Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 233205 alkalommal)
clint
Vendég
« Új üzenet #900 Dátum: 2014. Május 15. - 20:28:25 »

Nekem meg Ámerikából, éppen a hullamerevség állapotában mumifikálódott óriáspók kadávere, ami ugye nyolc lábú! Masszív, mint egy kafferbivaly!  Ördög
Ettől jobbat még nem láttál!  Röhög


  Igen Ha harc, hát legyen harc.  Ördög  Kimentem a műhelyembe és a belövőpadomra hegesztettem három lábat coll-os gázcsőből. Kicsit nehéz, de majd megszokom.
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #901 Dátum: 2014. Május 15. - 20:32:00 »




No!  Akkor ezt is illendő lenne megbeszélnünk..

Szerintetek, ez a lőbotot, hány lábúnak kell nevezni?   Emelem

Szerintem ez így ebben a formában egy két lábú lőbot olyanoknak, akik nem bírják tartani  a fegyvert.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #902 Dátum: 2014. Május 15. - 20:35:04 »

Szerintem ez így ebben a formában egy két lábú lőbot olyanoknak, akik nem bírják tartani  a fegyvert.

Viszont egy élmény az egyet lépő vad után elfordulni vele!  Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
clint
Vendég
« Új üzenet #903 Dátum: 2014. Május 15. - 20:39:25 »

Viszont egy élmény az egyet lépő vad után elfordulni vele!  Ördög

Tényleg. Igazad van bammeg.  Ördög
Csak nem kértek érte többet egy 10-esnél.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #904 Dátum: 2014. Május 16. - 07:57:05 »




No!  Akkor ezt is illendő lenne megbeszélnünk..


Annyira azért nem kell leszólni.
Hivatásos vadászaink ilyet használnak és ennek segítségével vadásztatnak.
Először ők is pesszimisták voltak,de megtanulták használni.
Pár másodperc alatt felállítható, ha benne van a puska, egy gyengébb képességű vendég sem igen lő mellé a vadnak.
(esetleg alá, fölé)
Gyakorlással meg lehet tanulni az arrébb lépő vad után fordulni. (oldalra kell dőlni, az egyik láb megemelkedik és lehet fordulni)
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #905 Dátum: 2014. Május 16. - 09:02:41 »

Annyira azért nem kell leszólni.
Hivatásos vadászaink ilyet használnak és ennek segítségével vadásztatnak.
Először ők is pesszimisták voltak,de megtanulták használni.
Pár másodperc alatt felállítható, ha benne van a puska, egy gyengébb képességű vendég sem igen lő mellé a vadnak.
(esetleg alá, fölé)
Gyakorlással meg lehet tanulni az arrébb lépő vad után fordulni. (oldalra kell dőlni, az egyik láb megemelkedik és lehet fordulni)

 Igen
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #906 Dátum: 2014. Május 16. - 09:04:25 »

Gyakorlással meg lehet tanulni az arrébb lépő vad után fordulni. (oldalra kell dőlni, az egyik láb megemelkedik és lehet fordulni)

Csak nehogy úgy járjon az idősebb vadásztárs, mint a tata a szocotthonban a fotelben való oldalra dőléssel!   Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #907 Dátum: 2014. Május 16. - 09:16:52 »

Annyira azért nem kell leszólni.
Hivatásos vadászaink ilyet használnak és ennek segítségével vadásztatnak.
Először ők is pesszimisták voltak,de megtanulták használni.
Pár másodperc alatt felállítható, ha benne van a puska, egy gyengébb képességű vendég sem igen lő mellé a vadnak.
(esetleg alá, fölé)
Gyakorlással meg lehet tanulni az arrébb lépő vad után fordulni. (oldalra kell dőlni, az egyik láb megemelkedik és lehet fordulni)

   Pyrus!

Úgy gondolom, félreérthettél.

A kérdésemen kívül csupán arra szerettem volna ráfókuszálni, hogy felesleges pénzkidobás egy ilyen és ehhez hasonló "sárba" invesztálni.

Egy jól megválasztott mogyoróbot, ugyanezt a célt szolgálja.  Ráadásul még, hagyománytisztelő is..  Mosolyog ..

Akinek meg, nem eredményes a mogyoróbottal.., az meg, inkább kezdjen el bojlizni..   Emelem
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #908 Dátum: 2014. Május 16. - 10:01:20 »


A kérdésemen kívül csupán arra szerettem volna ráfókuszálni, hogy felesleges pénzkidobás egy ilyen és ehhez hasonló "sárba" invesztálni.

Egy jól megválasztott mogyoróbot, ugyanezt a célt szolgálja.  Ráadásul még, hagyománytisztelő is..  Mosolyog ..

Akinek meg, nem eredményes a mogyoróbottal.., az meg, inkább kezdjen el bojlizni..   Emelem

Aki nem tud mogyoróbotról, annak nem felesleges.
Pontos lövés leadása érdekében ilyet lehet használni.

Nekem volt 3 lábú, egy ideje kétlábút használok. 150-160 m-ig tudok róla lőni, messzebb meg nem lövök.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #909 Dátum: 2014. Május 16. - 10:14:22 »

   Pyrus!

Úgy gondolom, félreérthettél.

A kérdésemen kívül csupán arra szerettem volna ráfókuszálni, hogy felesleges pénzkidobás egy ilyen és ehhez hasonló "sárba" invesztálni.

Egy jól megválasztott mogyoróbot, ugyanezt a célt szolgálja.  Ráadásul még, hagyománytisztelő is..  Mosolyog ..

Akinek meg, nem eredményes a mogyoróbottal.., az meg, inkább kezdjen el bojlizni..   Emelem
Úgy gondolom, te értetted félre... Vagy el sem olvastad...
Ha a vendég nem tud mogyorófabotról lőni, akkor nem zavarjuk haza, hanem lő ilyenről...ennyi...
Amúgy a mogyorófabotról veled kapcsolatban úgy gondolom, itt a többségnek egész más asszociációi vannak... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #910 Dátum: 2014. Május 16. - 10:34:15 »

Amúgy a mogyorófabotról veled kapcsolatban úgy gondolom, itt a többségnek egész más asszociációi vannak... Ördög

Az, meglehet.., de sajnos, én nem értek a nyuszisimogatáshoz..  Ördög ..
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #911 Dátum: 2014. Május 16. - 13:16:08 »



Egyágúról elég zilált a lőkép.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #912 Dátum: 2014. Június 03. - 07:31:09 »

Üdvözletem!

Használ itt valaki Antonio Zoli Corona vegyescsövűt?
Milyen tapasztalati vannak vele?
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #913 Dátum: 2014. Június 03. - 07:32:01 »

Tapasztalatai természetesen.
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #914 Dátum: 2014. Július 19. - 01:16:12 »

Sziasztok!  Emelem

Egy szép és sikeres vadászat volt ma este! Két kukorica között volt egy búza tarló a Marcal folyótól nem messze. Erre cserkeltem elősorban rókára. Mikor az útról ráláttam a tarló szélére,észrevettem szabadszemmel hogy a végén (kb.400 méter) kint van több minden (kb. 9.15-kor),távcsővel világos lett,hogy 2-3 koca 10-15 malaccal...,vállamon a kedvenc 7*57R-12/70 Brno ZH fegyverem...,golyós csőben 9 grammos cseh S-B sima Soft Point lőszer.

A disznók és közöttem egy szravas ünő volt...ellenőriztem a szelet,és a jobboldali kukorica szélében közelebb cserkeltem hozzájuk...hála Isten az ünő csak szépen beballagott a kukoricába,nem ijjedt meg. Nagyjából a disznók vonalába értem(kb.100 méter széles volt a tarló) amikor úgy döntöttem,közelebb már nem megyek,onnét,lőbotról biztos lövést tudok tenni. Jó egy kupacban voltak a malacok,a kocák kicsit lejjebb...,figyeltem a kupacot céltávcsőben,majd amikor egy kicsit szétugrottak,a jobb szélsőt megtudtam jól célozni és... durrrrr...hallom a jó becsapódási hangot (kint a mezőn,két hatalmas kukorica tábla között),a disznók vissza a kukoricába... vártam pár percet (mintha rágyújtottam volna...,),aztán lámpával közeledem a rálövés helyéhez és kb.30 méterre lehettem amikor megláttam a fényben hogy ott bizony fekszik egy kis feketeség...,oda ment a lövés ahova szántam,jó blatt lövés,nem lépett egyet sem...tiszeteletadás majd zsigerlés...,jó kis 20 kg-os malac.

Indulok vissza a kocsihoz (Jimny) hogy odajárjak az útról,gondoltam,betöltök még,ki tudja...100 méterre lehettem az úttól,amikor két szempár villan meg a lámpafényben...és közeledik...kis szék le,puska a lőbotra,és már puskalámpában látom hogy egy kölyök róka közeledik egyenest felém...és egyre csak közeledik...így a hátsó elsütőbillentyűre helyezem a mutató ujjam és amikor kb.30 méterre lehet,megszólal a 12-es sörétes cső a vegyescsövűből...és pontot tesz egy süldő róka életének a végére...izgalmak között kiveszem a kilőtt hüvelyt,a golyós csőből a golyót is és odaballagok a kis kan rókához...végtisztesség megadása,majd a közeli kukorica második sorába helyezem...,aztán autóval felszedtem a malacot,bevittem a hűtőbe,adminisztráció (elhozhatom,mert ez lesz a malac kompetenciám),aztán hazaértem 11-re!

 Szép este és vadászat volt! Mindenkinek hasonlóakat kívánok! Sajnos fénykép nem készült,de teszek fel két képet "arról" a bizonyos lőbotról,melyről megoszlottak a vélemények pár hónapja...ma este mindkét vadat ülve,kis székről + erről a lőbotról hoztam terítékre... (illetve eddig 8 rókát  lőttem vele június végén,július elején,hibázás nem volt)

http://kepfeltoltes.hu/140719/IMG_1695_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140719/IMG_1699_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: