Oldalak: 1 ... 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 [385] 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1922759 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5760 Dátum: 2011. Október 13. - 15:37:23 »

Sziasztok!

Elkészült a video ha érdekel, nézzétek meg.

 Emelem

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/Mhl78BtpBLA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 Igen Taps
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #5761 Dátum: 2011. Október 13. - 18:19:25 »

Feri!
Gratulálok a sikeres vadászathoz és köszönjük a leírt vadász élményedet! Igen Emelem Taps
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #5762 Dátum: 2011. Október 14. - 12:38:01 »

Szentpeterföldén ma 14h-tól van az agancsmustra!
 Reggel ott mentem el a vadászház mellett, már készülődtek, de sajnos nem volt időnk körül nézni Rííí
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #5763 Dátum: 2011. Október 14. - 18:31:43 »

Senki nem volt Szentpeterföldén? Vállat von
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5764 Dátum: 2011. Október 14. - 21:59:17 »

Én most értem haza onnan .

 Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5765 Dátum: 2011. Október 14. - 22:27:50 »

Mivel ezt írtad a reményem icipicit méghalványabb, a gímszarvas jövőjével kapcsolatban... Nem Egyszer azt mondta nekem egy idősebb, bölcs, természet szerető vadász ember,  hogy mutasd a tapasztalataid, hagy tanuljanak mások is, főleg a fiatalok. Remélem a fiataloknak tudtam picit segíteni, pár új dolgot mutatni ezen a téren is. Közel 30 év alatt keményen és megszállottan szívtam magamba az ismereteket, rengeteg pénzembe időmbe került, hogy tanulmányozhattam a gímszarvas agancsait. De örülök neki, hogy volt lehetőségem, mert mindezt szívvel lélekkel és hobbiból, szórakozásból tettem. Azok a tapasztalt vadászemberek, akik a hosszú évek során segítettek felkutatni az agancsokat, megbeszélni, lefotózni, nem hazugok, és értik a dolgukat, de te most meghazudtoltad őket! Kétségbe vonod az állításaink! Ez szomorú!

Én inkább ezúton mondanék köszönetet nekik, hogy fotózhattam, hogy megosztották velem tapasztalataikat, hogy segíthettük egymást minden téren! Bármilyen szarul is áll a mai gímszarvas állomány helyzete, megnyugvással tölt el, hogy vannak nagyon jó vadász szakemberek is, nem csak olyanok akik állandóan kételkednek, kétségbe vonnak minden rajtuk kívül létezőt, és önfejűen rohannak az alagút sötét vége felé! Örömmel tapasztaltam, hogy ezen a fórumon is többségében a vadat, természetet szerető emberekkel találkoztam, akik értik a dolgukat, szeretik amit csinálnak, és még "nem fásultak el", reálisan mérlegelnek, Ők sokat tehetnének, (a maguk módján) tesznek a gímszarvas jövője érdekében, a saját érdekünkben!

ui: úgy látom, gondolom, ("tudom?"), hogy még arra a "messzi" Dunántúlon sem szaladgálnak kettesével a totál egyforma agancsú 10 kiló fölötti bikák, nem még erre, svferi (UTÓDOD  Taps) csak szeretné... (?)   (nem tudom... Fejvakarás én igen!)


Kedves Alagútmániás ELACCC!
Értékelem a jó szándékodat,de szeretném,ha ezt kis kezed mutatóujjának lefordítása nélkül tennéd!
Mint írtam,legalább olyan régen foglalkozom a gímszarvassal,mint Te.
Szakmaválasztásomat gyerekkori élmények erősítették meg.Említettem már,,nem tudtam a nagy elődök szarvastípus meghatározásaiban nem tudtam eligazodni.Ezért foglalkoztat a kérdés már negyven éve.
Megfigyeléseimet egy másik,mások által kezdeményezett  rendszerezésbe próbálom beépíteni és  továbbfejleszteni.
Azt,hogy jó úton járok-e,Forsterh és Karácsony Karl barátaim másképp látják.
Én látok az agancsokban olyan bélyegeket,melyeket az eddig általad írtak alapján úgy gondolom,hogy Te nem látod,ezért más  a véleményünk.Amíg észrevételeimet nem rendszereztem,addig csak egyszerűen ,indoklás nélkül cáfolok.Gondolataimat nem akarom magammal vinni a sírba,szándékomban áll nyomtatott formában itt hagyni.
Addig is kérjük fel Karl barátunkat ítélkezésre,mert ő a fórumosok egyik legtapasztaltabbjainak egyike és mellette ismeri részben az én szemléletemet.
Visszatérve a kettővel előbbi hozzászólásodhoz,a kezedben tartott kis agancs egy egészen más típus képviselője.Jó élőhelyre kerülve a terítéken levő aranyérmes szintet érne el,a kis középágú,amit a kezedben tartasz pedig elérné a 120 CIC pontot.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5766 Dátum: 2011. Október 14. - 22:29:15 »

Én most értem haza onnan .

 Emelem
Én is!Milyen kicsi a Világ!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #5767 Dátum: 2011. Október 15. - 06:41:47 »

http://zalaihirlap.hu/fokusz/20111014_trofeaszemle#s=rss
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5768 Dátum: 2011. Október 15. - 08:55:41 »

Kedves Alagútmániás ELACCC!
Értékelem a jó szándékodat,de szeretném,ha ezt kis kezed mutatóujjának lefordítása nélkül tennéd!
Mint írtam,legalább olyan régen foglalkozom a gímszarvassal,mint Te.
Szakmaválasztásomat gyerekkori élmények erősítették meg.Említettem már,,nem tudtam a nagy elődök szarvastípus meghatározásaiban nem tudtam eligazodni.Ezért foglalkoztat a kérdés már negyven éve.
Megfigyeléseimet egy másik,mások által kezdeményezett  rendszerezésbe próbálom beépíteni és  továbbfejleszteni.
Azt,hogy jó úton járok-e,Forsterh és Karácsony Karl barátaim másképp látják.
Én látok az agancsokban olyan bélyegeket,melyeket az eddig általad írtak alapján úgy gondolom,hogy Te nem látod,ezért más  a véleményünk.Amíg észrevételeimet nem rendszereztem,addig csak egyszerűen ,indoklás nélkül cáfolok.Gondolataimat nem akarom magammal vinni a sírba,szándékomban áll nyomtatott formában itt hagyni.
Addig is kérjük fel Karl barátunkat ítélkezésre,mert ő a fórumosok egyik legtapasztaltabbjainak egyike és mellette ismeri részben az én szemléletemet.
Visszatérve a kettővel előbbi hozzászólásodhoz,a kezedben tartott kis agancs egy egészen más típus képviselője.Jó élőhelyre kerülve a terítéken levő aranyérmes szintet érne el,a kis középágú,amit a kezedben tartasz pedig elérné a 120 CIC pontot.




Az, hogy állandóan kétségbe vonod azon állításaink, miszerint két vagy több hullott agancs, ugyan attól a bikától származik, (és ezáltal burkoltan lehülyézel bennünket) semmilyen szakmai felsőbbrendűséget nem sugároz felőled!

Az pedig, hogy itteni tapasztalatok nélkül,elmondod egy második agancsú, gyenge képességű, totál selejt, törpe bikáról, hogy Újzélandon, vagy egy vadaskertbe szezámpogácsával tömködve, esetleg génmanipuláltan, világrekord trófeás 250kilós állat lenne, szintén nem utal túl nagy (tapasztalatokkal szerzett) szakmai tudásra! Szerintem majd az írásaidba foglaltakat, szűkítsd le egy bizonyos elkerített részre,( a tapasztalataidra hivatkozva) és ne általánosságba írd, mert a hőn áhitott dicsőség, nagy bukta is lehet...  Na minden jót  Emelem 
Naplózva

" There is good out there "
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5769 Dátum: 2011. Október 15. - 11:15:24 »


Addig is kérjük fel Karl barátunkat ítélkezésre,mert ő a fórumosok egyik legtapasztaltabbjainak egyike és mellette ismeri részben az én szemléletemet.

Rendben, ezek szerint csak ő az, akinek a véleményét elfogadod.
...de akkor miért szólsz bele mások beszélgetésébe?
Ha számodra csak Karl az aki a mondandódat minősítheti, akkor nem értem miért szállsz be a "vitába" miért nem csak vele beszélgetsz, miért ereszkedsz le a pórnép közé, akinek véleménye, tapasztalata a fenti irományod alapján a fasorban sincs...mert csak egy emberre bíznád az ítélkezést.

Tényleg nem értem, hogy amennyiben amit fent idéztem igaz, miért állsz más halandóval szóba? Vállat von
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5770 Dátum: 2011. Október 15. - 22:07:03 »

Az, hogy állandóan kétségbe vonod azon állításaink, miszerint két vagy több hullott agancs, ugyan attól a bikától származik, (és ezáltal burkoltan lehülyézel bennünket) semmilyen szakmai felsőbbrendűséget nem sugároz felőled!

Az pedig, hogy itteni tapasztalatok nélkül,elmondod egy második agancsú, gyenge képességű, totál selejt, törpe bikáról, hogy Újzélandon, vagy egy vadaskertbe szezámpogácsával tömködve, esetleg génmanipuláltan, világrekord trófeás 250kilós állat lenne, szintén nem utal túl nagy (tapasztalatokkal szerzett) szakmai tudásra! Szerintem majd az írásaidba foglaltakat, szűkítsd le egy bizonyos elkerített részre,( a tapasztalataidra hivatkozva) és ne általánosságba írd, mert a hőn áhitott dicsőség, nagy bukta is lehet...  Na minden jót  Emelem 
Javasoltam,hogy bővítsd a módszereidet azzal,hogy megnézed,elképzeled az agancs keresztmetszetét 10 centiméterenként,akkor eljuthatsz oda,hogy nem csak nézed,hanem látod is az agancsot!Stílusodat és indulatosságodat figyelve és kijelentéseidet tanulmányozva(
 már majdnem arra gondoltam,hogy Te valójában a Forsterh vagy álnéven,de jobban belegondolva Ő akarva sem tudott volna olyan és annyi helyesírási hibát felhalmozni,mint Te.
A "szerintem" kezdetű mondatod első felét nem igazán értem,a második felére a válaszom az,hogy nem lesz bukta,mert nincs dicsőségvágyam.
Sosem hülyéztelek le burkoltan-az nem az én stílusom!Én még a vezérigazgatónak is megmondtam burkolatlanul a véleményemet,ezért nem lettem műszaki vezető.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5771 Dátum: 2011. Október 15. - 22:10:43 »

Rendben, ezek szerint csak ő az, akinek a véleményét elfogadod.
...de akkor miért szólsz bele mások beszélgetésébe?
Ha számodra csak Karl az aki a mondandódat minősítheti, akkor nem értem miért szállsz be a "vitába" miért nem csak vele beszélgetsz, miért ereszkedsz le a pórnép közé, akinek véleménye, tapasztalata a fenti irományod alapján a fasorban sincs...mert csak egy emberre bíznád az ítélkezést.

Tényleg nem értem, hogy amennyiben amit fent idéztem igaz, miért állsz más halandóval szóba? Vállat von
Ha csak egy keveset is tanultál volna psichológiát,nem mondanál ilyeneket rólam.Ha viszont tanultál,akkor nem tanultad meg jól az anyagot!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #5772 Dátum: 2011. Október 16. - 09:08:22 »

Üdv!
Kezd fárasztóvá válni a helyzet!
Naplózva
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #5773 Dátum: 2011. Október 16. - 10:10:54 »

Senki nem rak fel képeket a trófeaszemléről ?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5774 Dátum: 2011. Október 16. - 10:29:32 »

Ha csak egy keveset is tanultál volna psichológiát,nem mondanál ilyeneket rólam.Ha viszont tanultál,akkor nem tanultad meg jól az anyagot!

Érdemi válasz volt!  Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 [385] 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: