Oldalak: 1 ... 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 [649] 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1928117 alkalommal)
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #9720 Dátum: 2013. November 23. - 16:57:10 »

Most nagyon a partvonal mellől kiabálok be, de egy mondat azért megütötte a fülemet, mégpedig a "gímagancs-népvándorlás negatív hatása" összefüggésben.
Én visszaásnék egy kicsit korábbra, hogy valahogy megpróbáljam cáfolni ezt.
Az egyik érdeklődési területem a jégkorszak és faunája. A fosszilis agancsok nem erősítik meg a felvetett állítást: nincs vagy egyáltalán nem jellemző az "újzélandi" típus. Az ásatásokon felbukkanó, nagy számú gím lelet azt mutatja, hogy inkább a ma is hazánkban jellemző forma volt jelen a Kárpát-medencében. A Természettudományi Múzeumban látható kiállított darab jól tipizálja ezt. De ugyanilyen agancsformák kerültek elő az Istállós-kői és Szeleta-barlangból, a tatai Szelim-barlangból, a vértesszőlősi Homo heidelbergensis-telepről, az érdi Fundoklia-völgybeli neanderthalensis vadásztáborból.
(A spanyol és francia barlangrajzokon sem páros 40-es szarvasokat láthatunk...)
 Emelem
 
Ezért írtam, hogy a természetes körülmények között élő gímállományokban sehol sincs Új-z.-i típusú agancs, a mi bikáinkon a nagyüzemi mg.-i termelés segített ezt senki nem tagadja.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9721 Dátum: 2013. November 23. - 17:15:52 »

Olvasd el mégegyszer hogy miről írtam, nem tudom milyen vadőrökkel találkoztál eddig, de képzeld el,  vannak köztük  akik évtizedek óta próbálnak sokat tenni a szarvas-, és vadállományért mert ez a hivatásuk. Ha nem sütne szavaitokból a megvetés, hosszabban is válaszolnék.

És vannak, akik pont ennek az ellentétei (nem csak szarvas terén), s írja ezt egy kolléga.  Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #9722 Dátum: 2013. November 23. - 17:30:03 »

És vannak, akik pont ennek az ellentétei (nem csak szarvas terén), s írja ezt egy kolléga.  Emelem
Igen ebben az országban van sok rabló, és gyilkos is de nem a többség. Visszautasítom az általánosítást minden , a vadért élő hivatásos nevében.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9723 Dátum: 2013. November 23. - 17:34:41 »

Igen ebben az országban van sok rabló, és gyilkos is de nem a többség. Visszautasítom az általánosítást minden , a vadért élő hivatásos nevében.

Igen, az általánosítás nem szerencsés, viszont a jelenleg kialakult helyzet "elérésében" vastagon benne van a szakma is.  Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #9724 Dátum: 2013. November 23. - 17:35:34 »

Olvasd el mégegyszer hogy miről írtam, nem tudom milyen vadőrökkel találkoztál eddig, de képzeld el,  vannak köztük  akik évtizedek óta próbálnak sokat tenni a szarvas-, és vadállományért mert ez a hivatásuk. Ha nem sütne szavaitokból a megvetés, hosszabban is válaszolnék.


A magam részéről azt gondolom magyarul, s emberi hangnemben kérdeztem.Ellenére a te fenn gőg alulról felülre kesernyés szövegkörnyezetedet figyelmen kívül hagyva.Ha én meg vetéssel fogalmazok irányodba azt tudni fogod azonnal.Tehát a kérdésem ugyan az.Választ várok.
Naplózva

Amat Victoria Curam.
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #9725 Dátum: 2013. November 23. - 18:13:02 »

 Hivatásos  Emelem Igen Csupa fül vagyok. Türelmetlenül Tiszteletem minden becsületes hivatásos Magyar vadszerető embernek Igen Party István példája követendő S.Peti Emelem
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #9726 Dátum: 2013. November 23. - 18:18:39 »

Uraim!

Óvatosan... azzal a küldés gombbal.
 Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #9727 Dátum: 2013. November 23. - 18:23:39 »

Ha ismertétek Partyt, Böröczkit, Tóthot, Zilait, Bleiert, Hustit, Genáhlt, akkor tudjátok a választ, hogyan kell tenni a vadért. Én tőlük tanultam, nem a mínuszpont eltörlőktől. Persze minden szarvasos területnek megvan a maga névsora akikre büszkék lehetnek az ottaniak!
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9728 Dátum: 2013. November 23. - 18:28:42 »

"gímállományokban sehol sincs Új-z.-i típusú agancs, "    Röhög  Nyihi

A szarvast Európából vitték oda , nem onnét hozták ide !!!  Olyan típusú( ?) sokágú  szarvancs Európában is van . Woburn , Gut Gollin , Warnham , még szabad területen is ! Mnden országban (mi is) , amelyik tagja az Európai Szarvastenyésztők Szövetségének !

                                          

Ezt a témát többször átbeszéltük már a Fórumon , és én már unom is !   igaz a mottó , " Egy újszülöttnek minden vicc új ! "

Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9729 Dátum: 2013. November 23. - 18:29:51 »

Én tőlük tanultam, nem a mínuszpont eltörlőktől.

Ne vedd kötözködésnek, de mikor törölték el a minuszpontot? Tudtommal "csak" az érte járó közvetlen szankciót szüntették meg, de pl. felénk már tavaly is volt "bünti" a 15 % feletti hibás kilövésért.  Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #9730 Dátum: 2013. November 23. - 18:37:38 »

Ne vedd kötözködésnek, de mikor törölték el a minuszpontot? Tudtommal "csak" az érte járó közvetlen szankciót szüntették meg, de pl. felénk már tavaly is volt "bünti" a 15 % feletti hibás kilövésért.  Emelem
Lehet a szavakon lovagolni persze, nyilván a szankciókra értettem : 15 éve büntetlenül lövik --nem mindenhol-- a középkorú koronás bikákat, persze hogy kevés az öreg. Akik a szankciók korában tanultak bírálni azok később sem lövettek ilyeneket.
Naplózva
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #9731 Dátum: 2013. November 23. - 18:42:10 »

"gímállományokban sehol sincs Új-z.-i típusú agancs, "    Röhög  Nyihi

A szarvast Európából vitték oda , nem onnét hozták ide !!!  Olyan típusú( ?) sokágú  szarvancs Európában is van . Woburn , Gut Gollin , Warnham , még szabad területen is ! Mnden országban (mi is) , amelyik tagja az Európai Szarvastenyésztők Szövetségének !

                                          

Ezt a témát többször átbeszéltük már a Fórumon , és én már unom is !   igaz a mottó , " Egy újszülöttnek minden vicc új ! "


Ha nem akarod ne értsd amit írtam, én is unom.
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 23. - 19:03:01 írta Sakac » Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9732 Dátum: 2013. November 23. - 18:51:40 »

Lehet a szavakon lovagolni persze, nyilván a szankciókra értettem : 15 éve büntetlenül lövik --nem mindenhol-- a középkorú koronás bikákat, persze hogy kevés az öreg. Akik a szankciók korában tanultak bírálni azok később sem lövettek ilyeneket.

Azért nem ilyen egyszerű az összefüggés.  Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #9733 Dátum: 2013. November 23. - 19:28:40 »

Olvasd el mégegyszer hogy miről írtam, nem tudom milyen vadőrökkel találkoztál eddig, de képzeld el,  vannak köztük  akik évtizedek óta próbálnak sokat tenni a szarvas-, és vadállományért mert ez a hivatásuk. Ha nem sütne szavaitokból a megvetés, hosszabban is válaszolnék.

Szervusz Hivatásos!

Ezt a megvetést kár feszegetni, mert ez  erősen kétoldalú dolog! Sőt, és inkább azt érzem, hogy erősebben a hivatásosok felől, a nem hivatásos vadászok felé érződik ez!
Hogy vannak akik szívükön viselik a vad sorsát, és évtizedek óta sokat tesznek érte, az tény, és nagyon dicséretes. A magam részéről ezt el is várnám minden hivatásos vadásztól, már csak azért is, mert ez a tanult hivatása, és ez a munkája! Az elmúlt közel ötven évben sok elhivatott vadőrrel és sok igaz Vadásszal találkoztam, de bátran merem mondani, hogy az összképben csak elenyésző hányad.  Gondolom neked sem kell nagyon mondani, hogy sajnos sokan ha elvégzik az iskolát, szereznek egy állást megáll részükre a világ! A legtöbben egy szakkönyvet nem vesznek többet  a kezükbe, halvány lila fogalmuk sincs a változásokról, előírásokról, rendeletekről. Soknak még az évi továbbképzés is csak nyűg!  (Elég, ha megnézed hányan vannak fent aktívan a vadászati témájú fórumokon, pedig nekik kellene alakítani, irányítani a nem hivatásos vadászok szemléletét.  Legalább is szerintem!)
Hidd el nem érdemes ebbe belemenni, mert csak vita van belőle!

 Wave Attila



De, hogy visszatérjünk a szarvasra.  
Régóta gondolkozok azon, hogy a természetben általában azok az állatok maradnak fent, amelyek erősebbek, életképesebbek a többinél. Ebből kiindulva az lenne a logikus, hogy a "gyilkos bakok" "dárdás bikák" uralják az erdőt, de mégsem így van. Egy dárdás bikának, ág nélküli baknak sokkal nagyobbak  a túlélési esélyei, és mégsem ezek vannak többen.  Miért?  Fejvakarás Vállat von

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9734 Dátum: 2013. November 23. - 19:40:02 »

De, hogy visszatérjünk a szarvasra.  
Régóta gondolkozok azon, hogy a természetben általában azok az állatok maradnak fent, amelyek erősebbek, életképesebbek a többinél. Ebből kiindulva az lenne a logikus, hogy a "gyilkos bakok" "dárdás bikák" uralják az erdőt, de mégsem így van. Egy dárdás bikának, ág nélküli baknak sokkal nagyobbak  a túlélési esélyei, és mégsem ezek vannak többen.  Miért?  Fejvakarás Vállat von

Mondjuk azért, mert az ember által támogatott szelekció "szenvedő alanyai", nemkívánatosak az állományba (magyarul lövi aki látja). Aztán ki tudja, hogy egy ember által nem szabályozott környezetben melyik "típus" lenne életképes.

Hogy egy kicsit "alakítsam, irányítsam a nem hivatásos vadászok szemléletét".  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 [649] 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: