Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőfegyver átadása  (Megtekintve 72319 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #90 Dátum: 2012. Május 15. - 16:34:07 »

Szerintem átengedni is csak olyannak engedhető át, akinek a tartásijában hasonló jellegű fegyver be van jegyezve!
Erről konkrétan viszont nem rendelkezik az új jogszabály.
Ha meg tiltva nincsen, akkor elméletileg szabad....
Ha csak nincsen valahol egy teljesen másik rendeletben részletesebben beleírva......
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sab
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2012. Május 15. - 17:54:14 »

Szia!
Pedig muszáj lesz, hogy lássa.
Mert ha nem látja, akkor kikerül a felügyelete alől.
Ez pedig alapvető követelménye az átengedésnek.

Most újítunk be pár céges "kartonos" fegyvert, amit azok a vendégeink fognak használni, akik a buzi légitársaságok oktondi b@szakodása miatt nem tudnak magukkal fegyvert hozni  Woest
Alaposan körbejártuk a témát és az eredmény egyértelműen ez lett, minden rendőrségi fórumon.
A gyakorlatban ott kell lenni azzal a személlyel, akinek a fegyver átengedésre kerül.
Ha csak annyira lesz tőle távol az átengedő, hogy fizikailag nem tud megakadályozni pl. egy balesetet (mert nem tudja megakadályozni a lövést), már úgy fogják venni, hogy nem gyakorolta a teljes körű felügyeletet.
Gumiszabályt a hatóság MINDEN ESETBEN a saját javára fog értelmezni, ez soha sem fog megváltozni.
 Emelem

Akkor mond most meg nekem őszintén, hogy nem egy nagy baromság ez ebben a formában.?

Mikor átengedem a saját fegyveremet, akkor kéznél kell, hogy legyek, hogy ne csináljon vele baromságot, ellenben ha átadom, és elmegy vele kukutyinba, akkor már nem fogja veszélyeztetni se magát se másokat !?

Blődség, butaság, és nem jó szabályozás ebben a formában.

És különben is feltételezzük, hogy ha van vadász fegyvertartási engedélye, akkor nagy valószínűséggel letette a fegyver, avagy vadászvizsgát, tehát eredményes volt a golyós és sörétes fegyverkezelése is.

Akkor most mitől is kell félteni az átvevőt ?





Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2012. Május 15. - 18:04:41 »

Erről konkrétan viszont nem rendelkezik az új jogszabály.
Ha meg tiltva nincsen, akkor elméletileg szabad....
Ha csak nincsen valahol egy teljesen másik rendeletben részletesebben beleírva......



Rendelkezés ez van róla, mint már írtam is.

"""37. §  (3) Vadászlőfegyver és a hozzá tartozó lőszer vadászatra vadászlőfegyver tartására jogosultnak átengedhető."""

8. lőfegyver átadása: amikor a lőfegyver a tartási engedéllyel rendelkező felügyelete alól kikerül;
9. lőfegyver átengedése: amikor a lőfegyvert a tartási engedéllyel rendelkező felügyelete alatt használják;


De itt már kibontja :

"Lőfegyver, lőszer átadása, átengedése
37. § (1) Lőfegyver, lőszer - a (6)-(7) bekezdésben foglaltak kivételével - lőfegyver-kereskedőnek, a
fegyver és lőszer vizsgálatára kijelölt szervezetnek és annak adható át, aki az átadott lőfegyvertartási céljának
és jellegének
megfelelő lőfegyver tartására jogosító engedéllyel rendelkezik."


Átadás !

És a cél és jelleg a lényeg.
Tehát ebben az esetben vadászfegyverként bejegyzett nem adható át sportcélra tartási engedéllyel rendelkezőnek pld.
És a golyós és sörétes jelleg is érvényes átadáskor, tehát golyós, golyósnak, sörétes, sörétesnek.

Átengedéskor ezt nem írja már. Emelem



Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #93 Dátum: 2012. Május 15. - 18:20:09 »

Akkor mond most meg nekem őszintén, hogy nem egy nagy baromság ez ebben a formában.?
Nézőpontja válogatja...
A hatóságnak a legfontosabb feladata és fix becsípődése is egyben, hogy csak olyan rendeleteket ad ki a kezéből, ami ha esetleg használhatatlan is, de egyértelműen kézre esik az értelmezése szerint egy (vagy  több) felelős arra az esetre, ha bármi baj történne.
De mielőtt bárki népnemzeti összeesküvést és "magyarátkot" feltételezne ez okból, ez az egész világon jellemző és nem hungarikum Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2012. Május 22. - 10:16:42 »

Erről konkrétan viszont nem rendelkezik az új jogszabály.
Ha meg tiltva nincsen, akkor elméletileg szabad....
Ha csak nincsen valahol egy teljesen másik rendeletben részletesebben beleírva......

Vélhetően így van mert az engedély is fegyvertartási és nem fegyverhasználati ( fegyverátengedési  Ördög ) a fegyvervizsga meg vadászlőfegyverre szól.      Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #95 Dátum: 2012. Június 18. - 13:54:30 »

Üdv az uraknak! Abban kérnék segítséget, hogy este vadászat alkalmával szeretnék kipróbálni egy céltávcsövet. A cimbora, akinek a fegyverén van kijönne velem kísérőként. Lehet-e ebből valami gond? Köszönöm! Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #96 Dátum: 2012. Június 18. - 14:06:40 »

Beírod vendégnek, aztán semmi.
Szerintem.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Tomsawier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #97 Dátum: 2015. Június 16. - 20:36:42 »

Sziasztok,

hosszabb időre külföldre utazok. Egyik vadászismerősömnek átadtam a fegyvereimet, papírt írtunk róluk (még az MKH kártyákat nem adtam oda, elfelejtődött, holnap pótlom).
Elképzelhető, hogy február utolsó napjáig nem érek vissza, így nem tudom kiváltani az éves vadászjegyet, ezért történt az átadás. Kérdésem, hogy elegendő csak nekem bemenni a rendőrségre, jelezni a változásokat?
Naplózva

Ha kell, még ezerszer, úgy mondom el, van még vadász, és nem adja fel!
Ha kell, még ezerszer, úgy mondom el, hogy mindenki hallja, nem adja fel!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #98 Dátum: 2015. Június 16. - 21:13:50 »

Sziasztok,

hosszabb időre külföldre utazok. Egyik vadászismerősömnek átadtam a fegyvereimet, papírt írtunk róluk (még az MKH kártyákat nem adtam oda, elfelejtődött, holnap pótlom).
Elképzelhető, hogy február utolsó napjáig nem érek vissza, így nem tudom kiváltani az éves vadászjegyet, ezért történt az átadás. Kérdésem, hogy elegendő csak nekem bemenni a rendőrségre, jelezni a változásokat?

Nem kell bemenned! Az átadás-átvételi papírt 2-2 példányban őrizzétek meg és ennyi. A vadászjegyedet pedig bárki kiválthatja akinek a vadászigazolványodat odaadod. Okvetlenűl váltsátok ki február végéig, nehogy lejelentsék és bevonják az engedélyeidet!!!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #99 Dátum: 2015. Június 16. - 21:48:30 »

"nehogy lejelentsék és bevonják az engedélyeidet!!!"-----A mi kamaránk, védi az érdekeinket.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #100 Dátum: 2015. Június 17. - 09:23:58 »

 Sanyooo, aki nem rendelkezik érvényes vadászjeggyel azt a kamaráknak jelezni kell az illetékes rendőrségnek, aki bevonja a fegyvertartásit. Nem hiszem, hogy a kamaráknak ilyesmiben kellene képviselni az érdekeinket!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2015. Június 17. - 11:16:47 »

Sanyooo, aki nem rendelkezik érvényes vadászjeggyel azt a kamaráknak jelezni kell az illetékes rendőrségnek, aki bevonja a fegyvertartásit. Nem hiszem, hogy a kamaráknak ilyesmiben kellene képviselni az érdekeinket!

Nem KELL, illetve nem kellett volna, ha "dicsőséges érdekképviseletünk" nem akar mélyebbre nyalni, mint elvárnák tőle! Ha valaki nem váltja ki az aktuális évre a vadászjegyét, akkor annak hiányában nem vadászhat, ez természetes, de nem kéne elvenni a fegyvereit, és zsíros "őrzési napidíjat" fizettetni vele! Bárki életében jöhet olyan időszak, amikor anyagilag nem engedheti meg magának a vadászat nemes szenvedélyét, de reménykedhet, hogy egy év múlva jobb lesz.
A vadászkamara is csak arra van, hogy pár elvtárs/úr-nak legyen állása. Szomorú
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #102 Dátum: 2015. Június 17. - 11:48:15 »

Nem KELL, illetve nem kellett volna, ha "dicsőséges érdekképviseletünk" nem akar mélyebbre nyalni, mint elvárnák tőle! Ha valaki nem váltja ki az aktuális évre a vadászjegyét, akkor annak hiányában nem vadászhat, ez természetes, de nem kéne elvenni a fegyvereit, és zsíros "őrzési napidíjat" fizettetni vele! Bárki életében jöhet olyan időszak, amikor anyagilag nem engedheti meg magának a vadászat nemes szenvedélyét, de reménykedhet, hogy egy év múlva jobb lesz.
A vadászkamara is csak arra van, hogy pár elvtárs/úr-nak legyen állása. Szomorú

Azért van, ahol ez emberi módon működik. Hely és név nélkül van egy cimborám, akinek nem sok lehetősége van. Neki pl. rendszeresen június környékén szoktak szólni a fegyverügyről, hogy ugyan ballagjon már be a vadászjegyét kiváltani Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2015. Június 17. - 11:54:03 »

Azért van, ahol ez emberi módon működik. Hely és név nélkül van egy cimborám, akinek nem sok lehetősége van. Neki pl. rendszeresen június környékén szoktak szólni a fegyverügyről, hogy ugyan ballagjon már be a vadászjegyét kiváltani Mosolyog

Nem erről beszéltem, nem hiszem, hogy nem érted!  Kacsint
Naplózva
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #104 Dátum: 2015. Június 17. - 15:45:10 »

Nagyon igaza van Sanyónak! Én például két évet hagyok ki, két darab csípőprotézis beültetés miatt.És fizetnem kell a vadászjegyek díját,pedig előre tudható volt,hogy a vadászterületet kocsiból fogom csak tudni látni.De remélem, a második után lábadozva,az idén már másképpen lesz.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: