Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 221731 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #105 Dátum: 2008. November 19. - 10:02:31 »

Sziasztok!
Nekem is van két IZS-18-asom. Az egyik kalibere .308 Win a másiké 7,62x54R. A 308W-t átalakíttattam egy kicsit. Új balos tus, 52 centis cso. Olyan "kis gonosz" lett a kinézete! A másikat csak azért vettem meg, mert egyrészt azt hallottam, ha levágnak a csobol, akkor nem lesz pontos. Másrészt nagyon olcsón jutottam hozzá. És állítólag max. 50 lovés adtak le vele. Kipróbáltam! OK! Juszuph-hoz lenne kérdésem, hogy ez a pontatlanság duma igaz-e lehet ? Thanks!

Szia Perdx, üdv a fórumon!

Addig is amíg Juszuph nincs itt, leírom amit én tudok.

Az egyik nagy fegyvergyártónál végeztek egy kísérletet olyan 15 éve. Ennek során centinként visszavágtak egy 65 cm-es csőből 50 centiig. Azt kapták, hogy minél rövidebb, annál pontosabb a puska. Ennek az a magyarázata, hogy ezzel rövidül a felrántás erőkarja (bocs, nem vagyok műszaki ember).

Én ezt tudom...
Naplózva
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #106 Dátum: 2008. November 19. - 10:20:12 »

 Emelem
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #107 Dátum: 2008. November 19. - 13:33:52 »

Emelem

Várjuk meg Juszuphot, már töbször kapott pontatlanságon...
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #108 Dátum: 2008. November 19. - 15:39:43 »

Sziasztok!

Ma volt a kezembe egy .243-as Brno Effect a vadászboltban.   Emelem  a Csehek előtt, ezt jól megcsinálták.  Igen  Nagyon kecses, kézreálló puska, az ágyazása is tetszik (ezt kevés gyári fegyverről tudom elmondani). Állítható gyorsítós  az elsütőszerkezet. Nagyobb kalibernél talán már gond lehet a kis (2,7kg) tömeg, (én biztos beleraknék vagy egy kiló ólmot  Nyihi). Ha nem lenne tele a fegyverszekrényem, elgondolkoznék, hogy milyen kaliberem nincs még  amiben van Brno Effect Fejvakarás Bion
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #109 Dátum: 2008. November 19. - 15:49:36 »

Sziasztok!

Ma volt a kezembe egy .243-as Brno Effect a vadászboltban.   Emelem  a Csehek előtt, ezt jól megcsinálták.  Igen  Nagyon kecses, kézreálló puska, az ágyazása is tetszik (ezt kevés gyári fegyverről tudom elmondani). Állítható gyorsítós  az elsütőszerkezet. Nagyobb kalibernél talán már gond lehet a kis (2,7kg) tömeg, (én biztos beleraknék vagy egy kiló ólmot  Nyihi). Ha nem lenne tele a fegyverszekrényem, elgondolkoznék, hogy milyen kaliberem nincs még  amiben van Brno Effect Fejvakarás Bion

Szia Anti! Wave

A megoldás egyszerű, vegyél egy nagyobb fegyverszekrényt. Ördög
Naplózva
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #110 Dátum: 2008. November 19. - 17:18:19 »

Ha már a balkezesség szóba került lejebb......
Nézelődök, fogdosom a puskákat a boltokban (lassan ideje lenne már levizsgázni és felfegyverkezni ugyebár). Balkezes vagyok és egyébként is bejön a gavallér életérzés ezért Izs-18-assal szemezek. De ami az én kezembe volt azon úgy tűnt nekem, kezdőnek, hogy szimmetrikus az agyazása, tehát nem jobbos vagy balos. Kiokosítana valaki, hogy akkor mi a helyzet ezzel a jobb-bal tussal?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #111 Dátum: 2008. November 19. - 17:40:21 »

Szevasz Atti!

Vedd a kezedbe a puskát, de úgy hogy a csőtorkolatnál fogod meg és hossztengelyben "nézz bele a puskába".
A jobbos tusa így szemből nézve balra van kihajtva, a balos pedig jobbra.
Ez az alapvető ismérve a tusáknak.

Perdix!

Semmi gond a rövid csővel, sőt a Watlher kísérlet azt bizonyította - alapkaliberben (7x64), RWS és Hirtenberger töltényekkel - hogy a legjobb szórást 52 cm-es csővel érték el. (ha jól emlékszem Hirt. tölténnyel 2,8 cm. 100 m-en.)
Én régóta rövid csövű puskákkal vadászok, és őzezni bizony ezzel is el kell nyúlni, pedig most egy nem túl "rasanz"-os kalibert - 8x57IS - használok.
Nem a puskán múlik a dolog... Kacsint
Tudományos magyarázatba nem nagyon mennék bele, de röviden a csőben lévő feszültségek, erők nem úgy "működnek" mint egy hosszabb csőben. (lövéskori feszítő erő, csőlengés...stb.)
Nem véletlen, hogy a nagy gyártók - pl. Blaser, Sako - 56-57 cm-es csővel szerelik az alapkalibereket...mert tök fölösleges a 60-61 cm-es vadászcső.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #112 Dátum: 2008. November 19. - 18:04:26 »


Nézelődök, fogdosom a puskákat a boltokban (lassan ideje lenne már levizsgázni és felfegyverkezni ugyebár).


Na vééégree... Igen

Szerintem a jobb- és balkezesség a pofadékolásnál lehet kérdés...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #113 Dátum: 2008. November 19. - 18:05:22 »


Perdix!

Semmi gond a rövid csővel, sőt a Watlher kísérlet azt bizonyította - alapkaliberben (7x64), RWS és Hirtenberger töltényekkel - hogy a legjobb szórást 52 cm-es csővel érték el. (ha jól emlékszem Hirt. tölténnyel 2,8 cm. 100 m-en.)
Én régóta rövid csövű puskákkal vadászok, és őzezni bizony ezzel is el kell nyúlni, pedig most egy nem túl "rasanz"-os kalibert - 8x57IS - használok.
Nem a puskán múlik a dolog... Kacsint
Tudományos magyarázatba nem nagyon mennék bele, de röviden a csőben lévő feszültségek, erők nem úgy "működnek" mint egy hosszabb csőben. (lövéskori feszítő erő, csőlengés...stb.)
Nem véletlen, hogy a nagy gyártók - pl. Blaser, Sako - 56-57 cm-es csővel szerelik az alapkalibereket...mert tök fölösleges a 60-61 cm-es vadászcső.

 Igen
Naplózva
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #114 Dátum: 2008. November 19. - 18:18:48 »

Nagyon koszi! Akkor alighanem a Mosin (7,62x54R) is kezelésbe lesz véve és kurtítunk a hosszából. Készítek fotót a .308-asról és maj felteszem!
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #115 Dátum: 2008. November 19. - 18:25:35 »

Idézet
Nekem is van két IZS-18-asom.

Perdix!

Tehetnél fel az átalakítottról fotót!

 Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2008. November 19. - 18:31:16 »

Na vééégree... Igen

Szerintem a jobb- és balkezesség a pofadékolásnál lehet kérdés...

No ez nem teljesen így van, hiszen a sörétes puskák zöme sem pofadékolt, ettől függetlenül a tusa kialakítása jobb, illetve bal kézre készül. Kacsint
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #117 Dátum: 2008. November 19. - 18:36:53 »

No ez nem teljesen így van, hiszen a sörétes puskák zöme sem pofadékolt, ettől függetlenül a tusa kialakítása jobb, illetve bal kézre készül. Kacsint

Atti azt írta szimmetrikus az agyazás. Figyelmes olvasás

Nekem nincs IZS-em, bár lőttem is, meg vadásztam is vele, de nem ezt nézegettem, főleg hogy én jobbkezes vagyok... Mosolyog
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #118 Dátum: 2008. November 19. - 21:49:38 »

Szia Perdix,
köszönöm kérdésed, megpróbálok érthetően válsaszolni. A cső levágása miatt alapból a fegyver nem lesz pontatlanabb, de vigyázni kell a torkolat kialakításával, mert ettől már lehet pontatlan. Általában, ha egy cső nem lő jól amikor még nincs kilkőve, akkor a hiba vagy az elején vagy a végén van. Azaz:  1 . Torkolat. Nagyon fontos a vágásnál a pontosan merőleges állapot elérése, amit csak vezetett 180 fokos maróval lehet elérni, majd azt a bizonyos letörését a csőfuratnak a kívánt fokra, amit csak direkt erre a  speciális célra készített maróval lehet elérni. 2. Töltényűr. Ngyon fontos a méretek pontos betartása, a felület tükrössége, de legfontosabb az, hogy az egész kamra  " fusson " a csőfurattal ". Amennyiben ezek rendben vannak, akkor már jól kell lőnie, de érdemes több lőszert is kipróbálni. Más:
Amikor a cső levágásos tesztet csinálták, akkor az arra  az egy fegyverre és lőszerre vonatkozott az adott körülmények között. Mint köztudott a fegyvercsövekben a lövés hatására különböző hullámok keletkeznek ami a cső végét ingaszerű mozgásra készteti, ez annyit jelent, hogy a a két szélső pont kivételével a torkolat állandóan mozog. Amennyiben a lövedék e két pont egyikén lép ki a csőből, akkor nagyon jó lesz a szóráskép. A Boss nevű csővégre felaszerelhető állítható kompenzátor ezt hivatott megoldani, evvel beállítható a töltényhez tartozó ideális csőhossz. Ez mindig az adott töltényre érvényes csak.

Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #119 Dátum: 2008. November 19. - 22:09:38 »

Szia Perdix,
köszönöm kérdésed, megpróbálok érthetően válsaszolni. A cső levágása miatt alapból a fegyver nem lesz pontatlanabb, de vigyázni kell a torkolat kialakításával, mert ettől már lehet pontatlan. Általában, ha egy cső nem lő jól amikor még nincs kilkőve, akkor a hiba vagy az elején vagy a végén van. Azaz:  1 . Torkolat. Nagyon fontos a vágásnál a pontosan merőleges állapot elérése, amit csak vezetett 180 fokos maróval lehet elérni, majd azt a bizonyos letörését a csőfuratnak a kívánt fokra, amit csak direkt erre a  speciális célra készített maróval lehet elérni. 2. Töltényűr. Ngyon fontos a méretek pontos betartása, a felület tükrössége, de legfontosabb az, hogy az egész kamra  " fusson " a csőfurattal ". Amennyiben ezek rendben vannak, akkor már jól kell lőnie, de érdemes több lőszert is kipróbálni. Más:
Amikor a cső levágásos tesztet csinálták, akkor az arra  az egy fegyverre és lőszerre vonatkozott az adott körülmények között. Mint köztudott a fegyvercsövekben a lövés hatására különböző hullámok keletkeznek ami a cső végét ingaszerű mozgásra készteti, ez annyit jelent, hogy a a két szélső pont kivételével a torkolat állandóan mozog. Amennyiben a lövedék e két pont egyikén lép ki a csőből, akkor nagyon jó lesz a szóráskép. A Boss nevű csővégre felaszerelhető állítható kompenzátor ezt hivatott megoldani, evvel beállítható a töltényhez tartozó ideális csőhossz. Ez mindig az adott töltényre érvényes csak.

Üdv : Juszuph  Wave

Szia Juszuph!

 Igen

Nekem egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban! A BOSS nem olyan mértékben hosszítja meg a csövet, hogy tulajdonképpen értelmetlenné teszi a kurtítást magát?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: