Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408127 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #345 Dátum: 2010. Január 07. - 15:17:30 »

Nem tudok semmit.Nem jár le senki.Egyedül meg nem nagy kedvem van lemenni a hóval belepett kövekre.Ha ott megfekszek,csak a tavaszi áradás hoz ki. Bion

Gyertek le és megpróbáljuk.Az öböl be van fagyva.1 napig volt szabad víz. Rííí
Januárban megpróbálok egy estére felmenni, aztán megpróbáljuk. Telefonon megbeszéljük jó?Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #346 Dátum: 2010. Január 07. - 15:18:05 »

"akkor az evolúció alatt kifejlődött volna az a tulajdonság, hogy az állatok a vízbe járnak sz@rni -nem? "

a tapír oda jár, elébe ment az evolúciónak  Fejvakarás Ördög
skandináv gyereket is láttam már a vízbe csinálni... akkor ő is fejlődött volna? Fejvakarás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #347 Dátum: 2010. Január 07. - 15:53:05 »

Miért kellene ehhez Skandináviába menni?
Menjünk csak le a Balatonra! Ott nem csak a gyerekek! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #348 Dátum: 2010. Január 07. - 15:55:49 »

Miért kellene ehhez Skandináviába menni?
Menjünk csak le a Balatonra! Ott nem csak a gyerekek! Ördög

Virágzik is a plankton!  Meglepődött

Amúgy nem kell Skandináviába menni-van itt elég skandináv...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #349 Dátum: 2010. Január 07. - 16:06:55 »

Miért kellene ehhez Skandináviába menni?
Menjünk csak le a Balatonra! Ott nem csak a gyerekek! Ördög

Jó, de Te a vizibicikliről.  Ördög
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #350 Dátum: 2010. Január 07. - 21:34:00 »

Gyerekek!!! Annyira k..vahangosan nevettem az írásaitokon, hogy a fiam, meg a lányom is felébredt... Mehetek altatni... De nagyon jókat írtatok!!!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #351 Dátum: 2010. Január 07. - 21:57:48 »

Ez a busa dolog is megérne egy misét... Hozták őket a "hozzáértőink", hogy majd micsoda haszonhal lesz az minálunk... Hááát, lett... Meghogy hasznosítja az algát, majd megszűri nekünk az elalgásodott, rossz minőségű vizeinket. Igen ám, csakhogy két dologgal nem számoltak "szakembereink": azzal, hogy finnyás állat ám ez is, akármilyen ződdel nem éri be. Amit meg elfogyaszt, azt bizony a vízbe fossa, nem megy ki az istennek sem a vízpartra.  Nem tudom, hogy járt-e közületek valaki a dégi Park-tavon? Tele van busával, mégis algás a vize.
De sirathatnánk az amurok által lelegelt nádasainkat, vagy a törpeharcsák miatt soha fel nem nőtt halgenerációk sorát is. (Az általuk tönkretett horgászatokról szó se essen, gondolom mindenkinek jutott belőle bőven...)
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #352 Dátum: 2010. Január 07. - 22:00:17 »

A busa nem plankton evő? Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #353 Dátum: 2010. Január 07. - 22:18:08 »

A fehér busa zooplanktont és fitoplanktont is fogyaszt, de emellett kimutatható, hogy háromnyaras korától komoly kékalga-,  és más algafaj fogyasztó is.
A pettyes busa elsősorban planktonevő, de kis mennyiségben algákat is szűr.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #354 Dátum: 2010. Január 07. - 22:22:47 »

Ha jól tudom, az amur is csak a legelt táplálék 30 % -át hasznosítja, a többi mint trágya kerül vissza a vízbe. Állítólag sokkal jobban serkenti a növényzet szaporodását, mint amennyit lelegel!  Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #355 Dátum: 2010. Január 07. - 22:41:14 »

Igen, így van... Állítólag egy jó meleg nyári napon a saját testsúlyának a - nem tévedés!!!! - 100%-át is képes elfogyasztani... És hány, de hány huszonharmincnegyven kg-os amur torpedózhat a vizeinkben???
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #356 Dátum: 2010. Január 08. - 00:57:03 »

Busából is akad 50-70 kg.-os.
Pergető horgászok rémálmai,bele se merek gondolni, hogy hány Rapala vobleremet vitték már el ezek az úszkáló "tuskók".
Egyszer egy huszonhét és félkilósat kiszedtem, 3órás küzdelem árán 25ös monofil damillal,   Hááááááát....... Nem kívánom senkinek.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #357 Dátum: 2010. Január 08. - 07:46:28 »

Busából is akad 50-70 kg.-os.
Pergető horgászok rémálmai,bele se merek gondolni, hogy hány Rapala vobleremet vitték már el ezek az úszkáló "tuskók".
Egyszer egy huszonhét és félkilósat kiszedtem, 3órás küzdelem árán 25ös monofil damillal,   Hááááááát....... Nem kívánom senkinek.

Néhány éve egy kövezésen átbukó vizet vallattam egy J-9-SFC-vel, már jó sötét volt. Eldobtam a wobblert, pont ráesett a kő tetjére, amin volt olyan fél méter víz, vártam 2 ütemet, és elkezdtem a bevontatást. Két tekerés után kemény akadás, előbb lassan majd egyre gyorsulva elindult a halam. Furcsán ment, gondoltam nem süllő, biztos valami harcsapundra. Aztán egyre nehezűlt a dolog. Nagyon nem mertem tépni, 0,15-ös PP volt az orsón, az azért bírja elég jól. Egy szónak is száz a vége 3/4 órát kínlódtam, mire kijött egy 8-as busa hátuszonyba akasztva. Jót szórakoztam, bár az eredmény az lehangolt egy kicsit  Rííí
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #358 Dátum: 2010. Január 08. - 09:28:37 »

Busából is akad 50-70 kg.-os.
Pergető horgászok rémálmai,bele se merek gondolni, hogy hány Rapala vobleremet vitték már el ezek az úszkáló "tuskók".
Egyszer egy huszonhét és félkilósat kiszedtem, 3órás küzdelem árán 25ös monofil damillal,   Hááááááát....... Nem kívánom senkinek.
Az a baj, hogy hátba de pláne farokba akadva teljesen irányíthatatlanok ezek a dögök. Szomorú
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #359 Dátum: 2010. Január 08. - 12:48:51 »

Az a baj, hogy hátba de pláne farokba akadva teljesen irányíthatatlanok ezek a dögök. Szomorú

Igen, és nekem pont a farkába sikerült beleakadnom a 27,5.-es nek, megszenvedtem vele rendesen...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: