Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408132 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #435 Dátum: 2010. Február 23. - 21:05:58 »

Kellemes nap es a horgaszat is jo volt a Winnipeg tavon vasarnap.
Ezek az alabbiak volt szamomra a legnagyobbak- 72 es 66cm, csali: Golden Shiner (Live Target) mostanaba kezdtem el ezt hasznalni a baratom unszolasara) a tobbi meg Chubby Darter csalival
Bent!
Mit csináltok a halakkal? Megy a konyhába? Akkor süllőn éltek! Ki eszi meg a jávorokat? Ördög Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #436 Dátum: 2010. Február 24. - 03:43:30 »

Bent!
Mit csináltok a halakkal? Megy a konyhába? Akkor süllőn éltek! Ki eszi meg a jávorokat? Ördög Ördög Ördög

Bent!
Mit csináltok a halakkal? Megy a konyhába? Akkor süllőn éltek! Ki eszi meg a jávorokat? Ördög Ördög Ördög

Szia

Ez komolyabb kerdes mint sokan gondoljak.
Ez a mi hazunk tajan mindig is egy (akarmilyen hulyen is hangzik) nagy gond volt ugy a vaddal es mostanaba a hallal (a harmadik eve csak, hogy telen horgaszok azelott vagy 15-20 eve csinaltam de csak nehanyszor, azelott coyote-ot hivtam, meg neha nyulasztam telen de azzokkal is mit kezdessz egy ido utan)
A nejem tobbszor is mar kijelentette, hogy ne is lasson mar halat....meg a vadhustol is mar reg (vagy 15eve) elege van (a javor, wapiti messzemenoleg a legfinomabb)  .... Bion  ....(a regi hust a hutobol kiviszem a tavasszal medvecsalinak)
Nem tartjuk meg mind a halakat, lefenykepezzuk es visszaengedjuk, a napi (limit) megtarthato mennyiseg 6 db. sullo, es abbol a hatbol csak egy lehet nagyobb mint 55 cm aznap (ahol mi horgaszunk javareszt) sokszor meg a megengedett mennyiseget sem tartom meg mert meg az is sok, es mivel en nem vagyok a melyhutes nagy fan-je, (de ettol fuggetlenul ket nagy melyhutom van, mivel muszaly) frissen szeretem a halat sokkal finomabb,  sokszor adok kozeli baratoknak, a sullot jobban elfogadjak mint a vadhusokat habar a barati korom mint horgaszok, vadaszok a javareszuk es igy elosztogatni sem konnyu....(meg nem is akarom igazan, akkor inkabb meg sem lovom) 

Ezert mar nem is kacsazok, libazok, fajdozok, nyulaszok (az utobbi ingyenes es allando idenyu) mar evek ota, mert egyszeruen nem tudom mit kezdjek veluk, nagyon sokat szoktunk loni mindenbol eveken at, a limit-ek nagyon jok vizivadra is, a horgaszbaratom az apjaval 200 -libat lott az osszel, (mondtam nekem nem kell, mind elosztogattak vagy a nagy Labrador kutyajaikkal etetik meg,....mi itt csak a libak melleit tartjuk meg legtobbszor) es ezek nagy sulyos Kanada libak, itt a varoson kivuli tarlokon, mezokon ezrekkel vannak  es kozel, nem kell messzire menni (osszel itt huznak le eszakrol a mexikoi obol fele)....neha gondoltam kimegyek veluk mert nagyon elvezetes vadaszat de mit kezdessz egy csomo lott libaval, mikor a hutod tele van mar mas vadhussal.
Neha ejtek egy egy fajdot-furjet mert nagyon finomak es nem nagyok.
Az ilyen kepek itt nem ritkak.( most aztan vaghatjak ki a libamelleket)
 
http://www.manitobahunts.com/waterfowl.htm


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #437 Dátum: 2010. Február 24. - 06:15:38 »

Irigylem a problémáidat!
 Ördög
Gyönyörű helyeken, szenzációs vad és halbőségben dúskálsz.
Viszont a gondolkodásmódodért tisztelet jár!
Sokan nem gondolnák át még vadászat előtt hogy mi lesz a lőtt vaddal, Te legalább megteszed.
 Emelem
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #438 Dátum: 2010. Február 24. - 07:30:27 »


Az ilyen kepek itt nem ritkak.( most aztan vaghatjak ki a libamelleket)
 
http://www.manitobahunts.com/waterfowl.htm

Jól értem a csekély angoltudásommal, hogy ezt 45 perc alatt lőtték heten???  Meglepődött Meglepődött Meglepődött
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #439 Dátum: 2010. Február 25. - 06:19:17 »

Jól értem a csekély angoltudásommal, hogy ezt 45 perc alatt lőtték heten???  Meglepődött Meglepődött Meglepődött

Igen, jol ertetted (91 libat)
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #440 Dátum: 2010. Február 28. - 18:41:08 »

Hát, inkább nem mondok rá sömmit. Nem szól szám  Csak a libacicit mérve is kb. 40 kila.

Lőnék 2-3-at, és gyönyörködnék a húzásban. Wave


Üdv. Pista
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #441 Dátum: 2010. Március 02. - 06:34:31 »

Hát, inkább nem mondok rá sömmit. Nem szól szám  Csak a libacicit mérve is kb. 40 kila.

Lőnék 2-3-at, és gyönyörködnék a húzásban. Wave


Üdv. Pista

Itt a parkok, varosi tavak, zoldovezetek, tele vannak veluk kora tavasztol a tel elejeig  ....na meg a golfpalyak, a repuloterek es kornyeke.  Sokhelyen duvadnak akarjak szamitani , rengeteg a piszok utanuk. A hazamhoz kozeli to is tele van veluk, egesz nap "huznak" es ejszaka nagyon hangosak.
 Ejtesz 2, 3-at milyen gyakran? az ideny hosszu???  Meg akkor is hamar "megtelsz"  hussal.
Amikor egy szazas, ket szazas  vagy meg tobb libabol allo raj lejon 20m-re a fejed fole hidd el nagyon nehez 2,3-at loni csak foleg ha egesz napra elvagy vadaszni ........nameg foleg az ideny elejen.

   

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #442 Dátum: 2010. Március 02. - 09:48:05 »

Én megértem, amit mondassz, de nem szeretem lőni őket.  Kacsint Van, ki szeret rájuk vadászni, hát lője az. De az értelmetlen "gyilkolás" mindíg feldühít. Sok  új vadász is hasonlóan vadászik. Az ő jelszavuk a "Nekem, enyém, még, többet!" Tisztelet a kivételnek, mert bizony ilyen is van.  De hogy ne offoljak, bizony a horgászok között meg mégtöbb van!!!! Fa testápoló Ott is van limit mindenből, de szinte alig vagyunk akik betartják.  Főleg, mikor telepítés volt. Akkor aztán még a zokniba is kispontyot dugdosnak, és utána meg sír mindenki, hogy nincs hal, pedig volt telepítés. Hát, nemtudom. Azt az agyon domesztikált pacnipontyot is meg lehet nézni, hogy ő is ívik a második évben. De ha kifogják és ellopják, akkor mi a rák ívjon???? Én pergető horgász vagyok. De több mint 10 éve, csak elvétve hoztam haza ragadozót. Pedig szeretem a fokhagymás sült csukát, és a tepsis süllőt is, a rántott sügérről meg már ne is beszéljünk. Mégis, inkább visszaengedem. Dúl a zsákmány irígység a horgászoknál is. Volt olyan, hogy a 10,4 kilós ikrával tele hasú csukát visszaengedttem, erre majdnem megvertek, azért, mert
" mírnem attad inkább nekém te hülyegyerék!" Viszont az, hogy az a hülyegyerek az ő esetleges jövőévi, vagy utána következő évi zsákmányát rakta vissza vízbe, az nem jutott el az intellektualitás sötétségbe burkolózó félhomályos odúján át abba a dióny pudvás  korlátolt befogadó képességű agyába. Szomorú  A disznókkal is ígyvagyok. Sokan piszkálnak, és megmosolyognak, mert javarészt csak etetek, és figyelem őket. 10-15 lépésre fényes nappal is bejönnek, mert nincsennek agyonvágva. Azért bizony évente egyszer kétszer én is odavágok nekik.  Nyihi


Üdv.Pista
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #443 Dátum: 2010. Március 06. - 08:52:35 »

 Nyihi Nyihi
Naplózva
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #444 Dátum: 2010. Március 06. - 13:33:46 »

 Bion Bion Bion Taps Igen Igen Igen
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #445 Dátum: 2010. Március 07. - 13:39:51 »

Itt a bizonyíték, hogy a halászat ősibb tevékenység mint a vadászat. Vigyorog

Sajnos arra is bizonyíték, hogy Darwinnak igaza volt Szomorú
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #446 Dátum: 2010. Március 08. - 12:39:10 »

A Technika ördöge!  Bion  Vagy inkább majma???? Bion Igen
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #447 Dátum: 2010. Március 08. - 16:20:39 »

Hetvegi orom, sok halat fogtunk. .....jo volt a kapas!  gyozo   (elo kishal, es Lindy Darter)
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #448 Dátum: 2010. Március 08. - 18:22:46 »

Hetvegi orom, sok halat fogtunk. .....jo volt a kapas!  gyozo   (elo kishal, es Lindy Darter)

Te hergelsz bennünket!  Ördög Ördög Ördög

Gyönyörű halak, gratula!  Emelem

A Lindy Darter csak függőlegesen mozgatva működik? Lékről fogtad őket ugye?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #449 Dátum: 2010. Március 08. - 18:53:47 »

Pergetve és legyezve... Nyihi Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: