Oldalak: 1 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408127 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1995 Dátum: 2015. Május 26. - 13:50:12 »

Tiszai gyerek vagyok, de azért átgondolom. A Tomos és a Forelle már súrolja a márka kifejezést?

A Forelle nagy előnye a kis fogyasztás mert általában nem indul be és 500 -600 rántással már a csiga is eltol a közeli horgászhelyekre.  Röhög
A Tomos már jobb de azok is kezdenek kikopni . Nekem a Johnson 4 - 5 LE -s változatai váltak be . Kétütemű kéthengeres - tehát nagyon kiegyensúlyozott motor és egyszerű mint fatojás . Nem a legtakarékosabb az üzemanyag fogyasztása de szerintem egy átlag felhasználású motornál ez a legkisebb költség . Nagyon jól indul , sok van belőle ,sokat szednek szét alkatrésznek . Ha nagyobb távolságokat mész célszerű külsőtankost választani ,ha csak néhány kilómétert akkor jó a fejtankos is.            Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1996 Dátum: 2015. Május 26. - 14:17:00 »

A Forelle nagy előnye a kis fogyasztás mert általában nem indul be és 500 -600 rántással már a csiga is eltol a közeli horgászhelyekre.  Röhög
A Tomos már jobb de azok is kezdenek kikopni . Nekem a Johnson 4 - 5 LE -s változatai váltak be . Kétütemű kéthengeres - tehát nagyon kiegyensúlyozott motor és egyszerű mint fatojás . Nem a legtakarékosabb az üzemanyag fogyasztása de szerintem egy átlag felhasználású motornál ez a legkisebb költség . Nagyon jól indul , sok van belőle ,sokat szednek szét alkatrésznek . Ha nagyobb távolságokat mész célszerű külsőtankost választani ,ha csak néhány kilómétert akkor jó a fejtankos is.            Emelem
A Forellebe és a Tomosba az a jó, mire eljutsz az elhatározásig hogy beleb@szod a Dunába, profi gépész leszel.
Az én Tomosom pl. mindíg elnyírta a csapszeget, a végén már 58s alatt cseréltem.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1997 Dátum: 2015. Május 26. - 14:28:05 »

Mondtam már hogy gyere el süllőzni a Dunára -  teszek róla hogy megmutathasd az evezési tudományod .     Hajó jár bőven !       Röhög
Szerinted ezek után........????? Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1998 Dátum: 2015. Május 26. - 16:45:17 »

Szerinted ezek után........????? Vigyorog

Jó van na ! Még garanciás az új Yamaha !     Wave
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #1999 Dátum: 2015. Május 27. - 08:00:56 »

Jó van na ! Még garanciás az új Yamaha !     Wave


 Attól még lehet: lapjával húz, élivel kormányoz... Vigyorog Vigyorog Stoel Stoel Stoel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2000 Dátum: 2015. Május 27. - 14:46:44 »



 Attól még lehet: lapjával húz, élivel kormányoz... Vigyorog Vigyorog Stoel Stoel Stoel

 De gyorsan !      Röhög     Mert mire Matula bácsi az az Bánhidi László ezt kimondta - kitagolgatta   Röhög  háromszor elgázolta volna az Ukrán tolóhajó .    Wave
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2001 Dátum: 2015. Május 28. - 01:41:07 »

Érdeklődnék a wobbleres mágusoktól, hogy milyen típust ajánlanátok bányatóra? Rapalára gondolok elsősorban. A vízben sűllő és harcsa a jellemző, de előfordul a csuka és a balin is.

Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2002 Dátum: 2015. Május 28. - 07:24:29 »

Érdeklődnék a wobbleres mágusoktól, hogy milyen típust ajánlanátok bányatóra? Rapalára gondolok elsősorban. A vízben sűllő és harcsa a jellemző, de előfordul a csuka és a balin is.



Látatlanba nehéz ügy !  Én leginkább a húzós vizeken horgászom de néha rákényszerülök az állóvízi "pocsolyahorgászatra" főként ha csukát szeretnék fogni.
A lényeg hogy állóvízben szerintem a nagyobb rezgést keltő Rapalák bizonyúlnak fogósabbnak számba jöhet a J - vel jelzett woblerek különböző változata  Pl J 7S , CDJ 9 GFR , a színeket pedig a víz a napszak és a halakhoz kell igazítani.  Jók az SSR jelű tört csőrű woblerek és nekem nagyon bevált az inkább blinkerre hasonlító "Minow Spon" Rapala is főként csukára. Nem mindig ragaszkodom állóvízen a woblerekhez pedig szeretem őket a blinkerek és twisterek is nagyon eredményesek lehetnek.        Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2003 Dátum: 2015. Május 28. - 07:45:10 »

Érdeklődnék a wobbleres mágusoktól, hogy milyen típust ajánlanátok bányatóra? Rapalára gondolok elsősorban. A vízben sűllő és harcsa a jellemző, de előfordul a csuka és a balin is.

A bányató cifrázza meg, főleg a harcsa esetében. Könnyen előfordul, hogy nem is táplálkozik wobblerrel megdobható távolságban. Figyelni kell éjszaka, hogy van-e harcsarablásra utaló jel. Ha van a tóban olyan sekélyebb pad, marás, törés, ahova éjjel kimegy a keszegnép, kárász, vagy akár a pontyok csipegetni, sanszos, hogy kiáll a harcsa is. Ott érdemes próbálkozni. De mivel tó, én előnyben részesíteném a bójához rőgzitett termetes, a víz felszinén csapkolódó csalihalat. Bója, stupek, mindegyik játszik.

A süllőt könnyebb megtalálni valami hinárszélben, akadó mellett, vagy egy sekély padon, az alkonyati órákban. A Stefi által említett Rapalák jók lehetnek, de a süllő is sokat tanult az évek során, szerintem az összes Rapalát cikkszám szerint ismerik!

Eredményes lehet ezért egy teljesen más vibrációt keltő csali, Yo-Zuri, Predatek, Mata Fatty-Fatty, stb. Álló víz, olyat kell választani, ami igen lassú vezetésnél is kellően mozog! Nem segít a "veretésben" a sodrás ugyanis.

De legfőképp az segít, ha ismered a tavon a mederviszonyokat, az nagyot lendít az eredményességen, mintha vakon elkezdesz dobálni.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #2004 Dátum: 2015. Május 28. - 07:58:32 »

Látatlanba nehéz ügy !  Én leginkább a húzós vizeken horgászom de néha rákényszerülök az állóvízi "pocsolyahorgászatra" főként ha csukát szeretnék fogni.
A lényeg hogy állóvízben szerintem a nagyobb rezgést keltő Rapalák bizonyúlnak fogósabbnak számba jöhet a J - vel jelzett woblerek különböző változata  Pl J 7S , CDJ 9 GFR , a színeket pedig a víz a napszak és a halakhoz kell igazítani.  Jók az SSR jelű tört csőrű woblerek és nekem nagyon bevált az inkább blinkerre hasonlító "Minow Spon" Rapala is főként csukára. Nem mindig ragaszkodom állóvízen a woblerekhez pedig szeretem őket a blinkerek és twisterek is nagyon eredményesek lehetnek.        Emelem
A "Minnow spoon" kavicsbánya tóban igencsak korlátozott élettartamú, a festése pillanatok alatt lekopik. Előnye a hátránya, a hal szájában is gyengén akad. Én inkább csak ott használom ahol töklevelek közé kell dobálni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2005 Dátum: 2015. Május 28. - 11:30:53 »

Nos ha már itt tartunk, én is kérdeznék...  Ördög

A víz egy lavór, kb 1-2 méteres vízben kell horgászni. Főleg a part törésben tudok kapást kicsikarni. Bent a meder nem igazán esélyes mert nincs akadó, törés, haltartó. Tehát szinte bárhol megállhat ahol keményebb, és iszap találkozik. Illetve nem tudom érzékelni igazán hogy hol kellene keresni.

Nos a szitu az hogy 4 órától lehet horgászni, és eddig szinte csak gumihallal, vagy twisterrel tudtam halat fogni. Csak kicsit úgy érzem hogy még a majdnem sötétben jobb lenne valami wobbler. De nem igazán találom meg, hogy mi is lenne a halfogó. A fő hal nekem a süllő lenne, mert mikor már világos van a akkor a csuka fogás nem okoz gondot.

Főleg abban kellene segítség, hogy milyen szín, lehet ebben a homályban jó, és melyik bír normálisan 1-2 métert között lassú húzás esetén is normálisan veretni.
A víz igen sötét-szürkés-szutykos ezért is zöld-des,sárgás plasztikot használok.

Ja és rajtam kívűl nem igazán perget senki, itt nincs cikkszám... de a fene megesz, hogy nem bírok Wobblerrel fogni halat...

A reggel kis erős: Wave

Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2006 Dátum: 2015. Május 28. - 11:49:46 »

Csak kicsit úgy érzem hogy még a majdnem sötétben jobb lenne valami wobbler. De nem igazán találom meg, hogy mi is lenne a halfogó. A fő hal nekem a süllő lenne, mert mikor már világos van a akkor a csuka fogás nem okoz gondot.

Főleg abban kellene segítség, hogy milyen szín, lehet ebben a homályban jó, és melyik bír normálisan 1-2 métert között lassú húzás esetén is normálisan veretni.
Pergettem hasonló adottságú tavon süllőre.
A meder egyenetlenségek mindig több halat adtak, mint a lapos fenekű szakasz.
Ez lehet akár 10 centis padka, régi patakmeder, tuskósor, stb...

A süllő üldöző-ragadozó, ezt ki lehet használni, fel lehet benne kelteni a ragadozó ösztönt egy kis segítséggel.

A legtöbbet J-7 és J-9 felszíni, SSR-5 és SSR-7 SD felszín közeli és Team Esko mérsékelten merülővel fogtam.
Egyszer nem volt nálam más, csak egy Esko, de sekély volt hozzá a víz.
Kötöttem elé 60-70 centire egy fehér csirketollas, úszó balinlegyet és egyik süllőt fogtam vele a másik után.
Később ezt alkalmaztam a többi wobbler mellé is és ritkán hagyott cserben az összeállítás.

Amikor süket volt a víz és még csak egy koppintásom sem volt, a légy bevetése általában meghozta a kapást.
Valószínű, hogy a lapuló süllőben felébred a ragadozó ösztön ha azt érzi, hogy egy kisebb testű kolléga éppen zsákmányt üldöz.
Ilyenkor a vadászattal elfoglalt kisebb ragadozó azonnal potenciális prédává válik, talán ez váltja ki a heves támadást.
A módszer jellemzően süllőnél működött, sem csukát, sem harcsát nem fogtam többet a légy alkalmazásával.

A színekről meg annyit, hogy sokkal inkább a horgász kedvére festik a fahalakat, mint sem a halak miatt Vigyorog
A világos víz-normál tónus, sötét víz-világosabb élénkebb tónus szabály valóban érvényesül, de, hogy hány pöttyike van rápingálva,
milyen színű a szeme és mennyire van kidolgozva a kopoltyú és oldalvonal kontúrja, ez már csak marketing.
Én lehetőleg leegyszerűsítettem már a készletet, nappalra S, éjszakára GFR színkódokkal operálok.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2007 Dátum: 2015. Május 28. - 12:02:13 »

Nos ha már itt tartunk, én is kérdeznék...  Ördög

A víz egy lavór, kb 1-2 méteres vízben kell horgászni. Főleg a part törésben tudok kapást kicsikarni. Bent a meder nem igazán esélyes mert nincs akadó, törés, haltartó. Tehát szinte bárhol megállhat ahol keményebb, és iszap találkozik. Illetve nem tudom érzékelni igazán hogy hol kellene keresni.

Nos a szitu az hogy 4 órától lehet horgászni, és eddig szinte csak gumihallal, vagy twisterrel tudtam halat fogni. Csak kicsit úgy érzem hogy még a majdnem sötétben jobb lenne valami wobbler. De nem igazán találom meg, hogy mi is lenne a halfogó. A fő hal nekem a süllő lenne, mert mikor már világos van a akkor a csuka fogás nem okoz gondot.

Főleg abban kellene segítség, hogy milyen szín, lehet ebben a homályban jó, és melyik bír normálisan 1-2 métert között lassú húzás esetén is normálisan veretni.
A víz igen sötét-szürkés-szutykos ezért is zöld-des,sárgás plasztikot használok.

Ja és rajtam kívűl nem igazán perget senki, itt nincs cikkszám... de a fene megesz, hogy nem bírok Wobblerrel fogni halat...





Én próbálkoznék az SSR - 7 -B vel   Kb. 1-2 méter között mehet állóvízen és elég fényes . Van sülyedő változat is CDSR jelöléssel .  Ezeknél te tudod meghatározni milyen mélyre merüljön .   A neve is ezt sugallja :   "számolás - visszaszámlálás"   
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2008 Dátum: 2015. Május 28. - 12:33:34 »

Köszönöm a válaszokat!

A fiam most, idén lett horgász, és már említette nekem, hogy szeretne a feeder mellett villantózni is. A múltkor engem is meggyőzött a módszer, amikor láttam, hogy a spori fényes nappal egy hatkilós harcsát vett ki, csak mire megkérdezhettem volna a műcsaliját, elhúzott a tópartról.
Mivel a bányatóban nagyok a mélységek (10-12 m), ezért mindenképpen valamilyen mélyre törő wobblerben is gondolkozom feltűnő színben. De kell éjszaka egy felszíni is, mert a harcsák a sötétben fenn buffanak, de sajnos a tó közepén. Ezért találtam ezt a Salmo Thrill wobblert, ezzel állítólag dupla távolság dobható a hagyományos wobblerekhez képest, mert súly van benne.
http://www.fishnet.hu/mcsalik/7803-salmo-thrill-hbl-wobbler-9cm.html

Még egy kérdés, szerintetek szürkületbe és éjjel jobb a feltűnő szín? A víz gyönyörű mélykék és tiszta.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2009 Dátum: 2015. Május 28. - 12:38:23 »


Én lehetőleg leegyszerűsítettem már a készletet, nappalra S, éjszakára GFR színkódokkal operálok.
 Wave

Most látom, hogy választ is kaptam a kérdésemre, köszi Csaba, de akkor még is igaz, hogy éjszakára feltűnő, mert a GFR neon narancs színű.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Oldalak: 1 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: