Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 233209 alkalommal)
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #690 Dátum: 2013. Május 27. - 22:43:29 »

Örülök ha segítettünk.
További válaszok az újabb kérdéseidre:
FÉG-et már nem gyártanak jó régóta. Gyárilag 7x65R és 7x57R kaliberben készültek. Gyártottak néhány darabot ettől eltérő kaliberben is, de ezek megrendelésre, ajándékba készültek főleg. ( Gondolom nem kell részletezni kik jutottak akkoriban hozzá ezekhez Kacsint ) Láttam gyári szettet, duplagolyós, vegyescsövű és sörétes csövekkel is. Ezek azonban nagyon ritkák, és drágák is. A "mezei" halandó a fentebb említett kaliberekkel kellett megelégedjen, de ezeket forgalmazta akkoriban a Kettner cég is. Lásd pl: https://www.waffengebraucht.at/node/203201
Cseh típusok: Gyárilag készült 9,3x74R kaliberben a BRNO Super. Volt duplagolyós, vegyescsövű és sörétes verzió is. Bővebben lásd itt: http://www.vadaszat.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=340  Na ha számodra elfogadható áron találsz ilyen fegyvert jó állapotban azt gyorsan vedd meg! A Tatra és a Brno 500 típusokat már szintén nem gyártják. Az utóbbit nem láttam soha 9,3-ban. A ZH szerintem felejtős, de ezt sem gyártották tudtommal 9,3-ban. (8x57IRS a felső határ ebben a típusban tudtommal.)
Egyéb elfogadható árú fegyverek szerintem az olasz gyártmányúak. Nekem egy Bettinsoli van 9,3x74R - 12/70 párosításban. Ezt forgalmazta a Kettner és a Frankonia is saját márkanévvel. Nálam már közel 15 éve szolgál kifogástalanul.
Üdv: monti Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #691 Dátum: 2013. Május 28. - 08:40:31 »

Nekem egy Bettinsoli van 9,3x74R - 12/70 párosításban. Ezt forgalmazta a Kettner és a Frankonia is saját márkanévvel. Nálam már közel 15 éve szolgál kifogástalanul.
Üdv: monti Emelem

 Meglepődött
 Emelem
Erről írhatnál kicsit bővebben, fotókkal körítve!  Türelmetlenül  Kacsint
(Ha minden igaz, nekem is beköltözik hamarosan egy ilyen a szekrényembe, nagy szükségem volt még egy 9,3-asra Stoel  Röhög)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #692 Dátum: 2013. Május 28. - 13:54:17 »

Meglepődött
 Emelem
Erről írhatnál kicsit bővebben, fotókkal körítve!  Türelmetlenül  Kacsint
(Ha minden igaz, nekem is beköltözik hamarosan egy ilyen a szekrényembe, nagy szükségem volt még egy 9,3-asra Stoel  Röhög)
 Wave

Nos a fotókat meghagyom Sakac-nak, majd beszélek vele Kacsint
Bővebben? Mire vagy kíváncsi? Minden cigány a maga lovát dícséri tudod?  Mosolyog Mosolyog Mosolyog
No de komolyra fordítva a szót: 1998 óta szolgál nálam ez a jószág és tényleg csak jót tudok róla mondani. Egyszer fordult elő "üzemzavar", a gyorsított billentyű beállítására szolgáló csavar fellazult, és elsült a kibiztosításkor a fegyver. Baj nem történt mivel már célra tartottam nagyjából. A nagyjából az egy dámbikámba került mondjuk... Ördög  A hasonló afféroknak egy kis körömlakk segítségével elejét vettem, azóta sem piszkáltam, és működik kifogástalanul. A golyós cső szórásképe kiváló. 200 méteren belül biztos, hogy nem a fegyverben van a hiba ha a vad elmegy, normális ember meg afölé nem lő hazai viszonyok között. (Alföldi őzeket most hagyjuk, az amúgy sem ennek a kalibernek és fegyvertípusnak a műfaja.) Lőszert jelenleg 16 grammos Brenneke TOG-ot lövök, amennyiben a 8x56-os Schmidt&Bender távcső van fent. Suhli négykörmös szerelék szolgál a céloptikák rögzítésére, így van egy másik irányzékom disznóhajtásra. Ez egy Docter Sight II egy hídszerű szerelékre rögzítve amelyik passzol a négykörmös suhli szerelékhez. Egy kedves Barátom (és fórumtársunk) keze munkáját dícséri ez a megoldás. Igy lett tényleg univerzális fegyver. A sörétes cső a brennekét 50 méterre kb 6-7 cm-re viszi két órába a golyós cső találati pontjához képest. Ez úgy gondolom disznóhajtáson még elfogadható érték. Ja a holografikus irányzék a 18,5 grammos Oryx-hoz van belőve. Kb. ennyi amit tudok mondani róla. Egyszerű szerkezet, de esztétikus és megbízható. Azt nem írom ide mennyi vadat lőttem vele, de nem szekrénypuska nálam hidd el Mosolyog Egy "tartóstesztnek" elfogadhatod a véleményemet nyugodtan, mert ha nem lenne jó a fegyver már biztosan elváltak volna az útjaink Mosolyog A kalibert meg egyszerűen kiválónak tartom. De erről azt hiszem nem kell Téged meggyőzni...
Üdv: monti  Emelem

ps.: Ha meglesz a fegyvered, majd írj a tapasztalataidról! Kívánom legyen benne legalább annyi örömöd mint nekem az enyémben!
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #693 Dátum: 2013. Május 28. - 22:14:08 »

Nos a fotókat meghagyom Sakac-nak, majd beszélek vele Kacsint
Bővebben? Mire vagy kíváncsi? Minden cigány a maga lovát dícséri tudod?  Mosolyog Mosolyog Mosolyog
No de komolyra fordítva a szót: 1998 óta szolgál nálam ez a jószág és tényleg csak jót tudok róla mondani. Egyszer fordult elő "üzemzavar", a gyorsított billentyű beállítására szolgáló csavar fellazult, és elsült a kibiztosításkor a fegyver. Baj nem történt mivel már célra tartottam nagyjából. A nagyjából az egy dámbikámba került mondjuk... Ördög  A hasonló afféroknak egy kis körömlakk segítségével elejét vettem, azóta sem piszkáltam, és működik kifogástalanul. A golyós cső szórásképe kiváló. 200 méteren belül biztos, hogy nem a fegyverben van a hiba ha a vad elmegy, normális ember meg afölé nem lő hazai viszonyok között. (Alföldi őzeket most hagyjuk, az amúgy sem ennek a kalibernek és fegyvertípusnak a műfaja.) Lőszert jelenleg 16 grammos Brenneke TOG-ot lövök, amennyiben a 8x56-os Schmidt&Bender távcső van fent. Suhli négykörmös szerelék szolgál a céloptikák rögzítésére, így van egy másik irányzékom disznóhajtásra. Ez egy Docter Sight II egy hídszerű szerelékre rögzítve amelyik passzol a négykörmös suhli szerelékhez. Egy kedves Barátom (és fórumtársunk) keze munkáját dícséri ez a megoldás. Igy lett tényleg univerzális fegyver. A sörétes cső a brennekét 50 méterre kb 6-7 cm-re viszi két órába a golyós cső találati pontjához képest. Ez úgy gondolom disznóhajtáson még elfogadható érték. Ja a holografikus irányzék a 18,5 grammos Oryx-hoz van belőve. Kb. ennyi amit tudok mondani róla. Egyszerű szerkezet, de esztétikus és megbízható. Azt nem írom ide mennyi vadat lőttem vele, de nem szekrénypuska nálam hidd el Mosolyog Egy "tartóstesztnek" elfogadhatod a véleményemet nyugodtan, mert ha nem lenne jó a fegyver már biztosan elváltak volna az útjaink Mosolyog A kalibert meg egyszerűen kiválónak tartom. De erről azt hiszem nem kell Téged meggyőzni...
Üdv: monti  Emelem

ps.: Ha meglesz a fegyvered, majd írj a tapasztalataidról! Kívánom legyen benne legalább annyi örömöd mint nekem az enyémben!

 Emelem

 Meghajol  Köszönöm a "tartósteszt" ismertetését!
Majdnem mindent leírtál amire kíváncsi voltam.
Ami még eszembe jutott:
- Milyen "brennekével" használod?
-Milyen söréttel a lőkép, terítés? Milyen sörétet visz jól?
- Mik a tapasztalataid a 18,5 g-os Oryx-al?
(Esetleg leírhatnád kb. mennyi lövést adtál le vele eddig.)

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #694 Dátum: 2013. Május 29. - 06:11:48 »

Nos akkor folytatom a további kérdésekre a választ:

1 - Rottweil Brenneke Classic, RC Evolution, Armusa Slug. Ezekre teszteltem a pirospontot, nagy eltérést nem tapasztaltam a szórásképben. A legjközelebb a golyós cső találati pontjához az RC volt. ( Utánkeresésnél meg raktam én bele mindenfélét, a nádban 3 méterre tökmindegy  Kacsint )
2 - Bevallom őszintén lőképet söréttel soha nem ellenőriztem papíron, de lőttem vele rókát 40 méter felett, dolmányost hasonló távról. Ritkán lövök sörétet belőle. Hogy akkor minek a vegyescsövű? Nekem a "biztosításom" a gyöngygolyó a nádban ha utánkeresni kell, egyébként elvadásznék én egy gavallérral is. Meg azért jól jön, ha ritkán is a sörétes cső dúvadra, mert mégse mindegy, hogy 1000 Ft-os golyóval lövök, vagy 50-100 Ft-os söréttel...
3 - 18,5 g-os Oryx: Nagy átütőerő, néha csak átszúrja a vadat, de hajtásban ez nem akkora gond, sőt. Szoktam emlegetni példának, hogy lőttem vele rókát úgy futtában, hogy közben keresztüllőttem a nyiladék szélén álló régi TBK- oszlopot tőben...(telefonpózna érthetőbben) Vért néha szinte egyáltalán nem ad. Szórón sokkal jobb az Alaszka, vagy bármilyen más SP lövedék. Nekem a Brenneke TOG is bevált hozzá, sőt lőttem belőle DWM Starkmantelt, Vulkan-t is. Ez azért érdekes, mert nem tapasztaltam, hogy szórná ezeket a könnyebb - és így a huzagolásban rövidebben megvezetett - lövedékeket.
( Összes leadott lövés a fegyver golyós csövével? Hát ez jó kérdés... Olyan 600-800 között lehet talán? A sörétes cső ennek csak töredéke, biztosan 100 alatt.)
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #695 Dátum: 2013. Május 29. - 08:56:10 »

Nos akkor folytatom a további kérdésekre a választ:

 Emelem
 Meghajol
Remélem, az enyém is olyan remek fegyver lesz, mint a tiéd.  Igen
Német fórumokat olvasgatva azért találkoztam jó néhány negatív véleménnyel is, főleg a csövek összelövését illetően. (Persze ott kicsit le is nézik ezeket az "olcsó" puskákat, mer ott az "átlagvadász" is meg tudja venni az új Blaser stb. vegyescsövűt. - Ott se jobbak a fórumozók mint nálunk, csak mások a körülmények... Ördög)
 Wave

 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #696 Dátum: 2013. Május 29. - 10:56:18 »

Remélem, az enyém is olyan remek fegyver lesz, mint a tiéd.  Igen
Német fórumokat olvasgatva azért találkoztam jó néhány negatív véleménnyel is, főleg a csövek összelövését illetően. (Persze ott kicsit le is nézik ezeket az "olcsó" puskákat, mer ott az "átlagvadász" is meg tudja venni az új Blaser stb. vegyescsövűt. - Ott se jobbak a fórumozók mint nálunk, csak mások a körülmények... Ördög)

Én meg kívánom Neked, hogy hasonlóképpen elégedett legyél vele! Nekem bevált, arra a célra amire használom tökéletes. Csodát nem kell várni tőle, nem Krieghoff, Heym, stb... de az ára sem ugyanaz. Olasz duplagolyósoknál én is hallottam olyan problémákról ami a csövek összelövését érinti, még magyar szerző tollából is. Amit viszont tudok, az az, hogy egy általam személyesen ismert és sokat vadászó kollégám használ Antonio Zoli duplát. És tökéletesen elégedett vele....
A személyes összehasonlítási alapom pedig a Brno-Super. Lehet, hogy az kicsit csicsásabb, meg nekem készült az agyazása, meg oldallakatos, stb, de esetenként még ezt is sajnálom bevinni a nádba, nemhogy azt.
Üdv: monti  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #697 Dátum: 2013. Május 29. - 20:43:53 »


http://www.egun.de/market/item.php?id=4436419

Kíváncsi vagyok, hogy hol lesz a vége.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #698 Dátum: 2013. Május 29. - 22:36:40 »

http://www.egun.de/market/item.php?id=4436419
Kíváncsi vagyok, hogy hol lesz a vége.

Erre én is!

De ettől is összefutott a nyál a számban...:  http://www.egun.de/market/item.php?id=4417792#img
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #699 Dátum: 2013. Május 30. - 23:03:48 »

http://www.egun.de/market/item.php?id=4431886  Táncol

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #700 Dátum: 2013. Május 31. - 17:55:06 »


Tudtak ám itthon is jó fegyvert gyártani! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Davise
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #701 Dátum: 2013. Június 06. - 22:47:01 »

Üdvözlet mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék az olyanoktól, akik birtokában vannak annak a tudásnak, amire jómagam kíváncsi vagyok.
Mégpedig, hogy vegyescsövű fegyverek sörétes csöveinek szűkítése milyen mértékű? Konkrétabban a Brno
ZH típusúak érdekelnének. A kérdésem indítéka a gyöngygolyó használaténak egészségügyi következményei
a fegyverre nézve.
Meglátásaitokat, tapasztalataitokat és véleményeiteket előre is köszönöm!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #702 Dátum: 2013. Június 07. - 07:26:44 »

Üdvözlet mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék az olyanoktól, akik birtokában vannak annak a tudásnak, amire jómagam kíváncsi vagyok.
Mégpedig, hogy vegyescsövű fegyverek sörétes csöveinek szűkítése milyen mértékű? Konkrétabban a Brno
ZH típusúak érdekelnének. A kérdésem indítéka a gyöngygolyó használaténak egészségügyi következményei
a fegyverre nézve.
Meglátásaitokat, tapasztalataitokat és véleményeiteket előre is köszönöm!

Akikről tudom,hogy használnak ilyen puskát,azok mind használnak gyöngygolyót.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #703 Dátum: 2013. Június 07. - 08:14:01 »

Üdvözlet mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék az olyanoktól, akik birtokában vannak annak a tudásnak, amire jómagam kíváncsi vagyok.
Mégpedig, hogy vegyescsövű fegyverek sörétes csöveinek szűkítése milyen mértékű? Konkrétabban a Brno
ZH típusúak érdekelnének. A kérdésem indítéka a gyöngygolyó használaténak egészségügyi következményei
a fegyverre nézve.
Meglátásaitokat, tapasztalataitokat és véleményeiteket előre is köszönöm!


A ZH vegyescső szűkítése 1/1-es. A teljes szűkítés ellenére életszerűtlen, hogy nem használod golyó lövésre. Én régen SB Plastikkal, azután Lightfielddel használtam. Ezek műanyag köpenyesek, de nem hiszem, hogy olyan mennyiségű golyót kellene kilőnöd a sörétes csőből, ami kopást vagy károsodást okoz.

Topi
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #704 Dátum: 2013. Június 07. - 09:06:11 »

A ZH vegyescső szűkítése 1/1-es. A teljes szűkítés ellenére életszerűtlen, hogy nem használod golyó lövésre. Én régen SB Plastikkal, azután Lightfielddel használtam. Ezek műanyag köpenyesek, de nem hiszem, hogy olyan mennyiségű golyót kellene kilőnöd a sörétes csőből, ami kopást vagy károsodást okoz.

Topi
Emelem
Azért a SB-Plasztik meg a Lightfield nem egy kategória. (Se teljesítménybe, se nyomásba - a Light. 1050 bar-os, "magnum"). Szerintem nem véletlenül van ráírva a Lightfield dobozára, hogy max. 1/4 szűkítésből szabad csak kilőni (kemény műanyag a köpenye), alapvetően huzagolt sörétes csőből való lövésre tervezték, amely célra tényleg tökéletes.  Igen
- Persze ilyenkor jönnek az okosok, hogy "én már x éve ezt lövöm, és semmi baja a puskának", meg a "csak kettőt lövök vele évente"...
Szerintem a csalánt mindenki a sajátjával...
De igazából, mivel már a Lightfieldet nem gyártják (esetleg néhány vadászboltban van megmaradt készlet, de utánpótlás már nincs), túl nagy jelentősége nincs is az egésznek...
Keresni kell egy "hagyományos", bordázott ólom golóbissal tőtött "Brekekét", oszt jó. Azt bármilyen csőből lőheted.

 Wave
 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: