Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408127 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #330 Dátum: 2010. Január 07. - 11:46:51 »

Úgy gondolod, hogy az élővizben nem kapnak a nyakukba? Fekáliát gazdagon, elhiheted.
Tudom, hogy kapnak, de hála az égnek, azokon a vizeken én nem pecázok Bion Ráadásul mi csak azt a halat esszük, amit vagy apum, vagy én fogunk.

Azért mezőgazdászként el tudom képzelni, ahogy a trágyát beszántják a vízbe Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #331 Dátum: 2010. Január 07. - 12:05:42 »

Üdv St.Girgesz ! Nem szántják ,szórják még általában árasztás előtt .A természetes vizekben minden káros anyag beépül a halhúsba ,mosószer permetlé, mütrágya stb-stb .Viszont halastavakban nevelt pontyok ,a legtöbb helyen állandóan vizsgálva vannak . Igen ,! Az ott megnőtt hal ,legfeljebb picit zsirosabb ,ha agyagos a talaj azt lehet érezni ,de egykét napos fürdetés után az is eltünik. Szerintem minőségre a legjobb halhús  , sóderbánya tavakban nevelve viszi a primet ,de csak akkor ha öntöznek is mert akkor cserélődik a viz. . Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #332 Dátum: 2010. Január 07. - 12:32:21 »

Üdv St.Girgesz ! Nem szántják ,szórják még általában árasztás előtt .A természetes vizekben minden káros anyag beépül a halhúsba ,mosószer permetlé, mütrágya stb-stb .Viszont halastavakban nevelt pontyok ,a legtöbb helyen állandóan vizsgálva vannak . Igen ,! Az ott megnőtt hal ,legfeljebb picit zsirosabb ,ha agyagos a talaj azt lehet érezni ,de egykét napos fürdetés után az is eltünik. Szerintem minőségre a legjobb halhús  , sóderbánya tavakban nevelve viszi a primet ,de csak akkor ha öntöznek is mert akkor cserélődik a viz. . Igen

Az utolsó mondatban igazad van -de etetni ott is kell, mert gyakorlatilag azok a tavak táplálék szempontjából igencsak szegények. És akkor már nem mindegy, hogy mivel etetnek.

(A szántást meg viccnek szántam Bion)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #333 Dátum: 2010. Január 07. - 12:44:36 »

(A szántást meg viccnek szántam Bion)

Pedig terveznék hozzá egy igen fajín váltva forgató ekét... Persze egy kis pénzmagééééé  Bion Nyihi Bion
Naplózva

Üdv End
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #334 Dátum: 2010. Január 07. - 13:02:52 »

Régen búza ,kukorica sőt még a burgonyát is felették .A trágya azért kell mert gyorsan elszaporodnak a planktonok ,föleg amit a halak is elfogyasztanak.Pl. rizsfőldön nevelt ponyt még jobb izü .A keszegféléknél lehet jól észrevenni az izeket ,persze sütve .Aktiv horgász koromban ,sokat vittem egy jó barátom családjának .Imádták a keszeget roston .Egyszer lecsaltam a társaságot a velencei tó -ra /evezős pálya mellé/ .Rengeteg keszeget fogtunk.Spicbot úszó ,.Haza vittünk vagy 10 kg.-ot.Hét közben már szóltak menjünk vissza horgászni .mert fogy a hal Ördög,de csak olyat hozzunk mint legutóbb. Wave a kis-dunai már nem izlett.
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #335 Dátum: 2010. Január 07. - 13:39:06 »

Régen búza ,kukorica sőt még a burgonyát is felették .A trágya azért kell mert gyorsan elszaporodnak a planktonok ,föleg amit a halak is elfogyasztanak.Pl. rizsfőldön nevelt ponyt még jobb izü .A keszegféléknél lehet jól észrevenni az izeket ,persze sütve .Aktiv horgász koromban ,sokat vittem egy jó barátom családjának .Imádták a keszeget roston .Egyszer lecsaltam a társaságot a velencei tó -ra /evezős pálya mellé/ .Rengeteg keszeget fogtunk.Spicbot úszó ,.Haza vittünk vagy 10 kg.-ot.Hét közben már szóltak menjünk vissza horgászni .mert fogy a hal Ördög,de csak olyat hozzunk mint legutóbb. Wave a kis-dunai már nem izlett.

Nos: hasonló planktonfejlődést el lehet érni kevésbé vízszennyező módszerekkel is.Tudom, hogy fő a természetesség, de a trágyát akkor sem tartom épp a legésszerűbb dolognak, mert nem irányítható az erjedése. A rizsföldön nevelkedett pontynak meg azért lehet jó íze, mert a rizsen sok rovar él -amik a vízbe hullva tökéletes táplálékot adnak-, valamint sok szem is a vízbe pottyan -a rizs nem egy magvatartó kalászos- és van-e tisztább takarmány , mint a rizsszem? Sok helyen azért nevelnek afrikai harcsát rizsföldön, mert ugyanazt elfogyasztja, mint  a ponty, csak még jobb a hús minősége és jobb a takarmányhasznosítása.

De hogy mennyire függ a hal íze a víztől és a tápláléktól erre van két példám:
Az első, mikor egy elhagyott sóderbányatavon pecáztunk (se haltelepítés nem volt, se takarmányozás, se vízbe került idegen anyag) fogtam egy szép csukát és vagy 8-10 sörösüveg méretű törpeharcsát. Másnap átmentünk pecázni az eredetileg is kiszemelt horgásztóra, mi szintén sóderbánya volt valamikor és ott is fogtam két db 1kg-os csukát, meg pár kárászt. Mikor a két helyről származó halakat egyszerre sütöttem tárcsán, könnyedén meg lehetett állapítani, hogy melyik hal honnét származott. Ugyanis az utóbbi tóból fogott halak húsa zsírosabb volt és édes (gondolom a kukoricától és a sok etetőanyagtól amit ettek).

A másik eset, mikor egyik hétvégén Győr mellett a nagy Dunán pecáztam, rá következő hétvégén pedig Baja mellett. Ezek a halak is egy napon lettek elkészítve egy vendéglátás alkalmával. A fent fogott keszeg íze sokkal intenzívebb és ízletesebb volt, mint a bajaiaké és a hús állaga is teljesen különbözött (a fentieké omlós, parázs hús volt, míg a lentieké szinte nyúlós).
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #336 Dátum: 2010. Január 07. - 14:26:46 »

Na,azért az élő-Tiszába beönteni egy talicska trágyát az nem olyan nagy mennyiség,hogy abból baj legyen vagy érezni lehessen a hal izén.Amúgy az öreg eladta.A "városi népek"meg vitté,mint a cukrot. Nyihi

A trágyázást tényleg a gyors tavaszi plankton szaporodás miatt rakják a vizbe.Jártam halastóra segiteni.Márciusba az volt a meló,hogy a trágyát hordtuk be a tóra csónakkal.
Minden halnak alapvető tápláléka a plankton.A nagy pontyok is szűrik.Szerintem ezért van az,hogy nyár közepén nem nagyon lehet fogni pontyot.

Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #337 Dátum: 2010. Január 07. - 14:34:24 »

Na,azért az élő-Tiszába beönteni egy talicska trágyát az nem olyan nagy mennyiség,hogy abból baj legyen vagy érezni lehessen a hal izén.Amúgy az öreg eladta.A "városi népek"meg vitté,mint a cukrot. Nyihi

A trágyázást tényleg a gyors tavaszi plankton szaporodás miatt rakják a vizbe.Jártam halastóra segiteni.Márciusba az volt a meló,hogy a trágyát hordtuk be a tóra csónakkal.
Minden halnak alapvető tápláléka a plankton.A nagy pontyok is szűrik.Szerintem ezért van az,hogy nyár közepén nem nagyon lehet fogni pontyot.



Pár zsák N műtrágyával ugyanazt a planktonfejlődést (hanem még jobbat) éred el és nincs fölösleges erjedés, fertőzésveszély.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #338 Dátum: 2010. Január 07. - 14:36:31 »

Na,azért az élő-Tiszába beönteni egy talicska trágyát az nem olyan nagy mennyiség,hogy abból baj legyen vagy érezni lehessen a hal izén.

De ha ezt a Tisza melletti minden tanyán így gondolják, akkor az már elég szép mennyiség lehet (és akkor ehhez még hozzájön a folyó melletti települések és gyárak szennyvize, amivel együtt meg már nem épp nevezhető egészségesnek a dolog).

Lehet én vagyok elfogult, de szerintem a trágyának a szántón a helye, nem a vízben.

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #339 Dátum: 2010. Január 07. - 14:38:23 »

Pár zsák N műtrágyával ugyanazt a planktonfejlődést (hanem még jobbat) éred el és nincs fölösleges erjedés, fertőzésveszély.

És a műtrágyában elég kevés a giliszta, lótetű is. Mindez gazdagon van az érett marhatrágyában.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #340 Dátum: 2010. Január 07. - 14:39:30 »

Ahová jártam,voltak kis teleltető tavak.Tavasszal ezekbe raktunk nagy pontyokat ivni.Ugyan annyit mindkettőbe.Ivás után le lettek véve a felnőtt halak.Következő tavasszal pedig a kispontyok.Az egyikbe a nyár folyamán belekerült 4db.busa.Abba a tóba a kispontyok 4-5 cm-esek maradtak.A  másikba duplájára nőttek a kishalak.Pedig ugyan annyit kaptak enni.Ezek 50x50 méteres tavak voltak és 4 db.2 kg-os busa tönkre tudta tenni.
Szerintem az élő vizeink haltalanságának ez is az egyik oka.A Balatonba is ott vannak a 40-50kg-os busák és sajnos tavasszal ők is tudják,hogy hol kezd szaporodni a plankton.Az ivadékok elől leszűrik a vizet.Nem kell annak a kishalnak elpusztulni,elég,ha visszamarad.Soha nem éri utól magát.Aztán pár év mulva ez a csökött hal fog szaporodni.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #341 Dátum: 2010. Január 07. - 14:45:24 »

De ha ezt a Tisza melletti minden tanyán így gondolják, akkor az már elég szép mennyiség lehet (és akkor ehhez még hozzájön a folyó melletti települések és gyárak szennyvize, amivel együtt meg már nem épp nevezhető egészségesnek a dolog).

Lehet én vagyok elfogult, de szerintem a trágyának a szántón a helye, nem a vízben.


A szennyviz az más téma.Ott sem a fekália,hanem a vegyszerek és a hormonok amik benne vannak.
Szerinted hány ezer tonna levél,sás,hinár van a vizben egy év alatt?Az is szerves anyag és pár millió éve müködik.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #342 Dátum: 2010. Január 07. - 14:52:31 »

És a műtrágyában elég kevés a giliszta, lótetű is. Mindez gazdagon van az érett marhatrágyában.

Hacsak azon a pár szál gilisztán meg lótetűn múlna a vizek tisztasága, akkor nem is lenne gond. Sokkal nagyobb probléma viszont a vízvirágzás, a zooplanktonok feldúsulása, káros baktériumok vízbe kerülése.  A legnagyobb probléma pedig nem az, hogy a halastavakat trágyázzák, mert megvan ennek is a helyes gyakorlata, hanem az, hogy jut belőle a természetes élővizekbe is-aztán sok kicsi sokra megy Wave

Ahová jártam,voltak kis teleltető tavak.Tavasszal ezekbe raktunk nagy pontyokat ivni.Ugyan annyit mindkettőbe.Ivás után le lettek véve a felnőtt halak.Következő tavasszal pedig a kispontyok.Az egyikbe a nyár folyamán belekerült 4db.busa.Abba a tóba a kispontyok 4-5 cm-esek maradtak.A  másikba duplájára nőttek a kishalak.Pedig ugyan annyit kaptak enni.Ezek 50x50 méteres tavak voltak és 4 db.2 kg-os busa tönkre tudta tenni.
Szerintem az élő vizeink haltalanságának ez is az egyik oka.A Balatonba is ott vannak a 40-50kg-os busák és sajnos tavasszal ők is tudják,hogy hol kezd szaporodni a plankton.Az ivadékok elől leszűrik a vizet.Nem kell annak a kishalnak elpusztulni,elég,ha visszamarad.Soha nem éri utól magát.Aztán pár év mulva ez a csökött hal fog szaporodni.

Az biztos, hogy a busa nagy gond -főleg, hogy az egyik helyi halastavon rendszeresen lehetett látni a víz tetején felhőző halivadékokból be-behörpintő busákat. Korábban meg arra volt büszke a tulaj, hogy nem kell fehérhalat telepítenie, mert elég a természetes szaporulat. Na, a busák betelepítése után már ezekből is hozatnia kellett...

Amúgy nem olyan rég volt egy cikk az egyik netes fórumra feltéve, amiben az volt, hogy Németországban megvizsgálták az egyik helyi tóban élő 5-10kg-os pontyok béltartalmát és kiderült, hogy annak a zöld masszának, amit a gyomorban találtak, nagy része nem egyezett a köveken található algákkal és moszatokkal, hanem a vízben lebegő fitoplanktonok alkották. És ha egy tóban előfordul ez, akkor miért ne lehetne elterjedt szokás máshol is. z ivadék viszont csak planktonnal indít, tehát alap, hogy kell valamennyi az egészséges fejlődéshez.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #343 Dátum: 2010. Január 07. - 14:55:09 »

A szennyviz az más téma.Ott sem a fekália,hanem a vegyszerek és a hormonok amik benne vannak.
Szerinted hány ezer tonna levél,sás,hinár van a vizben egy év alatt?Az is szerves anyag és pár millió éve müködik.

Nem tudom mennyi van benne, de szerintem, ha annyira jót tenne a vizeknek a trágya, akkor az evolúció alatt kifejlődött volna az a tulajdonság, hogy az állatok a vízbe járnak sz@rni -nem?
A vizinövények élete és azok bomlása természetes folyamat, kár azt megbolygatni... (mint sok minden mást). Inkább hagyjuk is a témát!

Mi újság a menyhalakkal?-hallottál már róluk valamit?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #344 Dátum: 2010. Január 07. - 15:07:20 »



Mi újság a menyhalakkal?-hallottál már róluk valamit?
Nem tudok semmit.Nem jár le senki.Egyedül meg nem nagy kedvem van lemenni a hóval belepett kövekre.Ha ott megfekszek,csak a tavaszi áradás hoz ki. Bion

Gyertek le és megpróbáljuk.Az öböl be van fagyva.1 napig volt szabad víz. Rííí
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: