Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőfegyver átadása  (Megtekintve 72313 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #45 Dátum: 2011. November 29. - 21:18:01 »

Üdv  Emelem ! A télen két sörétest eladtam , mivel nem volt meg a megszerzési a vevőnek csináltunk papírt is  .
Sajnos a nyomtatvány sem volt jó / netről vettük le / Telefon az igrend-re , mindketten lementünk és ott kitöltve a papírokat ,
átadás megtörtént . A másodiknál másik megye úgyszintén ez a menet + lőszer átadás mert ugye ha nincs 12-s puska akkor már patron sem maradhat !  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #46 Dátum: 2011. November 29. - 22:05:46 »

Nézd Stefi, ez már igazán csak pofozgatása a szarnak!

Jelenleg ez a törvényi szabályozás, ezt kell betartani. Átadás-rendőrség-3 példány-pecsét-mehet a fegyver. Nincs más jogszerű út az átadásra.

Ezzel zárjuk le!
Éljen a magyar bürokrácia pedig mennyivel egyszerűbbek is lehetnének a dolgok nem? Nem ártana kicsit modernizálni a dolgokat hogy megkönnyítsék az életünket és ne nehezítsék! Röhelyes hogy 3 hónapig vártam megvételi engedélyre és amikor lejárt a határidejük kaptam egy levelet a rendőrségtől hogy meghosszabbították az ügyintézést 30 nappal de egy nyamvadt elnézést a kellemetlenségért vagy bocsánat nem volt a levélben mi meg fogadjunk el mindent mert úgysem tehetünk mást...nem hangzik ez igazságtalanul szerintetek?
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #47 Dátum: 2011. November 29. - 22:11:49 »

Éljen a magyar bürokrácia pedig mennyivel egyszerűbbek is lehetnének a dolgok nem? Nem ártana kicsit modernizálni a dolgokat hogy megkönnyítsék az életünket és ne nehezítsék! Röhelyes hogy 3 hónapig vártam megvételi engedélyre és amikor lejárt a határidejük kaptam egy levelet a rendőrségtől hogy meghosszabbították az ügyintézést 30 nappal de egy nyamvadt elnézést a kellemetlenségért vagy bocsánat nem volt a levélben mi meg fogadjunk el mindent mert úgysem tehetünk mást...nem hangzik ez igazságtalanul szerintetek?

Ha elolvasod a jogszabályos topikban linkelt tervezetet, akkor látnád, hogy a könnyítés van most folyamatban, ha elfogadják, kicsit lazul a dolog.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #48 Dátum: 2012. Május 03. - 20:40:07 »

Na lazult a dolog,most már nem kell a rendőrségtől átadás-átvételi papír,megírjátok egymás között,és annyi Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #49 Dátum: 2012. Május 03. - 21:13:24 »

+ 2 tanú!  Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #50 Dátum: 2012. Május 03. - 23:14:09 »

+ 2 tanú!  Mosolyog

..én nem láttam a leírtakban, hogy kellene + 2 tanú...

17. § (1) A fegyverekrõl és lõszerekrõl szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 37. § (2) bekezdése helyébe a következõ
rendelkezés lép:
„(2) A kereskedelemért felelõs miniszter rendeletében a fegyver és lõszer vizsgálatára kijelölt szervezet, valamint
a lõfegyver-kereskedõ részére történõ átadás kivételével a lõfegyver átadását – az átadás várható idõtartamának
megjelölésével – legkésõbb az átadást megelõzõ napon kiállított teljes bizonyítóerejû magánokiratba kell foglalni,
amelyet az átadott fegyver vonatkozásában az átadó részére kiadott engedély hatályosságának teljes idõtartama alatt
meg kell õrizni.”

Vadászfegyver átadás-átvételi jegyzőkönyv

…………….….………………………..név………………...…………………………………………..……....szám alatti lakos (a továbbiakban átadó) a tulajdonomban lévő……….…………számú fegyvertartási engedélybe,

 ………………….nyilvántartási számon bejegyzett, …….………………………………gyártmányú, ……………………………..……………….típusú, ……………….kaliberjelű,………………………….……gyártási számú *golyós/*sörétes

 vadászlőfegyveremet átadom,

…………………………………………………név…………………………………………….………………...szám alatti lakosnak (a továbbiakban átvevő), aki rendelkezik az………………………számú fegyvertartási engedéllyel és az átadás tárgyát

képező, azonos jellegű vadászlőfegyver tartására bejegyzett engedéllyel.

Az átadás-átvétel időtartama, 20…. év ……………………hó….napjától, 20…. év …………….……..hó…..napjáig tart.

Az átvevő az átadástól kezdődően felelősséget vállal a fentiekben megjelölt lőfegyver és a hozzá tartozó lőszer Rendeletben meghatározott biztonságos szállításáért, tárolásáért és használatáért, valamint a határnap lejárta előtti visszaszolgáltatásáért. Az átvevő kijelenti, hogy a Rendeletben foglalt előírásoknak maradéktalanul megfelel és vele szemben kizáró körülmény nem áll fenn, valamint érvényes állami vadászjeggyel és kötelező balesetbiztosítással rendelkezik. Az átvevő az átadott lőfegyverrel okozott bármilyen eseményért, az abban bekövetkezett esetleges károsodásért anyagi és büntetőjogi felelősséget vállal.

Kelt: ………………………..………, 20.…év………………..hó.…nap

 

……………………………………….                                        ………………………………………..

sz.ig.szám:……………………                                            sz.ig.szám:……………………..
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #51 Dátum: 2012. Május 03. - 23:21:00 »

Két fontos dolog

1. Az átadó a fegyverszekrénybe tartsa a papírt (amíg vissza nem kapja a fegyverét), az átvevő meg természetesen magánál.

2.Az átadó őrizze meg (előírás),a jegyzőkönyvet, az engedélye meglétéig ( mondjuk 5 év múlva derül ki, hogy X napon gond volt a fegyver használatával, ezzel tudja bizonyítani, hogy adott napon, adott órában nem nála volt használatban a fegyver...ez nem hülyeség)
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
sab
Vendég
« Új üzenet #52 Dátum: 2012. Május 04. - 06:54:57 »

Ugyan nem átadás, hanem átengedés, de talán ide passzol:

Adódik a probléma, hogy vadászat után aki nem vezet meginna egy-két ezt-azt.
Deugye a fegyvertörvény aszongya hogy...

Kérdeztük a fegyverügyest, és az alábbit mondta:
Írjanak egy papírt kb. az alábbiak szerint:

Vadászfegyver átengedési engedély szállításhoz

Alulírott(ak) a mai napon XY (fegyvertartási eng. száma) részére átengedem szállításra a következő vadászfegyveremet:

Név (átengedő) - fegyver(ek) gyártási száma

Kelt.

Aláírások: átadó(k) - átvevő


Így egy esetleges igazoltatáskor elkerülhető, hogy az ittasak fegyvereit begyűjtsék.
Tényleg jó ez így? Mit gondoltok?

Enni erővel lehet írni a formanyomtatványos átadás-átvételit is, majd ha vége az italozásnak összetépni.
( rendőrhatósági pld. meg ilyen gyorsan nem lehet leadni Mosolyog

Legális ?  Miért ne lenne ? Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #53 Dátum: 2012. Május 04. - 06:57:35 »

Enni erővel lehet írni a formanyomtatványos átadás-átvételit is, majd ha vége az italozásnak összetépni.
( rendőrhatósági pld. meg ilyen gyorsan nem lehet leadni Mosolyog

Legális ?  Miért ne lenne ? Emelem

"( rendőrhatósági pld. meg ilyen gyorsan nem lehet leadni Mosolyog"

Ja, ez már nem is kell, csak két ivócimbora, tanúnak.
Csak még tudjanak írni  Vigyorog
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #54 Dátum: 2012. Május 04. - 07:10:09 »

 Emelem

Ha tanú van a papíron, attól legfeljebb minősített magánokirat lesz, nem egyéb. Ennek az a célja, hogy egy perben adott esetben kétséget kizáróan bizonyítsa a tartalmát.

A két tanú azt bizonyítja, hogy azok írták alá, akik..mást nem. Egy lőfegyverátadásnál ez mire jó?  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #55 Dátum: 2012. Május 04. - 07:28:29 »

..én nem láttam a leírtakban, hogy kellene + 2 tanú...



Ez az eddig is létezett, a police.hu oldaláról letölthető átadási papír.

http://www.police.hu/data/cms2073/bejelv.pdf

Olyan sokszor kértem már, lehetőleg ne az így - úgy másolt lapot illesszétek be, hanem lehetőleg egy letöltő linket, mert akkor nem veszik el a másolással a formátum!

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #56 Dátum: 2012. Május 04. - 07:35:39 »

Emelem

Ha tanú van a papíron, attól legfeljebb minősített magánokirat lesz, nem egyéb. Ennek az a célja, hogy egy perben adott esetben kétséget kizáróan bizonyítsa a tartalmát.

A két tanú azt bizonyítja, hogy azok írták alá, akik..mást nem. Egy lőfegyverátadásnál ez mire jó?  Vállat von

Doki! Ezt Te jobban tudod értelmezni:  mármint, hogy mi az ami megfelele egy "teljes bizonyítóerejű magánokiratnak"

"(2) A kereskedelemért felelős miniszter rendeletében a fegyver és lőszer vizsgálatára kijelölt szervezet, valamint a
lőfegyver-kereskedő részére történő átadás kivételével a lőfegyver átadását  - az átadás várható időtartamának
megjelölésével - legkésőbb az átadást megelőző napon kiállított teljes bizonyítóerejű magánokiratba kell foglalni,
amelyet az átadott fegyver vonatkozásában az átadó részére kiadott engedély hatályosságának teljes időtartama alatt
meg kell őrizni."  A kiemelés tőlem.

http://omvkpest.hu/ordered/9464/pic/mappa2/fegyverkorm2012.pdf    37. §
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #57 Dátum: 2012. Május 04. - 08:50:12 »

Ugyan nem átadás, hanem átengedés, de talán ide passzol:

Adódik a probléma, hogy vadászat után aki nem vezet meginna egy-két ezt-azt.
Deugye a fegyvertörvény aszongya hogy...

Kérdeztük a fegyverügyest, és az alábbit mondta:
Írjanak egy papírt kb. az alábbiak szerint:

Vadászfegyver átengedési engedély szállításhoz

Alulírott(ak) a mai napon XY (fegyvertartási eng. száma) részére átengedem szállításra a következő vadászfegyveremet:

Név (átengedő) - fegyver(ek) gyártási száma

Kelt.

Aláírások: átadó(k) - átvevő


Így egy esetleges igazoltatáskor elkerülhető, hogy az ittasak fegyvereit begyűjtsék.
Tényleg jó ez így? Mit gondoltok?

..miért gyűjtenék be?

Vadászat után, mindenki előírás szerint elrakja a fegyverét az autó csomagtartójába...a pilótán kívül mindenki annyit iszik amennyit akar...nem használja, nem viseli, hordozza a fegyvert.

Ilyen alapon, ha otthon vagy és a lakásban a fegyver akkor sem ihatnál meg egy sört.

"19. § ....
(3) A lõfegyver és a hozzá tartozó lõszer a tartásukra jogosult személy folyamatos jelenléte esetén elzárás, illetve
elkülönítés nélkül is tárolható.”
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #58 Dátum: 2012. Május 04. - 09:16:45 »

... Vigyorog úgy látom a legjobb lesz kinyomtatni és egy darabig hordani ezt a rendeletet  Ördög
Csak egy példa Ördög
Anno teherautónak a 3500kg-ot meghaladó, nem zárt kocsiszekrényű (tehát platós) gépjármű minősült.
A Lánchídon "Teherautóval behajtani tilos" volt...napjában jártam arra egy zárt ZSUK-kal, állandóan megakartak büntetni...ezért kinyomtattam a KRESZ-ből ezt a pár mondatot, és az orra alá nyomva a rendőrnek, nagy viták árán de elfogadták..
Szerintem egyelőre még az aktuálisan ezzel foglalkozó ügyintézők is tanulják a rendeletet, nem, hogy egy közlekedési vagy bármilyen rendőr erre fel lenne készülve
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #59 Dátum: 2012. Május 04. - 09:23:11 »

Ez az eddig is létezett, a police.hu oldaláról letölthető átadási papír.

http://www.police.hu/data/cms2073/bejelv.pdf

Olyan sokszor kértem már, lehetőleg ne az így - úgy másolt lapot illesszétek be, hanem lehetőleg egy letöltő linket, mert akkor nem veszik el a másolással a formátum!



Elnézést..igazad van  Emelem , én is gondoltam egyből rá, csak esetleg van aki nem tudja a linket (én sem innen másoltam), és innen kimásolva, beillesztve, kinyomtatva, hozzájuthat, ha szüksége van rá.

Még egyszer elnézést
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: