Oldalak: 1 ... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408137 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2025 Dátum: 2015. Május 29. - 11:38:35 »

Még szerencse, hogy lehet kapni!   OOO   

Ezt mekkora élvezet lehet mondjuk télen belehúzni az akadóba!  Ördög


Van arra egy végső megoldás !   Ördög  Olvastad Dr. Hunyadytól a Pista féle Furukava merülést ?         Röhög 
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2026 Dátum: 2015. Május 29. - 11:48:11 »

Az általam említett part menti harcsapergetésnek van egy érdekes része.
Amikor a harcsák periodikusan, arcvonalba állva, egyszerre támadják a küszöket.
Ezt kb. 4-5 perces időközönként szokták megtenni.
Ilyenkor túl szoktam dobni a wobblert az ívó küszökön és várom a bajszik megjelenését.
Ha van rá jel, hogy beálltak a "támadáshoz" (látszik ahogy érkeznek a felszín közelében....ez a legizgalmasabb része az egésznek Igen), akkor indítom a csalit
és a rávágás általában pár méter után be is szokott köszönteni, nem ritkán még a harcsa szája előtti víztölcsér is látszik, amiben eltűnik a felszínen, vagy centikkel alatta verető halacska.
De van amikor másként történik....
Túldobtam a wobblert, türelmesen várakoztam (persze, a szívem ilyenkor a torkomon át szeretne kimászni levegőzni Ördög) amikor egy irgalmatlan loccsanás után a kezemből majd kirántotta
a lebegő, mozdulatlan wobblerre rávágó harcsa a botot Vigyorog
Rövid svédtorna után már vettem is ki a szájába nyúlva a tízes forma bajszit, amit veszélytelenül megtehettem, mert annyira elnyelte a csalit, hogy bele kellett vágni a zsinórt, mert teljesen eltűnt a gyomrában.


Pl: Ez is a különbség a folyó és állóvizi pergetés között !  Ez a csapatos támadás a Dunai kőgátak mögötti langóban vagy az elvágó vízen szokott előfordulni szerintem ott is küszökre.
Vagy oda kell dobni vagy oda lehet úsztatni a könnyű wobblert . Csónakból a ráereszkedés nem szokott sikerülni mert a legkisebb gyanús dologra lelépnek a harcsák .    Emelem
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2027 Dátum: 2015. Május 29. - 21:01:33 »

Feri szerintem elég lehetetlen vállalkozás, a bent buffogó harcsákat Wobblerel való megfogása... Oda sokkal hatékonyabb a Voldi által említett, felszíni élőhalas bójás stupekos locsogó kárász. Mekkorát kellene dobnod? Gondolom az lenne a jó ha legalább 60-70 méterre már veretne a wobbler , az meg nem nagyon elérhető, főleg egy vastagabb fonottal. Különben a slamonak, (csak hogy nem mindig rappala) van a skinnerje, elég szépen működik, és jó harcsára, sőt jól el is lehet dobni, és nem is kicsi...
Elvileg arra is találták ki, hogy a fent lévő harcsákat meg lehessen vele fogni.
De itt is közbe jön az a dolog, hogy a táplálék halnak akkor nem a küsznek kell lenni...

 Wave

Megnéztem ezt a Salmo Skinnert, a 15 centis változatnak meggyőző a súlya, 52 g. Igazad van, valószínűleg még ezzel sem fogom elérni a tó közepét, de próbálkozok, hátha kijjebb lesz szerencsém. Igazából még nem álltam rá teljesen a harcsafogásra, a feederek mellett pergető botom van egy jó orsóval (amit süllőzni is használok), de a stupekozáshoz azt gondolom kellene egy komoly harcsás bot egy brutál orsóval, ez a jövő beruházása lesz...
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2028 Dátum: 2015. Május 30. - 00:06:07 »

Csónakból a ráereszkedés nem szokott sikerülni mert a legkisebb gyanús dologra lelépnek a harcsák
Parton állva is igen takarékosan kell bánni a zajkeltéssel.
"Kedvencem" amikor éppen megpróbálok láthatatlanná és légsúlyúvá válni, mert érzem a halat az előttem lévő vízben.....amikor valami spori
a nagy döngős gumicsimmáiban odahuppog mellém, ledobja a kezében lévő 30 kiónyi cuccát (a közeli szeizmográf biztosan csinál egy flikk-flakkot tőle) és megkérdezi, hogy van-e kapás....
Fej a falba Fej a falba Fej a falba Kalapal Dühhh
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2029 Dátum: 2015. Május 30. - 00:50:32 »

Parton állva is igen takarékosan kell bánni a zajkeltéssel.
"Kedvencem" amikor éppen megpróbálok láthatatlanná és légsúlyúvá válni, mert érzem a halat az előttem lévő vízben.....amikor valami spori
a nagy döngős gumicsimmáiban odahuppog mellém, ledobja a kezében lévő 30 kiónyi cuccát (a közeli szeizmográf biztosan csinál egy flikk-flakkot tőle) és megkérdezi, hogy van-e kapás....
Fej a falba Fej a falba Fej a falba Kalapal Dühhh

Legalább pálinka volt nála ?      Röhög
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2030 Dátum: 2015. Május 30. - 02:14:18 »

Megnéztem ezt a Salmo Skinnert, a 15 centis változatnak meggyőző a súlya, 52 g. Igazad van, valószínűleg még ezzel sem fogom elérni a tó közepét, de próbálkozok, hátha kijjebb lesz szerencsém. Igazából még nem álltam rá teljesen a harcsafogásra, a feederek mellett pergető botom van egy jó orsóval (amit süllőzni is használok), de a stupekozáshoz azt gondolom kellene egy komoly harcsás bot egy brutál orsóval, ez a jövő beruházása lesz...


Ezeket probaltad mar?





Ketfele jotulajdonsagat lehet elismerni:
- A cserelheto fejresszel nagyon szepen be lehet allitani a mejseget ahol dolgozik. (en hajszaritoval meg igazitottam is rajta ha ugy adodott)
- A has resze az egy kinyithato, es cserelheto ajto (tobb szinu) A belselye ures, eredetileg lehet bele venni suritett aromat, amit a viz kiold es mozgas kozben egy aromacsikot huz maga mogott. en nem nagyon elveztem ezt a reszet. Az ures hasi reszt altalaban sujjal toltom ki, a job dobasok erdekeben. Nembeszelve arrol hogy, ha tud pl. az olomsoret benne mozogni meg hangot is hallat ami megint csak elony!
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2031 Dátum: 2015. Május 30. - 08:59:21 »

Legalább pálinka volt nála ? 
Addig nem fejlődött fel a párbeszéd Ördög

Másik liblingem Imrebá, a szomszéd.
Általában nem pergetek ha mások is vannak kint, de annyira benne volt a hal abban az éjszakában, hogy nem bírtam megállni...
Fogtam két kölyökharit, amit persze látott az öreg.
Lassan beindultak a rendesebbek is a vadászatban, nekem már bizsergett a bőröm is....mikor mögém áll a vén kretén, a fejlámpájával végig pásztáz előttem 180'-ban és ordítva kérdi, hogy Na, mivan?!
Kezében egy utcai árusnál vett "sárga végű" teleszpókos durung, rajta kínai orsó, a zsinór kb. 35-ös (az öregségtől olyan hurkákra bomlik, mint a Balázs Puli haja) és a végén egy drótkötélre kapcsozva egy piacon vett 5 grammos műanyag "wobbler".
- Dobnál az enyémmel is párat? Megnézném, hogy csinálod, mert én nem tudok vele halat fogni.
 Rííí Muterral egy idős....nem küldhetem el a halál retkes f@szára bogot kötözni Stoel
És még pálinkája sincs Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2032 Dátum: 2015. Május 30. - 09:45:53 »

Addig nem fejlődött fel a párbeszéd Ördög

Másik liblingem Imrebá, a szomszéd.
Általában nem pergetek ha mások is vannak kint, de annyira benne volt a hal abban az éjszakában, hogy nem bírtam megállni...
Fogtam két kölyökharit, amit persze látott az öreg.
Lassan beindultak a rendesebbek is a vadászatban, nekem már bizsergett a bőröm is....mikor mögém áll a vén kretén, a fejlámpájával végig pásztáz előttem 180'-ban és ordítva kérdi, hogy Na, mivan?!
Kezében egy utcai árusnál vett "sárga végű" teleszpókos durung, rajta kínai orsó, a zsinór kb. 35-ös (az öregségtől olyan hurkákra bomlik, mint a Balázs Puli haja) és a végén egy drótkötélre kapcsozva egy piacon vett 5 grammos műanyag "wobbler".
- Dobnál az enyémmel is párat? Megnézném, hogy csinálod, mert én nem tudok vele halat fogni.
 Rííí Muterral egy idős....nem küldhetem el a halál retkes f@szára bogot kötözni Stoel
És még pálinkája sincs Vigyorog

A harcsa cserkelés nekem is néha végzetes erroral végződik...  Ördög ilyenkor csúszok meg a partoldalba és seggen végzem a lopakodást...  Röhög Röhög
Nem is szoktam harcsát fogni...

 Röhög Röhög Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2033 Dátum: 2015. Május 30. - 09:50:43 »


 Ok !   Igen

 De ha mindenáron pergetve akkor ott vannak a villantók  az ABU különböző változatai főleg a vese alakú vastagabb kanalak .  Ahol egyszerre több harcsa rabol ott nem kell a nagy hókusz-pókusz . Nekem többször előfordult hogy a vízre hullott műcsalira abban a pillanatban volt rávágás ahogy vízre ért  LOCCCS - BUFF  és már feszült is zsinór. Balinnál nagyon gyakran előfordul de harcsánál nekem ez a csúcs .    Táncol Táncol Táncol     Hú csak menjen már le a Duna !     Emelem

Aki nem felejtette el a nagy kanalak használatát, az még mindig komolyan tudja fogni a harit vele.
Egyik Ős tiszai emberke (ott ültem mellette egy csónakba) egy hatalmas körforgóval nem kicsit alázta a csillivili woblereket, mikor csak éppen megfordult a kanál, már ütötte is le a harcsa.  Meglepődött Meglepődött
Mit mondott: Nincs rajta a cikkszám...  Ördög Ördög Ördög

 Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2034 Dátum: 2015. Május 30. - 09:54:55 »

Megnéztem ezt a Salmo Skinnert, a 15 centis változatnak meggyőző a súlya, 52 g. Igazad van, valószínűleg még ezzel sem fogom elérni a tó közepét, de próbálkozok, hátha kijjebb lesz szerencsém. Igazából még nem álltam rá teljesen a harcsafogásra, a feederek mellett pergető botom van egy jó orsóval (amit süllőzni is használok), de a stupekozáshoz azt gondolom kellene egy komoly harcsás bot egy brutál orsóval, ez a jövő beruházása lesz...

A komoly cuccot főleg azért érdemes venni a stupek/bolyázáshoz, mert a pár kilótól akár a 40-50 víztől függően akár 100 kg hal is jöhet, és akkor minden egyből gyenge pont lehet.
Amúgy mint Csaba is mondá vala, ez a woblereknél a kulcskarika + horog az első. Nyílván nem egy predatek vagy sebbile, de a rappalánál már előfordul...

 Emelem
Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2035 Dátum: 2015. Május 30. - 11:00:02 »

ilyenkor csúszok meg a partoldalba és seggen végzem a lopakodást... 
Legkedvesebb Shimano pergetőbotom így végezte anno Rííí
Annyira benne volt a lábamban a kövezés minden centije, hogy a legsötétebb újholdas éjszakában is halál biztosan jöttem-mentem rajta......amíg egy napijegyes pecás át nem rendezte
az egyik legjobb éjjeli beállómat Fej a falba
Az érzés, amikor teszed a lábad a korom sötétben a megszokott kőre....és nincs amin megtámaszkodj.......na az megfizethetetlen Ördög

Persze a botot odavertem esés közben egy kőhöz és darabokra tört.
Másnap vettem egy Spro Henk Simmon's botot helyette, máig azzal kergetem a bajszikat.
Azóta senki nem bűvészkedett a gáton Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2036 Dátum: 2015. Május 30. - 11:03:37 »

...és akkor minden egyből gyenge pont lehet.... a woblereknél a kulcskarika + horog az első.... a rappalánál már előfordul...
Elő bizony, hogy a rosseb enné meg!
Azóta az első, hogy új wobbler vásárlásakor repül a horog és a karika a kukába és kap helyette VMC kampókat és minőségi, bivalyerős karikát.
A Rapala cég igazán pironkodhatna a szar minőségű kiegészítői miatt egy kicsit.
Habár nem tudom a legújabb cuccoknál mi a helyzet, mert régen vettem friss gyártású wobblert.
Nagyon jól meg lehet élni a különböző aukciós oldalak kínálatából is Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #2037 Dátum: 2015. Május 30. - 11:37:17 »

Hello ingerelt!

Milyen néven futnak a csalik amit a képeken látni?

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #2038 Dátum: 2015. Május 30. - 13:23:08 »

Elő bizony, hogy a rosseb enné meg!
Azóta az első, hogy új wobbler vásárlásakor repül a horog és a karika a kukába és kap helyette VMC kampókat és minőségi, bivalyerős karikát.
A Rapala cég igazán pironkodhatna a szar minőségű kiegészítői miatt egy kicsit.
Habár nem tudom a legújabb cuccoknál mi a helyzet, mert régen vettem friss gyártású wobblert.
Nagyon jól meg lehet élni a különböző aukciós oldalak kínálatából is Vigyorog
A rapalán szvsz. gyárilag is wmc horgok vannak. Én Owner drillinget szoktam a műcsalikra rakni, amilyen keveset horgászom(tavaly konkrétan eccerse'), belefér a büdzsébe. Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #2039 Dátum: 2015. Május 30. - 14:52:05 »

A rapalán szvsz. gyárilag is wmc horgok vannak.
Vagy Eagle Claw? Nem emlékszem Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: