Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elöltöltők  (Megtekintve 61053 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #60 Dátum: 2013. Január 03. - 17:01:01 »


Space Cowboy, jok a videoid a hagyomanyorzo, tortenelmi eloltoltos  fegyverekrol. Habar a video bemutatasaid, a honlapod, az eloltoltos fegyverek vilaganak egy nagyon keves reszet tukrozi csak es csak szigoruan a tortenelmi eloltoltos fegyverekkel foglalkozik. Ezzel igy magaba sincs semmi problema, de szerintem ez igy nem eleg az olvaso vagy vadasz kozonseg velemeny alkotasahoz az eloltoltos fegyverekrol, mivel ezekkel a tortenelmi fegyverekkel torteno vadaszati mod mondhatni,  hogy egy elegge halott vadaszati mod meg itt E. Amerikaba is ahol nagyon is nepszeru eloltoltosokkel vadaszni; de nem a kovas eloltoltosokkel.
A helyzet az, hogy a mai vadasztarsadalom esetleg 1 % vadaszik az altalad bemutatott hagyomanyorzo tortenelmi eloltoltos fegyverekkel, marmint ott ahol az ilyen fegyverek vadaszatra engedelyezettek ami leginkabb Eszak Amerika.
Ahoz, hogy valaki teljes kepet alakitson ki az eloltoltos fegyverek vilagarol, nem lehet kihagyni a modern eloltoltosek vilagat amit ma a vadasztarsadalom 98% hasznal nagyvad vadaszatra. Te is biztosan tudod, hogy "egyvonal gyujasu" (in-line) eloltoltosek uraljak a vadaszati vilagot es es nem lehet eloltoltos fegyverekrol beszelni, ezek emlitese nelkul. Ezeknel nincs problema a megfelelo energia eleresehez nagyvad vadaszatra, es pontosabak mint sok nagygolyos sot pillanatok alatt csovet lehet cserelni rajtuk nemelyeken es golyos fegyver lesz.....Mo-n nem volna konnyebb lepeseket elerni vadaszati hasznalatuk engedelyezese teren ezekkel a modern eloltoltos fegyverek nepszerusitesevel inkabb, mint a kovas puskakeval ?

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #61 Dátum: 2013. Január 03. - 17:29:59 »

Egy kituno modern eloltoltos fegyver (Knight Mountaineer)  ...(habar nem fontos ilyen modern kenezetelut vasarolni, vehetoek fekete csovel is)
Meg ne tevesszen senkit a kep ugyanuggy kell a puskaport, lovedeket elolrol belenyomni. Gyonyoruen lo, 1 inches szoraskep 3 lovesbol 100-n garantalt, es ez rutinos sok in-line  (egyvonal gyujtasu) eloltoltosnel. Egyvonalba torteno gyujtas azt jelenti, hogy a gyujtas "egyvonalba" tortenik, tehat a szikra a toltet mogul jon szorosan, es nem "fentrol" mint pl a hagyomanyos eloltoltos fegyvereknel.  Igy biztosabb a gyujtas, nem erzekeny vizre, nedvessegre, mint a regi eloltoltos kovas fegyverek.


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #62 Dátum: 2013. Január 03. - 17:38:22 »

Szia Bentshaft!

A modern elöltöltők közül Pedersolik vannak nálunk is. Hasonlóak a Knight puskákhoz. Ezeket is teszteltük egyébként az MKH-ban, simán elérhető velük a 3700 J energia. Magnum csőfarral bírnak és 150 grain 3Fg Swiss töltetig tölthetőek, ami igen komoly mennyiség. .50-es kaliber, 1:24"-es huzagemelkedés.

Itt látható a cucc:
http://www.kapszli.hu/hu/shop/1219

Nekem igazából a modern elöltöltők nem éppen a szívem csücskei. Szerintem az USA-ban is azért népszerűek, mert sok államban külön idény van elöltöltőkre, amikor mással nem lehet vadászni, és ilyenkor szívesebben használnak a modern puskások olyan elöltöltőt, mely nem tér el sok mindenben egy modern puskától. Persze lehet, hogy én tévedek.

Ettől függetlenül ígérem, hogy lesz modern elöltöltős videó és cikk is hamarosan.

Üdv
SC
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #63 Dátum: 2013. Január 04. - 01:31:49 »

Szia Bentshaft!

A modern elöltöltők közül Pedersolik vannak nálunk is. Hasonlóak a Knight puskákhoz. Ezeket is teszteltük egyébként az MKH-ban, simán elérhető velük a 3700 J energia. Magnum csőfarral bírnak és 150 grain 3Fg Swiss töltetig tölthetőek, ami igen komoly mennyiség. .50-es kaliber, 1:24"-es huzagemelkedés.

Itt látható a cucc:
http://www.kapszli.hu/hu/shop/1219

Nekem igazából a modern elöltöltők nem éppen a szívem csücskei. Szerintem az USA-ban is azért népszerűek, mert sok államban külön idény van elöltöltőkre, amikor mással nem lehet vadászni, és ilyenkor szívesebben használnak a modern puskások olyan elöltöltőt, mely nem tér el sok mindenben egy modern puskától. Persze lehet, hogy én tévedek.

Ettől függetlenül ígérem, hogy lesz modern elöltöltős videó és cikk is hamarosan.

Üdv
SC

Az ijaszatba is van igy, legtobbszor akik tradicionalis ijakat lonek nemigen eppen a szivuk csucske a modern csigas ijak (de a tradicionalis ijaszok kozt ugyanakkor sokkal ritkabb a komoly vadaszijasz tapasztalataim szerint.... itt mifelenk legalabbis)
En is az eloltoltosdit egy Hawken musketaval kezdtem anno a '80 as evek kozepen, fekete puskaporral es rongyfojtasos olomgolyoval (vagy zsirozott 385 grain-es Buffalo olom lovedekeket nyomkodtam bele..un. "Buffalo Bullets") Oklomnyi szoras volt a legjobb 50m-en, amit ossze tudtam nyogni....tavcso nelkul.
Csinaltam nehany evig vele ejtettem is nehany feherfarku szarvast de mindig feltem a sebzestol, meg attol, hogy nem fog elsulni a fegyver foleg miutan orakat fagyoskodtam valahol egy magaslesen (foleg ha nedves, esos  volt az ido ami Okt.  Nov. nem ritka)  nem is mertem messzebbre loni vele, ettol eltekintve sok kellemes vadaszati emlekem, elmenyem fuzodik hozzaja, es nagyon erdekes es szorakoztato ez az egesz primitiv loveszet.
 Az enyem caplock fegyver volt,  flintlock-ot lottem de nem vadasztam, szerintem ez tenyleg csak szorakozni lovoldozni valo inkabb tul unpraktikus, sok a gond vele vadaszatkor.  Nagyon sokat lottunk celba veluk kint csak szorakozasbol.
 
Nemsokara megjelentek az elso modernebb eloltoltos in-line fegyverek, vettem is egy MK 85 Knight-ot rogton, hat 100m -en oklomnyit lottem 3-as sorozatba tavcso nelkul, csotisztitas nelkul a lovesek kozbe Hornady XTP 45 kaliberu 230 grain -es pisztoly rez lovedekkel sabotba helyezve, hogy legyen 50-es kaliber mint a fegyver.  Huha gondoltam,  gyorsan radobtam egy fix 4X Leupoldot (erre lehetett, meg volt furva) es rogton inches lett a szoras 3 lovesbol 100-on konszisztensen, es csak ezutan huztam at a csovet egy tisztito rongyal.  Kituno fegyver volt tobb mint 10 evig vadasztam vele sok nagyvadat ejtett. Vegul is meguntam, tul konnyu volt ezzel is vadaszni....200m-re jo tamasztekbol halalos volt.....tovabb nem is probaltam.

Az USA-ban es Kanadaba is kulon ideny van eloltoltosre minden allamba .....(extra 3 het itt nalam pl.) ettol fuggetlenul vadaszhatsz veluk a golyos fegyver idenybe is ha pont ugy akarod (kell venni egy golyos fegyver es a megfelelo idenybe levo vadra engedelyt, de hasznalhatsz eloltoltost, ijat vagy szamszerijat is a golyos fegyver idenybe...(de nem forditva)

PS.

150 grain puskapor az rutinos megszokott in-line eloltoltokbe, most mar 200 grain Pyrodex-es eloltoltok vannak melyek 750m/s-al  kopnek ki egy 19.5 gramos (300 grain)  lovedeket 4677 J energia leadassal.  Es a Pyrodex por mar kihalo felbe van, a Blackhorn 209, Triple7 puskaporok a nepszerubbek, mert tisztabak konnyu tisztitani a fegyvert utanuk, jobban, gyorsabban egnek, nem korozivak.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #64 Dátum: 2013. Január 04. - 07:23:31 »

Szia Bentshaft!

Véleményem szerint egy tradícionális elöltöltő és egy modern elöltöltő puska közt jóval kisebb a különbség, mint egy tradícionális íj és egy modern csigás vadászíj között. Tapasztalataim szerint - és egy bizonyos minőségi kategória felett - szinte bármelyik elöltöltő puskához meg lehet találni azt a töltetet, ami effektive lyukat-lyukba lő 50-100 m-en. A Hawkened ökölnyi szórásán is még biztosan tudtam volna fejleszteni kicsit. Mosolyog. Energiában sem kell szégyenkezniük. .50-es kaliber felett a jobb gyártók fegyvereivel simán elérhető a 3000 J. Ez minden hazai nagyvadra elegendő.

A modern elöltöltő vadászpuskák gyakorlatilag nem különböznek már a modern vadászfegyverektől. Az elöltöltő-fegyveres vadászatban pedig én pont azt látom az előnynek, hogy mivel kevesebb a vadászt segítő eszközökben a technikai tartalom, ezért a vadásznak kell képzettebbnek, ügyesebbnek lennie. Nálunk fel sem merül a lehetősége, hogy az elöltöltő fegyverek külön idényt kapjanak, így aki ezzel foglalkozik majd szerintem olyan vadász lesz, akit vonz a kihívás, szereti az egész kultúráját a dolognak, és nem a kényelmet, biztos sikert keresi a vadászatban.

A tradícionális elöltöltők kezelése tényleg bonyolultabb, mint a moderneké, és valóban jóval jóval érzékenyebbek a környezeti hatásokra, mint a modernek. De ha megtanulja az ember rendesen tölteni, védeni a nedvességtől, akkor éppen annyira biztos lesz, hogy elsül, mint a a modernek. Régen is tudtak ezzel vadászni, csak újra kell tanulni a 150-éves hagyományokat.

Mindezek mellett nem ítélem el egyáltalán azt, aki modern elöltöltővel szeretne vadászni, csak magamhoz közelebb érzem a tradicionális elöltöltőket, mert nehezebb vadászatot, több kihívást ajánlanak éa megkövetelik, hogy a vadász képezze magát. Ez kicsit olyan, mint hogy lőttem már sok szép vadat a 8x57-es céltávcsöves vadászpuskámmal, mégis akkor leszek libabőrös, amikor azokra a vadászatokra emlékszem, amikor a 44-40-es Winchesterrel nyílt irányzékkal cserkeltem őzre, vagy a 45-70-es Rolling Blockkkal diopterrel lőttem malacot.

Üdv
SC
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #65 Dátum: 2013. Január 04. - 07:31:45 »

Egyébként nagyon szívesen olvasnék tőled elöltöltő fegyveres vadászatokról élménybeszámolókat! Ha van hozzá kedved írhatnál mind tradicionális, mind modern vonalról.
Üdv
SC
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #66 Dátum: 2013. Január 07. - 17:02:23 »

Egyébként nagyon szívesen olvasnék tőled elöltöltő fegyveres vadászatokról élménybeszámolókat! Ha van hozzá kedved írhatnál mind tradicionális, mind modern vonalról.
Üdv
SC

Lehet, hogy csak en vagyok igy vele de az eloltoltossel, golyos fegyvereimmel tortent vadaszataimat nem tartom eleg izgalmasoknak, erdekeseknek, dramaiaknak ahoz, hogy beszamolokat irjak roluk.  Kijott a vad meglattam, meglottem 50-100-150-200m-rol szemembe nem eppen erdekfeszito, lenyugozo vadasz sztorik (nameg nem is voltak veszelyes vad vadaszatok, csak medve) Korulirasba meg nem vagyok valami jo.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #67 Dátum: 2013. Március 18. - 08:15:59 »

Sziasztok!



Ajánlom figyelmetekbe a következő riportot, amit az ECHO Tv a Fehován készített velem:



13:30-tól kezdődik az elöltöltős téma.

http://www.echotv.hu/videotar.html?mm_id=206&v_id=18364


Üdv

SC
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #68 Dátum: 2013. Március 18. - 09:39:47 »

Ágij Sándor vadászkollégánk Kanadában ejtette el ezt a medvét .50-es elöltöltős puskával. És még mondják azt, hogy az elöltöltő fegyvernek nincs megfelelő ölőereje.

Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #69 Dátum: 2013. Március 18. - 09:49:10 »

 Ez úton is köszönöm Space Cowboy-nak, hogy kisegített mint pithecus antitechnikust ( nem és nem megy ez e rohadt képfeltöltés). Szóval a drága "fogadot testvérem" tavaly júniusban volt kinn Bentshaft hazájában, pontosabban a franciák lakta Qebeck tartományban. A fegyver egy Thomson Countender volt, sajnos nem tudom milyen távcsővel, és azt sem milyen lövedék és töltet kombinációt használt, de tény hogy 8O méterről hajszálpontosan szíven lőtte Maci Lacit, aki egy ideig bambán bámult, majd kilehelte lelkét. Szóval tény és való hogy van ezekben a modern elöltöltőkben "krafft". 
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #70 Dátum: 2013. Március 18. - 10:06:14 »

80 méterről? Ideális elöltöltő fegyveres vadásztávolság!! Gratulációim az elejtőnek még egyszer!

Az 50-es elöltöltős pedig ezen a távon mindenre képes...
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #71 Dátum: 2013. Március 18. - 10:09:57 »

 No azért kell egy adag huculos hidegvér hozzá, mert itt aztán nincs második lehetőség. És a helyiek szerint állítólag Maci Laci nagyon goromba is tud lenni. Egy két pofonnal le tudja rendezni az embert örökre.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #72 Dátum: 2013. Március 19. - 03:06:41 »

Szep medve, gratula a baratodnak. Latom tortenetesen Quebec-be is jo alnovenyzetes a hely ahol pont vadaszott, akar itt nalam. Sok ismerosom hasznal TC Contender-t kituno in-line fustolgok.
Az eloltoltos fegyverek 250-300 grain-es lovedekeik oloereje brutalis.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #73 Dátum: 2013. április 30. - 08:36:50 »

Hölgyeim, Uraim!
Jó híreket jelentünk most be az elöltöltő fegyveres vadászat, lövészet
szerelmeseinek! Kérlek szentelj öt percet ezeknek a híreknek, fontosak
hobbink szempontjából! Segíts azzal nekünk, hogy megosztod a hírt! Köszönjük!

http://www.kapszli.hu/hu/news/176

Üdv
SC
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #74 Dátum: 2013. Július 14. - 08:56:00 »

Hölgyeim, Uraim!

Ismét egy fontos lépés az elöltöltő fegyveres vadászat - és nem mellesleg (sőt!) az összes hagyományos vadászati mód - érdekében!

http://www.kapszli.hu/hu/news/212

Ismét egy fontos lépéssel kerültünk közelebb a magyarországi elöltöltő fegyveres vadászat megvalósulásához. Együttműködésünk nem új keletű a hagyományos vadászati módok képviselőivel, hiszen céljaink, gondjaink, jövőnk közös, így kézenfekvő volt, hogy az érdekvédelem terén is egymásba kapaszkodjanak a hagyományőrző vadászati módok, a magyar vadászati kultúra őrei. A megállapodás védnöki szerepét dr. Semjén Zsolt (OMVV) és Feiszt Ottó (OMVK) vállalta.



Üdv
SC
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: