csillag peremezésű. Van a sógoromnak egy Browning-ja, de a csillagperemezésű lőszer mindig benne ragad, nem dobja ki. Tudnátok ebben segíteni? Előre is köszönöm.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #854 Dátum: 2011. November 26. - 09:09:20 »

Sziasztok.

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy hol lehet beszerezni 16/65 sörétes lőszert, ami nem csillag peremezésű. Van a sógoromnak egy Browning-ja, de a csillagperemezésű lőszer mindig benne ragad, nem dobja ki. Tudnátok ebben segíteni? Előre is köszönöm.

Szervusz!

Gondolom egy régi Browning A 5.-ről van szó.
Először is, szerintem ellenőrizze a sógorod, hogy 65mm.-es hüvelyhosszú lőszert lő-e. És mérje is meg a tényleges hüvelyhosszt!
Mert árulnak 67,5mm.-es lőszert is, amire szeretik ráfogni a boltosok, hogy jó a 65.-ös be is.
Egyik fórumtársunk azt hiszem írta is, hogy a 16/65.-ös puskájához vett, a dobozon 67,5mm.-es nek írt lőszert, mikor kipróbálta, azt vette észre, hogy a hüvely vége olyan érdekesen kicsit vissza pöndörödik.
Megmérte a hüvelyhosszt, és 70mm.-es vot a 67,5mm.-es nek írt töltény hüvely....

Amúgy ezeknél a Browningoknál alaposan ki van számolva az anyag, nincs szinte semmi felesleg, ezért nem is lehet átalakíttatni 70mm,-es hüvelyhosszú lőszer tüzelésére.
Mert a töltényűr meghosszabbítása, nem jelentene gondot, de a 65mm.-es hüvelyhosszhoz kitalált hüvely kivetőnyílást, nem lehet nagyobbra venni, mert nincs anyag, amiből lelehetne szedni.
Ezért nem is tudja kivetni a 70mm.-es töltényhüvelyt.

Ha megfelelő hüvelyhosszú lőszert használ, akkor vigye el fegyvermesterhez, egy alapos felülvizsgálatra, mert lehet, hogy el van állítódva a gázelvételi rendszer, vagy nagyon el van koszolódva, jó esetben.

Üdv: Norbert Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: