Oldalak: 1 ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408127 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2010 Dátum: 2015. Május 28. - 13:36:36 »


Még szerencse, hogy lehet kapni!   OOO   

Ezt mekkora élvezet lehet mondjuk télen belehúzni az akadóba!  Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2011 Dátum: 2015. Május 28. - 13:38:10 »

Most látom, hogy választ is kaptam a kérdésemre, köszi Csaba, de akkor még is igaz, hogy éjszakára feltűnő, mert a GFR neon narancs színű.

Ne felejtsd ki az FT színt sem, nekem nagyon sok halat adott egy Esko abban a színben.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2012 Dátum: 2015. Május 28. - 14:21:18 »

" Ezért találtam ezt a Salmo Thrill wobblert, ezzel állítólag dupla távolság dobható a hagyományos wobblerekhez képest, mert súly van benne."

A thrill tipikus balin gyógyszer, de a éjszakai harcsázásra nem való, sőtttttt szerintem semmi esélye, hogy elkapja. mert ha nem tekered méreg gyorsan nem veret, este az meg nem árt...
Tudom fogtak már vele harit, meg biztos fognak is, de nem éjszaka...

Üdv

Endre
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2013 Dátum: 2015. Május 28. - 14:58:06 »

Köszönöm az infókat.

Üdv
Endre Emelem
Naplózva

Üdv End
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2014 Dátum: 2015. Május 28. - 18:43:00 »

Évekig jártam a Sajkodi öbölbe süllőzni.
Az tényleg egy lavór, 2-2,5m-es vízzel, akkoriba 15-20 cm-es iszappal, még is rengeteg volt a süllő.
Gumihallal, twisterrel fogtam is rendesen.
Sokat kísérleteztem wobblerrel, szinte nulla eredménnye.
Aztán jött egy jóbarát és 1-2 év gyakorlás, megtanulam a wobblert az iszap fölött kb. 40cm-es sávba húzni.
Az eredmény fantasztikus volt, szinte mindenre jött a hal amivel ezt megtudtam csinálni.
Nemtudom most mi ott a helyzet, évek óta nem jártam arra, volt egy kis összetűzésem a helyi erőkkel. Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2015 Dátum: 2015. Május 28. - 19:22:33 »

Most látom, hogy választ is kaptam a kérdésemre, köszi Csaba, de akkor még is igaz, hogy éjszakára feltűnő, mert a GFR neon narancs színű.
Biztosan jól múkodik a Voldi által említett FT is, de én vallásos áhítattal ragaszkodok a GFR-hez éjjel Ördög
Na jó, szeptemberre beszerzek valamit FT színben is....ha másért nem, hogy jól lefikázhassam, ha nem fogok vele.
Ha meg igen, akkor azt mondom, hogy a GFR volt a hunyó.... Nyihi

Felszíni, kétrészes J-7 és 9 GFR adta eddig a legtöbb éjszakai harcsámat.
Igaz a bandagazda (remélem nem örökös című) 25 kilós Eskora jött.
De a kis J-7, 5 dobás, 5 rávágás, abból 3 megfogva (7,9,15 kg) mutatványát, mindezt negyed óra alatt a lábam előtt ívó küszök mögött.....
na ezt meg semmi sem tudta űberelni Igen
De bőven 100 feletti számban adtak harcsát a kétrészesek ebben a színben, tán nem csoda a ragaszkodásom Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2016 Dátum: 2015. Május 28. - 19:38:31 »

.

De a kis J-7, 5 dobás, 5 rávágás, abból 3 megfogva (7,9,15 kg) mutatványát, mindezt negyed óra alatt a lábam előtt ívó küszök mögött.....


Hogy tört volna el a botod !    Woest       ( Ugye az irigység nem csak a vadászokra jellemző !   Stoel  )   

Egyébként gratulálok igen jó passzban voltál !    Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2017 Dátum: 2015. Május 28. - 19:58:56 »

Csak hogy mindenki tudja a kódokat amikkel dobálóztok.
http://www2.walterland.net/385-rapala/12599-rapala-jointed-j13-b.html
Én az életem legnagyobb kapálását P vel műveltem.
A guruk azt mondták, ember itt azzal még harcsát nem fogott.

Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2018 Dátum: 2015. Május 28. - 20:10:53 »

Biztosan jól múkodik a Voldi által említett FT is, de én vallásos áhítattal ragaszkodok a GFR-hez éjjel Ördög
Na jó, szeptemberre beszerzek valamit FT színben is....ha másért nem, hogy jól lefikázhassam, ha nem fogok vele.
Ha meg igen, akkor azt mondom, hogy a GFR volt a hunyó.... Nyihi

Felszíni, kétrészes J-7 és 9 GFR adta eddig a legtöbb éjszakai harcsámat.
Igaz a bandagazda (remélem nem örökös című) 25 kilós Eskora jött.
De a kis J-7, 5 dobás, 5 rávágás, abból 3 megfogva (7,9,15 kg) mutatványát, mindezt negyed óra alatt a lábam előtt ívó küszök mögött.....
na ezt meg semmi sem tudta űberelni Igen
De bőven 100 feletti számban adtak harcsát a kétrészesek ebben a színben, tán nem csoda a ragaszkodásom Stoel

Köszönöm, meggyőztél. Egy kétrészes 9 GFR-re le is adtam a megrendelést. A nagyobb 11 és 13 centisekről mi a véleményed? Főleg a 13-as, mert az már nem balsafából készítik, hanem valami abashi fából, és így az nehezebb, ergo messzebbre dobható. Nekem fontos, hogy minél messzebbre nyúljak a tó közepe felé, mert éjjel onnan hallom a harcsarablásokat.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2019 Dátum: 2015. Május 28. - 20:46:59 »

Köszönöm, meggyőztél. Egy kétrészes 9 GFR-re le is adtam a megrendelést. A nagyobb 11 és 13 centisekről mi a véleményed? Főleg a 13-as, mert az már nem balsafából készítik, hanem valami abashi fából, és így az nehezebb, ergo messzebbre dobható. Nekem fontos, hogy minél messzebbre nyúljak a tó közepe felé, mert éjjel onnan hallom a harcsarablásokat.
Messzebbre szeretnél nyúlni, használj inkább valami egyrészest, horoggal koptatóval jól kiegyensúlyozva.
Szerintem a kétrészesek erre nem túl alkalmasak.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2020 Dátum: 2015. Május 28. - 20:56:16 »

A nagyobb 11 és 13 centisekről mi a véleményed? Főleg a 13-as, mert az már nem balsafából készítik, hanem valami abashi fából, és így az nehezebb, ergo messzebbre dobható. Nekem fontos, hogy minél messzebbre nyúljak a tó közepe felé, mert éjjel onnan hallom a harcsarablásokat.
A problémád kettős (hogy ne legyen olyan egyszerű az élet Kacsint )
Ahogy Géza írja, a kétrészesek nem távoli pecára valók.
Én is inkább "cserkelő" horgászatra használom őket, amikor a part mentén kinézett, kihallgatott helyet nagyon közelre belopom, majd 10-15 métereket dobva, inkább csak pöccintgetve a wobblert meghorgászom.
A másik, hogy milyen halra vadásznak a harcsák?
Nálunk jellemzően a parti növényzetre beálló, ívó küszöket dézsmálják.
Ilyenkor még soha nem fogtam semmit a 11 és 13 mérettel. Pedig egy ideig hittem benne, hogy kis csali = kis harcsa, nagy csali = nagy hal.....egy frászt.
Jó pár 10-20 kiló közöttinek megvizsgáltam a gyomrát és alig találtam bennük tenyeresnél nagyobb halat, a legtöbben küsz volt, igaz az egy nagy marékra való.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2021 Dátum: 2015. Május 28. - 21:19:11 »

A problémád kettős (hogy ne legyen olyan egyszerű az élet Kacsint )
Ahogy Géza írja, a kétrészesek nem távoli pecára valók.
Én is inkább "cserkelő" horgászatra használom őket, amikor a part mentén kinézett, kihallgatott helyet nagyon közelre belopom, majd 10-15 métereket dobva, inkább csak pöccintgetve a wobblert meghorgászom.
A másik, hogy milyen halra vadásznak a harcsák?
Nálunk jellemzően a parti növényzetre beálló, ívó küszöket dézsmálják.
Ilyenkor még soha nem fogtam semmit a 11 és 13 mérettel. Pedig egy ideig hittem benne, hogy kis csali = kis harcsa, nagy csali = nagy hal.....egy frászt.
Jó pár 10-20 kiló közöttinek megvizsgáltam a gyomrát és alig találtam bennük tenyeresnél nagyobb halat, a legtöbben küsz volt, igaz az egy nagy marékra való.

A parti növényzet nálunk elhanyagolható, mert bányatóról van szó. Küszökből van a legtöbb a vízben, éjjel ha rávilágítasz a parti sekély vízre, ott vannak tömegével kihúzódva szerencsétlenek, gondolom a mélyebb vizek egyenlő nekik a halálos ítélettel. Azonban a harcsabuffanásokat mégis a tó közepéről hallom, ahol nem ritka a 10-12 méteres mélység is. Ezért gondoltam azt, hogy megpróbáljuk a partról meghorgászni, ha el tudnám érni valami súlyosabb wobblerrel. Csónak sajnos nincs.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2022 Dátum: 2015. Május 29. - 09:17:56 »

A parti növényzet nálunk elhanyagolható, mert bányatóról van szó. Küszökből van a legtöbb a vízben, éjjel ha rávilágítasz a parti sekély vízre, ott vannak tömegével kihúzódva szerencsétlenek, gondolom a mélyebb vizek egyenlő nekik a halálos ítélettel. Azonban a harcsabuffanásokat mégis a tó közepéről hallom, ahol nem ritka a 10-12 méteres mélység is. Ezért gondoltam azt, hogy megpróbáljuk a partról meghorgászni, ha el tudnám érni valami súlyosabb wobblerrel. Csónak sajnos nincs.

Feri szerintem elég lehetetlen vállalkozás, a bent buffogó harcsákat Wobblerel való megfogása... Oda sokkal hatékonyabb a Voldi által említett, felszíni élőhalas bójás stupekos locsogó kárász. Mekkorát kellene dobnod? Gondolom az lenne a jó ha legalább 60-70 méterre már veretne a wobbler , az meg nem nagyon elérhető, főleg egy vastagabb fonottal. Különben a slamonak, (csak hogy nem mindig rappala) van a skinnerje, elég szépen működik, és jó harcsára, sőt jól el is lehet dobni, és nem is kicsi...
Elvileg arra is találták ki, hogy a fent lévő harcsákat meg lehessen vele fogni.
De itt is közbe jön az a dolog, hogy a táplálék halnak akkor nem a küsznek kell lenni...

 Wave
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2023 Dátum: 2015. Május 29. - 11:17:37 »

Feri szerintem elég lehetetlen vállalkozás, a bent buffogó harcsákat Wobblerel való megfogása... Oda sokkal hatékonyabb a Voldi által említett, felszíni élőhalas bójás stupekos locsogó kárász. Mekkorát kellene dobnod? Gondolom az lenne a jó ha legalább 60-70 méterre már veretne a wobbler , az meg nem nagyon elérhető, főleg egy vastagabb fonottal. Különben a slamonak, (csak hogy nem mindig rappala) van a skinnerje, elég szépen működik, és jó harcsára, sőt jól el is lehet dobni, és nem is kicsi...
Elvileg arra is találták ki, hogy a fent lévő harcsákat meg lehessen vele fogni.
De itt is közbe jön az a dolog, hogy a táplálék halnak akkor nem a küsznek kell lenni...

 Wave


 Ok !   Igen

 De ha mindenáron pergetve akkor ott vannak a villantók  az ABU különböző változatai főleg a vese alakú vastagabb kanalak .  Ahol egyszerre több harcsa rabol ott nem kell a nagy hókusz-pókusz . Nekem többször előfordult hogy a vízre hullott műcsalira abban a pillanatban volt rávágás ahogy vízre ért  LOCCCS - BUFF  és már feszült is zsinór. Balinnál nagyon gyakran előfordul de harcsánál nekem ez a csúcs .    Táncol Táncol Táncol     Hú csak menjen már le a Duna !     Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2024 Dátum: 2015. Május 29. - 11:34:15 »

Nekem többször előfordult hogy a vízre hullott műcsalira abban a pillanatban volt rávágás ahogy vízre ért  LOCCCS - BUFF  és már feszült is zsinór.
Az általam említett part menti harcsapergetésnek van egy érdekes része.
Amikor a harcsák periodikusan, arcvonalba állva, egyszerre támadják a küszöket.
Ezt kb. 4-5 perces időközönként szokták megtenni.
Ilyenkor túl szoktam dobni a wobblert az ívó küszökön és várom a bajszik megjelenését.
Ha van rá jel, hogy beálltak a "támadáshoz" (látszik ahogy érkeznek a felszín közelében....ez a legizgalmasabb része az egésznek Igen), akkor indítom a csalit
és a rávágás általában pár méter után be is szokott köszönteni, nem ritkán még a harcsa szája előtti víztölcsér is látszik, amiben eltűnik a felszínen, vagy centikkel alatta verető halacska.
De van amikor másként történik....
Túldobtam a wobblert, türelmesen várakoztam (persze, a szívem ilyenkor a torkomon át szeretne kimászni levegőzni Ördög) amikor egy irgalmatlan loccsanás után a kezemből majd kirántotta
a lebegő, mozdulatlan wobblerre rávágó harcsa a botot Vigyorog
Rövid svédtorna után már vettem is ki a szájába nyúlva a tízes forma bajszit, amit veszélytelenül megtehettem, mert annyira elnyelte a csalit, hogy bele kellett vágni a zsinórt, mert teljesen eltűnt a gyomrában.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: