Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 233207 alkalommal)
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #600 Dátum: 2013. Február 14. - 14:57:34 »

Öröm lehet azokat a ceruzákat kézbe venni, betölteni, aztán a dörrenés után beszívni a kesernyés lőporfüstöt.

Jól gondolod, valóban megvan a saját hangulata ennek Kacsint
Nagyon kedvelem a kis "hatésfelest", meg a 30-06-ost is, de tényleg ad valami többlet magabiztosságot amikor a kilences "ácsceruzákat" Mosolyog becsúsztatja az ember a csőbe.
( Persze ezzel sem lehet csak úgy a közepibe belelőni a jószágnak, nehogy úgy értse valaki!!! De talán egy esetre emlékszem amikor utána kellett küldeni a brennekét a vadnak, mert jól helyezett lövésnél bizony nagyon hamar elpihen.)

Üdv: monti Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #601 Dátum: 2013. Február 16. - 11:39:13 »

Érdeklődni szeretnék valaki használ-e Sabatti vegyes-csövűt és ha igen milyen tapasztalata van vele?
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 16. - 12:12:43 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #602 Dátum: 2013. Február 16. - 12:59:50 »

Mire vagy kíváncsi?
Milyen kaliber érdekel?

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #603 Dátum: 2013. Február 17. - 20:23:49 »

Mire vagy kíváncsi?
Milyen kaliber érdekel?

 Emelem
30-06/12/70 mennyire strapabíró?
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #604 Dátum: 2013. Február 18. - 20:12:25 »

30-06/12/70 mennyire strapabíró?

Köszönöm a privátban küldött véleményeket.  Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #605 Dátum: 2013. Február 18. - 21:26:09 »

Tisztelt Urak!

Mivel jómagam is erősen érdeklődöm mostanság a vegyescsövűek iránt, (Fair, Sabatti, Bettisoli) így megtisztelnétek, ha velem is megosztanátok tapasztalataitokat, akár privátban, akár ezen az oldalon.

Köszönettel: Bassman  Emelem
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #606 Dátum: 2013. Február 19. - 04:34:08 »

Szerintem akinek van vegyescsövűje, nyugodtan megírhatja itt a tapasztalatait, mert az a cél, hogy mindenki hasznosíthassa az itt leírtakat. Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #607 Dátum: 2013. Február 19. - 09:40:01 »

Szervusz Syilva!
Nekem Sabatti Forest van, ha nem olvastad mèg, koràbban írtam róla pàr sort. Én nagzon szeretem. 12/8x57.
Vadàszüdv. Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #608 Dátum: 2013. Február 19. - 10:43:43 »

Üdv Szilva! Emelem
Akkor néhány saját gondolat a vegyescsövűkről....
Annak idején sokat volt a kezemben Öreg Barátom Bühag vegyescsövűje.
Mivel hegyvidéki területen vadászott számára ideális volt a 16/70-8x57JRS "kombináció.
Első golyósnak annak idején én is vegyescsövűt vagy drillinget szerettem volna venni.
Nem úgy alakult... Rííí
Majd' húsz évnek kellett eltelni, hogy saját vegyescsövűm legyen, de lett! Vigyorog
Vegyes-vadas területünkön legtöbbször ezt a puskát "levegőztetem", bár van másik
golyósom is.
Azon kívül, hogy az  én puskám egy kicsit nehezebb, mint a másik golyósom más
"hátrányát" nem látom.
És a rókaleseknél "minden" kéznél van! Igen
Van olyan nyugdíjas erdész ismerősöm, aki egy drillinggel vadászott végig egy életet.
Amikor lehetőség adódott rá, akkor vett hozzá egy kis kaliberű betétcsövet és az
ő területükre lett egy ideális puskája!
Sokan szeretik, sokan meg nem ezeket a fegyvereket.
Ez mindenkinek ízlés és praktikusság dolga.
Az előnyeik mellett természetesen megvannak a hátrányaik is, amibe most bővebben nem mennék
bele.
Minden esetre én szeretek vegyescsövűvel vadászni!
Üdv: J. vadász Emelem 


 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #609 Dátum: 2013. Február 19. - 12:03:18 »

Minden esetre én szeretek vegyescsövűvel vadászni!
Üdv: J. vadász Emelem 

 Igen Ezzel nem vagy egyedül Mosolyog
Nekem kettő is van, írtam régebben én is róluk. Egy Brno Super 6,5x57R-12/70, (12/70-12/70 sörétes váltócsővel) és egy Bettinsoli 9,3x74R-12/70. Nagyon szeretem őket, szerintem életem végéig elkísérnek a vadászataimon.  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #610 Dátum: 2013. Február 20. - 11:07:47 »

Monti!

Olyan kedvet csináltatok, hogy ezen a tavaszon nekikezdek a régen eltervezett, de mindig halogatott "baszakszásnak", hátha lehet ebből az 5,6-os vom Hofe vegyescsövűből is valami rendes vadászatra alkalmas eszközt kihozni, nem csak ilyen róka, meg max őzvadász patront, úgy, hogy az őznek aztán vagy lebontja a felét vagy nem. És akkor én is kimehetek vadászni végre nem csak "katonapuskával".  Ördög Most, hogy egy belga manufaktúra (Degol) úgy néz ki, hogy valamennyire lekoppincsolta - persze jó drágán - az eredeti 5 grammos Torpedo stopringet, legalábbis állításuk szerint elég "stark mantellel" gyártják, ahhoz, hogy ha valamivel nagyobb jószág röfög ki mint egy őz, akkor se érezzem magam nagyon sz@rul. Eleddig, legalább is amilyen patronok nekem vannak a Gehmanntól, valószínűleg jobb híján az 5,6x52R-hez való RWS .228-as 71 graines lövedékével készültek, ami mindenre alkalmas, csak erre a nagy sebességre nem! Vagy 30-40 éven keresztül nem volt hozzávaló lövedék. És látom, hogy ismét lehet kapni peremes hüvelyeket hozzá, úgyhogy vissza is alakíttatom az eredeti peremes változatára (csak két kis vaspöcköt kell kiszedetni, nem is fog látszani). Na most talán....

 Emelem
Naplózva
k.András
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #611 Dátum: 2013. Február 20. - 20:45:33 »

A mai napon boldog tulajdonosa lettem egy Merkel vegyescsövűnek.Nagy álmom valósult meg.
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #612 Dátum: 2013. Február 20. - 20:55:44 »

Monti!

Olyan kedvet csináltatok, hogy ezen a tavaszon nekikezdek a régen eltervezett, de mindig halogatott "baszakszásnak", hátha lehet ebből az 5,6-os vom Hofe vegyescsövűből is valami rendes vadászatra alkalmas eszközt kihozni, nem csak ilyen róka, meg max őzvadász patront, úgy, hogy az őznek aztán vagy lebontja a felét vagy nem. És akkor én is kimehetek vadászni végre nem csak "katonapuskával".  Ördög Most, hogy egy belga manufaktúra (Degol) úgy néz ki, hogy valamennyire lekoppincsolta - persze jó drágán - az eredeti 5 grammos Torpedo stopringet, legalábbis állításuk szerint elég "stark mantellel" gyártják, ahhoz, hogy ha valamivel nagyobb jószág röfög ki mint egy őz, akkor se érezzem magam nagyon sz@rul. Eleddig, legalább is amilyen patronok nekem vannak a Gehmanntól, valószínűleg jobb híján az 5,6x52R-hez való RWS .228-as 71 graines lövedékével készültek, ami mindenre alkalmas, csak erre a nagy sebességre nem! Vagy 30-40 éven keresztül nem volt hozzávaló lövedék. És látom, hogy ismét lehet kapni peremes hüvelyeket hozzá, úgyhogy vissza is alakíttatom az eredeti peremes változatára (csak két kis vaspöcköt kell kiszedetni, nem is fog látszani). Na most talán....

 Emelem

Jó lesz az Barátom meglásd!!!
Örülök ha sikerült kedvet csinálni ehhez a "nem katonapuskás"  Ördög műfajhoz.
Mondjuk ha most nem az  építkezés kötné le az anyagi lehetőségeimet pont tudtam volna venni egy olyen sz@r katonapuskát mint a Tiéd. (Egun). Majd írjál róla pár sor, hogy hogyan szuperál!
Bennem meg mászkál a "hülyebogár", mert ez a hatésfeles, meg a kilences együtt is jó lenne, mint bergstutzen. Ördög Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #613 Dátum: 2013. Február 20. - 21:13:43 »

A mai napon boldog tulajdonosa lettem egy Merkel vegyescsövűnek.Nagy álmom valósult meg.


 Emelem  Képet! Türelmetlenül
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #614 Dátum: 2013. Február 20. - 21:18:23 »

A mai napon boldog tulajdonosa lettem egy Merkel vegyescsövűnek.Nagy álmom valósult meg.

Gratulálok, kívánom használd olyan megelégedéssel mint rajtam kívül itt még sokan mások ezeket a fegyvereket!
Részletek? Kaliber, távcső stb???
És üdv a "klubban" Kacsint

 Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: