Oldalak: 1 ... 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408118 alkalommal)
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1920 Dátum: 2015. Május 03. - 19:56:31 »

Idézet

A kovetkezo kerdes, vagy inkabb keres (hacsk nem titok) mar mindenkinek szol: egy jo etetokosar massza osszetetele, amivel etetni is lehehet.  Emelem
Ui; altalaban konzervkukoricaval horgaszom.

Nekem a Haldorádó etetőanyagok jöttek be a legjobban. Nem olcsók, de szerintem megéri az árát.  Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1921 Dátum: 2015. Május 03. - 20:14:18 »

Lényegében majdnem mindegy milyen márkát használsz. Minden gyártónak már nagyon széles a palettája.  Sajnos a jó kaják már mindehol elég drágák, érdemes kicsit keverni őket. Na nem annak a horgásznak, akinek egy kiló etetőanyag elég egy hétig, Ő bátran vagyen meg egy jó minőséget.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1922 Dátum: 2015. Május 03. - 20:40:02 »

Ez mind szép és jó, csak kérdés, mi kapható ezekből a nagy Ámerikában?  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #1923 Dátum: 2015. Május 03. - 20:41:57 »

Ez mind szép és jó, csak kérdés, mi kapható ezekből a nagy Ámerikában?  Fejvakarás Vállat von

Konzerv kukorica talán? Hisz ott a hazája.  Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1924 Dátum: 2015. Május 03. - 21:12:43 »

Texasban pl. gyakorlatilag semmi kész etetőanyag nem kapható, mint ebben az írásban olvasható, látható:

http://www.haldorado.hu/articles.php?articleid=4106

Ebben a filmben 3:30-tól készítenek etetőanyagot:



 
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1925 Dátum: 2015. Május 04. - 02:40:47 »

Szerintem paprikás liszt, igen jelentős paprika tartalommal. Parázson, még csak hagyján, olajban hamar megég a paprika, én csinján bánnék vele.

Az etetőanyaghoz- nem ismerem a kínálatot, de hátha találsz ebben használható információt:

http://www.topmix.eu/hirek-cikkek-top-mix-usa-avagy-quot-the-taste-of-success-quot-/a-siker-ize/

http://www.topmix.eu/hirek-cikkek-amerikabol-jottunk-i




Kosz Voldi!
Minden esetre ezeken meg atkell ragnom magamat Igen
Lenyegileg en azt sem tudtam hogy ezek a site-k leteznek.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1926 Dátum: 2015. Május 04. - 04:14:36 »


Megáztatod a kenyeret ,hozzáöntöd a konzervkukorica levét is ,kukorica lisztet illetve durvább kukoricaőrleményt adsz hozzá kevergetve gyúrva amíg gyurma állagú nem lesz . Nem tudom hogy nálatok milyen aromára ugranak a békés halak de az ottani spillerek vagy boltosok elárulják (?) tegyél hozzá az aromából is de még a lágy konzervkukoricából is dolgozhatsz bele. Itt divat a csontival (légy lárva) való horgászat és kapható is a boltokban. Abból is néha gilisztából is szoktam beletenni de nem túl sokat mert hamar szétmállasztják a gombócot. Itt kész porokat és masszát is árulnak amiknek az alapja darált kenyér , nápolyik , édes puffasztott kukoricák stb. őrleménye + aromák.      Emelem

( Nem fognak kinézni a többiek hogy fehér halakra netán pontyra horgászol ?  )

 
Halli Stefi!
Hogy mit ne mondjak, - nalunk nincsenek spillerek, talan majd en leszek ha majd a sok Magyar aki pontyot akar fogni megtudja hogy en mivel fogom! Erted,? ...... szo. koszi amit eddig is kaptam toled, de be kell hogy valjam hogy az alapokrol iddulok. Vagyis az etetokosdar mar be van szerezve, es azt is tudom hogy, azt tele kell rakni valamivel. Szinten innen tudom hogy, jo ha az etetoanyag tartalmazza azt a csali aromat amivel a nagy fogast remelem. Azutan van itt hogy, kenyer, napolyi, meg minden edes amit en nem ehetek a kolesztoril miatt! Szoval ezt mind osszegyurom es abbol lessz az etetoanyag. Es mi az hogy (légy lárva) ? Ja, szerintem a sporik kineznek Stoel  S.Peti
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1927 Dátum: 2015. Május 04. - 06:24:48 »

Ez mind szép és jó, csak kérdés, mi kapható ezekből a nagy Ámerikában?  Fejvakarás Vállat von

Itt a nagy üzleti lehetőség!  Kacsint
Menjünk csináljunk etetőanyagot. Csináljunk pár versenyt, stb.
 Táncol
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1928 Dátum: 2015. Május 04. - 07:39:31 »

Texasban pl. gyakorlatilag semmi kész etetőanyag nem kapható, mint ebben az írásban olvasható, látható:

http://www.haldorado.hu/articles.php?articleid=4106


Voldi, nincs etetoanyag pontyra mivel nem horgasznak rajuk. Itt meg partrol semigen horgasznak....legalabbis a komolyabb horgaszok. A filmen levo halaknak "Bigmouth buffalo" a nevuk. "Buffalo Carp" az helytelen kifejezes valoszinu helyi tajszolas.,....mint ahogyan az ilyen lokalis kifejezesek elofordulnak a kontinens szamos reszein. Itt neha angliai angolok horgasznak pontyra es ezekre,  es hulyere lehet fogni oket.....nem nehez fogni oket.....ahogy elneztem es ok is mondtak.
Amugy egy "duvad" szemethal nem szeretik itt oket, nem is kell horgaszengedely rajuk, mint akar a pontyokra es a marnakra sem. En neha ijjal "ejtek" hebe-hoba "bafit" es pontyot.
Amugy nem a ponty csaladba tartoznak hanem a marna csaladba es a legnagyobb eszak amerikai marnafajta...(wiki  Mosolyog)

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1929 Dátum: 2015. Május 04. - 07:42:24 »

 
Halli Stefi!
Hogy mit ne mondjak, - nalunk nincsenek spillerek, talan majd en leszek ha majd a sok Magyar aki pontyot akar fogni megtudja hogy en mivel fogom! Erted,? ...... szo. koszi amit eddig is kaptam toled, de be kell hogy valjam hogy az alapokrol iddulok. Vagyis az etetokosdar mar be van szerezve, es azt is tudom hogy, azt tele kell rakni valamivel. Szinten innen tudom hogy, jo ha az etetoanyag tartalmazza azt a csali aromat amivel a nagy fogast remelem. Azutan van itt hogy, kenyer, napolyi, meg minden edes amit en nem ehetek a kolesztoril miatt! Szoval ezt mind osszegyurom es abbol lessz az etetoanyag. Es mi az hogy (légy lárva) ? Ja, szerintem a sporik kineznek Stoel  S.Peti

Gyerekkoromban még nem voltak ilyen keverékek illetve nekünk nagyon drágák voltak . Akkor szinte mindig áztatott kenyér és a disznóknak szánt dara keverékéből készítettük az egyszerű anyagot a kosárba. Célszerű a kenyérből kicsit kinyomkodni a vizet mert ha túl sok darát vesz fel akkor szétesik. Gondoltam hogy nincs (még ) kultúrája a pontyhorgászatnak azért írtam a régi receptet. Ha be tudsz szerezni rozslisztet akkor annak hozzáadásával olyan kemény és nem szétázó anyagot lehet gyúrni hogy csak nyalogatják a kosarat mint a fagyit. Jó fogást ! Finom halászlét,rácpontyot,rántott halat, ect. kívánok !  A légylárvával ne próbálkozz mert nem csak a sporik hanem a család is száműzni fog. Pontyra keszegre kukorica , giliszta tökéletes . (főleg ha kevesen horgásszák őket és még nem szoktak rá az ember alkotta frinc -franc pelletekre golyókra stb. )         Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1930 Dátum: 2015. Május 04. - 07:47:26 »

Voldi, nincs etetoanyag pontyra mivel nem horgasznak rajuk. Itt meg partrol semigen horgasznak....legalabbis a komolyabb horgaszok. A filmen levo halaknak "Bigmouth buffalo" a nevuk. "Buffalo Carp" az helytelen kifejezes valoszinu helyi tajszolas.,....mint ahogyan az ilyen lokalis kifejezesek elofordulnak a kontinens szamos reszein. Itt neha angliai angolok horgasznak pontyra es ezekre,  es hulyere lehet fogni oket.....nem nehez fogni oket.....ahogy elneztem es ok is mondtak.
Amugy egy "duvad" szemethal nem szeretik itt oket, nem is kell horgaszengedely rajuk, mint akar a pontyokra es a marnakra sem. En neha ijjal "ejtek" hebe-hoba "bafit" es pontyot.
Amugy nem a ponty csaladba tartoznak hanem a marna csaladba es a legnagyobb eszak amerikai marnafajta...(wiki  Mosolyog)




Szerintem ha rá szánja az időt ingerelt sporttár hülyére fogja magát pontyból !    Táncol
Én is azt tenném mert a pontyhalászlé - kevés márnával megvadítva a kedvencem na és azok a pontyból is készíthető kaják amiket írtam .      Nyálcsorog
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1931 Dátum: 2015. Május 04. - 08:02:54 »

Voldi....ez egy jo cikk...kosz.

http://www.topmix.eu/hirek-cikkek-amerikabol-jottunk-i

50 millio horgasz!!... Meglepődött. Ott a fekete sugert "kergetik" itt nalunk is hasonlokeppen, plusz a sullot, es a pisztrangfajtakat. A "sucker" az en ugy tudtam, hogy az a marna.

PS

(minden komolyabb amerikai horgasznak es foleg vadasznak az a nagy alma, hogy Kanadaba hogaszhasson, vadaszhasson....jonnek is boven igaz) Sokan jonnek harcsazni is ide a Red River-be....meg sullozni a millio toba. Az amerikaiak pl. szeretik a harcsat a kanadaiak meg nem.... Fejvakarás
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4146


TSP


« Új üzenet #1932 Dátum: 2015. Május 04. - 08:09:01 »

Gyerekkoromban még nem voltak ilyen keverékek illetve nekünk nagyon drágák voltak . Akkor szinte mindig áztatott kenyér és a disznóknak szánt dara keverékéből készítettük az egyszerű anyagot a kosárba. Célszerű a kenyérből kicsit kinyomkodni a vizet mert ha túl sok darát vesz fel akkor szétesik. Gondoltam hogy nincs (még ) kultúrája a pontyhorgászatnak azért írtam a régi receptet. Ha be tudsz szerezni rozslisztet akkor annak hozzáadásával olyan kemény és nem szétázó anyagot lehet gyúrni hogy csak nyalogatják a kosarat mint a fagyit. Jó fogást ! Finom halászlét,rácpontyot,rántott halat, ect. kívánok !  A légylárvával ne próbálkozz mert nem csak a sporik hanem a család is száműzni fog. Pontyra keszegre kukorica , giliszta tökéletes . (főleg ha kevesen horgásszák őket és még nem szoktak rá az ember alkotta frinc -franc pelletekre golyókra stb. )         Emelem


Le szoktam forrázni a sima kukoricadarát, attól összeáll, olyan lesz, mint a gyurma, lehet vele lendületeset dobni nyugodtan. Desedai horgászatkor lestem a teknológiát, azóta ha nincs kéznél zacskós etetőanyag, ezt használom. Néhanapján szórok rá vaníliás cukrot, de "vadvízen" - ahol a pontyok nem az ananászos hungarocellre ugranak - nekem nagyon bejön. Csalinak meg Bonduelle, még nem találtam fogósabbat, persze biztos van.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1933 Dátum: 2015. Május 04. - 11:14:59 »

Le szoktam forrázni a sima kukoricadarát, attól összeáll, olyan lesz, mint a gyurma, lehet vele lendületeset dobni nyugodtan. Desedai horgászatkor lestem a teknológiát, azóta ha nincs kéznél zacskós etetőanyag, ezt használom. Néhanapján szórok rá vaníliás cukrot, de "vadvízen" - ahol a pontyok nem az ananászos hungarocellre ugranak - nekem nagyon bejön. Csalinak meg Bonduelle, még nem találtam fogósabbat, persze biztos van.  Wave

Forrázott darát magyarul  csávát a disznók moslékjából - lett vóna  Tasli . De tényleg ragadósabb lesz , viszont szerintem olyan érintetlen pontyos helyen mint Kanada bár milyen természetes  csali fogós lehet. Már a Dunán is fogtam pontyot hungarocell golyóval .   Rííí   (Mivel a halászatra jogosult köteles a területi engedélyek 80% értékében halasítani , nagyon sok pacni taviponty is kerül a Dunába. No sebaj majd csak megtanulnak úszni és túrni .  Röhög  )           Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1934 Dátum: 2015. Május 04. - 13:11:24 »

Szerintem ha rá szánja az időt ingerelt sporttár hülyére fogja magát pontyból !    Táncol

Lehetetlen!  Stoel

 Röhög Röhög Röhög    Bocsánat Ingerelt sporttárs, nem bírtam kihagyni!    Angyal
Naplózva
Oldalak: 1 ... 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: