Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 69   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gombászsarok  (Megtekintve 149647 alkalommal)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #300 Dátum: 2012. Május 29. - 19:04:37 »

Úgy bíz a! Jó kérdés! Kacsint Röhög Röhög Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #301 Dátum: 2012. Május 29. - 19:07:56 »

Gomba szakértők segítségét kérem!

Hétvégén egy főzőversenyen bakonyi sertésbordát akarok készíteni. Milyen gombát, gombákat javasoltok
bele, olyat amit kapni is lehet. Esetleg ha valaki tud valami recept javító trükköt, azt is megköszönném! Emelem

Még a végén pálinka lesz belőle. Ördög

Amúgy csiperke, vargánya.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #302 Dátum: 2012. Május 29. - 19:08:33 »

Az attól függ, ki fog enni belőle!

Arra gondoltam, hogy meghívom rá kedves Fórum Társaimat.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #303 Dátum: 2012. Május 29. - 19:13:20 »

Még a végén pálinka lesz belőle. Ördög

Amúgy csiperke, vargánya.

Pálinkát őzláb gombából szoktam főzni.
Csiperke mi felénk még csak-csak előfordul, de vargánya sajnos csak szárítva van. Szegfű gombát láttam meg őzlábat a lesem körűl.
Vargányát hol lehet kapni? Csütörtökön megyek Kaposvár Pécs környékére, arra nem tudtok valahol?
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #304 Dátum: 2012. Május 29. - 19:13:36 »

Még a végén pálinka lesz belőle. Ördög

Amúgy csiperke, vargánya.

Friss vargánya lenne jó bele, de ha csak csiperkéd van és szárított vargányád, az is jó elegyet adhat, vagy ha csiperkéd és vargánya porod, azzal is nagyon jó ízt tudsz a csiperkéhez adni. Apró csiperkét vegyél, ügyesen vágd, mondjuk negyedel, készítsd el a mártást, adj hozzá jó adag vargánya port, és a társaság fele sosem jön rá, hogy nem tiszta vargányából van a mártásod. A másik felének adj sűrűn pálinkát....
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #305 Dátum: 2012. Május 29. - 19:21:15 »

Még laskám is van, most jutott eszembe. Saját termésű, a pincében nyárfán nevelem egy éve és most kezd teremni.
Az jó lehet bele?
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #306 Dátum: 2012. Május 29. - 19:24:20 »

Még laskám is van, most jutott eszembe. Saját termésű, a pincében nyárfán nevelem egy éve és most kezd teremni.
Az jó lehet bele?

Ízt túl sokat nem fog hozzáadni a mártáshoz, de jó bele egyébként. Vagy szárított vargányát, vagy még jobb, ha port teszel hozzá, nagyom fimon vargánya íze lesz a mártásodnak.

Ha szárított vargányát használsz, előtte áztasd be, és vágd fel olyasmire, mint amire a laskát vágtad. Az áztató vizet is add a mártáshoz, azzal együtt főzd.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #307 Dátum: 2012. Május 29. - 20:36:35 »

Pálinkát őzláb gombából szoktam főzni.
Csiperke mi felénk még csak-csak előfordul, de vargánya sajnos csak szárítva van. Szegfű gombát láttam meg őzlábat a lesem körűl.
Vargányát hol lehet kapni? Csütörtökön megyek Kaposvár Pécs környékére, arra nem tudtok valahol?
Na, ha csütörtökön jössz errefelé akkor először is bekaphatod az összes f...mat mert én meg akkor akarok felmenni pestre, másodszor adok neked egy kis gombaport meg talán van még valahol szárított vargányám is, harmadrészt meg előfordulhat, hogy a Kaposvári vagy a Pécsi piacon találsz vargányát mert mostanában volt párszor.
Aztán ha van a lesed környékén szegfűgomba az is nagyon jó mártásnak, elég aromás gomba, az adja az ízt a bolti csiperke meg a tömeget.
Azt azért beszéljük meg, hogy nyerni akarsz vagy tömeggyilkolni, mert aszerint keverem ki a gombaport. Ha azt szeretnéd, hogy betépjen a tömeg, akkor majd szedünk egy kis párducgalócát is... Ördög
Végül pedig gondolom, az őzlábak közül is csak abból főzöl pálinkát, amin gumicsizma van... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #308 Dátum: 2012. Május 29. - 21:12:06 »

Uraim! Köszönöm az ötleteket!
Boarnak meg előre is azt a két kiló vargánya port  Ördög! Talán elég lesz 120 szelet csontos karajhoz.
Semmilyen galóca nem kell bele, mert a kedves mama nem fogadta el a meghívásomat.
Pedig milyen szépen kértem! Wave
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #309 Dátum: 2012. Június 03. - 11:38:01 »

Soma két napja nem jelentkezett  Fejvakarás
Ezekszerint jól sikerült az a mixtura, amit kikevertem neki Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #310 Dátum: 2012. Június 03. - 11:40:09 »

Tegnap délelőtt 5 percre átugrottam hozzá Vasadra! Akkor mg élt, pont főzte a vajákos keveréket! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #311 Dátum: 2012. Június 03. - 16:54:01 »

Soma két napja nem jelentkezett  Fejvakarás
Ezekszerint jól sikerült az a mixtura, amit kikevertem neki Ördög Ördög Ördög

Most engedték ki a fél falut az intenzívről, a másik felének már nem jutott aktív szén, de azokat is kihozták az intenzívről. Ördög
Egyébként elsők lettünk egy hármas menü sorral
-spárga krém leves
-bakonyi sertés borda
-gundel palacsinta

Szerencsére a tőled kapott gombát előző éjjel megették a kutyák. Most tanítjuk a macskákat ugatni. Röhög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #312 Dátum: 2012. Június 03. - 17:54:01 »


Szerencsére a tőled kapott gombát előző éjjel megették a kutyák. Most tanítjuk a macskákat ugatni. Röhög
B+, vedd el a macskádat feleségül...rögtön megtanul ugatni, ne aggódj... Ördög
Megették a gombaport a kutyák? Fura. Biztos érezték a potyahús szagát. Ugyanis meg akartam sunnyogni a darálást és kerestem olyan szárított gombát amik a molyok már ledaráltak. Persze megszitáltam, a moly bábokat nem adom, talán még jók lesznek valamire. Ezekszerint maradt benne pár kukac. Fejvakarás
(Sajnos a darálást sem úsztam meg, kevés lett a mennyiség így őröltem hozzá egy kis parafa talpbetétet egy régi gumicsizmából...nagy csalás nem történt, a színe passzolt, gomba meg már volt rajta bőséggel  Ördög )
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #313 Dátum: 2012. Június 03. - 18:09:23 »

B+, vedd el a macskádat feleségül...rögtön megtanul ugatni, ne aggódj... Ördög
Megették a gombaport a kutyák? Fura. Biztos érezték a potyahús szagát. Ugyanis meg akartam sunnyogni a darálást és kerestem olyan szárított gombát amik a molyok már ledaráltak. Persze megszitáltam, a moly bábokat nem adom, talán még jók lesznek valamire. Ezekszerint maradt benne pár kukac. Fejvakarás
(Sajnos a darálást sem úsztam meg, kevés lett a mennyiség így őröltem hozzá egy kis parafa talpbetétet egy régi gumicsizmából...nagy csalás nem történt, a színe passzolt, gomba meg már volt rajta bőséggel  Ördög )

Gumicsizmából?! Megyek, ásom ki a kutyákat oszt főzöm ki őket pálinkának!  Röhög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #314 Dátum: 2012. Június 03. - 18:44:03 »

B+, vedd el a macskádat feleségül...rögtön megtanul ugatni, ne aggódj... Ördög
Megették a gombaport a kutyák? Fura. Biztos érezték a potyahús szagát. Ugyanis meg akartam sunnyogni a darálást és kerestem olyan szárított gombát amik a molyok már ledaráltak. Persze megszitáltam, a moly bábokat nem adom, talán még jók lesznek valamire. Ezekszerint maradt benne pár kukac. Fejvakarás
(Sajnos a darálást sem úsztam meg, kevés lett a mennyiség így őröltem hozzá egy kis parafa talpbetétet egy régi gumicsizmából...nagy csalás nem történt, a színe passzolt, gomba meg már volt rajta bőséggel  Ördög )

Nekem kedden még emlegettél valami mumifikálódott egeret is! Azt végül is nem daráltad bele?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 69   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: