Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 228740 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #825 Dátum: 2018. Szeptember 09. - 15:58:17 »

Ezek szerint a fegyvervizsgára felkészítő tankönyv hibás!
Lövedéktípus
szerint alapvetően két csoportot különböztetünk meg:
1.)
teljes köpenyes lövedék ( nem expanzív )
2.)
részben köpenyes

osztott, vagy félköpenyes

lövedék ( expanzív )
 Emelem


Géza bácsi!

Amit leírtam,te  leírtál,az olyan közszájon forgó egyértelmű dolog,hogy nincs értelme róla vitatkozni.
Az első amit megjegyez ,egy lőszerek iránt legkisebb mértékben is érdeklő gyermek, az ez.

« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 09. - 18:39:06 írta Sakac » Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #826 Dátum: 2018. Szeptember 09. - 17:11:06 »

Ezek szerint a fegyvervizsgára felkészítő tankönyv hibás!
Lövedéktípus
szerint alapvetően két csoportot különböztetünk meg:
1.)
teljes köpenyes lövedék ( nem expanzív )
2.)
részben köpenyes

osztott, vagy félköpenyes

lövedék ( expanzív )
 Emelem


No de melyik a forrasztott ezekből Géza?  Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #827 Dátum: 2018. Szeptember 09. - 18:39:06 »

No de melyik a forrasztott ezekből Géza?  Ördög
Talán a James Bond?
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #828 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 00:09:23 »

Viszont ez csak 6,1g, a sako Twinhead viszont 6,5g Vállat von
A 6,1 g os az nosler mag,a twinheadet már nem gyártják jó régóta,twinhead II van,és azt meg a sierra gyártja,és swift a frame mag.
A swift a frame  eleje jobban egyben marad,mert a front ólom kémiailag kötött a köpenyhez , egy osztott köpenyű,kétkamrás, bonded lövedék,ez van a jelenlegi twinheadben ,nem nosler partition.
A nosler partition nem bonded lövedék,fröcsögősebb az eleje,kisebb súlymegtartás....
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #829 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 04:27:32 »

A 6,1 g os az nosler mag,a twinheadet már nem gyártják jó régóta,twinhead II van,és azt meg a sierra gyártja,és swift a frame mag.
A swift a frame  eleje jobban egyben marad,mert a front ólom kémiailag kötött a köpenyhez , egy osztott köpenyű,kétkamrás, bonded lövedék,ez van a jelenlegi twinheadben ,nem nosler partition.
A nosler partition nem bonded lövedék,fröcsögősebb az eleje,kisebb súlymegtartás....

Köszönöm!
A Norma honlapján már nem találtam meg, a 6,1g-ost. valószínüleg ott is kivették a gyártásból. A trófeánál még lehet kapni, gondolom elfekvő készlet.
Naplózva

Jó szelet!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #830 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 09:00:25 »

Erről a forrasztott lőszerekről igazán írhatna már valaki bővebben!  Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #831 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 09:04:51 »

Köszönöm!
A Norma honlapján már nem találtam meg, a 6,1g-ost. valószínüleg ott is kivették a gyártásból. A trófeánál még lehet kapni, gondolom elfekvő készlet.

Pontosan ez volt a baj a hirtenberger np-vel is ,az eredetivel,míg nem bútorozott össze a Normával.
Megszüntette a hirtenberger a gyártását,de előtte vettem egy dobozzal ,kipróbálni az akkori 243asomhoz.
Mikor rájöttem,hogy pontos vele a puska,megvettem a készletet ,majdnem 2 karton volt 500Ft volt /db ,nem volt annyira vészes az ára.
A jó szívem miatt már csak pár doboz van,felét sem lőttem én el,bár amennyit azt használom elég sokáig kitart.
A mostani 243asommal (sako 85 )nem sikerült olyan jó szórásképet lőni vele,de azért kielégítő.
A gamehead mindkét tömegben  mindhárom 243asomból nagyon jó volt(haenel,cz550,sako 85)szórásképileg.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #832 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 12:01:06 »

Pontosan ez volt a baj a hirtenberger np-vel is ,az eredetivel,míg nem bútorozott össze a Normával.
Megszüntette a hirtenberger a gyártását,de előtte vettem egy dobozzal ,kipróbálni az akkori 243asomhoz.
Mikor rájöttem,hogy pontos vele a puska,megvettem a készletet ,majdnem 2 karton volt 500Ft volt /db ,nem volt annyira vészes az ára.
A jó szívem miatt már csak pár doboz van,felét sem lőttem én el,bár amennyit azt használom elég sokáig kitart.
A mostani 243asommal (sako 85 )nem sikerült olyan jó szórásképet lőni vele,de azért kielégítő.
A gamehead mindkét tömegben  mindhárom 243asomból nagyon jó volt(haenel,cz550,sako 85)szórásképileg.


Én is a Hirtenberger NP- lőttem a 30-06-ból amíg volt a Frankóniába. Utána még kaptam valahól 2 dobozzal. Én mauserből lőttem, a legpontosabb lőszer volt az én puskámból. A célballisztikájával is meg voltam nagyon elégedve. Ha nem rogyott tűzbe a disznó akkor jő véren álltalában 30méteren belűl megvolt. Most SST-használok. El vagyok vele, de a NP jobb volt.
Naplózva

Jó szelet!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #833 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 14:07:37 »

Viszont mesélhetnél még a gameheadről....
A bikavadásztatás miatt kicsit el vagyok maradva a fórum olvasásával, de a héten próbálom pótolni!
Kb. 10 éve lövöm a gameheadet a 243-asból. Először a 6,5 grammost próbáltam, nagyon jó volt, de távolra többet esett a lövedék, mint az 5,8-as, ezért áttértem arra. Igen sok vadat lőttem vele (főleg őzet, de mindenféle disznót és szarvast, nagyobb bika kivételével) közelről, távolról. Nálam többnyire tűrhető, azaz követhető vért adott! (Csak hogy elbizonytalanítsalak a választást illetőleg!)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #834 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 18:53:54 »

(Csak hogy elbizonytalanítsalak a választást illetőleg!)

 OOO Fejvakarás
Köszönöm.  Vigyorog

A Hornady "új" lőszere nem hagy nyugodni. Az American White Tail. Ez egy régebbi jól bevált mag, most hozták be ebbe a kaliberbe.
Gyakorlatilag a BTSP mag, más néven az Interlock.  Itthon nem taléltam mér róla semmit, de az amerikai teszteken nagyon jól szerepelt.
Egy kicsit keményebb SP mag interlock gyűrűkkel a tömeg megtartása miatt. Állítólag nagyon pontos, gondolom a boat tail kiképzésnek köszönhetően. Elég jó a ballisztikája is. Nem tudom még...


Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #835 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 20:09:19 »

Ezt a lőszert nem próbáltam, de az Interlock BTSP magot igen. Nem vagyok tőle elzúgva ebben a kaliberben.
Nagyobbakban nekem tökéletesen működik. Igaz, azok nem BT-ek. Geco hüvelybe töltöttem, Lovex S070 lőporral, számtalan variációba. 6-7 cm-nél jobb szórást nem tudtam vele kihozni 100-on. A hatása se az volt amit az amcsi oldalak leírnak. A puska Marlin X7S volt. Ugyan ez a cső gyári geco TM-el 2 cm-t tudott, Partizánal szintén. Np maggal töltve, némi kísérletezéssel le lehetett menni 1,5 cm-re. Viszont az Np ebben a kaliberben, szerintem nem műkódik, nagyon sok őzet kellett keresnem. Végül maradtam a Partizánnál, pontos, a hatása is jó és nem utolsó sorban olcsó.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #836 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 20:34:48 »

Ezt a lőszert nem próbáltam, de az Interlock BTSP magot igen. Nem vagyok tőle elzúgva ebben a kaliberben.
Nagyobbakban nekem tökéletesen működik. Igaz, azok nem BT-ek. Geco hüvelybe töltöttem, Lovex S070 lőporral, számtalan variációba. 6-7 cm-nél jobb szórást nem tudtam vele kihozni 100-on. A hatása se az volt amit az amcsi oldalak leírnak. A puska Marlin X7S volt. Ugyan ez a cső gyári geco TM-el 2 cm-t tudott, Partizánal szintén. Np maggal töltve, némi kísérletezéssel le lehetett menni 1,5 cm-re. Viszont az Np ebben a kaliberben, szerintem nem műkódik, nagyon sok őzet kellett keresnem. Végül maradtam a Partizánnál, pontos, a hatása is jó és nem utolsó sorban olcsó.
 Emelem

Köszönöm! Akkor ezt hanyagolom. Emelem

Szerintem a Geco lesz, elsőre kipróbálva. Meglátjuk...
Naplózva

Jó szelet!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #837 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 22:25:40 »

Olyat tudok még venni. 6,2g -ost 775ft. Azt mondod az a legjobb? jobb mint a 6,5-ös?
Szerettem.
Viszont a Whitetail sem rossz. Borítja a süldőt.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #838 Dátum: 2018. Szeptember 11. - 15:23:39 »

Szerettem.
Viszont a Whitetail sem rossz. Borítja a süldőt.

Köszönöm!
Milyen lövéssel?
És menyire pontos a tiedből?
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #839 Dátum: 2018. Szeptember 11. - 15:30:55 »

A stucni cső rövidsége, sokkal lassítja sebességét a lövedéknek? Van ennek jelentősége a gyakorlatban? A gyorsabb lőszerek (pl a hornady superfomance) esetében érvényesűl e a plussz sebesség egy rövid csőből. Vagy semmi értelme nincs ezeknek stucniból, mert nem tudja elégetni a lőport?
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: