Oldalak: 1 ... 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 [383] 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1922676 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5730 Dátum: 2011. Október 11. - 09:58:32 »

"Sajnos idén aranyérem nem született."
Talán nem is fog, a bronzérmesek többségénél (koronás középkorú, középkor végén lévő bikák) képről úgy tűnik, a korona alatt legvastagabb a szár. Ha öregedtek volna...
(Talán tévúton járok...)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #5731 Dátum: 2011. Október 11. - 16:12:00 »

"Sajnos idén aranyérem nem született."
Talán nem is fog, a bronzérmesek többségénél (koronás középkorú, középkor végén lévő bikák) képről úgy tűnik, a korona alatt legvastagabb a szár. Ha öregedtek volna...
(Talán tévúton járok...)
Nem jársz tévúton!
Igen, itt azért van néhány aranyérem várományos trófea! Azaz csak lenne, mert legalább kettő, de akár három évet hagyhattak volna volna nekik és megvan az erős arany! Szerintem könnyebb lenne a plusz két évet kivárni, mint egy fiatalt tartani még nyolc évig.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5732 Dátum: 2011. Október 11. - 16:26:52 »

"Sajnos idén aranyérem nem született."
Talán nem is fog, a bronzérmesek többségénél (koronás középkorú, középkor végén lévő bikák) képről úgy tűnik, a korona alatt legvastagabb a szár. Ha öregedtek volna...
(Talán tévúton járok...)

Nem jársz tévúton Robi.
Az igazság, hogy a képeket megnézegetve nem vagyok abban biztos, hogy jónéhány trófeára büszke lehet a kiállítója.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5733 Dátum: 2011. Október 11. - 16:27:23 »

 Igen Emelem
Nem jársz tévúton!
Igen, itt azért van néhány aranyérem várományos trófea! Azaz csak lenne, mert legalább kettő, de akár három évet hagyhattak volna volna nekik és megvan az erős arany! Szerintem könnyebb lenne a plusz két évet kivárni, mint egy fiatalt tartani még nyolc évig.

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5734 Dátum: 2011. Október 11. - 16:29:08 »

"Sok a fekete gyertya"

Nekem csak ennyit mondott egy régi barátom, mikor hasonló képeket nézegettünk, és kértem a segítségét.
Naplózva

Üdv End
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5735 Dátum: 2011. Október 11. - 16:43:31 »

Mán' pedig azt fogja! Mégpediglen elsősorban a középág állása miatt!!!  Emelem
Nekem már nem is kell írnom,UTÓDOM pontosn úgy látja,ahogy kell!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #5736 Dátum: 2011. Október 11. - 17:06:59 »

Tegnap este becserkeltem hat fiatal bikát, egy kiszáradt árok alján, de sajnos egyik sem volt igazán lőhető. Pedig 100 méteren belül mentek el mellettem! Gondoltam kicsit maradok még, mert 30 méterre több őz csipegetett mellettem a kukoricatarlón. (A földút bal oldalán kiszáradt kis árok, a jobb oldalán csatorna, amiben egész évben van víz.)
Hát, amint beszürkült, az előttem lévő földút túloldalán a csatornára elkezdett ömleni a réce, majd a kukoricatarlóra is, de olyan mennyiségben, hogy kb. 5-600 darab szállt le! Jó néhány közvetlenül előttem!
Aztán jött még tízegynéhány szarvas tarvad, de a kacsák nem féltek tőlük. Miután elvonultak továbbindultam, na erre már volt kavarodás réce fronton! Ha a sörétes van nálam, vagy kettőt biztos lövök!
Amúgy disznóra cserkeltem, de azt nem láttam és nem is hallottam!
Azért szép este volt!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5737 Dátum: 2011. Október 11. - 19:25:03 »

Nekem már nem is kell írnom,UTÓDOM pontosn úgy látja,ahogy kell!

Mivel ezt írtad a reményem icipicit méghalványabb, a gímszarvas jövőjével kapcsolatban... Nem Egyszer azt mondta nekem egy idősebb, bölcs, természet szerető vadász ember,  hogy mutasd a tapasztalataid, hagy tanuljanak mások is, főleg a fiatalok. Remélem a fiataloknak tudtam picit segíteni, pár új dolgot mutatni ezen a téren is. Közel 30 év alatt keményen és megszállottan szívtam magamba az ismereteket, rengeteg pénzembe időmbe került, hogy tanulmányozhattam a gímszarvas agancsait. De örülök neki, hogy volt lehetőségem, mert mindezt szívvel lélekkel és hobbiból, szórakozásból tettem. Azok a tapasztalt vadászemberek, akik a hosszú évek során segítettek felkutatni az agancsokat, megbeszélni, lefotózni, nem hazugok, és értik a dolgukat, de te most meghazudtoltad őket! Kétségbe vonod az állításaink! Ez szomorú!

Én inkább ezúton mondanék köszönetet nekik, hogy fotózhattam, hogy megosztották velem tapasztalataikat, hogy segíthettük egymást minden téren! Bármilyen szarul is áll a mai gímszarvas állomány helyzete, megnyugvással tölt el, hogy vannak nagyon jó vadász szakemberek is, nem csak olyanok akik állandóan kételkednek, kétségbe vonnak minden rajtuk kívül létezőt, és önfejűen rohannak az alagút sötét vége felé! Örömmel tapasztaltam, hogy ezen a fórumon is többségében a vadat, természetet szerető emberekkel találkoztam, akik értik a dolgukat, szeretik amit csinálnak, és még "nem fásultak el", reálisan mérlegelnek, Ők sokat tehetnének, (a maguk módján) tesznek a gímszarvas jövője érdekében, a saját érdekünkben!

ui: úgy látom, gondolom, ("tudom?"), hogy még arra a "messzi" Dunántúlon sem szaladgálnak kettesével a totál egyforma agancsú 10 kiló fölötti bikák, nem még erre, svferi (UTÓDOD  Taps) csak szeretné... (?)   (nem tudom... Fejvakarás én igen!)

Naplózva

" There is good out there "
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #5738 Dátum: 2011. Október 11. - 19:57:49 »

Sziasztok!

A hétvégén Röjtökmuzsajon jártam a TAEG Zrt. idei éves trófeaszemléjén. Íme néhány közülük. Ha érdekel a dolog Bennetek,akkor pár nap múlva egy összefoglaló videót is mutatok.


Le a kalappal szemet gyönyörködtető látvány. Jónak tűnik a szervezés
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 11. - 22:23:22 írta Pyrus » Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #5739 Dátum: 2011. Október 11. - 20:47:50 »

Mivel ezt írtad a reményem icipicit méghalványabb, a gímszarvas jövőjével kapcsolatban... Nem Egyszer azt mondta nekem egy idősebb, bölcs, természet szerető vadász ember,  hogy mutasd a tapasztalataid, hagy tanuljanak mások is, főleg a fiatalok. Remélem a fiataloknak tudtam picit segíteni, pár új dolgot mutatni ezen a téren is. Közel 30 év alatt keményen és megszállottan szívtam magamba az ismereteket, rengeteg pénzembe időmbe került, hogy tanulmányozhattam a gímszarvas agancsait. De örülök neki, hogy volt lehetőségem, mert mindezt szívvel lélekkel és hobbiból, szórakozásból tettem. Azok a tapasztalt vadászemberek, akik a hosszú évek során segítettek felkutatni az agancsokat, megbeszélni, lefotózni, nem hazugok, és értik a dolgukat, de te most meghazudtoltad őket! Kétségbe vonod az állításaink! Ez szomorú!

Én inkább ezúton mondanék köszönetet nekik, hogy fotózhattam, hogy megosztották velem tapasztalataikat, hogy segíthettük egymást minden téren! Bármilyen szarul is áll a mai gímszarvas állomány helyzete, megnyugvással tölt el, hogy vannak nagyon jó vadász szakemberek is, nem csak olyanok akik állandóan kételkednek, kétségbe vonnak minden rajtuk kívül létezőt, és önfejűen rohannak az alagút sötét vége felé! Örömmel tapasztaltam, hogy ezen a fórumon is többségében a vadat, természetet szerető emberekkel találkoztam, akik értik a dolgukat, szeretik amit csinálnak, és még "nem fásultak el", reálisan mérlegelnek, Ők sokat tehetnének, (a maguk módján) tesznek a gímszarvas jövője érdekében, a saját érdekünkben!

ui: úgy látom, gondolom, ("tudom?"), hogy még arra a "messzi" Dunántúlon sem szaladgálnak kettesével a totál egyforma agancsú 10 kiló fölötti bikák, nem még erre, svferi (UTÓDOD  Taps) csak szeretné... (?)   (nem tudom... Fejvakarás én igen!)


Igen  Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5740 Dátum: 2011. Október 12. - 13:47:12 »

Mivel ezt írtad a reményem icipicit méghalványabb, a gímszarvas jövőjével kapcsolatban... Nem Egyszer azt mondta nekem egy idősebb, bölcs, természet szerető vadász ember,  hogy mutasd a tapasztalataid, hagy tanuljanak mások is, főleg a fiatalok. Remélem a fiataloknak tudtam picit segíteni, pár új dolgot mutatni ezen a téren is. Közel 30 év alatt keményen és megszállottan szívtam magamba az ismereteket, rengeteg pénzembe időmbe került, hogy tanulmányozhattam a gímszarvas agancsait. De örülök neki, hogy volt lehetőségem, mert mindezt szívvel lélekkel és hobbiból, szórakozásból tettem. Azok a tapasztalt vadászemberek, akik a hosszú évek során segítettek felkutatni az agancsokat, megbeszélni, lefotózni, nem hazugok, és értik a dolgukat, de te most meghazudtoltad őket! Kétségbe vonod az állításaink! Ez szomorú!

Én inkább ezúton mondanék köszönetet nekik, hogy fotózhattam, hogy megosztották velem tapasztalataikat, hogy segíthettük egymást minden téren! Bármilyen szarul is áll a mai gímszarvas állomány helyzete, megnyugvással tölt el, hogy vannak nagyon jó vadász szakemberek is, nem csak olyanok akik állandóan kételkednek, kétségbe vonnak minden rajtuk kívül létezőt, és önfejűen rohannak az alagút sötét vége felé! Örömmel tapasztaltam, hogy ezen a fórumon is többségében a vadat, természetet szerető emberekkel találkoztam, akik értik a dolgukat, szeretik amit csinálnak, és még "nem fásultak el", reálisan mérlegelnek, Ők sokat tehetnének, (a maguk módján) tesznek a gímszarvas jövője érdekében, a saját érdekünkben!

ui: úgy látom, gondolom, ("tudom?"), hogy még arra a "messzi" Dunántúlon sem szaladgálnak kettesével a totál egyforma agancsú 10 kiló fölötti bikák, nem még erre, svferi (UTÓDOD  Taps) csak szeretné... (?)   (nem tudom... Fejvakarás én igen!)



 Igen

Azt kell mondjam, hogy átlagban a vadász embernek derogál, ha más "szakterületről" jövő valami olyat mond ami neki új, más esetleg jobb.
Persze nem mindegy a stílus és a mondandó.

Egy kicsit off, de maga a téma körülménye szerintem megengedi, ha nem a modik majd törlik.

Mondanék egy példát egy másik hobbimból a makettezésből.
Nemrégiben egy "jött" egy srác, aki addig alapvetően digitális és "manuális" művészettel (festészet, szobrászat) foglakozott, de kedvet kapott a makettezéshez is.
Egy csomó olyan technika van a kezében, amit igyekszik átültetni a makettezésbe, a retuspisztollyal iszonyatosan jól bánik, öröm nézni ahogyan fest vele!

Korábban egy kicsit "sok" volt belőle, mert a történelmi hűség rovására ment a látvány.
Mostanra azonban már nagyon szépen kezdi kordában tartani a félelmetesen jó technikáit és nagyon kitűnő munkákat csinál, kezd kialakulni a stílusa.
Olyan technikák, amivel a textúrára, antikolásra és a látványra is fel lehet figyelni, persze ezeket a technikákat nagyon óvatosan, ésszel kell kezelni, hogy ne legyen "egypálcás" bazári kinézete a makettnek, mert a történelmi hűség az első számú szempont.

Magam 25 évvel ezelőtt ismerkedtem meg a makettezéssel és most csak az állam lógott milyen technikákat próbál, tud a srác!
(...és módjával alkalmazva igenis van helye a mai makettezésben.)

Fiatal...nem is vérbeli makettező...és nem is kifejezetten repülés/típus "őrült"...de gyerekek ami jó az jó!!!
(Olyan mint az "agyoncsépelt" 30-06-os kaliber  Kacsint )

Ahogy egyik főiskolás tanárom anno mondta:

"A névjegykártyát mindig köszönd meg, fogadd el!"

 Emelem
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #5741 Dátum: 2011. Október 12. - 17:42:35 »

"Imádja ha simogatják...."


http://www.jofogas.hu/vas/Szarvas_bika_2600887.htm
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #5742 Dátum: 2011. Október 12. - 21:07:21 »


... úgy látom, hogy itt a kialakult "nagy viták" közepette azért akad egy-két ember, akit a "líraibb" rész is érdekel, úgyhogy folytatom, azaz befejezem a szarvasbikavadászatról a beszámolómat...
Vasárnap reggel úgy gondoltam, hogy "pihentetem" a Kukuccsó-Nyúlészában tanyázó kétséges súlyú bikámat, és egy másik jó szarvasos helyünkre a Tóthvargánéba vettem az irányt... Nem szaprítom nagyon a szót, ahol számítottam rá, hogy lenni kell szarvasnak - egy végvás előtt álló, nagy aljnövényzetű cseres-gyertyános-tölgyes -, ott legelt együtt békésen két fiatal bika. Az egyik egy olyan 2. agancsú hatoska, a másik az egy fokkal jobb az előző nap délután látottjától, egy olyan 4 éves villás 10-es, vagy 65-70 centis ceruza vékony agancs, hófehér ágakkal. Egyértelmű volt, hogy nem bántom őket, próbáltam a telefon+távcső összeállítással fotózni, de nem lett elfogadható az eredmény - kevés volt még a fény neki. Aztán mentem, mentem jobbnál jobb helyeken egészen délelőtt 10-ig, és pár őzön kívül semmit sem láttam. No, ilyenkor szokta azt mondani az ember, hogy nincs még a környéken sem semmi, és még a kedve is elmegy az egésztől, de aztán délután újra feltámadt...
A délutánt úgy terveztem, hogy benézek a Nyúlésza katlanjába a már párszor említett bika miatt, de a beírókönyvnél érdekesen néztem, amikor a vadőrünk az egyik taggal ott volt reggel - mert oda nem jár senki vadászni rajtam kívül, annyira közel van a faluhoz - aztán rövid telefonos egyeztetés után elmondta, hogy egy tehén meg egy borjú volt csak valami kis bikával, de nagyon zavaros volt nekem a helyszín, mintha nem egyről beszéltünk volna, minden esetre úgy gondoltam, hogy akkor még mindig "pihentetem" a helyet, és ismét arra megyek, amerre reggel voltam, hátha most jobban összefutok a szarvasokkal (csak mert bőgéskor 5-6 bika bőgött a Tóthvargánéból minden este)...
És így is lőn... Még a nap javában sütött, éppen a Síposi gyümölcsösöknél jártam, erős 4 órakkor, amikor a ritka almafák (kb. 50 éve volt ott gyümölcsös, azóta csak pár fa áll ott, és elég nagy legelő) között sorakoznak előttem a szarvasok jó 80-100 méterre... Összesen 6 tarvad, és ahogy kell, a végén a bika... De milyen bika?? Súlyra jó lenne, olyan 5 kiló körüli, csakhogy a kora is ott van valahogy az 5 körül, sőt mind a két agancsán is 5 ág van, csak nem abban a leosztásban ahogyan én elképzeltem... Magyarra fordítva egy koronás 10-es (de a koronában szabályos kehelyben 15-20 centis pudvás ágakkal), egy olyan igazi kis kímelendő bika, átsétálnak előttem a gyümölcsösön aztán én is megyek tovább. A nap hátralevő része úgy alakult, mint ahogyan reggel, csak annyi a kivétel, hogy most a két kisbika helyett egy piszkosul kihízott (a lába alig érte a földet) 20-25 kilós vörös malac szórakoztatott...
Aztán eljött a hétfő... A szokásos "hétköznapi elfoglaltságom" végett reggel 5-től délután fél 5-ig nem vagyok otthon, így a reggeli vadászat kilőve, de délutánra beterveztem egy villámlátogatást a Nyúlészára a "bikámhoz". A terv az, hogy otthonról gyalog (az utcánk végében van ez a bizonyos "Nyúlésza", ennek az alja a "Rednek", ahol tavaly lőttem azt a szép nyári kant az egyik hajnalban) felmegyek a Nyúlészára, kb. 5 óra körül tudok benézni abba a katlanba, aztán, ha ott van a bika megnézem mégegyszer, és ha úgy van, akkor meglövöm, ha nincs ott, akkor megyek haza... Ugye milyen egyszerű?
Nos, akkor lássuk...
Ugye, ahogy ilyenkor lenni szokott minden busz úgy késik, ahogy tud, hazafelé mindenkivel meg kell állni beszélgetni, szóval sok-sok értékes percet veszítve tudtam csak elindulni otthonról, egészen pontosan 5 óra előtt pár perccel, aztán jól kiizzadás amíg a legelőn felérek az erdőig, onnan pedig óvatos szambázás a lehullott makk, a száraz ágak és az avar között... Szó mi szó, olyan öt tíz körül már a katlan pereménél távcsövezgetek, de nem látok benne semmit... Igazából csak a katlan 30%-át látni be, de ott, ahol feküdni szoktak a szarvasok, ott nincs semmi az biztos... Gondoltam, hogy még van egy fél óra a lővilágból, így a katlan jobb szélén lemegyek a Kukuccsóba, aztán a völgyön megyek vissza a faluba. Ahogy elindulok jobbra, nagy csörtetés, és a sok tarvad mellőlem 50 méterről felugrik és már csak a fák közt látom villogni őket... Na, nagyon jó... Úgy belemerültem a katlanba a távcsövezgetés közben, hogy a mellettem levő ormot meg sem néztem. Most már mindegy, lemegyek amerre gondoltam, aztán irány haza... Ott megyek el, ahonnan felkelt a csapat, számolom a "teknőket", voltak 10-15-en - az a csapat, amit láttam szombat reggel is - bika szagot is érzek, nah, mindegy, majd pár nap múlva megint... Aztán, ahogy lejjebb érek vagy 50 méterrel, innen már újabb részeket látok be az alattam található meredek katlanból, csak úgy körbetávcsövezek...
AAA...zannnnya! Ott áll a "bikám" vagy 80 méterre alattam, és néz az elugró csapat irányába unottan... Gyorsan leülök a mellettem levő barkóca mellé, és onnan nézem távcsővel... Ő az, megismerem a szombat reggeli bikát, csak most úgy tartja a fejét, hogy mindkét agancs villásnak látszik, és most látom azt is, hogy az egyiken van jégág is... Súlyában nem lettem okosabb, azt mondom, hogy 5.6 és 6.3 között lehet, de bízva az idei megyei fajsúlyokban (az agancsok 90%-a kisebb 1-1,5 kilóval, mint amit mutat), lövésre szánom el magam... De megnézem mégegyszer keresővel, most mozdítja a fejét - igen a jobb koronában ott van az a pici 3. ág is, amit láttam rajta szombaton is. Remegő kézzel teszem le a keresőt magam mellé, a puskát vállbavételkor biztosítom, gyorsítom, kereszt a lapján, DURRR!!!
A Bika, orraesik, felkel, csetlik botlik, hempereg, aztán eltűnik a szemem elől egy kidőlt "bükkcsokor" mögött, aztán csend...
Várok pár percet, de a sötétedés is sürget, úgyhogy indulok... Nem kell sokat keresni, ahol eltűnt a szemem elől, ott fekszik...



Levett kalappal, meghatódottan állok meg felette... Aztán kiürítem a fegyverem, eligazgatom a Bikámat, egy tölgyről török néhány ágat, megcsinálom a ravatalát, utolsó falat, töret(ek)... Majd leheveredek mellé, simogatom az agacsát, a fejét, a nyakát... és bizony lehet, hogy még néhány könycsepp is kicsordult a szememből, bár ezt nem látta senki, ezt csak az az ideges feketerigó mondogatta, amelyik ott csattogott a néhány méterre levő széldöntésben...





Aztán beszéljünk csak egy kicsit a bikáról, az agancsról... Mint az a képen is látszik, a bal száron is van a koronában egy harmadik - 3 centis - ág, amit sem szombaton, sem ekkor nem láttam, bár ez nem változtat semmit a "minősőgén".





A kora, mint azt akkor is írtam 7-8 év körülinek tűnik, a teste piszkosul leharcolva, a gerencie olyan, mint a fűrész foga, a nyakán lóg a bőr, oldala beesve, sok helyen hiányzik a szőre is egy olyan igazi bőgés legvégén levő csapatbika, aki bizony sokszor bőgte tele az éjszakát a tizenfős háreme miatt...
Az agancs súlya? Hát így elnézegetve szintén nem lettem okosabb, ha "normális" a fajsúly, akkor olyan 6-6,2, ha "idei megszokott", akkor 5.5-5.8, szóval az majd később kiderül...

Aztán amik később kiderültek:
Az első, amin megmosolyodtam, hogy amikor kimentünk érte, a vadőrünk elcsodálkozott a helyszínen, és bizony férfiasan bevallotta, hogy ők előző reggel vagy 800 méterrel - és két katlannal kíjjebb keresték ezt a bikát, ide nem is jöttek volna bikára vadászni...
A teste 130 kg lett leadva, a gyomra tele volt sárra (gondolom dagonyából ivott).
Az agancsot tegnap kifőztem, az első dolgok, amik nagyon "megtetszettek", hogy a kora lehet, hogy inkább 8 feletti, de annyi biztos, ugyanis elég rendesen el vannak kopva a fogai, a harántporc szinte teljesen összenőve (a szélén látszik egy picit, hogy hol volt), az egész feje eléggé csontos, és a homlokvarrat is kezd már "szelídülni", úgyhogy szerintem a bírálaton "8 év, koravén" lesz a meghatározása, de majd ez később kiderül...
A másik! A súly! Ma mérve (24 órával főzés után) 5.6 kg! Úgyhogy úgy gondolom, hogy olyan igazi "nekemvaló" bikát sikerült lőnöm...
Mindenkinek hasonlókat így bőgés utánra!!!
Üdv!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #5743 Dátum: 2011. Október 12. - 21:29:48 »

Gratulálok Feri!  Emelem  Nekem nagyon tetszenek az ilyen kevés ágú hegyi bikák.  A képet nézve simán 6 kg fölé mondtam volna. Ennyire gyenge a fajsúly idén felétek?
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #5744 Dátum: 2011. Október 12. - 21:33:51 »

Üdv svferi!
Gratulálok! Szép vastag még fent is az agancsszára.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 [383] 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: