Oldalak: 1 ... 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 [710] 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1922742 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #10635 Dátum: 2015. április 08. - 12:54:00 »

Ez elég gyatra, egy vadló telibe találó rúgása vitte az egész alsóállkapcsot....több magyarázó video is van a youtube-on a smiledon hatékonyságáról... Ott egyszer sem támad gerincvelőre....hanem inkább a vastagbőrű mamutokat abajgatta nagy sikerrel, ráadásul egyedül, ami kész hülyeség....


Bennem az merült fel a dologgal kapcsolatban, hogy a kardfogú egy "antik hiéna" volt. Azért kellett a speciális fog, és azért olyan amilyen, mert hatalmas testű és nagyon vastag és szívós bőrű tetemeket kellett felbontania vele. Így lehetett sikeres, ő azonnal nagy koloncokat tudott a megtalált friss tetemből is kivenni, nem kellett várni, míg annyira oszlásnak indul a test, hogy könnyedén megbontható legyen. Gondoljunk bele, egy keselyű hogyan kezdene ki egy frissen elhullott elefántot - meredek hasonlattal élve -? Maximum a természetes testnyílásoknál-szemnél...Na és ha bezabált a kardfogú, akkor a családnak is komoly koloncot bírt elcipelni hazafelé, ezért masszívabb az eleje. Nem hiszem, hogy kockáztatta volna a spéci bontó pengéket egy esetleges harc közbeni pofán rúgással. Ez egy erősen egy feladatra specializálódott állatfaj lehetett, ami talált egy lukat, egy ziccer helyzetet a jobb megélhetésre és folyamatosan alkalmazkodott hozzá. Végül zsákutcába futott a mutatvány, mert kivesztek. Hirtelen, drasztikusan beszűkültek a faj lehetőségei és nem tudott gyorsan átállni az új körülményekre. Ennyi jutott eszembe. Nem érzem komoly ragadozónak, inkább dögevő és alkalmanként zsákmányoló lehetett a látványos cicus. Wave 
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #10636 Dátum: 2015. április 08. - 13:35:52 »



Az azért nekem feltűnt, hogy nincs a helyén az alsó állkapocs.
Lehet, hogy akkor nem is nyílna ekkorára?  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #10637 Dátum: 2015. április 08. - 21:35:23 »

Az azért nekem feltűnt, hogy nincs a helyén az alsó állkapocs.
Lehet, hogy akkor nem is nyílna ekkorára?  Fejvakarás Vállat von

Szerintem még nagyobbra is kellett hogy nyíljon, mert csak úgy van értelme a két nagy fognak.
 Gondold el, mi értelme lenne ha csak egészen kis rés nyílna az alsó állkapocs és a két fog hegye között.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11258


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #10638 Dátum: 2015. április 08. - 22:15:58 »

Az azért nekem feltűnt, hogy nincs a helyén az alsó állkapocs.
Lehet, hogy akkor nem is nyílna ekkorára?  Fejvakarás Vállat von
120 fokig nyithatta  a száját.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #10639 Dátum: 2015. április 08. - 22:19:12 »

Szegény rozmárnak mekkorára kellett nyitnia? OOO
http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl:Noaa-walrus22.jpg
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #10640 Dátum: 2015. április 08. - 22:21:36 »

Szegény rozmárnak mekkorára kellett nyitnia? OOO
http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl:Noaa-walrus22.jpg
Rozmár...baszod, látnád az anyósomat, az mekkorára tudja nyitni... Rííí
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11258


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #10641 Dátum: 2015. április 08. - 22:23:20 »

Rozmár...baszod, látnád az anyósomat, az mekkorára tudja nyitni... Rííí
Akkor lesz egy fasza alátéted a fogainak?? Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #10642 Dátum: 2015. április 08. - 22:26:21 »

Akkor lesz egy fasza alátéted a fogainak?? Kacsint
Alá nem teszek semmit. Fölé két köbméter betont, ha egyszer méltó helyére kerül...biztos ami biztos... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11258


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #10643 Dátum: 2015. április 08. - 22:30:26 »

Alá nem teszek semmit. Fölé két köbméter betont, ha egyszer méltó helyére kerül...biztos ami biztos... Fejvakarás
Ilyenkor megnyugszok egy kicsit,hogy nem csak nálam edöjömészbódottá a zanyósviszony. Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #10644 Dátum: 2015. április 08. - 22:37:06 »

Ilyenkor megnyugszok egy kicsit,hogy nem csak nálam edöjömészbódottá a zanyósviszony. Röhög
Well, én biztosítom a Te alibid, Te az enyémet... Lő
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11258


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #10645 Dátum: 2015. április 08. - 23:13:09 »

Well, én biztosítom a Te alibid, Te az enyémet... Lő
Ördög

 
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #10646 Dátum: 2015. április 08. - 23:43:20 »

Bennem az merült fel a dologgal kapcsolatban, hogy a kardfogú egy "antik hiéna" volt. Azért kellett a speciális fog, és azért olyan amilyen, mert hatalmas testű és nagyon vastag és szívós bőrű tetemeket kellett felbontania vele. Így lehetett sikeres, ő azonnal nagy koloncokat tudott a megtalált friss tetemből is kivenni, nem kellett várni, míg annyira oszlásnak indul a test, hogy könnyedén megbontható legyen. Gondoljunk bele, egy keselyű hogyan kezdene ki egy frissen elhullott elefántot - meredek hasonlattal élve -? Maximum a természetes testnyílásoknál-szemnél...Na és ha bezabált a kardfogú, akkor a családnak is komoly koloncot bírt elcipelni hazafelé, ezért masszívabb az eleje. Nem hiszem, hogy kockáztatta volna a spéci bontó pengéket egy esetleges harc közbeni pofán rúgással. Ez egy erősen egy feladatra specializálódott állatfaj lehetett, ami talált egy lukat, egy ziccer helyzetet a jobb megélhetésre és folyamatosan alkalmazkodott hozzá. Végül zsákutcába futott a mutatvány, mert kivesztek. Hirtelen, drasztikusan beszűkültek a faj lehetőségei és nem tudott gyorsan átállni az új körülményekre. Ennyi jutott eszembe. Nem érzem komoly ragadozónak, inkább dögevő és alkalmanként zsákmányoló lehetett a látványos cicus. Wave 

Sajnos hétközben most nincs időm fórumozni, de a hétvégén, ha nem offolom vele a topicot, akkor közösen megoldjuk a kardfogú rejtélyt.....egyébként tökéletes a véleményed. A gyilkológépezet nem a kardfogú, hanem a macskák és a cápák, amelyek a legkisebbektől a legnagyobb testű példányokig tökéletes precizitással gyilkolnak és a mai napig sikeresek. A testnagyságban lévő változatosság pedig eleve egy evoluciós felkészülés a váratlan eseményekre. Nemegyszer előfordult már, hogy a 22-25 kg feletti élősúlyú fajok több mint 75 %-a kipusztult egy-egy komoly élőhelyi változás kapcsán. Ilyen esetben a kisebb súlyú fajok jelentősége a túlélés vonatkozásában felbecsülhetetlenül fontossá válik. A szarvas is ezt a stratégiát követi a picinyke muntyáktól a 600 kg-os jávorszarvasig.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #10647 Dátum: 2015. április 09. - 10:39:53 »

Szegény rozmárnak mekkorára kellett nyitnia? OOO

Szia Géza! Emelem

Én úgy tudom, hogy a rozmár nem élelemszerzésre, hanem legfőképpen "jégcsákányként"  használja a fogát!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #10648 Dátum: 2015. április 09. - 10:52:34 »

Szia Géza! Emelem

Én úgy tudom, hogy a rozmár nem élelemszerzésre, hanem legfőképpen "jégcsákányként"  használja a fogát!

Én meg úgy, hogy azzal ássa ki a talajból a kagylókat: "Az agyarak egyenesek vagy enyhén befelé hajlanak, az állat velük kaparja fel táplálékát a tengerfenékről."
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #10649 Dátum: 2015. április 09. - 12:06:29 »

Én meg úgy, hogy azzal ássa ki a talajból a kagylókat: "Az agyarak egyenesek vagy enyhén befelé hajlanak, az állat velük kaparja fel táplálékát a tengerfenékről."


Akkor én végig tévedésben voltam, én mindig azt hittem, késnyélnek növesztik Ördög Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 ... 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 [710] 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: