Oldalak: 1 ... 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 [776] 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1922676 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #11625 Dátum: 2016. Január 15. - 20:09:15 »

Emelem

Zoli higgy nekem:

Ezt a sok energiát amit a szarvasbika kérdésbe forgatsz ne ide tedd, picit tedd félre későbbre, ...ez zsákutca!  Figyelmes olvasás

A természet felépülésén, felépítésén a Teremtésen gondolkozz. Hogyan lehet, hogy télen itt körülöttem minden élőlény eltűnik, aztán tavasszal minden megújulva megjelenik... növények virágok, rovarok, madarak...stb Nehogy azt mondja valaki, hogy minden élőlény a fakéreg alá menekül, mert a favágókra fröcskölne a vér a fa vágásakor,  Ördög vagy a föld alá...  :Mosolyog  Röhög   Miért jelenik meg milliónyi új állat és növényfaj minden évben? Miért van két agyféltekéd, és miért csak pár százalékát használod... De ha nagyon ragaszkodsz a gímszarvasbikához, miért két agancs van a fején? ...és mégsincs két egyforma félszár agancs! Abszolút nincs két egyforma semmilyen szempontból! Egy agancs is elég volna a feje közepén, mint az orrszarvúnak nem? Lehet erről is teóriát folytatni, de mindenkinek igaza lesz, a másik fél nem tudja bebizonyítani az ellenkezőjét! Hogyan? !  Figyelmes olvasás Két szemed van..., de minek? ( én tudom, sejtem miért) de Te tudod miért? A nyakad eltudod forgatni, egy szem is elég volna...  Kacsint Ördög De nehogy valaki "logikusan" kiszúrja az egyik szemét, mert szükség lesz még a későbbiekben rá!  Röhög

Télen nagy hidegben szélcsendben, ülj le a nagy lábas erdőbe a fák közé, dőlj neki egy fának és abszolút ne mozdulj! Ha eltelt egy perc, mit érzékelsz az érzékszerveiddel? mi változik körülötted? ...ne mozdulj...és egy óra múlva mi változik körülötted? SEMMI !!! Csakis benned változik valami, ( nehezebben veszed a levegőt, szét fagysz, Ördög lassul a vérkeringésed a szívverésed, éhes, szomjas leszel) a környezeted változik? a fák, bokrok változnak? növények...stb. semmi nem változik! A lesen ülve is lehet ezt tapasztalni, főleg amikor egyetlen vad sem mozdul... Miért van ez? De ülhetsz ott több órán vagy napon keresztül is, csak az idő fog változni a környezted nem! Vagyis nem érzékeled, ahogyan az változik, miért? A természetben 2-3 emberi óra jelentéktelen idő!  OOO Ördög
Te visszatértél ahhoz az időszakhoz amikor a tudatára ébredt ember rácsodálkozott a világra. Nem értette a dolgok működését, kitalálta hát a vallást.
A tárgyi tudásod meglehetősen csekély ezért Te is belemagyarázod mindenbe a misztikumot.
Ne érts félre, Einsten is Istenhívő volt. A "hogyan"-t megpróbáljuk leírni a tudomány segítségével, a "miért"-re viszont előbb-utóbb mindenki elfogadja, hogy valami felsőbb hatalom keze van a dologban.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11626 Dátum: 2016. Január 15. - 21:27:30 »

Te visszatértél ahhoz az időszakhoz amikor a tudatára ébredt ember rácsodálkozott a világra. Nem értette a dolgok működését, kitalálta hát a vallást.
A tárgyi tudásod meglehetősen csekély ezért Te is belemagyarázod mindenbe a misztikumot.
Ne érts félre, Einsten is Istenhívő volt. A "hogyan"-t megpróbáljuk leírni a tudomány segítségével, a "miért"-re viszont előbb-utóbb mindenki elfogadja, hogy valami felsőbb hatalom keze van a dologban.

 Emelem

Nem ismersz!

Írtam egy hosszabb verziót, de majd később... még nincs itt az ideje...

Hamarosan Mindent megfogok nektek mutatni, a legújabb emberi quantumi technikákon !!! persze csak annak akit érdekel, aztán ismét várom a véleményed!  Figyelmes olvasás

Isten létezik!  Emelem

Naplózva

" There is good out there "
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #11627 Dátum: 2016. Január 15. - 21:37:14 »



Isten létezik!  Emelem


Senki se vonja kétségbe.
Mindazonáltal hasznosnak tartanám, ha a misztikum kergetése helyett inkább a tárgyi tudásod bővítenéd, ha a képeiden először a racionális magyarázatot keresnéd és ha az végképp nem megy, akkor nyúlnál a természetfelettihez mint megoldáshoz.
Gondolok itt pl. a traktorfüst vs. kísértet témára.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #11628 Dátum: 2016. Január 15. - 21:41:22 »

Emelem

...... Két szemed van..., de minek? ( én tudom, sejtem miért) de Te tudod miért? ...

Van itt Vecsésen az egy fuvaros , aki ha a lovainak kiscsikója születik, rögtön kiszúrja a szemüket.   :Mosolyog Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #11629 Dátum: 2016. Január 15. - 21:46:33 »

A természet felépülésén, felépítésén a Teremtésen gondolkozz. Hogyan lehet, hogy télen itt körülöttem minden élőlény eltűnik, aztán tavasszal minden megújulva megjelenik... növények virágok, rovarok, madarak...stb Nehogy azt mondja valaki, hogy minden élőlény a fakéreg alá menekül, mert a favágókra fröcskölne a vér a fa vágásakor,  Ördög vagy a föld alá...  :Mosolyog  Röhög   Miért jelenik meg milliónyi új állat és növényfaj minden évben? Miért van két agyféltekéd, és miért csak pár százalékát használod... De ha nagyon ragaszkodsz a gímszarvasbikához, miért két agancs van a fején? ...és mégsincs két egyforma félszár agancs! Abszolút nincs két egyforma semmilyen szempontból! Egy agancs is elég volna a feje közepén, mint az orrszarvúnak nem? Lehet erről is teóriát folytatni, de mindenkinek igaza lesz, a másik fél nem tudja bebizonyítani az ellenkezőjét! Hogyan? !  Figyelmes olvasás Két szemed van..., de minek? ( én tudom, sejtem miért) de Te tudod miért? A nyakad eltudod forgatni, egy szem is elég volna...  Kacsint Ördög De nehogy valaki "logikusan" kiszúrja az egyik szemét, mert szükség lesz még a későbbiekben rá!  Röhög

Télen nagy hidegben szélcsendben, ülj le a nagy lábas erdőbe a fák közé, dőlj neki egy fának és abszolút ne mozdulj! Ha eltelt egy perc, mit érzékelsz az érzékszerveiddel? mi változik körülötted? ...ne mozdulj...és egy óra múlva mi változik körülötted? SEMMI !!! Csakis benned változik valami, ( nehezebben veszed a levegőt, szét fagysz, Ördög lassul a vérkeringésed a szívverésed, éhes, szomjas leszel) a környezeted változik? a fák, bokrok változnak? növények...stb. semmi nem változik! A lesen ülve is lehet ezt tapasztalni, főleg amikor egyetlen vad sem mozdul... Miért van ez? De ülhetsz ott több órán vagy napon keresztül is, csak az idő fog változni a környezted nem! Vagyis nem érzékeled, ahogyan az változik, miért? A természetben 2-3 emberi óra jelentéktelen idő!  OOO Ördög
[/quote]

Szia!

Amikor ezt elolvastam csak azt akartam meg kérdezni ,hogy ki a dílered mert amit szedsz,jobb mint a soproni kékfrankos.
De az utolsó hozzászólásodat olvasva inkább Csernus doktort javasolnám.

Üdv
Laci
Naplózva
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #11630 Dátum: 2016. Január 15. - 21:51:33 »

Van itt Vecsésen az egy fuvaros , aki ha a lovainak kiscsikója születik, rögtön kiszúrja a szemüket.   :Mosolyog Fejvakarás

És még vannak akik ezek után hiszik,hogy az ember(bár az ilyet még állatnak sem nevezném,csak fehérje halmaznak) isten teremtménye?

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #11631 Dátum: 2016. Január 15. - 21:53:40 »

Sziasztok!     Én is gondolkodom ezen a dárdás agancs dolgon.Evolúciós szempontból van jó és rossz oldala. Ha a bika harcol akkor támadni és sérülést okozni nagyon előnyös,viszont védekezni,vagy támadást elhárítani nem praktikus ezért evolúciós szempontból káros a dárdásra nézve!  Hiszen a dárda végén nincs korona se villa ami távol tarthatná a támadást,a nagy villa vagy korona minden akadály nélkül jut el a dárdás testéig,a dárdás már csak a középágában vagy a szemágában bízhat,különben keményen megszúrják! Főleg a mindkét oldalon dárdás bika elég sérülékeny lehet.Egy -két gyilkos bika rájöhetett egy bizonyos technikára és sikeres tud lenni,de ilyenből nincs sok,amerre én járok nincs is komoly dárdás .Egy-két éve lőttek ki egy nagy dárdásat ,de az is csak a visszarakás miatt volt dárdás,bőgéskor nem szúrt meg egy bikát sem ,a tekintélyével uralta bőgőhelyet!

 Igen Igen Igen Bravó

Akár milyen hihetetlen, de ez a valóság!   És, hogy miért olyan viszonylagosan kevés a dárdás bika, az pedig abból adódik, hogy a tehén génjei örökítenek 60-80 százalékban, így a kevés dárdás  örökítése elenyésző!
Mindezt nem kitaláltam, hanem több, hosszas, a témával kapcsolatos beszélgetés után,  ezt a választ kaptam (a 70-es évek végén, 80-as évek elején) Szederjei Ákostól is.

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11632 Dátum: 2016. Január 15. - 23:07:45 »

Senki se vonja kétségbe.
Mindazonáltal hasznosnak tartanám, ha a misztikum kergetése helyett inkább a tárgyi tudásod bővítenéd, ha a képeiden először a racionális magyarázatot keresnéd és ha az végképp nem megy, akkor nyúlnál a természetfelettihez mint megoldáshoz.
Gondolok itt pl. a traktorfüst vs. kísértet témára.

Boar!  Emelem

Bár személyesen nem ismerjük egymást, de tudom, hogy itt a fórumon a hozzászólásaimból kihámoztad, hogy nem beszélek félre, ( modik is!  Emelem) nem egy hülye hazudozós gyerek vagyok, mert, hogy a Te szavaiddal éljek rég kib@sztál volna innen!  Ördög ...és ezért is vagyok még én is itt! Tudod, hogy sehol máshol nem "okoskodok" se facebook, se máshol... Meg van az oka... Ha itt az idő, megmutatok, bizonyítok mindent!  Emelem

Naplózva

" There is good out there "
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #11633 Dátum: 2016. Január 15. - 23:46:20 »


Isten létezik!  Emelem

 

Gondolom épp ezét keverednek az izmusok a gondolatmenetedben.
Pl.; a szarvas létezése messze az isten kitalálása elötti időkbe visszavezethető egéssz az összarvasig. A késöbbi időkbeli fejlődése, átalakulása, követve az időjárás vagy más egzébb behatásokat, vagyis ez nem kitalált hanem materiális átalakulás.
Kezzel fogható emberi érzékszervekkel tapintható, tárgyi bizonyitékok. Sőt, a fajok eredete, az utaik esetleges szétválása mind-mind követhető és bizonyitható!
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11634 Dátum: 2016. Január 16. - 09:16:13 »

Igen Igen Igen Bravó

Akár milyen hihetetlen, de ez a valóság!   És, hogy miért olyan viszonylagosan kevés a dárdás bika, az pedig abból adódik, hogy a tehén génjei örökítenek 60-80 százalékban, így a kevés dárdás  örökítése elenyésző!
Mindezt nem kitaláltam, hanem több, hosszas, a témával kapcsolatos beszélgetés után,  ezt a választ kaptam (a 70-es évek végén, 80-as évek elején) Szederjei Ákostól is.



   A tehén valóban képes sokkal nagyobb mértékben javítani az esetleges rosszabb bika örökítő anyagán. De például Indiában is javíthatna, hiszen minden szarvasfaj bikája koronátlan. Még sem teszi!  Miért?????   Mert a túlélés, az alkalmazkodás az evolúcio koncepciója felülírja .....Le vannak árnyékolva azok a gének, feltéve, ha egyáltalán megvannak, amelyek lehetővé tennék a korona képzését. Az ő idejük majd csak akkor fog elkövetkezni, ha a nagymacskák létszámának csökkenése, azon határpont alá csökken, amikor már a szarvasfajok fennmaradását, élelemszerző tevékenységük nem veszélyezteti. Akkor van itt az idő a koronaképzés evoluciós megindulásának. Ez a nagymacska kipusztulás Európában,  Amerikában és Ázsia más részein is időben hamarabb zajlott le és azért vannak ott már koronás agancsok is a szarvasok esetében. De ha megnézed mondjuk Dél-Amerikát, ahol, a jaguár még teljes gőzzel vadászik......Na akkor az un. veado vagyis a mocsári szarvasnak esélye sincsen koronát nevelnie.....
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11635 Dátum: 2016. Január 16. - 09:34:08 »

 

Gondolom épp ezét keverednek az izmusok a gondolatmenetedben.
Pl.; a szarvas létezése messze az isten kitalálása elötti időkbe visszavezethető egéssz az összarvasig. A késöbbi időkbeli fejlődése, átalakulása, követve az időjárás vagy más egzébb behatásokat, vagyis ez nem kitalált hanem materiális átalakulás.
Kezzel fogható emberi érzékszervekkel tapintható, tárgyi bizonyitékok. Sőt, a fajok eredete, az utaik esetleges szétválása mind-mind követhető és bizonyitható!


Nem tudom milyen izmusokról beszélsz!  Fejvakarás

Ha jól érzed magad a bőrödben és elég a szerinted "Isten előtti" ősszarvasig visszavezetned az evolúciót HAJRÁ!

A saját tested is vezesd vissza a majomig aztán ne gondolkodj tovább, érezd jól magad a "matériában"!   Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #11636 Dátum: 2016. Január 16. - 10:38:34 »

   ha megnézed mondjuk Dél-Amerikát, ahol, a jaguár még teljes gőzzel vadászik.....

Onnét meg átnézel a Tajgába , ahol a városi prémvadász odafagy a nyírfácskához meg Kanadába a medvék , farkasok , pumák  , hiúzok közé és lehet számolni a jávor , a vapiti , a rén , a fehérfarkú , az öszvér , a gím ágszámait !

Azért szeretünk a szabad természetben lenni, mert annak nincs rólunk véleménye. ( Friedrich Nietzsche )

Nem tudom milyen izmusokról beszélsz!  Fejvakarás

Arkhé és Taoista terészetfilozófia .  Bükkfa tövében ülés közbeni elmélkedés a tavaszonként megjelenö suszterbogár isteni csodájáról .

 Ördög Fej a falba


Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11637 Dátum: 2016. Január 16. - 11:21:36 »


Arkhé és Taoista terészetfilozófia .  Bükkfa tövében ülés közbeni elmélkedés a tavaszonként megjelenö suszterbogár isteni csodájáról .

 Ördög Fej a falba


Nem tudom ki az a fazon és nem is érdekel!  Figyelmes olvasás Röhög

A saját gondolataim írtam le, rámutatva a különböző idősíkokra, idődimenziókra...   Figyelmes olvasás
Naplózva

" There is good out there "
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #11638 Dátum: 2016. Január 16. - 11:28:35 »

 Türelmetlen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #11639 Dátum: 2016. Január 16. - 12:09:47 »

Arkhé: kezdet, őselv, ősforma, ősanyag. Az összes létezőnek közös ősoka.  / Wikipédia /
Naplózva
Oldalak: 1 ... 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 [776] 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: