Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 233207 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #465 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 19:07:52 »

Jól értem, hogy el akarod adni? Szerintem nem lesz nehéz
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #466 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 19:15:55 »

Huszlavika... kár volt megtanulnod a képfeltöltést...nagy irigyed vagyok,álom ez a fegyver.  Igen Ne sajnáld hogy kicsi a golyós cső,gyönyörűszép a puska.

Kösz,
de ne irigyeld, amit Csepelről írtam az igaz!
A sörétes cső viszont (0,8as szűkítésű) nagyon, de nagyon jól viszi a sallerbéla 4-es sörétjét. Persze mit nem lőttem eddig a sörétes csővel? Nyilván hogy rókát! Arra vettem pedig elsősorban! Lőttem vele gerlét, és számos "szárnyas kártevőt", sőt még fácánt is társas vadászaton (csak most az egyszer, hadd próbáljam ki!!! - és egyszer és utoljára a vadászmester megengedte, még a zsebeimet is megmutattam, hogy nem csörög benne csak sörétes patron!), de pont rókát azt soha, csak a golyós csővel.

Üdv,
 Emelem

Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #467 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 19:47:16 »

Amúgy hidd el,én elég sok rókát lövök télen, -ráadásul ha lehet csak serétvetővel- és azon gondolkodom hogy lehet türelmetlenné tesz az az alsó golyós cső, aztán nem fogom bevárni közelre a rókát. Egyre erősebb bennem ez az érzés... Akkor minek is vettem vegyescsövűt  Fejvakarás   Ráadásul az enyém alsó csöve nem kimondottan duvadazó kaliber /7x65r/
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #468 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 19:47:34 »

Jól értem, hogy el akarod adni? Szerintem nem lesz nehéz

De könnyű sem!!
Válság idején??
Minden értelmes ember billenőben az Izs 18-ast keresi mostanság, azon aztán még bukni sem lehet!! Röhög Röhög Röhög Még ezzel a nyomorult extra vizsgával megfejelve sem egy nagy pénz! És vadászni meg nagyon jól lehet vele! Ki a manó venne mostanság egy drágább puskát? Csakis félár alatt, és még abból is mennyit engedsz?? - gondolom! Meg ahogy elhallgatom, hogy milyen remek fegyvereket mennyiért vesznek szerencsés emberek. És a másik oldal...Mindig elgondolom, hogy hány megbecsült, kiváló fegyvertől válik meg kényszerből a gazdája sz---ért-h...ért, a "kényszer bót" közben méregpirulát nyeldesve!
Most mindenki így nézi, tehát vásárolni érdemes nem eladni! Most.
Bocsánat az OFF-ért!
Csak úgy kiszaladt....

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #469 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 19:51:06 »

Amúgy hidd el,én elég sok rókát lövök télen, -ráadásul ha lehet csak serétvetővel- és azon gondolkodom hogy lehet türelmetlenné tesz az az alsó golyós cső, aztán nem fogom bevárni közelre a rókát. Egyre erősebb bennem ez az érzés... Akkor minek is vettem vegyescsövűt  Fejvakarás   Ráadásul az enyém alsó csöve nem kimondottan duvadazó kaliber /7x65r/


A nagy kaliber fogja a kis vadat, ez fordítva nem mindig igaz.. Mosolyog Mosolyog Mosolyog
Legfeljebb a patron ár lehet elgondolkoztató, meg több darabból kell a rókakucsmát összevarrni! Vigyorog
Azonban valamit valamiért!
 Emelem
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #470 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 19:53:39 »

Üdv Boy!

Itt válaszolok a kérdésedre, gondolom nem gond.
A 320-as és azt követő hozzászólásomban közölt infókon túl- igen rücksteckeres a golyós ravasz. Mindig az első elsütőbillentyű a golyós csőé. Úgy tudom a stecker finomsága egy kis csavarral még állítható is. Nekem a gyári beállítás tökéletes.
1000 Euro-ért vettem 2005-ben. Kb. 6 évig intenzíven használtam. Semmilyen műszaki probléma nem volt Vele. Mindig megbízhatóan működött, sütött, biztosított.
A Mastertől szerintem csak külcsínben különbözik, az egy kicsit díszítettebb, ennek megfelelően kicdrágább volt.
Annak idején én is nézegettem az orosz vegyescsövűeket, de a gyorsító hiánya miatt hamat elvetettem a vásárlás gondolatát.  A Sabatti azért sokkal csinosabb, kifinomultabb gyári állapotban.
Első puskának jó-e?
Hát nem tudom... Szerintem vadász egy kicsit valami olcsó, de megbízható puskával először, amíg kialakul az egyéni vadászati lehetőségeidnek és szokásaidnak megfelelő igényed, aztán vegyél egy komolyabb puskát.
Szerintem gavallér puskával célszerű elkezdeni vadászni! Mind a golyós, mind a sörétes esetében. Úgy kell elindulni ezen az úton, hogy csak 1 lövésed van, és annak tökéletesnek kell lenni. Meg kell várni a megfelelő pillanatot. Ha az nem jön el, vagy elszalasztottuk, akkor el kell engedni a vadat. A lövés hiányából soha nincs probléma!
Persze ez nem csak puskafüggő, de a gavallér mégis segíti ezt.
A vegyescsövű majdnem gavallér ugyan...:-)
Ha jól állsz anyagilag, vadőr leszel, vagy sportvadàszként ismerősi/rokoni kapcsolataid révén esetleg beleszülettél a vadgazdàlkodás légkörébe, akkor akár első puskának is jó a vegyescsövű.
De számolj vele, hogy az első idők intenzívebb tanulással fognak járni, mint egy egycsövű egylövetű vagy ismétlő puskával. A két féle cső használatát, a köztük való választást meg kell szokni...még a több éve vadászóknak is, pláne a kezdő vadásznak, aki óhatatlanul fokozottabb izgalommal vesz részt egy vadászati szituációban.
Nekem ez a véleményem, remélem segítettem.
Vadászüdv  Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #471 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 20:00:02 »

Üdv Boy!

Itt válaszolok a kérdésedre, gondolom nem gond.
A 320-as és azt követő hozzászólásomban közölt infókon túl- igen rücksteckeres a golyós ravasz. Mindig az első elsütőbillentyű a golyós csőé. Úgy tudom a stecker finomsága egy kis csavarral még állítható is. Nekem a gyári beállítás tökéletes.
1000 Euro-ért vettem 2005-ben. Kb. 6 évig intenzíven használtam. Semmilyen műszaki probléma nem volt Vele. Mindig megbízhatóan működött, sütött, biztosított.
A Mastertől szerintem csak külcsínben különbözik, az egy kicsit díszítettebb, ennek megfelelően kicdrágább volt.
Annak idején én is nézegettem az orosz vegyescsövűeket, de a gyorsító hiánya miatt hamat elvetettem a vásárlás gondolatát.  A Sabatti azért sokkal csinosabb, kifinomultabb gyári állapotban.
Első puskának jó-e?
Hát nem tudom... Szerintem vadász egy kicsit valami olcsó, de megbízható puskával először, amíg kialakul az egyéni vadászati lehetőségeidnek és szokásaidnak megfelelő igényed, aztán vegyél egy komolyabb puskát.
Szerintem gavallér puskával célszerű elkezdeni vadászni! Mind a golyós, mind a sörétes esetében. Úgy kell elindulni ezen az úton, hogy csak 1 lövésed van, és annak tökéletesnek kell lenni. Meg kell várni a megfelelő pillanatot. Ha az nem jön el, vagy elszalasztottuk, akkor el kell engedni a vadat. A lövés hiányából soha nincs probléma!
Persze ez nem csak puskafüggő, de a gavallér mégis segíti ezt.
A vegyescsövű majdnem gavallér ugyan...:-)
Ha jól állsz anyagilag, vadőr leszel, vagy sportvadàszként ismerősi/rokoni kapcsolataid révén esetleg beleszülettél a vadgazdàlkodás légkörébe, akkor akár első puskának is jó a vegyescsövű.
De számolj vele, hogy az első idők intenzívebb tanulással fognak járni, mint egy egycsövű egylövetű vagy ismétlő puskával. A két féle cső használatát, a köztük való választást meg kell szokni...még a több éve vadászóknak is, pláne a kezdő vadásznak, aki óhatatlanul fokozottabb izgalommal vesz részt egy vadászati szituációban.
Nekem ez a véleményem, remélem segítettem.
Vadászüdv  Emelem
Értem! Akkor még lesz min agyalni!  Emelem
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #472 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 20:01:41 »

A nagy kaliber fogja a kis vadat, ez fordítva nem mindig igaz.. Mosolyog Mosolyog Mosolyog
Legfeljebb a patron ár lehet elgondolkoztató, meg több darabból kell a rókakucsmát összevarrni! Vigyorog
Azonban valamit valamiért!
 Emelem

Patron ára macsakjancsi! Mosolyog Valamit áldozni is kell a vadászat oltárán. Amúgy az elképzelés az volt,hogy 8x57 legyen a golyós csó,de ez lett belőle. meglátni,és megszeretni volt az első találkozásunk Mosolyog
Ha sok pénzem lesz,és el akarod adni,számíthatsz rám,átveszem Tőled ezt a csodát! Wave
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #473 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 22:29:09 »

Szia Attila!
Nem gond, hogy a betétcső (nem a .22WM) rövidebb a sörétes csőnél? Ezek 60 cm körüliek, használhatók 71 cm-es sörétes csőben? Vállat von


Természetesen használhatók a 71cm-es csőben.
A sörétes puskák legnagyobb részének a csöve hosszabb mint 60cm, a betétcsövek hossza viszont nemigen megy 60cm fölé.  22 LR és 22WMR kaliberben láttam már 40cm körüli betétcsövet is, amiket szintén standard orosz sörétesbe tettek.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #474 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 22:43:16 »

Természetesen használhatók a 71cm-es csőben.
A sörétes puskák legnagyobb részének a csöve hosszabb mint 60cm, a betétcsövek hossza viszont nemigen megy 60cm fölé.  22 LR és 22WMR kaliberben láttam már 40cm körüli betétcsövet is, amiket szintén standard orosz sörétesbe tettek.

Nekem a takarítással van gondom. Ha rövidebb a betétcső akkor koszolja a sörétes csövet, ergo ki kell venni minden használat után, hogy karbantarthassuk a sörétest. A betétcső kivétele-visszaszerelése viszont új belövést feltételez. Nem valami nagy üzlet! Szomorú
A belinkelt betétcsövek csak a töltényűrnél rögzülnek fixen, a cső vége gumigyűrűkkel illeszkedik (már ha illeszkedik) a sörétes belsejéhez. Na ezzel van nekem kis gondom. Ha tévedek, magyarázzátok meg!
 Emelem
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #475 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 00:51:44 »

Nekem a takarítással van gondom. Ha rövidebb a betétcső akkor koszolja a sörétes csövet, ergo ki kell venni minden használat után, hogy karbantarthassuk a sörétest. A betétcső kivétele-visszaszerelése viszont új belövést feltételez. Nem valami nagy üzlet! Szomorú
A belinkelt betétcsövek csak a töltényűrnél rögzülnek fixen, a cső vége gumigyűrűkkel illeszkedik (már ha illeszkedik) a sörétes belsejéhez. Na ezzel van nekem kis gondom. Ha tévedek, magyarázzátok meg!
 Emelem

Ezt nem tudom, csak azt, hogy általában a golyós lőszerekhez az optimális csőhossz 50-60cm, magnumokhoz hosszabb, de 70 cm fölötti golyós cső nemigen előnyös. Akkor meg minek csinálnának olyat?  A sörétesek nagy része viszont ilyen hosszú csővel készül. Ha ez bármiféle problémát jelentene, szvsz most nem létezne betétcső.
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #476 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 08:24:42 »

Jani!

Nagyon jól néz ki a "görbecsövű"! Igen Piál
Remélem télen sok szép élményed lesz vele, na meg a rókákkal!
Mikor megyünk a lőtérre kipróbálni? Kacsint
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #477 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 08:35:06 »

Jani!

Nagyon jól néz ki a "görbecsövű"! Igen Piál
Remélem télen sok szép élményed lesz vele, na meg a rókákkal!
Mikor megyünk a lőtérre kipróbálni? Kacsint

Köszi

Hétvégén jó lenne, de nem biztos, hogy tudok
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #478 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 18:14:40 »

Üdv! Olvasgatva a topikot , egyre jobban érlekődik bennem a gondolat hogy, mivel sokat járok dúvadazni  elkelne nekem is egy kombi puska!  Vagy lenne még egy "gondolat",  van egy 16/70-es  dupla külsőkakasos Tula-m ,  abba tetetni egy fix betétcsövet 9,3x72R kaliberbe, szerintem azt még elbírná!                                                                                                                                                                                                            Gyerekkoromba sokat jártam ki a nagypapám szomszédjával , emlékszek neki volt egy Sauer BockBüsch puskája 20/70-9,3x72R kaliberbe, mindig azt vitte magával ,  nagy becsben tartotta, igen szép kecses puska volt!     
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #479 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 18:33:42 »

  Vagy lenne még egy "gondolat",  van egy 16/70-es  dupla külsőkakasos Tula-m ,  abba tetetni egy fix betétcsövet 9,3x72R kaliberbe, szerintem azt még elbírná!     

Üdv bull!

..Egy Tula!?..  Igen ..   Arra mérget vehetsz, hogy elbírja!  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: