Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 233207 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #345 Dátum: 2012. április 22. - 22:35:03 »

Üdv,

Fegyverről, betétcsőről beszélünk, nem lövészek minősítéséről.
Ha jól emlékszem, azzal kezdtem, hogy széttárom a kezem ... és elhiszem! Emelem

Tisztelettel,
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #346 Dátum: 2012. április 22. - 23:03:42 »

Szia,
minden tisztelettel – ha nem rólad lenne szó, most azt mondanám, hogy Te vagy a nagy mesemondó!
De gondolom így van, nagy nyilvánosság előtt csak nem mondanád, ha nem lenne így.
Egyszer lőttem 300 méterre 10 lövéses szórást 222-es Anschützel (szélcsend, tolózáras vastagabb csövű új fegyver -1740-es, nagyon! precíz lőszerrel!) 9 lövés 6 centis körben, egy „flier”. Precíziós versenyen. Nem vagyok versenyző, de kicsit fiatalabb koromban sokat lőttem kis kaliberekkel, de ezt így is jó eredménynek tartom egy vadászpuskától.  Mosolyog
Végül is széttárom a kezem, és meghajlok …. a 300 méter nagyon nagy táv egy billenő csövű vadászfegyvernek, akárki is van a másik végén! Pláne betétcsővel!

Üdv,  Emelem

Nagyon menő versenyekre jársz!
De!
Nem kellene nekünk vitázni. Legyen az hogy elírtam és nem 50 milliméter hanem 550 milliméter szórásra gondoltam 300 méteren. Ennyi!
Anschützöm nekem is van, bár azzal csak 50 méterre lövök és alig 5 milliméter szórást nyilt irányzékkal.
 De ez a téma most, per pillanat nekem nagyon fáj, nem is beszélek róla. Szia!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #347 Dátum: 2012. április 22. - 23:52:50 »

Nagyon menő versenyekre jársz!
De!
Nem kellene nekünk vitázni. Legyen az hogy elírtam és nem 50 milliméter hanem 550 milliméter szórásra gondoltam 300 méteren. Ennyi!
Anschützöm nekem is van, bár azzal csak 50 méterre lövök és alig 5 milliméter szórást nyilt irányzékkal.
 De ez a téma most, per pillanat nekem nagyon fáj, nem is beszélek róla. Szia!



Szia,

nem járok versenyekre. Csak a puska képességét szerettem volna kipróbálni. Nem vagyok versenyző és fegyverem, felszerelésem sincs rá. Nem gondolom, hogy „menő” versenyről lenne szó, amennyire én tudom, így nevezik ezt a versenyt. Arról volt szó inkább, hogy itt találtam meg azt a nyugodt helyet, ahol fizikailag képes voltam letesztelni a fegyveremet. Hogy én és a fegyver együtt mire vagyunk képesek!  És arra is kíváncsi voltam, hogy a túlmelegedés a csöre milyen hatással van? Ennyi, és semmi több.....
Az alapkérdésre reagáltam, lehet, hogy nem egyértelműen, mely szerint egy átlagos lövő, egy átlagos sörétes puska sörétes csövébe szerelt betétcsövével, egy átlagos sörétes cső sülésével - véleményem szerint - egy egyébként nagyon pontosnak mondható kis kaliberrel nem valószínű, hogy olyan jó eredményt ér el, mintha ezt a kalibert egy ehhez gyártott lengő csövű, esetleg finom, golyós cső sütésére készített elsütéssel használná. Ezt szettem volna ebből kihozni. És semmi többet.
Talán abban is megegyezhetünk (remélem) - van egy pár ismerősömnek betétcsővel ellátott fegyvere - hogy az általad említett szóráskép nem mondható általánosnak a betétcsövek általános pontossága tekintetében.

Üdvözlettel,   Emelem
Naplózva
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #348 Dátum: 2012. április 23. - 20:36:20 »

Üdv Mindenkinek!
Köszönöm a válaszokat amúgy ez egy Izs 58 duplacsövő és az egyik csöve lett átalakitva 223 betétcsőre! A kalibert még használtam csak többen mondták .hogy őzezni jó meg esetleg kisebb disznóra is ráfoghatom perzse nem 200 méterről!Csak mint maga a betétcső rögzitést nem láttam még sörétes csöbe illeszkedni dde gondolom jó hiszem műszakija van!
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #349 Dátum: 2012. április 23. - 23:51:10 »

Üdv Mindenkinek!
Köszönöm a válaszokat amúgy ez egy Izs 58 duplacsövő és az egyik csöve lett átalakitva 223 betétcsőre! A kalibert még használtam csak többen mondták .hogy őzezni jó meg esetleg kisebb disznóra is ráfoghatom perzse nem 200 méterről!Csak mint maga a betétcső rögzitést nem láttam még sörétes csöbe illeszkedni dde gondolom jó hiszem műszakija van!
 Emelem
Meglepődnél mi mindennek van műszakija...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #350 Dátum: 2012. Július 07. - 11:23:49 »

A nyári vadkáros vadászatokon újra a 7X57R-hez csövezett vegyescsövűt koptatom.Lőttem vele hat disznót,mindet a 11,2-es Cseh SPCE lőszerrel 40 és 150 méter közötti távolságokról.A disznók50-70 kilósak lehettek élősúlyban,egy volt ami90 kg körül járhatott.A lövedékek mindet keresztül lőtték,úgy,hogy közben csontot is törtek.Négy disznó véletlen gerinclövéssel ,kettő célzott nyaktő lövéssel maradt helyben.Azért hármat hibáztam is. :Mosolyog
Idén még nem volt disznó amit keresnem kellett volna,bár ez a véletlennek köszönhető.Ha velemi kissé odébb is megy,jól követhető vérnyom marad utána.Ezt a "kicsi" kalibert többre becsülöm ezzel a lőszerrel mint a 7X65R-t.
 S.Peti
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #351 Dátum: 2012. Július 07. - 11:41:40 »

Bocsánat,nagyon a disznókra koncentráltam!Egy sánta bakot is lőttem vele,a lövés úgy 110 méterről érte,ami kissé hátracsúszott,a máját érte.A bakot a lövés feldöntötte,rövid vergődés után lábrakapott,és még úgy 30 métert tudott megtenni.A fűben jól követhető,bőséges vérnyomot hagyott.
Naplózva
pantera008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



« Új üzenet #352 Dátum: 2012. Július 07. - 20:21:58 »

A nyári vadkáros vadászatokon újra a 7X57R-hez csövezett vegyescsövűt koptatom.Lőttem vele hat disznót,mindet a 11,2-es Cseh SPCE lőszerrel 40 és 150 méter közötti távolságokról.A disznók50-70 kilósak lehettek élősúlyban,egy volt ami90 kg körül járhatott.A lövedékek mindet keresztül lőtték,úgy,hogy közben csontot is törtek.Négy disznó véletlen gerinclövéssel ,kettő célzott nyaktő lövéssel maradt helyben.Azért hármat hibáztam is. :Mosolyog
Idén még nem volt disznó amit keresnem kellett volna,bár ez a véletlennek köszönhető.Ha velemi kissé odébb is megy,jól követhető vérnyom marad utána.Ezt a "kicsi" kalibert többre becsülöm ezzel a lőszerrel mint a 7X65R-t.
 S.Peti

Milyen vegyescsövűvel vadaszol?
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #353 Dátum: 2012. Július 09. - 08:36:34 »

Milyen vegyescsövűvel vadaszol?
ZH 324
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #354 Dátum: 2012. Július 15. - 11:39:42 »

Nem kellene nekünk vitázni. Legyen az hogy elírtam és nem 50 milliméter hanem 550 milliméter szórásra gondoltam 300 méteren. Ennyi!
Anschützöm nekem is van, bár azzal csak 50 méterre lövök és alig 5 milliméter szórást nyilt irányzékkal.
 De ez a téma most, per pillanat nekem nagyon fáj, nem is beszélek róla. Szia!


Üdv. Úgy vagyok mint az öreg székely, .... ez vicc vót vagy komoly? 50 méteren 5 mm? Nem kevés az? Milyen irányzékod van?  Vállat von
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 15. - 11:54:00 írta Boar » Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #355 Dátum: 2012. Július 15. - 12:11:54 »

Üdv. Úgy vagyok mint az öreg székely, .... ez vicc vót vagy komoly? 50 méteren 5 mm? Nem kevés az? Milyen irányzékod van?  Vállat von
Mihez kevés?
Ha versenyt akarsz nyerni, akkor sok.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #356 Dátum: 2012. Július 15. - 12:17:41 »

Üdv. Úgy vagyok mint az öreg székely, .... ez vicc vót vagy komoly? 50 méteren 5 mm? Nem kevés az? Milyen irányzékod van?  Vállat von

Szia!
Nem vicc. Sima gyári Anschütz nyílt irányzék. Fénykoromban ettől szűkebb szórást is sikerült lőnöm, megfelelő prémium töltényekkel és ideális időjárás körülmények között. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #357 Dátum: 2012. Július 15. - 12:18:38 »

Mihez kevés?
Ha versenyt akarsz nyerni, akkor sok.
Bizony, ahhoz gyakran nagyon sok.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #358 Dátum: 2012. Július 15. - 12:28:41 »

Bizony, ahhoz gyakran nagyon sok.
Persze aki begipszelteti a kezét, hogy ne remegjen, annak ezt nem cucc meglőni Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #359 Dátum: 2012. Július 15. - 12:37:20 »

Persze aki begipszelteti a kezét, hogy ne remegjen, annak ezt nem cucc meglőni Ördög

Milyen gipsz? Ilyen elavult módszereket nem engedek magamra. Ördög
Velőürszegzés kérem! Ez történt, 18 cm-es stifttel, bele az üreges felkarcsontba.
Most már a vascsövet is egy elegáns mozdulattal elhárítom... Ördög Ördög Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: