Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408136 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1965 Dátum: 2015. Május 10. - 16:50:07 »

Balaton forewör Vigyorog

Tegnap letoltuk a megyei vadásznapot,
 

Na a kemény mag - köztük én is Stoel letoltuk ................................ azt a 8-10 féle pálinkát, hideg sörökkel hígítva és az eső meg a sötétedés után már csak szigorúan fröccsökkel habosítva a vadásznapot .  Így hát se horgászni se vadászni nem volt kedvünk - kivéve egy általad is ismert .......  aki már kora hajnalba hogy még véletlenül se előzhesse meg senki beírta a legjobb és felszabaduló körzetet. Na rajta kívül mindenki elkerülte a beíró könyvet.                                             Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1966 Dátum: 2015. Május 10. - 17:00:06 »

Nagyon régóta tilos rázni a snecit! A tépés meg csak akkor jön szóba, ha mélyre nyel, akkor valóban megoldás, egyéb esetben téped az alsó, vagy felső szájszélét is. utána meg molyolhatsz, hogy leszedd a horogról.

Szép-szép ez az eredmény, de az igazi snecikirályok Győr környékén nőnek. Nem ritkán 10 kg-os fogással! Volt amikor 5 kg snecivel már az első 15-be is lehetett jutni az Iparcsatornán.  Ördög

 Nem szól szám

Sok versenyen lutri a snecizés mert ha jönnek a nagyobb testű halak netán pontyok akkor a fasorba se kerülsz de ha semmi nem jön pl. áradó Sió . Néhány senecivel is lehet szektor 1-2 t csinálni ami menti az egész csapatot.                 Már régóta nem versenyzem mert azt a szintet ahogy csinálják nehéz anyagilag követni és egyébként is jobban szeretek a magam örömére pecázgatni mint egy ilyen strapás 3-4 órát kínlódni .                    Emelem
Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1967 Dátum: 2015. Május 11. - 06:48:13 »


Bealapoztam 1 kiló nagypontyos haldorádós kajával, beakasztott zsinórral, aztán giliszta az egyikre, csonti-csemegekukorica a másikra és várakozás, negyed óránként újra dobás.

Szia Csaba!

Csak nehogy arra a következtetésre juss, hogy jó volt az etetőanyag. Gyártanak kishazánkban, kiálló alapanyagokból, hozzáértő, tapasztalt emberek, elérhető árú, jó minőségű etetőanyagokat. A Nagypontyos, mindentmegfogós, nagyon marketinges dolgokat hagyjuk inkább a vakulni vágyóknak, bár ha bele gondolok Blazered is volt már…
Az írás kiváló, mint mindig de nem tudtam meghálni, hogy ne ugassak bele….

Üdv: Karcsi
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1968 Dátum: 2015. Május 11. - 07:05:47 »

Csak nehogy arra a következtetésre juss, hogy jó volt az etetőanyag. Gyártanak kishazánkban, kiálló alapanyagokból, hozzáértő, tapasztalt emberek, elérhető árú, jó minőségű etetőanyagokat.
Nem vagyok Haldorádó fetisiszta, de ez a nagy szemcsés keverék már többször adott szép halakat olyan helyen, ahol sokan betliztek vagy szenvedtek a kapástalanságtól.
Mondjuk az 100%, hogy sokkal eredményesebb egy egyszerű etetőanyaggal pontosan dobó horgász, mint aki 100 nm-re teríti a szuper kaját Ördög
Tegnap valahogy összejöttek a dolgok.....lehet, hogy megint csak a saját varázserőm volt a lényeg..... Vigyorog
De nagyon élvezetes peca volt Igen
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1969 Dátum: 2015. Május 11. - 09:03:20 »

A kivonulásomat kísérte pár irigykedőnek vélt pillantás, de ezt biztos csak képzeltem...azért a szákot úgy vittem, hogy mindenki jól láthassa a szép zsákmányt Nyihi
 Wave 


Ez a horgászat legélvezetesebb része !     Ördög Röhög

Én azt 4 kilós tőpontyot irigylem .    Wave  Jó peca volt !   Igen    Na meg a "nagy " ami elment .  Hiszen mindig az megy el !   Fejvakarás
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1970 Dátum: 2015. Május 11. - 11:24:03 »

Bealapoztam 1 kiló nagypontyos haldorádós kajával, beakasztott zsinórral, aztán giliszta az egyikre, csonti-csemegekukorica a másikra és várakozás, negyed óránként újra dobás.

Szia Csaba!

Csak nehogy arra a következtetésre juss, hogy jó volt az etetőanyag. Gyártanak kishazánkban, kiálló alapanyagokból, hozzáértő, tapasztalt emberek, elérhető árú, jó minőségű etetőanyagokat. A Nagypontyos, mindentmegfogós, nagyon marketinges dolgokat hagyjuk inkább a vakulni vágyóknak, bár ha bele gondolok Blazered is volt már…
Az írás kiváló, mint mindig de nem tudtam meghálni, hogy ne ugassak bele….

Üdv: Karcsi


Ezen asszem lehetne, több hónapot gyomrozni egymást... Ördög Ördög Ördög

Amúgy amióta, csak buli a horgászverseny, (mielőtt kipakolunk kb 4-5 pálász már lent van  Ördög) azóta nem nagyon erőltetem a tuti etetőanyag megtalálását. De azért a múlt a régi versenyek mindig előhozzák az a hülyebogarat belőlem. És azért próbálgatom az "újdonságokat is"
Több próba és teszt után azért azt el kell mondjam, hogy a telepített tavi egyesületi horgászversenyek, kb arról szólnak, hogy hol áll be a telepített ponty, szinte szerencse kérdése, meg pár doboz csemege is elég.
Az intenzív vizeken, főleg ha keményen bójliznak is akkor kell a komoly távolság és tudás, és a jó etetőanyag.
A folyó, a helyzetfelismerés, pontosság, és élőanyag.
A magántavak, amikben kevés a horgász, és főleg kukoricát szórnak. szintén nem a szuper etetőanyag hozza a halat, többet ér ha kevesebb sokkot kap a hal mint a szuper csali.

De egy szintet elérve, és megpróbálva a profik közé férkőzni, ott meg már kevéske a zacskó tartalma, és minimum fel kell adni a szent oltáron a vadászat hobbit.
Mert kell az idő-és pénz a horgászatra...

Egyszóval jó nekem a pályász ivás, meg a gyári anyag az aktuális hülye bogarat szem előtt tartva...

Ui.: Létezik még Katus féle etetőanyag??? Nekem otthon ez hozta az eredményeket, de nem kapható / találok sehol.

 Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1971 Dátum: 2015. Május 11. - 18:11:13 »

Vasárnap reggel betámadtuk fiammal a helyi tavat. A módszer method feeder, etetőanyag betainos-halas-scopexes. A fiam botján haldorádós spéci corn csalitüskén, fokhagymás, ananászos, epres, én az egyik boton halibutos pellettel nyomulok, a másikra puha konzervkukoricát teszek egy ananászos pop up-pal kikönnyítve. Szorgalmasan frissítünk, keressük a halakat, de egyenlőre mozdulatlanok a botspicceink. Két óra elteltével lassan a tó szembeoldalán beindulnak a sporik, az egyik húszpercenként szákolja a pontyokat, a szomszédja pedig alig érkezik meg és dobál be, máris akaszt egy jókora halat. Hallom, ahogy mondja a kíbicének: amur, jó lesz! Sikeres szákolás után olyan jó ötösre becsülöm. Úgy látom, száraz kukoricával etetgetnek szembe, vágott seprűnyél, rajta egy félbevágott PET palack, egy-két suhintás, nem több. Nálunk még mindig betli, pedig variálok már csontival és mézes pufival is.
Később befut egy helyi cimbora, már nem nagyon talál üres helyet a parton, de mi szorítunk neki. Örül a lehetőségnek és perceken belül dobja be ősöreg, ormótlan botjait. A csali száraz, fúrt, górés-egérhúgyos kukorica, kettő szem, sima cérnával a horog öblébe kötve. Etetőanyag nincs, a végszerelék csúszóólmos. Cimbi azért, két-három marék kukoricát rácsúzlizik a dobás helyére, kap belőle az én szerelékem is, mivel olyan egy-másfél méterre vagyunk bedobva egymástól. Mint mondja, nem kell több, ezt is a disznók elől hozta el  Röhög. 10 perc és megvan neki az első kétkilós ponty, amit egyből vissza is enged, "nagyobbra várok" mondja.
A kiskaput nálam egy beszakadás és a bal szomszéd jókora fogása teszi be. Igen hajlik a botja, kérdezem, menjek segíteni szákolni, á nem kell - mondja - nem olyan nagy. Miután kiszákolta a tükröst, olyan jó négykilósra becsülöm  Rííí. Halkan szólok a gyereknek, hogy kezdjen el pakolni.
Holnap szerzek egy kis búzát, van vagy két zsák morzsolt kukoricám még otthon és áztatott, savanyú kukoricát fogok készíteni. Egyenlőre egy diszperzites vödörrel, aztán majd látom, hogy mennyire fogy. Asszem a pelleteket, meg a mindenféle csodacsalikat egy időre a polcra teszem. Hiába no, ezek buta falusi pontyok, nem ismerik Döme Gabi legújabb specialitásait, de a pocokszaros kukoricát imádják  Röhög.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1972 Dátum: 2015. Május 11. - 19:36:05 »

Vasárnap reggel betámadtuk fiammal a helyi tavat. A módszer method feeder, etetőanyag betainos-halas-scopexes. A fiam botján haldorádós spéci corn csalitüskén, fokhagymás, ananászos, epres, én az egyik boton halibutos pellettel nyomulok, a másikra puha konzervkukoricát teszek egy ananászos pop up-pal kikönnyítve.

pocokszaros kukoricát imádják  Röhög.


 :Mosolyog   Tudom mi a baj !  Szótárt nem dobtál be nekik !    Röhög    Én is csak pislogok hogy milófax amivel manapság csapolják a trendkövető horgászok zsebét .     Vállat von
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1973 Dátum: 2015. Május 11. - 20:23:52 »

Vasárnap reggel betámadtuk fiammal a helyi tavat. A módszer method feeder, etetőanyag betainos-halas-scopexes. A fiam botján haldorádós spéci corn csalitüskén, fokhagymás, ananászos, epres, én az egyik boton halibutos pellettel nyomulok, a másikra puha konzervkukoricát teszek egy ananászos pop up-pal kikönnyítve. Szorgalmasan frissítünk, keressük a halakat, de egyenlőre mozdulatlanok a botspicceink. Két óra elteltével lassan a tó szembeoldalán beindulnak a sporik, az egyik húszpercenként szákolja a pontyokat, a szomszédja pedig alig érkezik meg és dobál be, máris akaszt egy jókora halat. Hallom, ahogy mondja a kíbicének: amur, jó lesz! Sikeres szákolás után olyan jó ötösre becsülöm. Úgy látom, száraz kukoricával etetgetnek szembe, vágott seprűnyél, rajta egy félbevágott PET palack, egy-két suhintás, nem több. Nálunk még mindig betli, pedig variálok már csontival és mézes pufival is.
Később befut egy helyi cimbora, már nem nagyon talál üres helyet a parton, de mi szorítunk neki. Örül a lehetőségnek és perceken belül dobja be ősöreg, ormótlan botjait. A csali száraz, fúrt, górés-egérhúgyos kukorica, kettő szem, sima cérnával a horog öblébe kötve. Etetőanyag nincs, a végszerelék csúszóólmos. Cimbi azért, két-három marék kukoricát rácsúzlizik a dobás helyére, kap belőle az én szerelékem is, mivel olyan egy-másfél méterre vagyunk bedobva egymástól. Mint mondja, nem kell több, ezt is a disznók elől hozta el  Röhög. 10 perc és megvan neki az első kétkilós ponty, amit egyből vissza is enged, "nagyobbra várok" mondja.
A kiskaput nálam egy beszakadás és a bal szomszéd jókora fogása teszi be. Igen hajlik a botja, kérdezem, menjek segíteni szákolni, á nem kell - mondja - nem olyan nagy. Miután kiszákolta a tükröst, olyan jó négykilósra becsülöm  Rííí. Halkan szólok a gyereknek, hogy kezdjen el pakolni.
Holnap szerzek egy kis búzát, van vagy két zsák morzsolt kukoricám még otthon és áztatott, savanyú kukoricát fogok készíteni. Egyenlőre egy diszperzites vödörrel, aztán majd látom, hogy mennyire fogy. Asszem a pelleteket, meg a mindenféle csodacsalikat egy időre a polcra teszem. Hiába no, ezek buta falusi pontyok, nem ismerik Döme Gabi legújabb specialitásait, de a pocokszaros kukoricát imádják  Röhög.
Vadászvizsga előtt én is pecázgattam,ifjúsági engedéllyel egy bottal.Haverokkal júliusban reggel 5-től kint voltunk,kipróbáltunk minden csodacsalit,semmit nem fogtunk.Úgy este 6 óra
felé jött egy öreg kéményseprő,olyan részeg volt,hogy keresztülesett a 28-as kerékpáron.Már csak mellettünk volt hely,kézzel-lábbal elmutogatta,hogy lepakolhat-e?Mondtuk persze,gondoltuk úgyse fog semmit ő sem.Felcsalizott az útközben tört 2 cső tejes kukoricából,a tőlünk kért etetőanyagból megtömte ökölnyi etetőkosarát és 10 perc alatt úgy összegubancolta a damilját,hogy csak kézzel tudta kb.5-6 méterre besútani.A bottartó ágast még az úton elhagyta,ezért fűzfából tört egyet,kapásjelzőnek meg sárgombócot gyúrt kampós ágra,azt akasztotta a spicc elé.
Kb.20 perc után az öregnek iszonyatos húzása volt,alig tudta elkapni a bot végét...jó 10 percig kínozták egymást,mire a potyka felfeküdt az oldalára,az öreg meg egyszerűen lehajolt és kidobta a partra....6 kiló 40 deka volt,én magam mértem.Na ekkor kezdtünk el pakolni a cimborákkal,pedig úgy volt,hogy éjszakára is maradunk... Ördög
Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1974 Dátum: 2015. Május 12. - 06:23:18 »

Nem vagyok Haldorádó fetisiszta, de ez a nagy szemcsés keverék már többször adott szép halakat olyan helyen, ahol sokan betliztek vagy szenvedtek a kapástalanságtól.
Mondjuk az 100%, hogy sokkal eredményesebb egy egyszerű etetőanyaggal pontosan dobó horgász, mint aki 100 nm-re teríti a szuper kaját Ördög
Tegnap valahogy összejöttek a dolgok.....lehet, hogy megint csak a saját varázserőm volt a lényeg..... Vigyorog
De nagyon élvezetes peca volt Igen
 Wave

Kis túlzással ha tudnád mikből van lehet, hogy csak kesztyűvel nyúlnál bele Vigyorog
Én azt gondolom, hogy az elszántrságodnak és a "varázserődnek" sokkal nagyobb szerepe volt a sikeres napban ment az említett etetőanyagnak. Persze az is sokat jelent, hogy "hiszel" benne, no de majd változtatok én ezen csak találkozzunk Ördög
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1975 Dátum: 2015. Május 13. - 14:52:06 »

Gewehr
Ezek vannak nekem itthon (a fiaim gyurnak). Na, ezek jok-e ?
 

Az első kettő bizonyosan alkalmas (bár csokisat konkrétan még nem próbáltam), a harmadik az másfajta huncutság.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1976 Dátum: 2015. Május 25. - 20:44:57 »

Üdv Sporttársak!  Emelem

Csónakmotor vásárlása előtt állok és a következő lenne a kérdésem: Hány lóerőig, nem kell kishajóvezetői egy motoros csónakra?

Köszi:Zoli.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1977 Dátum: 2015. Május 25. - 20:54:49 »

Üdv Sporttársak!  Emelem

Csónakmotor vásárlása előtt állok és a következő lenne a kérdésem: Hány lóerőig, nem kell kishajóvezetői egy motoros csónakra?

Köszi:Zoli.

10 LE lett nem olyan régen, ami használható vizsga nélkül.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1978 Dátum: 2015. Május 25. - 20:54:57 »

Üdv Sporttársak!  Emelem

Csónakmotor vásárlása előtt állok és a következő lenne a kérdésem: Hány lóerőig, nem kell kishajóvezetői egy motoros csónakra?

Köszi:Zoli.
Tíz.
Úgyhogy azokat a motorokat nézd, amiket tizesnek adnak ki és kis melóval felhúzhatók tizenötre.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1979 Dátum: 2015. Május 25. - 21:14:08 »

Üdv Sporttársak!  Emelem

Csónakmotor vásárlása előtt állok és a következő lenne a kérdésem: Hány lóerőig, nem kell kishajóvezetői egy motoros csónakra?

Köszi:Zoli.

Ha jól emlékszem van egy 25 ös Yamaa odhaza eladó még...
Csak egy kicsivel több Nevet
 Röhög
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: