Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásznapok, Vadászati rendezvények  (Megtekintve 83659 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #45 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 07:20:45 »

Túl sok a „zöld majom” mondta, menjünk ki inkább körbeetetni mindent!

Ezen biztos sokan megsértődnek, főleg akiknek nem ingük, azonban sajnos nekem is hasonló az érzésem.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #46 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 08:12:21 »

De azért kritizálni a készet giga demokratikus.... Nekem vannak fenntartásaim a "demokrácia árnyalataival". Kacsint

A száját befogni senkinek sem lehet. Ezzel is számolni kell minden vezetőnek, mielőtt pozíciót vállal.
"Aki oroszlán lesz, az ne lepődjön meg, ha lőnek rá."

Nekem is vannak fenntartásaim egyébként, nem tökéletes rendszer ez, de még nem találtak ki jobbat. Esetleg a diktatúra, de csak ha én vagyok a diktátor.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #47 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 14:19:42 »

Túl sok a „zöld majom” mondta, menjünk ki inkább körbeetetni mindent!
 Azóta én sem voltam, de a szórókat feltöltöm aznap minden évben….


 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #48 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 17:14:11 »

Régebben kevesebbet jártam, de az utóbbi években, amikor tudok elmegyek a megyei vadásznapra! Időnként még a szomszéd megyébe is. Nálunk az időpontválasztás kicsit rossz, mert pont szeptember elején szokott lenni, amikor a szakemberek alig-alig érnek rá. Általában dél körül futunk össze ismerősökkel, de aztán mindenki siet az esti vadásztatás miatt!
Valóban, szinte évről évre ugyanazokat a trófeákat lehet látni! Nem értem, a társaságok miért nem viszik ki az adott évben elejtetteket, vagy legalább a hullott agancsok közül néhányat? Engem pl. érdekel, hogy melyik területen milyen minőségű állomány él!
A mi társaságunkból is csak 2-3 ember szokott járni, a többit nem érdekli az ilyen rendezvény.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 17:32:16 »

Véleményem szerint a vadásznapok hasonló sorsra jutottak mint a jehova.
A jehova szerintem már kritikán aluli...na ott aztán megy a flancolás.
...és a kiállított "hatalmasnagymindenrevadásztamésaranyérmesmindenem" híres magyar vadász közli, hogy ez az állat egy...

Állat???
Eszébe sem jutott a VAD kifejezés és a legfontosabb amit arról az "állatról" tudni kellett, hogy rekordlistás és aranyérmes az összes többivel együtt.

Szánalmas és pénzmutogatásról szól, vadászatszervezésről és üzletek megköttetéséről, az egyszerű vadász szinte már rosszul érzi magát...

A vadásznapok hasonlóak, amivel különb a Fehovánál, hogy valóban összefut az ember 1-2 jóbaráttal, ismerőssel, akivel másként nem biztos, hogy találkozna.

A Nimród érmek, keresztek kiosztása meg egyszerűen vicc.
Amikor az ember látja, hogy esetenként kik kapnak ilyen kitüntetéseket sokszor a gyomra fordul fel...

Szóval én idén azért megyek el Kalocsára, mert szép helyen lesz...és mert idén tavasszal egyik barátomat és élettársát meghívtam.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 28. - 14:07:09 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #50 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 19:23:49 »

Nekem régóta egy dologról szólnak a vadász napok: a rég látott kedves ismerősökkel összefutni, beszélgetni egy jót, inni egy pohár bort. Ha főzünk akkor se a díj miatt, akkor is az a lényeg, hogy az asztalnál jó emberek üljenek, igyanak egy pohár vörösbort ha kérnek és nagy nevetések közepette beszélgessenek. Vásárosok jelenléte nem zavar, ez nem a vadászati rendezvény egyedülálló és kiemelkedő elkurvulása ahol a szervező eladta a lelkét. Ez egy általános tendencia, MINDENHOL ott vannak. Van köztük tisztességes, van köztük kevésbé, van kinél még veszek is valamit mert normális áron ad jó dolgokat. Sajnos ez már minden rendezvény "sajátja".

A talpig vadászba öltözött emberek engem nem zavarnak. Ha Ő így szeretné ünnepelni azt a napot, akkor tegye így. Lehet engem is hülyének néznek amikor misére vadász öltönybe megyek, vagy amikor államvizsgán egyedül rajtam nem fekete öltöny volt.

A programok... hát a programok változatosságával kapcsolatban is van igazságotok. De én ilyenkor megint csak próbálom máshonnan nézni a történetet: azok a solymászok, íjászok, hagyományőrzők akik eljönnek, lehet nekik nagyon is fontos, hogy a képességeikhez és lehetőségeikhez képest egy minőségi műsort adjanak elő amiből az emberek sokat tanulhatnak, vagy csak jól érzik magukat mert tetszik nekik.

Nem azt mondom, hogy jó ez így.... de akkor is ott leszek idén megint pár vadász napon a régi ismerősök és barátok miatt.
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #51 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 19:27:18 »

Gábor! Igen

Jön valaki holnap Nagybörzsönybe?
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #52 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 19:28:01 »

Eddig úgy néz ki, hogy igen! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #53 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 19:33:42 »

Eddig úgy néz ki, hogy igen! Kacsint
Igen Vadászfórumos pólóban leszek! Mosolyog
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #54 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 20:42:44 »

Véleményem szerint a vadásznapok hasonló sorsra jutottak mint a jehova.
A jehova szerintem már kritikán aluli...na ott aztán megy a flancolás.
...és a kiállított "hatalmasnagymindenrevadásztamésaranyérmesmindenem" híres magyar vadász közli, hogy ez az állat egy...

Állat???
Eszébe sem jutott a VAD kifejezés és a legfontosabb amit arról az "állatról" tudni kellett, hogy rekordlistás és aranyérmes az összes többivel együtt.

Szánalmas és pénzmutogatásról szól, vadászatszervezésről és üzletek megköttetéséről, az egyszerű vadász szinte már rosszul érzi magát...

A vadásznapok hasonlóak, amivel különb a jehovánál, hogy valóban összefut az ember 1-2 jóbaráttal, ismerőssel, akivel másként nem biztos, hogy találkozna.

A Nimród érmek, keresztek kiosztása meg egyszerűen vicc.
Amikor az ember látja, hogy esetenként kik kapnak ilyen kitüntetéseket sokszor a gyomra fordul fel...

Szóval én idén azért megyek el Kalocsára, mert szép helyen lesz...és mert idén tavasszal egyik barátomat és élettársát meghívtam.


Szia!

Nem szeretnelek megbantani,tudom,hogy ez egy vadaszforum. De itt is vannak istenfelo emberek. Nem tartom helyesnek,hogy isten nevet ilyen forman hasznald!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #55 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 20:47:11 »


Szia!

Nem szeretnelek megbantani,tudom,hogy ez egy vadaszforum. De itt is vannak istenfelo emberek. Nem tartom helyesnek,hogy isten nevet ilyen forman hasznald!

??????  Vállat von
Isten nevét I-vel és nagy betűvel írjuk, nem egyéb módon.
Hol is használtam és "olyan" módon?
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #56 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 20:50:07 »

??????  Vállat von
Isten nevét I-vel és nagy betűvel írjuk, nem egyéb módon.
Hol is használtam és "olyan" módon?

Az isten elnevezes egy cim. Neki is van neve ami Jehova.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 21:01:18 »

Nem tudtam, hogy ilyen érzékeny vagy.
Jelzem ebben az országban még a templomban sem használják a Jehova kijelentést.

Érdekes, hogy a "vadak" kifejezés felett meg átsiklasz... Fejvakarás
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #58 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 21:10:15 »

Nem tudtam, hogy ilyen érzékeny vagy.
Jelzem ebben az országban még a templomban sem használják a Jehova kijelentést.

Érdekes, hogy a "vadak" kifejezés felett meg átsiklasz... Fejvakarás

Nem vagyok erzekeny,de vannak dolgok amik szamomra szentek.

Az,hogy a templomokban nem hasznaljak,attol meg az benne van a bibliaban.

A vadak kifelyezesen sem siklottam at csak te arra mar megadtad a valaszt. Nagyon helyesen.

"hires magyar vadasz kozli,hogy ez az allat"
Eszebe sem jutott a vad"
Naplózva
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #59 Dátum: 2011. Augusztus 27. - 11:28:30 »

Nem vagyok erzekeny,de vannak dolgok amik szamomra szentek.

Az,hogy a templomokban nem hasznaljak,attol meg az benne van a bibliaban.

A vadak kifelyezesen sem siklottam at csak te arra mar megadtad a valaszt. Nagyon helyesen.

"hires magyar vadasz kozli,hogy ez az allat"
Eszebe sem jutott a vad"

Szia !

Ahogy mondtad hinni a templomban kell, ez egy vadászfórum.
A hit mindenkinek a magánügye.
Engem meg a hitükkel kérkedők zavarnak.

Üdv
Laci
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: