Oldalak: 1 ... 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408127 alkalommal)
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #2085 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 01:08:09 »

Forend! Ha elérik a 30cm-t, akkor érdmes azért elvinni, isteni finomak!  Foez

http://fishingtime.hu/horgaszhirek/a-budapesti-allatkertbol-jelentjuk-krokodilok-teptek-szet-egy-vedtelen-karokatonat Szegény "védtelen" kárókatonáért szerintem sok Honfitársam szíve szakad meg!  Booog  Vigyorog
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2086 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 09:44:13 »

Finomak bizony, de 40 cm a méret, ez az egyesületi tó szabálya.
Remélem meg is érik azt a kort.
Bár a húshorgászok nem tudják fogni, mert nem értenek hozzá. Ördög

 Wave

 
Naplózva

Üdv End
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2087 Dátum: 2015. Augusztus 09. - 04:04:55 »

Finomak bizony, de 40 cm a méret, ez az egyesületi tó szabálya.
Remélem meg is érik azt a kort.
Bár a húshorgászok nem tudják fogni, mert nem értenek hozzá. Ördög

 Wave

 


Ezek is olyan 30-35 cm-esk es ilyenkor a legfinomabbak, igaz hogy nem egyesuleti halak hanem "vadhalak" Fejvakarás



 
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2088 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 13:53:14 »

A hétvégén vendégeim voltak, és hát muszáj volt kimenni horgászni, mert a komám mindig fog halat ha erre jár.
Most nem kicsit mosolyogtam ezen a nagy meleget és a híreket figyelembe véve. De nem volt mit tenni, egy értékes  Piál éjszaka után, elég korainak tűnt a 3:45 kelőke, de nem akartam felforrni, meg hátha jön egy jobb süllő vagy csuka.
Ő neki kezdett feederezni, én meg pergetni.

Jó kezdet: egy jó rávágás után még majdnem sötétben egy csuka szaltóval köszön el halam, ezután a következő dobással el is dobtam a wobleremet  Fejvakarás Fejvakarás csak a kikapcsolódott forgó jött vissza...  OOO no de utána megtaláltam a woblert és még egy nádszál segítségével ki is bírta húzni... és elindult az igazán jó peca:  Bow

Óvoda



teríték


 Emelem
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2089 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 16:55:41 »

A hétvégén vendégeim voltak, és hát muszáj volt kimenni horgászni, mert a komám mindig fog halat ha erre jár.
Most nem kicsit mosolyogtam ezen a nagy meleget és a híreket figyelembe véve. De nem volt mit tenni, egy értékes  Piál éjszaka után, elég korainak tűnt a 3:45 kelőke, de nem akartam felforrni, meg hátha jön egy jobb süllő vagy csuka.
Ő neki kezdett feederezni, én meg pergetni.

Jó kezdet: egy jó rávágás után még majdnem sötétben egy csuka szaltóval köszön el halam, ezután a következő dobással el is dobtam a wobleremet  Fejvakarás Fejvakarás csak a kikapcsolódott forgó jött vissza...  OOO no de utána megtaláltam a woblert és még egy nádszál segítségével ki is bírta húzni... és elindult az igazán jó peca:  Bow

Óvoda


 Emelem




End    !      Igen


Megmutatom Unikumos csukámat !

A mostanában megnyílt Viza vendégházat már gyalogosan látogattuk meg és egy unikum - sör bátorítás után a kb 30 méterre lévő jó köves parton revansot vettem barátom "aljas módon" elkövetett süllő előzése miatt. Mivel Ő meg a csukák bűvöletében él .   OOO  Süllőre készülve előke nélkül óriási szaltót bemutatva igazi meglepetés az élő Dunán .

Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2090 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 17:04:47 »

Megmutatom Unikumos csukámat !
Az még csak rendben lenne, hogy akkora halat hazudsz, amilyent csak akarsz.
Nade, hogy még fotód is van róla?!
 Ördög
 Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2091 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 19:08:26 »

Szep halak fiuk. Gratula.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #2092 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 19:15:10 »

Csak így tovább!!!! Gratulálok!  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2093 Dátum: 2015. Október 04. - 03:43:46 »

Horgasz kirandulason voltunk szombat, vasarnap nagyon szep oszi napok volt kituno napos idovel kellemes 17 fokkal  es sok halat fogtunk. A halak javaresze "crappie" magyar nevet nem tudom habar a wiki szerint "pomoxis"  direkte ezek voltak a celhalak. Akadt neha sullo is meg kis csukak de az utobbikat visszadobtuk.  Ezek a  kis"crappie" -k kituno halak fogyasztasra es nagy szorakozas fogni oket erzekeny felszerelessel, mivel elegge verekedos agressziv kis halak,es szepecskek is. Fogtam vagy szazat a 2 nap alatt, a tarsam is szinten. Egy ido utan monoton lett. Nagyokat sutottunk a parton, halon eltunk ket napig (a vitt kajat mind visszahoztam) tenyleg nagyon izletes es "konnyu dolgozni rajtuk" hal. A pikkelyek is konnyen lekaparhatoak es filetezni is konnyuek. Egy kis pink olomfej egy nagyon kis meretu twisterrel rajta. Minden bedobasra jott ki egy. A taj nagyon szep volt, ez mind vadoni taj es tavak, 20 km voltunk bent a terepjarotol a gps szerint. Egy lelket nem lattunk ket napig. Ejszaka farkasok uvoltottek  egymasnak a kornyeken, a viz meg amplifikalja a hangjukat igy nagyon hangosnak tuntek.















..termeszetes alagut a sziklaba ket to kozott...itt befele evezunk (eleg eros a viz folyasa az alagutba, csak alacsony vizallaskor hasznalhato)

...kilatas a satrambol

...filetezes vacsorara
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 04. - 04:34:12 írta Sakac » Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
forester73
Vendég
« Új üzenet #2094 Dátum: 2015. Október 04. - 11:39:27 »

Azért az USA felé fenn álló ellenszenvem ellenére , nagyon írigyellek benneteket ezekért a gyönyörű Észak-Amerikai tájakért ! Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2095 Dátum: 2015. Október 04. - 15:53:15 »

Horgasz kirandulason voltunk szombat, vasarnap nagyon szep oszi napok volt kituno napos idovel kellemes 17 fokkal  es sok halat fogtunk. A halak javaresze "crappie" magyar nevet nem tudom habar a wiki szerint "pomoxis"  

Leginkább a nem őshonos "napkárászra" hasonlít . Talán azt is Ámerikából hurcolták be (?) és az is nagyon finom :
Egyébként szép halak , szép tájak !   Igen

( Irigy is vagyok mert a Dunából eltűnt a hal . Legalább is mifelénk a várttal ellentétesen ilyen alacsony vízálláskor több nek kéne lenni és szinte semmi . pláne süllő semmi . ) 
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2096 Dátum: 2015. Október 04. - 17:02:12 »

Forester, az pedig az nem jo mikor a gyulolet elvakit.  
Meg volt egy kis  un. nemkivant kalandunk is ezen a kiruccanason ami kicsit ugymond visszarazott a realitasba, a tele hasunk utan ,mivel kezdtunk el lustulni es nem odafigyelni, a nagy kajazasok utan. Pedig ilyen kornyezetbe izolalt helyen terero semmi nem lehet nem odafigyelni. Vasarnap delutan volt epp bekajaltunk es gondoltuk meg pecazunk egy orat mielott elkezdenenk szedelozkodni es indulnank vissza. Vagy 4 tavon mentunk at az egyik vagy 8 km hosszu volt es amikor a vegehez ertunk a kenut at kell huzni a kovetkezo tohoz (ahol taboroztunk) ami a mi esetunkbe nem volt tobb mint egy 60 meteres folddarab  ami elvalasztott a masik totol. Ez azt jelenti, hogy a kenubol ha van nehezebb cucc azt eloszor athordjuk es azutan atvonszoljuk a kenut, ez a kenu egy nagy 7 meteres aluminium kenu, es nehez, 120 font...egy un. "teher hordo kenu" es van motor hozza mert nem evezesre lett gyartva.....habar lehet de nem konnyu es nem "elvezetes".... :Mosolyog  Csak akkor evezzuk amikor kozel vagyunk a parthoz ahol mar sekely a viz es a motor le lett zarva (5 LE motor van hozza) ami gyonyoruen viszi ket-harom emberrel benne.
Tehat keszulunk hazajonni befejeztuk a horgaszatot, kikotunk a parton azelott mar athordtuk a cuccok javareszet a masik tohoz (ezt az athordasi muveletet csak egyszer kellett csinalni ezen a kirandulason) tehat eppen a kis motrot (ami 20kg) csavarom le a kenurol, hogy vigyuk azt is at.  A tarsam nem huzta ki elegge a partra a kenut mert koves volt nagyon a part igy a kenu hatso vege nagyon mozgott es uszott jobbra- balra. En pont emelem a motort le rola mikor a kenu elkezd uszni bal fele en meg elveszitem az egyensulyomat a motorral a kezembe (terdelek mikor a motrot veszem le es hattal a partnak) es beleejtem a motrot a vizbe ami teljesen alamerult. Huu vazze, sok csunyat mondtunk vagy 10 percig, 20km-re bent vagyunk es nincs motor, egy jo evezheto kenuval kievezni vagy 5 oraba telik ezzel a nagy nehez doggel ki tudja mennyi idobe telne es vasarnap du 5 ora volt mar. Miutan a haveremet lekaptam egy kicsit, hogy nem tudta megfogni a kenut rendesen, hogy ne uszkaljon- billegjen mig en a motorral bajlodtam hatul, nekialltunk szetszedni a motrot.  Tudtuk a motor tele vizzel nem fog indulni, nem is probaltuk. Kiontottuk a benzint a tartalybol, kivettuk a gyertyat, a porlasztobol a viz-benzin kevereket kiengedtuk. Friss benzint ontottunk a tartalyba, uj gyertyat bele.....vagy 10 huzasra ra be is indult. Nagy az orom, hamar bepakoltunk, felrakom a motrot a kenura es behuzom indul is egybol, megyunk vagy 500 m-et egyszerre csak leall a motor to kozepen, csunyakat mondva megint kievezunk a legkozelebbi partra; le a motor, ujra ki a benzin a tartalybol (1.4 liter megy bele) ki a gyertya amit gyujtoval megszaritunk, megnezzuk szikrank van-e, a karburatort megint lecsapoljuk. Osszerakjuk ujra, friss benzin bele, beindul masodik huzasra (kozbe mar 6 ora) es ezutan ment jol, tobbe nem allt sikeresen kiertunk nagy megkonyebbulesunkre..... ha nincs motorunk szerintem ott kellet volna toltsuk az ejszakat es reggel ujra kezdeni az egeszet mert kozbe a szel is feltamadt es szembeszel volt egesz uton kifele....ami ugye a motoros kenunak nem volt egy problema....de szembe evezni a szellel ezt a nagy dogot meteres hullamokba...nem is mertunk ra gondolni.....de ha kellett volna az lett volna az utolso megoldas. Vegul is minden jol vegzodott, jol kiertunk, regota csinaljuk ezt az egeszet, de meg ez nem fordult elo a motrot beleejteni a vizbe.... Fejvakarás. Tanultunk mindketten belole.  
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9918



« Új üzenet #2097 Dátum: 2015. Október 04. - 17:25:03 »

Huu vazze, sok csunyat mondtunk vagy 10 percig,

Egy kérdésem van... ilyenkor milyen nyelven beszélsz "csúnyákat" ? Röhög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2098 Dátum: 2015. Október 04. - 18:21:55 »

Forester, az pedig az nem jo mikor a gyulolet elvakit.  
Meg volt egy kis  un. nemkivant kalandunk is

Az én ex Johnson motorom 3 napot töltött 7 méter mély vízben  .   Röhög  Szétszedés kimosás után az ötödik rántásra indult .   Igen
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2099 Dátum: 2015. Október 04. - 18:58:21 »

Leginkább a nem őshonos "napkárászra" hasonlít . Talán azt is Ámerikából hurcolták be (?) és az is nagyon finom :
Egyébként szép halak , szép tájak !   Igen

( Irigy is vagyok mert a Dunából eltűnt a hal . Legalább is mifelénk a várttal ellentétesen ilyen alacsony vízálláskor több nek kéne lenni és szinte semmi . pláne süllő semmi . ) 
 
A crappie is egy sugerfele ugyan ugy mint a bass (feketesuger, fehersuger)
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Oldalak: 1 ... 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: