Oldalak: 1 ... 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 [285] 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1922676 alkalommal)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #4260 Dátum: 2010. December 07. - 23:05:42 »

---- mert nem Ő lőtte, hanem a vendége, a vendég meg nem örült neki...

Miért, kötelező volt neki lőni?  Rííí  Elver
Naplózva
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #4261 Dátum: 2010. December 07. - 23:24:34 »

Meg sem kérdezem, hogy az milyen vadászat lehetett, ahol a terítéken disznó is, tarvad is, meg bika is fekszik.
Gondolom egy különösen jól sikerült egyéni vadászat.

Ne éntőlem kérdezd, én csak hajtó vagyok! Tudom én is, hogy ez nem illik a képbe, de hát ez van. Egyébként évek ota járok ide hajtani, és ez a bika kivételes eset volt.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #4262 Dátum: 2010. December 08. - 10:59:32 »

Ne éntőlem kérdezd, én csak hajtó vagyok! Tudom én is, hogy ez nem illik a képbe, de hát ez van. Egyébként évek ota járok ide hajtani, és ez a bika kivételes eset volt.

"ez a bika kivételes eset volt"

Én elhiszek sok mindent. De azért mán akkor is... Fejvakarás Fejvakarás Rííí Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva

Üdv End
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #4263 Dátum: 2010. December 08. - 13:10:43 »

Valószínűleg kezdek antiszociális lenni, hogy szóváteszem az ilyet, meg a 80 puskás vadászatot. Hasonlóan ezekhez, amikor itt leírják hogy 3 meg 2 kilós dámbika esett a hajtásban, azt szeretném leszögezni, hogy elsősorban nem az én kényes ízlésemet sérti, hanem szimplán törvénysértés. Vadászati törvény megsértése, vadászat rendjének megsértése, tiltott vadászati mód alkalmazása, stb...

Ezekre nem az kéne legyen a reakció, hogy "hát ez van", meg "Így megy ez mostanság", hanem egyrészt a moderátoroknak észre kéne venni, hogy törvénysértő tartalom van feltöltve és valamit lépni az ügyben, másrészt aki ilyenről beszámol, vagy képet tesz fel, az gondolkodjon már 1-2 másodpercet mielőtt rákattint a "Hozzászólás" gombra, mert ami ide felkerül, azt kb bárki láthatja, és nem csak most, hanem évek múlva is.
Naplózva
oregszabo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121



« Új üzenet #4264 Dátum: 2010. December 08. - 13:22:57 »

Valószínűleg kezdek antiszociális lenni, hogy szóváteszem az ilyet, meg a 80 puskás vadászatot. Hasonlóan ezekhez, amikor itt leírják hogy 3 meg 2 kilós dámbika esett a hajtásban, azt szeretném leszögezni, hogy elsősorban nem az én kényes ízlésemet sérti, hanem szimplán törvénysértés. Vadászati törvény megsértése, vadászat rendjének megsértése, tiltott vadászati mód alkalmazása, stb...

Ezekre nem az kéne legyen a reakció, hogy "hát ez van", meg "Így megy ez mostanság", hanem egyrészt a moderátoroknak észre kéne venni, hogy törvénysértő tartalom van feltöltve és valamit lépni az ügyben, másrészt aki ilyenről beszámol, vagy képet tesz fel, az gondolkodjon már 1-2 másodpercet mielőtt rákattint a "Hozzászólás" gombra, mert ami ide felkerül, azt kb bárki láthatja, és nem csak most, hanem évek múlva is.

Legalább az ilyen lenne a legnagyobb törvénysértés! Egyébként ha megnézed sok társaság honlapját, könnyen találsz képeket ilyen "teritékről". Nem egy helyen láttam.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #4265 Dátum: 2010. December 08. - 13:52:23 »

Valószínűleg kezdek antiszociális lenni, hogy szóváteszem az ilyet, meg a 80 puskás vadászatot. Hasonlóan ezekhez, amikor itt leírják hogy 3 meg 2 kilós dámbika esett a hajtásban, azt szeretném leszögezni, hogy elsősorban nem az én kényes ízlésemet sérti, hanem szimplán törvénysértés. Vadászati törvény megsértése, vadászat rendjének megsértése, tiltott vadászati mód alkalmazása, stb...

Ezekre nem az kéne legyen a reakció, hogy "hát ez van", meg "Így megy ez mostanság", hanem egyrészt a moderátoroknak észre kéne venni, hogy törvénysértő tartalom van feltöltve és valamit lépni az ügyben, másrészt aki ilyenről beszámol, vagy képet tesz fel, az gondolkodjon már 1-2 másodpercet mielőtt rákattint a "Hozzászólás" gombra, mert ami ide felkerül, azt kb bárki láthatja, és nem csak most, hanem évek múlva is.

 Áhhhh fenét, mit képzelsz Te?????  A német katonasírt azt kell moderálni, egy egész hónapon keresztül.... ami pedig a vadászattal kapcsolatos törvénysértés azt takargatni kell, mert ez egy vadászfórum....... na jó munkát elvtársak....
Naplózva
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #4266 Dátum: 2010. December 08. - 14:51:24 »

Úgy látszik, hogy a mai magyar gímszarvas gazdálkodás legnagyobb problémája, hogy vaddisznó hajtásban terítékre hoztak egy agancstősérült, törött lábú gímbikát.
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #4267 Dátum: 2010. December 08. - 15:13:12 »

Úgy látszik, hogy a mai magyar gímszarvas gazdálkodás legnagyobb problémája, hogy vaddisznó hajtásban terítékre hoztak egy agancstősérült, törött lábú gímbikát.

Na, alakul a dolog.
Most már az is kiderült, hogy törött volt a lába. Van még valami esetleg?
Egyébként hajtásban a tarvadat sem lehet lőni, már pedig a képen az is van. Fejvakarás
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #4268 Dátum: 2010. December 08. - 15:28:20 »

Kutya nincs a képen úgyhogy tereltek! Stoel
Oszt eltört a lába bikának. Vállat von
Nemvótmittönniosztagyonköllöttlűni! Vadász

Itt tartunk most, a XXI. század elején, az  EU soros elnökségének küszöbén..... Mosolyog Meglepődött Rííí
Naplózva
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #4269 Dátum: 2010. December 08. - 15:57:02 »

Voltam már elég sok hajtáson, vadásztársaságnál és állami területeken is, de olyan helyen még nem, ahol a tarvadat nem lötték volna. Egyébként nagyon sok helyen év közben nem is lövik, csak ilyenkor, pl. ennél a társaságnál is, és ök csak vendégvadásztatnak, ugyhogy tisztelt vadásztársak nem azért lett kilőve, mert "kell a szalámiba"!  Nem kellene ennyire képmutatónak lenni!
Naplózva
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #4270 Dátum: 2010. December 08. - 16:11:19 »

A bevétel szentesíti az eszközt. Elég szomorú....  Szomorú
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #4271 Dátum: 2010. December 08. - 16:46:45 »

Voltam már elég sok hajtáson, vadásztársaságnál és állami területeken is, de olyan helyen még nem, ahol a tarvadat nem lötték volna. Egyébként nagyon sok helyen év közben nem is lövik, csak ilyenkor, pl. ennél a társaságnál is, és ök csak vendégvadásztatnak, ugyhogy tisztelt vadásztársak nem azért lett kilőve, mert "kell a szalámiba"!  Nem kellene ennyire képmutatónak lenni!

Hogy is van ez? Ha lövik a tarvadat az nem hajtás, hanem terelés, amire egész más szabályok vonatkoznak!
Amennyiben hajtásban lövik a tarvadat az törvénysértés, de terelésben bikát lőni is törvénysértés!
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #4272 Dátum: 2010. December 08. - 16:52:44 »

Hogy is van ez? Ha lövik a tarvadat az nem hajtás, hanem terelés, amire egész más szabályok vonatkoznak!
Amennyiben hajtásban lövik a tarvadat az törvénysértés, de terelésben bikát lőni is törvénysértés!

Tudtommal két különbség van a hajtás és a terelés között, a hajtásban lehet kutya míg a terelésben nem, és a terelésben lőhető a tarvad míg a hajtásban nem.

Ezért van sok helyen kutya csak "utánkeresésre".
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #4273 Dátum: 2010. December 08. - 16:59:09 »

Tudtommal két különbség van a hajtás és a terelés között, a hajtásban lehet kutya míg a terelésben nem, és a terelésben lőhető a tarvad míg a hajtásban nem.

Ezért van sok helyen kutya csak "utánkeresésre".

70. § (1) A Vtv. 70. § (1) bekezdésének b) pontja szerint társasvadászatnak minősül a nagyvad terelő- és hajtóvadászata, az apróvad kereső-, illetve hajtóvadászata amennyiben a felsorolt vadászatokon három vagy több vadász vesz részt. Nagyvad terelővadászatának minősül a hajtóebek használata nélkül szervezett társasvadászat.

(3) Nagyvad terelővadászaton lőhető a vaddisznó, a gímtehén, -ünő, -borjú, a dámtehén, -ünő, -borjú, a muflonjuh, -jerke, -bárány, továbbá az 1. § bb) pontja szerinti apróvadfajok (a dolmányos varjú, a szarka és a szajkó kivételével), valamint a vadászati hatóság engedélyével az őzsuta és -gida.
   
Nem a leghatályosabb kivitel, de a fogalom nem változott.

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4274 Dátum: 2010. December 08. - 17:00:58 »

Áhhhh fenét, mit képzelsz Te?????  A német katonasírt azt kell moderálni, egy egész hónapon keresztül.... ami pedig a vadászattal kapcsolatos törvénysértés azt takargatni kell, mert ez egy vadászfórum....... na jó munkát elvtársak....

Forsterh!
Azért jobb lenne, nem ferdíteni, meg féligazságokkal dobálózni. Az igazság az, hogy kikeltél magadból, mert német vadász szavak hangzottak el a fórumon, utána meg álságosan a halottak ünnepén felteszel egy német katonasírról képet. Mi ez, ha nem provokáció? Mert hülye ennyire azért mégsem vagy! Hol látsz takargatást? Éppen, hogy vita, érvelés mmegy pro és kontra.

Az elvtársazást is megtarthatod azthiszem.

Ezért kár volt ebbe a topikba most és ezt írnod!

Nem értem a sértődésed!

Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 [285] 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: